Přepadení 13. okrsku

Prepadnutie v 13. okrsku

Assault on Precinct 13

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 2005, 109 min

Exemplárne béčko nového milénia. Drzé, dravé v štýle špinavých ulíc zasneženého nočného Detroitu a skorumpovaných fízlov (tých mohlo byť kvapku viac). Richet brnká na vizuálne struny dnešnej generácie a nešetrí krvou, nadávkami, ani modrými filtrami (stará verzia sa mi silne asociuje s červenou). Čo do atmosféry su podáva ruku s Nolanovými Batmanovkami. Ak si mám vybrať ktoré Prepadnitie by som znova skukol, tak Carpenter dostáva košom. Podstivý videotriller. 80%(20.8.2008)

Srovnání s originálem je předem prohraný souboj. Remake PŘEPADENÍ 13. OKRSKU sice neni špatný, ale o čem se tu vůbec bavíme? Stejný příběh, který svoji atmosférou původnímu dílu nesahá ani po horní lem policejních kanad. Jako akční jednohubka dobré, jako remake špatné. Carpenterovi filmy nikdy nestály na kvodvíjak originální story, ale za to v sobě nosily silnou atmosféru, která z některých jeho filmů udělala klenoty. A tu atmosféru dokáže jen málokdo napodobit ...(14.3.2007)

O jednom dočasném, leč přímo životně důležitém spojenectví, uzavřeném na Nový rok ve třináctém okrsku. O těch chlapských záležitostech, které stojí mimo zákon a bez nichž by chlapi nebyli tím, čím jsou ... a možná i zákon by paradoxně ztratil smysl a obsah, neboť jeho podstatou by neměla být jen hromada paragrafů. Drzá, suverénní a patřičně brutální záležitost, jejíž atmosféra je umocněna mrazivou vánicí. Dostala mě, tudíž její drobné přešlapy neřeším. P.S.: Remake ? To jsem netušila. Takže pro úplnost - původní snímek stejného názvu pochází z roku 1976 a je pod ním podepsaný John Carpenter.(4.3.2013)

Originál jsem neviděla, takže nemám možnost srovnání... Čekala jsem solidní tuctovku, ale byl mi naservírován skvělý akční thriller. I přesto, že se skoro celý film odehrává na jednom místě, nejsou tu žádná hluchá místa. Není nouze ani o nečekané zvraty a navíc... Pokud chcete, aby i ten sebe blbější film (tohle není ten případ) vypadal zajímavě, obsaďte do hlavní role Ethana Hawkea. Takže "Kolik jich je uvnitř?" - "Stovka."(2.4.2009)

Pôvodný Carpenterov kultový film som nevidel. V podstate solídny priemerný akčný americký film. Dobrý casting, predovšetkým nohy Marii Bello, ale aj ostatných si možno všimnete. Poteší klaustrofobická atmosféra a zasadenie deja do zimných mesiacov. Takže je to aj veľmi mierny remake The thing :). Takéto námety točia francúzski režiséri veľmi radi, či už doma, alebo v USA.(26.5.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 21. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Detroite (USA) a Hamiltone i Toronte (Kanada). (Laslo)

• - Slovo "fuck" zaznie vo filme celkovo 127-krát. (MikaelSVK)