Přepadení 13. okrsku

Assault on Precinct 13

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

• Bauer

Bohužel jsem neviděl Přepadení 13. okrsku z roku 1976, takže nemohu srovnávat s tímto remakem, což je docela škoda. Od tohoto filmu jsem čekal akční pecku, která bude neuvěřitelně zábavná. Ale je to přesně naopak! Velmi nudná záležitost. Stále jsem koukal na display u DVD přehrávače a čekal na konec, jenže se to tak strašně vleklo, že to snad ani nebylo možný. Snímek trvá bez titulků cca 98 minut, ale mne to přišlo jako 196 minut. Na druhou stranu je dobré, že jsem u toho neusnul. Scénář filmu samozřejmně není originální, ale to bych až tak neřešil. Spíše bych řešil, jak je předvídatelný. I hned po napadení je Vám jasné, kdo že to zaútočil na 13. okrsek a je Vám také jasné, jak vlastně celý film dopadne. Ovšem docela se mi líbilo atraktivní prostředí uprostřed sněhové vánice. Akční scény jsou celkem slušně natočeny, ale ne tak, aby jsem z nich měl pusu otevřenou dokořán. Velkým pozitivivem na tomto filmu jsou jednoznačně herci. Jeden lepší, než druhý. Výborný Ethan Hawke, stylový gangster Lauren Fisburne, rapper Ja Rule, John Leguizamo, krásná Maria Bello a na závěr nejlepší ze všech Gabriel Byrne, který byl neuvěřitelně cool. Ale i tak, to ani herci nevytáhnout než na slabší průměr!(24.5.2008)

Odpočinkový "B" akčňák. Průměrná směšice slušné akce a rádoby hustejch žvástů vycházejících z úst davu průměrných až hvězdných hereckých osobností. Nic víc, nic míň. Ps. Protřelejší divák se musí pozastavit nad faktem, že každá druhá kulka zasáhne oblast hlavy, především čelo. Místy se díky tomu film, dokonce jeví jako parodie na ostatní střílečky.(12.9.2011)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Generique Assault - Graeme Revell ,2. Good Morning, Buddy - Graeme Revell ,3. What's My Line-Up? ,4. Masked Invaders ,5. Complex Problems ,6. Helicopter Delivery ,7. Deadly Volunteer ,8. Bishop Arrest ,9. Party's Over ,10. Burning Man ,11. Rescue Capra ,12. Hot Wire Girls ,13. Your Dog Is A Dirty Pig ,14. Precinct Breach ,15. Duvall Showdown ,16. Generique Assault [Radio Edit] ,(14.5.2011)

"Jaspere, žaluzie !!" - "No, fájn !! Tak teď už jsme v naprostým bezpečí !!" ;) Přepadení 13. okrsku přes všechny výtky platí za přinejmenším zajímavý a navýsost skvostně obsazený remake, který však nelze nazvat jinak než jako zklamání, jehož fatální bolítstkou je naprosto typicky schizofrenní scénář Jamese DeMonaca, který se sice velmi šikovně a smysluplně dává svou vlastní cestou, když se lehce odklání od Carpenterova původního snímku, nicméně jednoduše řečeno snad až naprosto cíleně sere na veškerou logiku věci, byť mi tahle definice moc nejde z huby..;) Neobtěžuje se často ani s motivacemi postav, a tak se nakonec musel velmi schopný režisér Jean-Francois Richet hodně snažit, aby jeho film nebyl vedle Carpenterovy hutné atmosférické pecky vyloženě pro smích..(19.2.2015)

S Carpenterovou klasikou film nemá okrem názvu a pár (skutočne len pár) drobností nič spoločné. A to je, si myslím, veľmi dobre. Film nebol tak temný ako originál, naopak, klasický priemerný akčný film. Síce s hromadou kvázi-vtipných hlášok, klišoidných scén či scén, ktoré sme videl v tom či onom filme, ale zato obsahoval časti plné napätia, nebol AŽ tak jasný na záver a človek, ktorý od snímky nič nečaká sa môže solídne pobaviť.(7.8.2005)