Přepadení 13. okrsku

Prepadnutie v 13. okrsku

Assault on Precinct 13

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

Poctivá akční filmařina. V podstatě jde o film typu "base-under-siege", ale nad průměr ho povyšuje fakt, že ukazuje relativně dost násilí, několik fajn zvratů a sympatické hrdiny. Ethan Hawke je jeden z mých oblíbenců a jeho traumatizovaného poldu jsem mu věřila (navíc, co si budeme říkat, se na něj hezky kouká). Fishburne a Byrne jsou jako (skoro) vždy charismatičtí a fungují i na omezeném prostoru. A co si budeme povídat, i akční filmy potřebují dobrý casting, což se tady povedlo na jedničku. Velmi příjemné překvapení. 70 %(27.9.2016)

Srovnání s originálem je předem prohraný souboj. Remake PŘEPADENÍ 13. OKRSKU sice neni špatný, ale o čem se tu vůbec bavíme? Stejný příběh, který svoji atmosférou původnímu dílu nesahá ani po horní lem policejních kanad. Jako akční jednohubka dobré, jako remake špatné. Carpenterovi filmy nikdy nestály na kvodvíjak originální story, ale za to v sobě nosily silnou atmosféru, která z některých jeho filmů udělala klenoty. A tu atmosféru dokáže jen málokdo napodobit ...(14.3.2007)

Exemplárne béčko nového milénia. Drzé, dravé v štýle špinavých ulíc zasneženého nočného Detroitu a skorumpovaných fízlov (tých mohlo byť kvapku viac). Richet brnká na vizuálne struny dnešnej generácie a nešetrí krvou, nadávkami, ani modrými filtrami (stará verzia sa mi silne asociuje s červenou). Čo do atmosféry su podáva ruku s Nolanovými Batmanovkami. Ak si mám vybrať ktoré Prepadnitie by som znova skukol, tak Carpenter dostáva košom. Podstivý videotriller. 80%(20.8.2008)

remake od carpenterovi klasiky(kterou sem já hanba už bohužel viděl :-( ) se celkem vydařil,nijak velkolepé to není,co se týče děje ani herců,snad jen hawke je nadstandartně dobrej,bohužel byrne a fishburne,na mě dýchaj neúvěřitelnou laciností,takovym second handem.jinak se na filmu musí ocenit brutální stránka akce.v dnešní době se u akčnáků moc nenosí litry krve a ustřelené končetiny,hlavně fakt ta poprava tý bloncky...to mě celkem vyprdlo voči do obrazovky:-)celkově sledovatelný průměr.(22.12.2010)

Originál jsem neviděla, takže nemám možnost srovnání... Čekala jsem solidní tuctovku, ale byl mi naservírován skvělý akční thriller. I přesto, že se skoro celý film odehrává na jednom místě, nejsou tu žádná hluchá místa. Není nouze ani o nečekané zvraty a navíc... Pokud chcete, aby i ten sebe blbější film (tohle není ten případ) vypadal zajímavě, obsaďte do hlavní role Ethana Hawkea. Takže "Kolik jich je uvnitř?" - "Stovka."(2.4.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 21.

• - Spoiler: Scéna, ve které Roenick (Ethan Hawke) zabije jednoho z útočníků rampouchem, je takřka stejná jako podobná scéna z filmu Smrtonosná past (1990). (m.xFuck)

• - Roenick (Ethan Hawke) má na zádech vytetováno „Semper Fidelis“, což je mimo jiné heslo amerických námořních sil a znamená „Vždy věrní“. (m.xFuck)