poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Paul Rusesabagina, kterého hraje Don Cheadle byl neuvěřitelně schopný muž, fascinovalo mě jak si vždycky dokázal poradit a vykecat se z jakkoli nebezpečných situací. Film je natočen dobře a potěšilo mě velice kvalitní obsazení (Sophie Okonedo rulezz). Z hlediska filmařského to je asi "jen" kvalitní film, ale protože jsem na konci skoro bulel, tak si ho rozhodně zapamatuji.(12.11.2006)

 • Faye
  *****

  .... „Neměj strach“ tak tahle uklidňující slova jsou vyřčena někde na začátku ..... téhle hrůzy. A potom už je jenom ten STRACH! Strach obyčejných lidí. Strach stojící proti revolučnímu nadšení, strach proti fanatismu, proti lhostejnosti světa, proti vraždění, rabování, nenávisti. Strach a beznaděj.. a člověk, který dokázal zachovat zdání normálnosti v šíleném světě pro víc než tisícovku lidí.(15.6.2005)

 • Cervenak
  ***

  Škoda, že tvorcovia nemali gule viac tlačiť na pílu. Viem si predstaviť, ako by ten film fungoval a ako by dvíhal z kresla, keby ho natočil napr. Fernando Meirelles. Ten by nás vrhol do skutočného pekla mnohomiliónovej genocídy. V tomto podaní je to len akože angažovaná, ale v podstate pohodová hollywoodska limonáda, vedľa ktorej je aj Krvavý diamant drásavé svedectvo o skutočnej krutosti Afriky. Umiestnenie v prvej stovke najlepších filmov tu na čsfd? C´mon!!!(25.6.2008)

 • tron
  ****

  „Prosím vás, nedovoľte im, aby ma zabili. Sľubujem, že už nebudem Tuci.“ Až v extrémne vyhrotenej situácii sa ukáže, aký sme v skutočnosti a nie ako sme si o sebe mysleli vo chvíľach pokoja, kedy sme neboli nútení k radikálnym rozhodnutiam, ovplyvniacich náš ďalší život. Tieto typy zdatných scenárov obstoja aj bez známeho castingu, ale je potešiteľné, že tento konkrétne oslovil mená ako Cheadle, Phoenix, Reno a Nolte – a že všetci podávajú výkony, ktoré zdobia filmografiu hocijakého herca na svete, lebo hrajú s emóciami, ktoré poznáme všetci na svete. Nemalým prekvapením je potom vynikajúci výkon Sophie Okonedoovej. Vyburcovať svet je také ťažké.(9.3.2006)

 • KevSpa
  *****

  Hotel Rwanda je dokonalý lék na deprese. Pokud si říkáte, že hůř už nemůže být a rozhodnete se na tenhle film kouknout, bude to pro vás jako rána přímo mezi oči. Celý film vám bude z dění na plátně ješte mizerněji, skoro celý snímek probrečíte, ale pár minut po odchodu z kina vám dojde, jak ubohé jsou vaše problémy, pocity i myšlenky na sebevraždu. Vždyť ti lidé bojovali o holý život v těch nejšílenějších podmínkách. Jedna emocionálně vypjatá scéna střídá druhou a tvůrci ani na chvíli nezneužijí tématu, které přímo vybízí k sentimentalitě a přehnanému moralizovaní. Spolu se skvělými herci balancují na hraně, avšak nikdy tu pomyslnou hranici mezi syrovou zprávou o nejmasovější genocidě novodobých dějin a hraním na divákovy city nepřekročí. Strhující a zároveň nepříjemné dílo, které těžko nechá někoho chladným.(22.4.2005)

 • - Kniha Obyčejný muž, popisující Paulovy hrůzné zážitky z genocidy i jeho obyčejný život před ní, vyšla až celé dva roky po uvedení snímku Hotel Rwanda. (Candice)

 • - V závěrečných titulkách chybí Jean Reno. (exitak)

 • - Režisér měl Dona Cheadla vyhlédnutého na hlavní roli již při psaní scénáře, ale během produkce mu do obsazení začalo mluvit studio, které chtělo herce s větším komerčním potenciálem. Proto uvažovali o Denzelu Washingtonovi, Willu Smithovi či Wesley Snipesovi. Když se ale produkce osamostatnila od velkého studia a stala se nezávislá, přičemž Terry George sehnal peníze sám, obsadil si hlavní roli podle svého. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace