Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

Novik

Skvělé obsazení ( včetně Fishburneho! ), pár přestřelek a skvělý tip na nudný, sobotní večer. Víc od toho neočekávejte. :) ()

Honzyg

První dvě třetiny filmu celkem dobře zabaví, ale poslední část to zazdí. Prvoplánové zálažitosti typu náhlého a nepřirozeného přesunutí děje do lesa, jen aby se napětí trochu zvýšilo, filmu prostě škodí. Celé je to tak nějak nevěrohodné (i pravosti sněhu mám problém uvěřit), nekompaktní a ve výsledku bez rozuzlení. ()

michalcka

Film jsem si pustila aniž bych věděla do čeho jdu. Přiznám jsem že jsem neznala ani originál a myslela jsem si že to je nějaké volné pokračování 13. okrsku. Chyba. Nebylo. Ale ani to mne nezklamalo ani nijak neodradilo. Já osobně hodnotím 4 hvězdičkami už jen za obsazení herců. Děj semi také líbil. ()

JARDAHONDA

Jednoduchý film,který se sice odehrává jen v policejní stanici,přesto vše film má svoje plus...Hodně akčních scén a na své si jistě příjdou milovnící stříleček...Laurence Fishburne patří mezi mé oblíbence již od první trilogie Matrix..Ve filmu hraje mafiánského padoucha,který má být odstraněn,,,Pokud chcou přežít všichni,tak je potřeba se spojit včetně policie....Tomuto krimi-dramatu dávám za 4,,,, ()

andy60

Přiznám se, že jsem neměl ani ponětí, že Carpenter natočil tento film před x lety, takže se jedná o remake. Byl jsem vcelku spokojen, film nabízí slušnou zábavu a kdybych měl něco vytknout, pak to, že dvě třetiny filmu se odehrávají v naprosté tmě, na co už začínám být alergický. ()

Sum.Yung.Hoe

Z nejakého dôvodu nevie vyše 30 po zuby ozbrojených policajtov dobiť stanicu s jedným policajtom, jediný dôchodcom a sekretárkou. Skúšajú to vždy po dvoch a nechápu prečo vždy zlyhajú. Vo filme je veľa nelogických vecí ale to sa asi dalo čakať. Prvých 5 minút vám dá pocit že sa budete pozerať na zaujímavú gangsterku čo bohužiaľ nieje tento prípad. ()

gggggg

Osobne som nevidel pôvodnú verziu, takže nemôžem porovnávať, ale tento film podľa mňa obstál veľmi slušne. Dej mal rýchly spád, dostatok akcie, bol tam moment prekvapenia, aj keď záver potom trošku kríval. Vo filme je veľa vulgarizmov, čo umocňuje väzeňské prostredie. Hlavný hrdina nemal dostatočnú charizmu a bol suchý, našťastie to zachránil Fishbourne. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007