Malcolm Turner patří s parťákem Johnem ke špičkovým agentům CIA. Je pověřen případem zločince Lestera Vesca, který se před dvěma lety během brutální loupeže zmocnil dvou milionů dolarů a nyní uprchl z vězení. Vedení FBI předpokládá, že o penězích by mohla vědět jeho tehdejší přítelkyně Sherry, a pověří Malcolma jejím sledováním. Po odvysílání zprávy o Lesterově útěku sebrala syna Trenta a opustila byt. Agenti odjedou do malého jižanského městečka, v němž žije její jediná příbuzná, babička Hattie. Rázná žena jim zkřížila plány, protože odjela na několik dnů za nemocnou přítelkyní. Malcolm si však ví rady a rozhodne se za ni vydávat. Sotva na sebe natáhne komplikovaný převlek, objeví se u dveří Sherry. Úspěšně se s vnučkou i Trentem přivítá, poté však musí čelit řadě komplikací. Tou první je neodbytný nápadník Ben, druhou skutečnost, že je Hattie vyhlášená porodní bába, a třetí je samotná Sherry. Malcolm se totiž do ní zamiluje. Dlouho se mu daří balamutit Sherry i celé městečko, jenže pak se objeví Lester. A zároveň dorazí skutečná Hattie. Jak jen může tohle všechno Malcolm zvládnout... (TV Nova)

Lukoboss

Není o co stát, sem tam se zasmějete, ale k popukání to rozhodně není. Tradiční přihlouplá americká komedie, tím je vysvětleno vše. ()

Kuny27

já osobně mám Martina rád a myslim, že tento film je provedený pěkně, každý má jiný vkus,ale děj, no jakžtakž ()

zbysik

Velmi dobre si vybavuji tento film, ktery jsme si pousteli pri ceste na skolni lyzarsky kurz. Pamatuji si, ze jsem se opravdu nasmal a film se mi docela libil. Problem je v tom, ze mi tehda bylo nejakych 16 let, takze jsem jeste nebyl zcela mentalne dozraly a je mozne, ze v dnesni dobe bych se jiz priklonil k vetsinovemu nazoru zde na csfd. Ale to uz tak proste byva, ze filmy z detstvi vetsinou nevydrzi pres prerod divaka v dospeleho cloveka. Ja jsem se tento problem rozhodl resit tak, ze se na tyto filmy jiz nikdy nepodivam a v pameti si je uchovam tak, jak jsem je vztrebal v tom kouzelnem case detstvi. ()

dopita

Další z mnoha přihlouplých komedií Martina Lawrence. Humoru poskrovnu, nudy docela dost a k tomu trocha trapností. Hodně slabý dvě hvězdičky. ()

Paity

Prostě dobře, dám ještě ty 2* za to jak se Martin Lawrence snažil. Za nic víc ale ne. Stupidita od prvního okamžiku. Navíc padouch byl naprostý trapák, tak proč vychvalovat něco, na co se nestojí za to koukat. Na jedno velmi nepovedené a velmi deštivé odpoledne jako doplněk při vaření se to však dá. ()

AdamesWWE

[8/10] Výborny štart série, určite najlepší film z tejto trilógie a jeden z najlepších Lawrencových sóloviek. Popri Lawrencovi sa mi páčila aj Nia Long a Paul Giamatti. Humor je klasický "Lawrencovský", množstvo vtipných situácií, už len to ako Lawrence hrá túto postavu je samo o sebe zábavné a tie humorné situácie či sú už originálne alebo menej originálne alebo aj na úrovni trápnosti ma bavia, skvelá komédia. ()

Hanys_

Není to zrovna top zástupce z žánru převlíkacích komedií, ale proč ne. Lawrence je sice chvilkama už nesnesitelný, ale celkem to vyvažuje sličná Nia. Škoda, že nebyl víc využitý Howard, kterému ten záporák dost sednul. ()

Petr.Kocfeld

3 hvezdy dam.Neni to tak spatne.Nia Long a Martin Lawrence jsou zde take dobri.Dam 50 procent.Tento snimek s agentem neni spatny...Prumer.Lawrence uz mel lepsi filmy,ale tento je dobry.Takova oddechova a prumerna prevlekova komedie na destive odpoledne. ()

Foxhound#1

Převleková komedie založená na občas trapných a fekálních vtípkách, no aspoň díky Nie Long se to dá jakž takž přežít. ()

peetriss

Typický problém komedií dnešní doby - přitupělé grimasy, prdy, puchy, přerostlé zadky a podobné "bonbónky" ještě nedělají samy o sobě komedii vtipnou. Dnešní tvůrci by si konečně měli uvědomit, že prasárny a hnusárny nejsou totéž jako humor! Největší zásluhu na dvou hvězdičkách mají půvabná Nia Long a fakt, že mám safra dobrou náladu! ()

Xavi6

Komedie s Lawrencem mě vždycky bavili nebo spíš on mě vždy bavil. Nápad jako to, že se převlékne za Bábinu nebyl nijak hvězdný, ale rozhodně to stojí za to. ()

Lefty86

Když jsem viděl poprvé moc s emi to líbilo, když jsem to viděl později znovu, nevěřil jsem že je to ono, už mi to přišlo jako docela kravina, proto trochu rozpolcené hodnocení ()

Blazin

Tento film není dobrý, ale 3 hvězdičky dávám za to jak jsem se dobře pobavil, sranda na odreagování to je perfektní. ()

Reverger

Martin Lawrence, u kterého už mě jeho humor dnes nic neříká, se tu celkem dobře vybarvil. Oproti jeho dnešním komediím, nebe a dudy. ()