poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  *****

  Silný emocionální zážitek, navíc s dost ožehavým tématem. Don Cheadle zahrál bezchybně a i Sophie Okonedo, která mi sice nebyla sympatická, ale v její situaci jsem s ní více než sympatizoval. Hutu a Tutsii – jeden velký problém, který odneslo smrtí spoustu nevinných lidí. Taky cením dialogy, které byly občas dost kruté, ale na druhou stranu hlavně pravdivé a bezcitné – tak jako je spousta lidí, kteří zažívají problémy pouze na dálku a ne osobně. 10/10*(27.10.2008)

 • Arachneuss
  **

  Hotel Rwanda se dá popsat uplně stejně jako dialog Joaquina Phoenixe: Lidé akorát řeknou "To je hrozný!" a vrátěj se k večeři.... Při sledování filmu si člověk akorát řekne "ty jo, to muselo bejt hrozný, chudáci lidi" a odejde se zhulit/ožrat/hrát hry/provozovat sex/spát a na ten film už nikdy nepomyslí. Rwanda má (asi) silnou citovou stránku, bohužel Krvavý diamant vyhrává na celé čáře. Neuškodilo by třeba film proložit autentickými záběry o hromadné genocidě, také točit film trošku jinou kamerou (točí se tu rekonstrukce, ne drama ála Pokání) by je nezabilo. Abych řekl pravdu, Hotel Rwanda ve mně neprobudil ani jeden z pocitů "litování neštěstí" a to by se u takového filmu nemělo stát. Don Cheadle sebelepší a utrápenější, emotivní zázrak a pořádná ukázka co si lidé způsobují se nekoná.(29.10.2008)

 • H34D
  ****

  Hotel Rwanda tak moc nechce být lacinným emocionálním vyděračem, či filmem, který stojí jen na naturalistických záběrech, až má naopak těhle aspektů nedostatek - jednoduše málo tlačí na pilu! Proniknutí do atmosféry a emocionální zásah mohl být větší... Dále vyprávění výhradně očima jedné postavy trochu podráží nohy komplexnímu zachycení skutečné události, ale naštěstí nijak výrazně, politická výpověď je velice seriózní a mrazivě trefná. Z tohoto úhlu je Hotel Rwanda nesmírně kvalitní podívanou. Působivou také, ale stále si myslím, že režisér si mohl troufnout i víc (není divu, že na Oscara byl nominován jen scénář a herci). Celkové vyznění se sice na Schindlerův seznam podobá, ale jeho úrovně nedosahuje. 7/10(12.2.2009)

 • Dudek
  ****

  Hotel Rwanda ukazuje rwandskou genocidu prostřednictvím obyčejných lidí. Nesnaží se lacině šokovat, ani dojímat. Těch několik drsných scén, které navozují mrazivou atmosféru, získává svou sílu pouze z kontrastu mezi sebou samými a zbytkem snímku. Vyprávění je veskrze niterné, a soustředí se zejména na pohled z hotelu Mille Collines, kvůli tomu stojí těžiště na postavách a logicky tedy i hereckých výkonech nejexponovanějších postav.(17.3.2016)

 • Lavran
  *****

  Velmi obyčejně natočený, ale zato silný, humánní a vypjatý snímek, kterému se podařilo popsat jednu z nejsmutnějších kapitol lidských dějin (ano, nejen 20. století!), aniž by se opíral o berličku extrémní brutality a sentimentu. Don Cheadle a mnozí další zaslouží hlubokou poklonu! P.S. - Každému koho toto tragické téma zaujalo, doporučuji knihu "Inyenzi neboli šváby" od jedné z přímých účastnic genocidy, která sama přišla o celou svou rodinu...(29.5.2008)

 • - Ve skutečnosti Tatiana nebyla na Paula naštvaná, protože ji s jejími dětmi nechal evakuovat ve voze, zatímco on zůstal v Hotelu. Paul své rozhodnutí o tom, že zůstane ve skutečnosti prodiskutoval večer před odjezdem s manželkou i dětmi a ti jeho rozhodnutí akceptovali. (Dronte)

 • - Skutečný Paul a Tatiana se vrátili do Rwandy s režisérem, kvůli práci na scénáři. Mnoho lidí je přišlo přivítat na letiště. (Kulmon)

 • - Kniha Obyčejný muž, popisující Paulovy hrůzné zážitky z genocidy i jeho obyčejný život před ní, vyšla až celé dva roky po uvedení snímku Hotel Rwanda. (Candice)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace