Přepadení 13. okrsku

Prepadnutie v 13. okrsku

Assault on Precinct 13

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

Aj keď to mal byť remake Carpiho originálu, je to oveľa viac bližšie k Die Hard (zapichnutý cencúľ v oku nemožno nazvať ničím menej ako priamou citáciou...). Škoda, že táto komornejšia varácia McClaneových eskapád, ktorá má miestami slušnú atmosféru, nakoniec stráca body na kvalite až príliš hladkým scenárom a typickými klišé akčných filmov. Pretože jeden prekvapivý zvrat, slušný, ale nevyužitý herecký ansámbl rozhodne sľuboval viac... .(14.5.2005)

Průměrný akční thriller s lehce nadprůměrným obsazením. Některé scénáristické přešlapy bily do očí, ale vždy to tak nějak dokázala vyrovnat Drea de Matteo, na kterou byl sakra hezkej pohled. JInak z nevýrazných hereckých výkonů vybočoval jen Laurence Fishburne. Nebylo to špatné, ale podruhé už si to asi nepustím. 60%(16.10.2009)

• duklak2

Jsem zklamán. I když popravdě. Mé očekávaní nebylo nikterak veliké. Je to chuchvalec akčních scén ze kterého se vám bude točit hlava. Herci nepodávají takové výkony jaké by měly podávat. Prvních 50 minut je nuda a až poté se film trochu rozjíždí, ale stejně mu to není nic platné. Je neděle a ztratil jsem z ní zbytečně 100 minut.(24.8.2008)

Potenciál byl využit prakticky na sto procent. Je to sice plné klišé, ovšem postavy nejsou tak úplně přesně nalinkované a mimo to jsou velice zajímavě napsané. Především Laurence Fishburne a Gabriel Byrne jsou přesní. Akce není tak špičková, jak bych si představoval, ale tématicky je film velice atraktivní a prostředí, kde se děj odehrává, je samo o sobě dost atmosferické na to, aby diváka strhlo a udrželo v pozoru. Nesmí chybět pár nerealičností a dějových kiksů (kde proboha vzali náboje do 50 let staré zbraně?), ovšem jinak je spokojenost vcelku na místě. Režírovat tohle Michael Mann, byla by to jedna z největších akčních bomb sezony. Takhle se jedná jen a pouze o průměrný, poměrně syrový akční snímek.(11.2.2006)

Odpočinkový "B" akčňák. Průměrná směšice slušné akce a rádoby hustejch žvástů vycházejících z úst davu průměrných až hvězdných hereckých osobností. Nic víc, nic míň. Ps. Protřelejší divák se musí pozastavit nad faktem, že každá druhá kulka zasáhne oblast hlavy, především čelo. Místy se díky tomu film, dokonce jeví jako parodie na ostatní střílečky.(12.9.2011)

• - Spoiler: Scéna, ve které Roenick (Ethan Hawke) zabije jednoho z útočníků rampouchem, je takřka stejná jako podobná scéna z filmu Smrtonosná past (1990). (m.xFuck)

• - Jméno postavy Laurence Fishburna Bishop odkazuje na původní Carpenterovu verzi z roku 1976, kde se stejně jmenovala hlavní postava v podání Austina Stokera. Zatímco Stokerův Bishop byl policista, Fishburneův Bishop je kriminálník. (Lorge)

• - Keď na konci filmu Roenickovi (Ethan Hawke) ponúkne záchranár nosítka, odmietne ich. Jedná sa o odkaz na pôvodný film Prepadnutie 13. okrsku (1976), kde tak isto odmietne nosidlá sekretárka zo stanice. (johnsnow)