Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

rigby

Velmi svérázný a osobitý humor Duška a Čtvrtníčka mě pokaždé dostane a zejména první polovinu filmu se smíchy svíjím v křečích. Nejvíce, když v chalupě rozehrajou štědrovečerní herecký koncert... ()

Mr. Movie odpad!

Zřejmě je chybně uveden název, správně má být "ProBlba" Ano pro takové je film určen. Bohužel na to divák přide až se jako blbec na tento film podívá. Takže nakonec vše sedí tak jak má. ()

Ironhead

V podstate strasne blbej film, ketrej mne ale uz ponekolikaty skvele pobavil a vzdycky sem ho dokoukal az dokonce... takze palec nahoru ;o) btw... a na letosni Vanoce (2013) zas tenhle film potesil (nekdy v noci z 23>24ho :_) ()

fafejt001

NĚJAK SE MI TO LÍBILO .BYLO TAM NĚCO MEZI ŘÁDKY . A TO MNE ZAUJALO . MÁLO KDO TO TAM ASI NALEZNE . ONO TO NENÍ ANI MOC KOMEDIE , KDYŽ TAK O TOM PŘEMÝŠLÍM . MOŽNÁ SE PLETU . VŠECHNO JE MOŽNÉ . PRO MNE OPRAVDU DOBRÝ FILM . UŽ JEN TA ÚVODNÍ SCÉNKA U HROBKY . PARÁÁÁDA . TOŽ TAK . ()

Joee

Skvělé, netradiční. Připomnělo mi to podobně netradiční film Jedna ruka netleská, který však nebyl až tak ze života. Skvělé oživení českého filmu. ()

Listy

Překvapuje mě že to všichni tak odsuzujete... - škoda zvolnění někde ve prostřed, kdy jsem málem usnula.... Ale svý diváky si určitě našlo a najde- je to dobře obsazený, místy fakt hlína... ,,Omdlel, tak najednou... sám od sebe... :) " Pro mne je to především příjemná změna proti všem těm depresivním, "ze života",... blablabla uměleckým filmům - štěstí,slunečním státu,... ()

huriccan

hodně překombinovaný, fádní a prvoplánový, ale stavět Doblba! jako odpad vedle všech těch kameňáků a podobných zhovadilostí, je ještě větším odpadem, než tím filmovým ()

supo

Velké zklamání, které vyvažuje jen dobrý výkon Jaroslava Duška. Film nemá pevnou dějovou linii, je bez zvratů a celý se točí hlavně kolem nákupu hrobky. ()

Ondra.kabrna odpad!

Film absolutně bez nápadu, dějí se tam věci, které nemají vůbec žádnou návaznost. Vůbec mě nezaujal, ale co já můžu hodnotit jako odpad! může hodnotit jiný člověk plným počtem, neboli 100lidí, 100chutí!! ()

schindler

Ty 2 hvězdičky jsou hlavně za to, že filmu hrálo seskupení herců pro které mám slabost (Dušek, Daniel, Čtvrtníček, Polášek, Hanák, Zbrožek), kdyby tam hráli nějací nýmandi aspirovalo by to na odpad! První půlka ještě celkem ujde, několik solidních hlášek, ale potom asi scénárista neměl svůj den a nějak nevěděl jak už tak natahovaný závěr ukončit. Ano, po shlédnutí jsem chviku koukal doblba. No nic asi půjdu ŠOPINGOVAT. ()

Chlo0opek

Lehni! (na "mrtvolu"), facoš (o facce), no tak sem si zapomněl klíče, no! (po výbuchu bytu při zazvonění):) Děj poslabší, aspoň ty hlášky dostaly film na 2*. ()

sarianna

Čekala jsem strašnou,ale strašnou blbost. Blbost to byla, ale bez těch přívlastků. Děsných scén tam bylo dost,ale žádná nebyla extrémě trapná a našlo se i pár, u kterých jsem se opravdu zasmála. Námět filmu není špatný,ale provedení není dobrý, i když se někteří opravdu snažili. Celkově to ale žádná hitparáda není. Tři hvězdičky za Petra Čtvrtníčka. Byl výbornej ()

SunnyMan

5 hvězd a za co. Perfektní odpočinkovejfilm, což je tak za 3-4, ovšem je to český film, tak budu trochu tolerantnější...Kéž by takovýchto snímků vznikalo více na úkor rádoby umělecké pozérské produkce bez myšlenky a pointy, kterými nás česká produkce od revoluce těžce zaplavuje..... ()

teseth

Jediná a největší chyba tohoto filmu je, že vlastně neví jestli se má tvářit jako černá komedie nebo drama. Vzniklo z toho takové komediální drama s černým humorem, ve kterém naprosto exceluje Dušek a Krobotová. Ta scéna na křižovatce mi příšla trochu ujetá ale dobře no. Není to ovšem film pro každý okamžik. ()