Přepadení 13. okrsku

Assault on Precinct 13

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

• castor

Staré vánoční hity nás vtáhnou do příběhu, ve kterém jde o jednu osamělou policejní stanici, jednu zimní vánici, jednoho obávaného zločince, jednoho vyhaslého poldu a hrstku jiných policajtů, kteří zákon ale příliš nectí.. Atmosféra, početné hvězdné obsazení a akční sekvence slibovaly slušný akční thriller (utopený v nepřehledné tmě), který je ale ve své druhé polovině natolik (hloupě) překombinovaný, že už vám ty naivní zvraty polezou krkem!! Hlavním cílem seržanta Ethana Hawkea je záchrana několika ohrožovaných lidí, přesto onen cíl dopadne asi jako 100 minut trvající příběh – neuspokojivě!!(2.5.2006)

(Neznám originál - zatím.) Protože nejsem policista zdrcený minulostí ani sekretářka na podpatcích, tak nevidím důvod, proč neskousnout tuto jednohubku. Sice je neslušné žvýkat s pusou otevřenou, ale já jaksi nemůžu udržet bradu, kterážto padá. I to, co se tváří jako to největší klišé na světě, může být něco jako prostředníček zdvižený centimetr od tváře diváka (odchod Marii Bello ze scény). Až mě budou zase policajti lákat, ať jdu s nimi na Silvestra na služebnu, tak si to rozhodně odpustím.(14.9.2008)

Vskutku výtečný akční thriller, ve kterém hlavní roli přeci jen hrají herci, přičemž akce je výtečná. Trochu to připomíná Vyjednavače, též skvěle napsaného i zahraného snímku. Tvůrcům se podařilo vytvořit napínavou atmosféru, podpořily ji výbornou a chytrou akcí a především našli vynikajícím způsobem napsaný scénář, až se mi nechce věřit, že jeho autorem je John Carpenter. Dějově film připomíná francouzské Vosí hnízdo, je ovšem daleko kvalitnější. Na zapadlé a provoz končící stanici náhodou skončí žádaný vězeň, který má nepřátele přímo u policie. Jeden zvláštní útvar s ním jede v nekalých věcech a rozhodl se, že se jej zbaví. Jenže stanici velí bývalý člen speciální jednotky a ten rozhodně nenechá jen tak zabíjet vězně a nevinný zbytek své posádky. Malá válka začíná, čas je pouze do svítání. Kromě výborných Hawka, Fishburna a Byrneho potěší po delší době vidět na plátně lovce Ramba Briana Dennehya.(20.7.2006)

Původní film od Carpentera jsem neviděl, takže nějak ovlivněný nejsem. Průměrný akční film sice nabízí zajímavé herecké obsazení, ale jinak jsem od toho čekal lepší podívanou. Místy tomu neskutečně docházela šťáva, toužebně jsem očekával již od prvních minut, kdy konečně chcípnou ti vězni, ale taky bych si „testnul“ tu sekretářku. Hawke se mi líbil ze začátku, ale potom byl zcela ve stínu Fishburna. Souhlasím i s tím, že atmosféra místy neskutečně stagnovala a pocit nudy u podobných snímků, rozhodně nevyhledávám.(25.10.2012)

remake od carpenterovi klasiky(kterou sem já hanba už bohužel viděl :-( ) se celkem vydařil,nijak velkolepé to není,co se týče děje ani herců,snad jen hawke je nadstandartně dobrej,bohužel byrne a fishburne,na mě dýchaj neúvěřitelnou laciností,takovym second handem.jinak se na filmu musí ocenit brutální stránka akce.v dnešní době se u akčnáků moc nenosí litry krve a ustřelené končetiny,hlavně fakt ta poprava tý bloncky...to mě celkem vyprdlo voči do obrazovky:-)celkově sledovatelný průměr.(22.12.2010)