Série(5) / Epizody(65)

Seriál Daria je velice výstižné ztvárnění stupidity většiny žáků v amerických středních školách. Hlavní hrdinkou je introvertní intelektuálka Daria Morgendorfferová, která sice není oblíbená mezi svými spolužáky, avšak diváka spolehlivě rozesměje její suchý humor plný sarkasmu a ironie. (laserr)

fleker

ochich ouvej...bude se mi stejskat, taky sem znal podobnýho člověka,,,,kterej byl jakoby nad náma všema, v sedumnácti už měl šediny a vždycky přesně věděl co říct...jednou mi jentak mimochodem povídá,,,,"když celej tendle svět mi připadá tak jednoduchej a lidi tak strašně průměrný a předvídatelný, a jedinej s kým sem si moch kdy rozumně popovídat byl děda, tomu taky všechno připadalo šedivý a když šel ven, tak neustále kopal do věcí ...ale co mu vodoperovali kataraktu, nemáme už prakticky nic společnýho " ; a menoval se jarda...-jarda-darja-náhoda? ()

veru_needy

Poprvé jsem tenhle seriál chytla na "Supermaxu" ale to jsem na něj byla jestě hodně malá. Vím, že mě absolutně vůbec nebavil a hned jak jsem ho zahlédla, přepínala jsem program (stydím, stydím). Ale to se samozžejmě v dospělosti změnilo. Dariin dobrovolně outsiderovský život, ve kterém každý výpad vůči sobě či kámošce odrovná sarkastickou poznámkou či ironickou průpovídkou, mě nakonec chytl. Je to v podstatě mixtape trefných dialogů, které perfektně přibližují život introverta na střední škole. Charaktery jednotlivých postav ale příliš nepřekvapí. Najdeme zde roztleskávačky, školní fotbalový tým, nerudného učitele, workoholickou matku, sestru-členku klubu, a mnoho dalších. Je ale nutno podotknout, že postavy v celém seriálu jsou mnohdy až neuvěřitelně nevšímavé, ale také na druhou stranu neskutečně realistické. Animace je jednoduchá a stále stejná, ale to právě dělá tento seriál dobrým. Jinak rozhodně doporučuji sledovat seriál v originálním znění - oceníte hlasy postav, které opravdu výborně dokreslují pointu většiny vtipů. - "Oh, what a joy I didn't wake up dead." ()

Kamca_

Skvělý a originální komediální seriál. Zatím jsem všechny díly neviděla, ale víc jak polovinu ano a hodně mě to zaujalo. 100%. ()

Marek1991

Veľmi pekná animácia a celkom vtipný seriál. Suchý humor, sarkazmus, irónia, cynizmus, flegmatizmus, áno presne toto spomínané robilo tento seriál iným a znesiteľným. Dĺžka akurát, počet dielov tiež nebol prehnaný a vyšiel z toho celkom prijateľný animovaný seriál pre mládež a aj dospelých. ()

Crazer

Sucharský humor intošky školačky Darii byl výborný. Asi nejjednodušší způsob animovaného filmu, který lze natočit a při kterém se divák skvěle baví. ()

sta

jeden z klíčových seriálů mé puberty.. asi především díky jemu jsem tak pokřivenej :)) díky, Dario! ()

type_B

Tento seriál se mi hodně líbil. Bohužel jsem ale neviděl všechny díly... Skvělý humor. Hlavní hrdinka čtoucí si poklidně noviny během svatby, kde ostatní utírají slzy do kapesníčků, je prostě žúžo. Nejlepší je, že se podobá jedné mojí kamarádce. ()

togaf

Tenhle animák jsem zbožňovala. Sarkastická školačka, kterou ostatní považují za loosra a která považuje za loosery všechny ostatní. Dariu můžete buď nekriticky zbožňovat, nebo jí budete nenávidět. A obě reakce jsou vlastně dobré – nikoho nenechá chladným. ()

Trevor

V čase uvedia na MTV ma Daria neoslovila vôbec a nemám najmenšiu chuť s ňou strácať čas teraz, pri obrovskom množstve podstatne lepších seriálov. ()

Gereth

Čas od času Daria pronese opravdu geniální hlášku, která by se měla zarámovat a pověsit na krk příslušným obětem jejího verbálního útoku. Bohužel ale také podstatnou část její znuděné existence na Lawndale High působí jako namyšlený pozér, který se za každou cenu snaží vypotit 'vtipný' komentář na jakoukoliv situaci. Působí to nepřirozeně a, což je mnohem důležitější, často je to dost nuda. Ostatní postavičky jsou stereotypní, ploché, bez jakékoliv tvůrčí myšlenky. To byl zřejmě účel, nicméně vzhledem k tomu, že dokážete s neomylnou přesností odhadnout, jak bude kterákoliv z nich reagovat a víceméně i co přesně řekne, jejich jediný příspěvek do mlýnku je nadhazování Darie. A ta mě teda zatím moc nepřesvědčila. // Vy všichni co tu citujete podle vašeho názoru ty nejlepší hlášky ze seriálu, nepřijde vám, že pro ostatní právě tyto nejlepší části ničíte? // Nejoblíbenější postava: Jake Morgendorff // 1.série: 55% ()

Des2

Vždycky jsem si přála být tak nad věcí a mít po ruce tolik sarkastických poznámek jako Daria. Je úžasná! ()

MCZ

Daria je pro mě opravdu velkým překvapením. Tedy měl jsem reference, že je to dobré, jen jsem netušil, že až tak moc. Vizuální stránkou dík absenci vyhraněnější stylizovanosti asi nikoho neohromí, ale vypadá hezky a především zbytečně neupoutává pozornost od toho nejpostatnějšího - děje. Takové pojetí postav, kde si oblíbíte i toho největšího idiota, se jen tak nevidí, koncepce je mimochodem i skvělou protiváhou vůči všem hraným teenage filmům/seriálům, kde jsou ve středu pozornosti ty nejobyčenější (=v kolektivu nejpopulárnější) figurky... Taktéž naprosto nesrovnatelné se současnými one-man show seriály/sitcomy, jelikož i přestože hlavní hrdinkou je vždy Daria, která by mimochodem svým ostrovtipem mohla soutěžit i s Černou zmijí, ostatní postavy baví stejně, tedy úměrně svému prostoru "na place". Ať už se totiž jedná o nekonformní Jane, povrchní sestru Quinn či rovnou celý Fashion Club, otce s těžkými komplexy z dětství, kariéristickou matku, kapelu Mystik Spiral nebo kohokoli jiného, vždy je radost počínání postav sledovat a přestože stále ve sféře nadsázky a absurdid, mnohé charaktery mi přijdou tak nějak mnohem lidštější než jejich hrané protějšky. K tomu naprosto pohodová atmosféra a kopec - co kopec, hora! - párádních hlášek. Supercute. Vybrané pamětihodnosti: The Teachings of Don Jake, Pierce Me, Speedtrapped, The F Word, Art Burn. 9/10 ()

Mefistofelle

Když jsem byla mladší, tak jsem se s Dariou docela ztotožňovala a naprosto chápala její názory a pocity ze své rodiny a spolužáků. Nedávno jsem se na seriál podívala po asi 8 letech znovu a můj dojem se skoro nezměnil:). Daria je naprosto sarkastický pozorovatel hodnotící archetypální existence okolo sebe s neokázalým vtipem. Já tu holku prostě žeru:). ()

darm

Naprosto geniální seriál. Daria vždycky všechno vyřeší s klidem a v tý největší pohodě a člověk se u toho pořád naprosto skvěle baví - aspoň já se teda určitě skvěle bavil... :) ()

wendelin9

Tak tuhle holku jsem viděla naposledy tak před 5ti lety na Supermaxu, ale na tom, že je prostě boží se nic nezměnilo :) ()