Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

mirkaaa

Další z řady bezduchých českých filmů, se kterými se v poslední době, až na občasné výjimky, roztrhl pytel. Rádoby vtipná černá komedie. ()

Lionheart

Surrealistická tragikomedie s nejdivnějším dějem i herci z téhle generace (chyběl jen Budař a Macháček). Skvělá kamera, trhlé hlášky. Poselství ale jasné: "Carpe diem". ()

Shimargh

Naprosto skvělá černá komedie, nechápu zdejší nízké hodnocení, je to kult a Dušek tady naprosto perfektní magor! ()

fastum

Od téhle komedie jsem si nic nesliboval a to je možná důvod, proč jsem s ní spokojený. Prostě mám rád humor Čtvrtníčkův. Když se tak rozhlédnu kolem sebe, radši se podívám na doblba, než na nějakou trapnou americkou komedii. Těch už mám plnou pr**l. ()

dehlie

bože s tvojou pomocou som to dopozeral. pána čtvrtníčka žeriem v českej sode a kinoboxe, ale ako filmový herec je mizerný, sorry. ostatné herecké výkony neboli o moc valnejšie. úrovňou mi to pripadalo ako nejaký horší pokus o televízny film, ktorý sa pokúša o niečo neobvyklé (z komédie do drámy, rodinnej tragédie či do tragikomédie???), ale nevie ako na to. 1* je za starého muka- alkoholického puntičkára, čo rád kontroluje plynomer. inak bieda. ()

Zyne

Hudba: Roman Holý... film, ktery je svym zpracovanim uplne mimo veskere chapani... chaby scenar, nefungujici timing vtipku, bezmasa rezie, nevhodny Duskuv voiceover, prehravajici skvadra jinak snad i docela vtipnych a sympatickych hercu, podivna mimika vsech a pri vsech scenach, renaulti product placement...a tak bych mohl pokracovat dale a smerovalo by to k jedinemu zaveru - nikdy vice! ()

dan4815

Nečekal jsem nic, a ještě mi bylo sebráno. Ano, sebralo mi to chuť kouknout na další český film. Češi natáčejí velmi zvláštní filmy, trošku mi to připomíná maďarské filmy, které se prosadí v momentě, kdy jsou artové nebo silně psychologické a kulturně neurčité. Dodnes nezapomenu na naprostý nával nepříjemných emocí z podívané Taxidermie. U nás se točí filmy spjaté s naší kulturou, a vyobrazuje postavy a děj naprosto stereotypně tak, aby se divák neurazil. Přitom mi přijde, že mladí lidé nesnášejí nové české filmy, a paradoxně se uchylují k těm starším. Tak jako já.  Doblba nás zásobuje velmi nerozhodnými pohnutkami scénáristů. Na jednu stranu to má dramatické části, ale ty jsou zabíjeny pokleslými humoreskami. Chápu, že v době vzniku filmu umělecká tvorba vyobrazovala klasické manželské stereotypy, ale tento film to přehání. V ději se nacházejí hluchá místa, sice je děj lehce pochopitelný a divák se v něm neztrácí, čitelnost ale vystrnadila hloubku a jednosměrnost děje. Upřímně, já se téměř nezasmál, přitom dvojice Dušek a Čtvrtníček by byla hodna dramatické komedii. Oba umějí být komediální, ač zde Dušek neměl asi tak volnou ruku, a oba umí zahrát i vážné role. Čtvrtníček je pro mě symbolem zajímavého humoru, který se opírá o životní zkušenosti, zároveň svým konáním dokáže i z nevtipu udělat vtipnou scénku. Děj se točí okolo dvou manželským párů, které pojí tři bratři. Zjistili, že jejich pramatka je nějak spojována s urozeným mužem, a že teď dědí hrobku. Dostali nabídku jeden milion korun, a tak se rozhodnou i s jejich otcem bábě nic neříci a hrobku prodati. Doteď jasný děj a začínající roztržky bylo docela průměrnou, ale stravitelnou podívanou. Od této fáze se dějí někdy až absurdní situace. Takže film není uvěřitelný po dramatické stránce, a ani humorem diváka nemůže rozmazlovat. Asi nejsilnější scénou je chvilka pravdy u věštkyně, celkově mi chvíle v klubu přišla docela vážně, a tak by to mělo být po celou dobu filmu. Žádné nenucené vtipy, méně absurdní vývoj situace, a mohlo to být o kus lepší podívaná. ()

bobstock

Českými tvářemi nabitý film o rozporuplných patáliích jedné rozvětvené rodinky a babičky, která si to kdysi rozdala s vídeňákem Bicanem. Jarda Dušek se může přetrhnout, aby narovnal rodinné vztahy v době takzvaného přesčasu, bohužel se film jako celek rozpadá v hromadě malých scének, které působí občas až podivně toporně a nesourodě. 40% ()

Brejlil

Značně trapně odvyprávěnou historku o prodeji hrobky nezachrání ani přehrávající Jaroslav Dušek. Některé další postavy byly jen do počtu, a co vlastně Vachler tímhle zamýšlel, jsem nevyčetl. Také provedení bylo spíše televizní než filmové, počínaje těmi děsivými titulky. ()

marttaN odpad!

LIdi, já sem se na to ani nemohl dokoukat... Petr Vachler mi těžce připomínal Víta Olmera v jeho post revolučních počinech. ()

phaloc

Experimentovanie v hrnci plnom cierneho humoru, nehumoru, nudne a zaroven zaujimave. Tretia * je len vdaka J. Dusekovi a M. Danielovi. ()

Pedro Morales odpad!

Bez skrupulí se přiznám, že jsem to neviděl celé, jednoduše jsem to nevydržel. Vzhledem k tomu, že mi přišla opravdu strašná už první, většinou zde vychvalovaná, polovina filmu, opravdu se obávám, že druhá, zde hojně kritizovaná, část, by mi způsobila snad až nějakou fyzickou újmu. Občas padne nějaká hodně dobrá hláška a to je všechno, ale většina případů, kdy je snaha o nějaké zábavné a humorné momenty u mě skončila maximálně tak pozdviženým obočím a otráveným úšklebkem, případně nevírou v to, co za blbost to na mě pan scénárista a režisér zkouší. Jedna hvězda za těch pár dobrých vtipů a výborné trio Dušek + Čtvrtníček + Daniel. ()

Haniczka

Není to přeci Mr.Nobody, abych u toho musela přemýšlet. Chtěla jsem se zasmát u českého filmu a to jsem se zasmála. Atmosféra v rodném domě prostě vtipná byla. A pak také tragická. Nu - tragikomedie, jak má být. ()

tomisaburo

Vzhledem k naprosté debilitě scénáře i režie, je 112 minut opravdovou výzvou. Název naznačuje obsah i formu, ale zbytečně filmu lichotí. ()