Nebezpečí číhá v amazonském pralese, stejně jako v ulicích velkoměsta. Nikdy neříkej nikdy – není jen známé přísloví a parodie na špionážní příběhy s Jamesem Bondem. Hodí se přesvědčivě i na situaci, v níž se ocitl hrdina tohoto dobrodružně komediálního příběhu. Michael Cromwell je poměrně úspěšný newyorský obchodník. Nebo spíše byl do doby, nežli odjel za svou ženou doprostřed amazonského pralesa vyřídit rozvodové formality. Patricie mu utekla rok po svatbě a je pravda, že on si toho vlastně ani příliš nevšiml. Práce mu zabírá maximum jeho volného času a je zvláštní, že si Michael dokázal najít novou partnerku, atraktivní a poněkud chladnou Charlottu. Dokonce to došlo tak daleko, že se hodlá znovu oženit. Právě proto se vydal za Patricií, aby uzavřel tu „epizodu z mládí“. Michael, který do pralesa dorazí obtěžkán laptopem a obchodními starostmi, najednou objevuje úplně jiný svět. Vesnici, v níž se dodržuje dané slovo a kde je život podivuhodně přímočarý. K svému úžasu zjišťuje, že je otcem třináctiletého syna Mimi-Siku. A protože Michael slíbí objevené ratolesti výlet do New Yorku, mají dost času na to, aby se vzájemně poznali a pořádně si užili… Film, který režisér John Pasquin natočil v roce 1997, je remakem francouzského snímku Louise Beckera Malý Indián ve městě. Uvidíme ho v hlavních rolích s Timem Allenem (Santa Claus), Samem Huntingtonem, JoBeth Williamsovou (Velké rozčarování, Květ pouště) a Lolitou Davidovichovou (Kainova výchova, Uvnitř kruhu). (Česká televize)

AngiS

Tima Allena mam hodně ráda :) Aspoň je vtipnej..né trapnej.. a koho zajímá, že je tohle remake. Je to mnohem lepší jak originál.. Mitsubishi :D ()

divak84

nepopírám že tato komedie funguje v rodinném kruhu, avšak aspon trochnu přísný divák v tomhle snímu nenajde nic co by jej zaujalo... ()

Czernozub

Malý indián ve městě je rozhodně lepší, ať se jde Statue of Liberty vycpat, v souboji s pařížskou madame u mě prohrává na celé čáře... ()

Jeremiah

Pohodový, nenáročný film, který sice nepřinese nic nového, ale zároveň nemůže nikoho urazit. Je to taková rodinná "červená knihovna", postavená na konfrontaci života v dešťovém pralese a "džungli" zvané New York. Člověk obklopený především tou druhou - městskou - džunglí jistě ocení pokus filmařů o navození klidu do duší lidí. Filmu lze vytknout značnou dětinskost a bohužel i velkou nereálnost příběhu. Přesto dávám rád 3 * . ()

zdeny99

Střeštěná, zato inteligentně natočená komedie o klukovi z jihoamerické džungle, který se díky svému otci, makléři na Wall Street, dostane do New Yorku. Když jsem si tak porovnal ty oba světy, tak se ptám, zda těm domorodcům v pralese není líp, zda tam nežijí lepší život. Což lze demonstrovat hned v úvodu na Timu Allenovi, klasickém komediálním herci, který při vstupu do vesnice a konci světa hledá elektrickou zástrčku na svůj notebook. Až mě z toho napadlo, že klasická americká nebo česká rodina má měsíční spotřebu elektriky jako 36 000 vesnic v pralese za celý život. Tam nalézá svého syna, kterého později bere do New Yorku, tak jako odcestoval Krokodýl Dundee. A právě Dundeeho mi ten kluk hodně připomíná. Také je ze západního světu mimo a chová se jako by stále žil v džungli. Upeče si ryby z akvária, leze na Sochu Svobody, jí kočičí žrádlo, hraje si s tarantulí, ale na druhou stranu umí výborně anglicky. Jen tohle jsou dva odlišné světy a v porovnáním s jeho otcem, makléřem z Wall Street je ten propad ještě větší. Tim Allen to zahrál výborně, stejně jako jeho kolega z burzy Martin Short, jenž mu dobře sekundoval v roli naprostého trouby. Na jeho bývalou z džungle obepnutou jen pouhou látkou se dobře dívalo, stejně jako na tu jeho současnou, především v zeleném kostýmku. A skvělý byl i Charles Emerson Winchester III. z MASH v roli ruského bosse. [2566. hodnocení, 66. komentář, 60%] ()

hazaba

Hodně vtipná komedie s některými až ikonickými scénami - grilování akvarijních rybiček, tarantule, moucha... Možná film v paměti dlouho nezůstane, ale člověk se u něj v danou chvíli zasměje. A navíc tu je nenásilnou formou ukázáno sbližování otce a syna. ()

Kingjiri

Komedie z dílny Disneyho dává tušit, že půjde o podivnanou cílenou spíš na dětskou část publika. Pro vnímavější (dospělejší) část publika bude hlavní dějová linka bezesporu ztělesněním žánrovýho klišé, ale nějaký gagy nejsou vůbec špatný a Tim Allen se do svojí role pěkně hodil. Takže si i diváci všech ostatních věkovejch kategorií jistě najdou něco, co je bude bavit. Kéž by se dneska točily aspoň takhle zábavný komedie. ()

RajAthen

Jedno klišé nad druhé, ale podání Tima Allena a Martina Shorta jej přeci jen posouvá na příjemně koukatelnou záležitost s pár vtipnými hláškami, a to pro celou rodinu. ()

Dantte..

Tak tohle mě fakt nebavilo, na konci to bylo příliš přislazené, ale hold to se dalo čekat od americké rodinné komedie. 45% ()

Alojs

Řekl bych, že plichta. Co se týče ve vztahu s francouzským (skoro stejně starým) originálem. Obojí se dá snést a obojí nepřináší bůhvíjakou bžundu. Zkrátka pohodárna ušitá na míru víkendového TV programu. ()