Přepadení 13. okrsku

Prepadnutie 13. okrsku

Prepadnutie v 13. okrsku

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

Akční průměr, který díky chabému scénáři nezachrání ani plejáda skvělých herců, aneb z ho*na bič neupleteš. Přestože se stále něco děje, je to nuda... Původní Carpenterovo béčko se mi teda líbilo víc. 55%(24.2.2009)

Je to Pecka !! Dá se říct, že je to něco jako Invasion .. Hrstka policajtů se 4 vězněmi společně Brání Základnu .. Před Hajzly jako je třeba SWAT.. Napínavý, krvavý . Neskutečná Jízda!(7.12.2012)

• mandes

rozpcet-$30 million trzby celosvetovo-$34,957,491(23.9.2006)

Potenciál byl využit prakticky na sto procent. Je to sice plné klišé, ovšem postavy nejsou tak úplně přesně nalinkované a mimo to jsou velice zajímavě napsané. Především Laurence Fishburne a Gabriel Byrne jsou přesní. Akce není tak špičková, jak bych si představoval, ale tématicky je film velice atraktivní a prostředí, kde se děj odehrává, je samo o sobě dost atmosferické na to, aby diváka strhlo a udrželo v pozoru. Nesmí chybět pár nerealičností a dějových kiksů (kde proboha vzali náboje do 50 let staré zbraně?), ovšem jinak je spokojenost vcelku na místě. Režírovat tohle Michael Mann, byla by to jedna z největších akčních bomb sezony. Takhle se jedná jen a pouze o průměrný, poměrně syrový akční snímek.(11.2.2006)

Solidní akčárna s velmi sympatickým obsazením mohla být lepší, kdyby scénář nezatěžovalo tolik klišé. Hodně zachraňuje skvělá kamera, vytvářející tu správně mrazivou atmosféru, a jak už jsem řekl herci. Spíš než Carpenterův originál mi nové Přepadení připomínalo dvojku Smrtonosné pasti...(17.6.2006)