Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Rikky007

Zaručeně nejpovedenější komedie s Lawrencem. Role přesně pro něj. S Wilsonem parádní dvojka. Prostě ze všech těch amerických krimi komedií jedna z nejlepších. Škoda slabého závěru, kdy už scénáristům evidentně došel dech, jinak supr jízda. ()

Rathalos

Tak tuto komediu mam fakt rad,Martin Lawrence ako falosny policajt hladajuci drahokam,nechyba tomu vobec nic,smial som sa a to je zaklad...:-) ()

Barak

Modrý Blesk je opravdu zábavná a nenáročná komedie, ve které je hlavním tahounem Martin Lawrence, který po většinu času dovede diváka pořádně pobavit. Vyloženě hluchých míst je tu naprosté minimum a tak nezbývá nic jiného, než se smát spoustě suprových gagů, které scénáristi napsali, aby je mohl Martin předvádět. Zápletka se mě hodně líbila, Luke Wilson do role nového parťáka taky skvěle zapad.. zkrátka přesně ten typ toho člověka, který neví, o co běží. Sice nemám páru, proč se to jmenuje zrovna Modrý blesk, ale bylo to super. Na konci je to ještě obohaceno o hodně povedenou akční scénu, která se tak trochu vymyká z původního kontextu, ale to mě vůbec nevadí, protože je hodně "cool". Konečné rozuzlení je taky docela.. zvláštní, ale dobré ;) Martin Lawrence, jeho ksichty, spousta srandy a nějaká akce se taky najde.... ()

Blaogranas

Co všechno je jeden ukecanej a vynalézavej zlodějíček schopnej udělat, aby získal "svůj" ukradenej diamant? No, je toho celkem dost a jak už to ve filmech s Martinem Lawrencem bývá, tak i zde se každý jeho krok řídí dokonalou improvizací. Klasicky ne příliš dějově silná zápletka, žádný film, na nějaké delší zamyšlení; prostě "jednohubka" na pozdní sobotní noc, která sem tam vyloudí úsměv na divákových tvářích. 55%. ()

parabellum

Pro mě pohodová, nenáročná komedie na jedno propršený odpoledne. M. Lawrence tu podová svůj zaběhnutý, komediální výkon (perfekní roznáška pizzy) a primitivní děj velmi solidně ubýhá, až jsem se tomu divil. Co říci na závěr, neurazí ani nenadchne. 60%!!! ()

Kingjiri

Jedna z posledních vtipnejch komedií, ve který má Martin Lawrence hlavní roli. Nemyslim si, že by celej film stál jenom na jeho výkonu, velkou porci práce odved i slušňák Luke Wilson. Příběh je jednoduchej, ale z přestrojení Logana za detektiva scénáristi vytřískali snad veškerej potenciál, takže o vtipný momenty skutečně neni nouze. Obstojně funguje i akční složka (přestřelky se povedly). Za mě určitě spokojenost v podobě lehce nadprůměrný akční komedie, slabší čtyři hvězdy. ()

Critic

Dost nadprůměrná komedie. Ale nejde se na to určitě dívat víckrát, sranda zde totiž stojí na "nečekaných" situacích.... ()

Rypley

Docela vtipná komedie s Martinem Lawrencem v hl. roli. Mě celkem pobavil a ukázal že mu to jde i bez Will Smitha (Mizerové/Bad Boys) ()

ecis

Jeden blbucky film, ktory neviem preco, ale az tak blby mi nepripadal a odpozeral som ho v relativnom pokoji. Nato, ze by to mala byt komedia, vela toho som sa nenasmial (az na uvodne neuveritelne maskovanie Lawrenca za roznasaca pizze). Jedna velka tlchuba, jeden poslusny policajt, jeden diamant, par nahanaciek = velka nenarocna zabavicka. ()

shakein

Není to žádné veledílo, ani kdejak dobrý film. Ale mé očekávání splnil, možná dokonce mírně překročil. Chcete-li se zasmát pár jednoduchým vtipům, ale hlavně vypnout a nepřemýšlet, jestli je toto možné a toto ne, pak je tento film ta správná volba. ()

Martin79

Pohodový film s Martinem Lawrencem, na kterém film doslova stojí i trošičku padá. Každopádně je to, to lepší co tento sympaťák natočil. Já jsem se bavil v podstatě celou dobu. I když je pravda, že na další projekci byl si dal trochu odstup. Nicméně, když se řekne film Modrý blesk už asi navždy budu mít v paměti, že je to ta nadprůměrná komedie s bezvadným hrdinou, trochu proti své vůli. A to není pro mně málo. ()

Rudyamon

Modrý blesk pobavil. Skvělá myšlenka - lupič Logan na útěku z nepovedené loupeže schová ukradený diamant, aby se pro něj, po nevyhnutném splacení dluhu společnosti, vrátil a za utržený peníz užil života. Jenže chybička se vloudila, schoval ho v rozestavěné policejní stanici. No, co dělat, je třeba se k němu dostat. Jeho první pokusy nemají chybu, poslíček s pizzou je opravdu famózní. Pak se z něj staně falešný detektiv a akce začíná ... Jméno Martin Lawrence mi nic neříkalo (koneckonců ani jemu moje ...) ale to se změnilo a určitě se podívám i na jiné jeho filmy. Film byl jinak mixem povedené akce a ospalého rána v režisérském křesle, nicméně udržel v napětí až do konce, účel byl splněn a já hodnotím lehce nadprůměr - 3 hvězdičky - 60% a to vše ve jménu zákona ... ()

boni

Pohodová komedie volně inspirovaná mojí oblíbenou knihou Jak neuloupit smaragd. Film na víkendové odpoledne kdy nemáme na práci nic lepšího, než sedět u telky. Nenudíme se ani chvilku, konec je natočen ke spokojenosti všech, takže vám v podstatě nemá co kazit dojem. Poctivé čtyři hvězdy. ()