Co je nového, kočičko?

• Česko Co je nového, kotě? (více)

Mike má problém – příliš mnoho krásných žen najednou. Navštíví tedy psychiatra. Čím víc se ale doktor dozvídá o Mikeových výbojích, tím víc roste jeho vlastní touha. Mikeovy “potíže” ničí jeho vztah se snoubenkou Carol, ale on se přesto nedokáže přimět k tomu, aby se jiných žen vzdal. Jeho kamarád Victor má opačný problém – nedokáže si najít vůbec žádnou dívku. Carol řekne Mikeovi, že pokud se nevezmou, jejich vztah skončí. Mike se při svých romantických dobrodružstvích zaplétá do celé řady vzrušujících eskapád, které mají neuvěřitelně legrační následky. Carol flirtuje s Victorem, aby v Mikeovi vzbudila žárlivost. Mike se pokouší podstrčit jednu ze svých dívek svému psychiatrovi. Skutečný zmatek ale vypukne, když přijedou na návštěvu Carolini rodiče a zapletou se do této strategické hry. (Magic Box)

Greg25

Šílená groteska v hippies atmosféře 60. let řízlá nápady Woodyho Allena, ne ovšem ještě tak excelentními a vybroušenými jako třeba v pozdější rané tvorbě - Lásce a smrti. Všudypřítomná šílenost podpořená lehkým přehráváním vede občas ke scénám přes míru snesitelnosti. I tak ale zajímavý scénaristický debut Woodyho Allena. 60% ()

Vesecký

Při hvězdném obsazení film nesplnil mé očekávání. Sellers, O'Toole, Burton, Schneiderová, Ursula Andressová - a autor scénáře Woody Allen. Rozhodně jeho pozdější vlastní filmy jsou zcela jiné. Blázniváý komedie o neodolatelném Mikeovi, jemuž přerostou přes hlavu jeho milenky - vzdáleně to připomíná Sedm žen Alfonse Karáska... Nepřehledné, bláznivé a po chvíli zcela nezáživný hlavní motiv filmu. Ani satirický pohled na americkou psychoanalytickou mánii zatím Allenovi v tomto filmu nevycházel. Takže ze všeho vycházejí s plusem už tehdy herecky výborný Woody Allen (nádherná scéna jeho večeře u břehu řeky, kde se chce utopit P. Sellers) se svojí milou nesmělostí a roztržitostí (jak mně blízké!) a ovšem krásná Romy Schneiderová, kterou jsem dosud znal jen jako Sissi. A ten bonbónek při závěrečné honičce v hotelových pokojích: "To je blízká přítelkyně Jamese Bonda" (bylo to i v originálu nebo si to přidal český překladatel?)... Tři hvězdičky, víc si to nezaslouží. ()

djfun

Hodně slibně se rozjíždějící komedie, která se bohužel v půlce zvrhne v dementní crazy "italsko-francouzsko-troškovskou" uječenou "řachandu". Plusem jsou Woody, O´Toole a spousty fakt "mňau" kočiček v čele s Romy a Ursulou, mínusem dle mě za hranou trapnosti Sellers a především zpackanej Allenův scénář (u mého oblíbence nepochopitelný - snad tím, že to byla jeho prvotina, možná tím, že mu do toho "Frantíci" či Sellers moc kecali a nebo to prostě takhle zazdil rejža ??!). Přesto je zde několik doslova neochvějně smrtících džouků!:) A právě ty už i zde předznamenávají jedinečný a dokonalý humor pozdější Woodyho tvorby. ()

BerniX

Spousta oblíbených herců ještě nezaručuje dobrý film. Tento film mi připomněl pohádku o pejskovi a kočičce a jak vařili dort. Principem výroby tohoto filmu jakoby se inspirovali současní Hollywoodstí filmmejkri. Obsadíme popularni herce vezmeme nějaké populární téma a úspěch je zaručen. Bohužel to není pravda. Zatím zdaleka nejslabší film s Peterem Sellersem jaký jsem viděl. ()

gombarix

Neukázněná, velmi "šedesátková" ptákovina. Allen se tady teprve rozjíždí, ale rukopis už je jasný. Paula Prentiss mi lehce připomínala Kubišku :) 70 % ()

MickeyStuma

Takzvaný sukničkář má problém se usadit a oženit se se svou pravou láskou. Pomoc vyhledá u psychoanalytika, který však má sám v oblasti romanického způsobu života ohromné problémy. Klasická bláznivá komedie, dle některých kritik s nejkrásnějšími ženami šedesátých let, ve které jsou nejvíce všichni jak utržení ze řetězu v poslední půlhodině celého snímku. I po letech výtečná komedie ve své živosti a ohromné energie, ve které se sešla plejáda hereckých es své doby. Pro nás je sice tahounem Peter Sellers, či pro fanoušky Romy Schneider, ale faktem je, že hlavní roli dostal Peter O´Toole, kolem kterého se to všechno točí. Za scénářem stojí Woody Allen, který se samozřejmě v jedné z rolí objevuje také a pro kterého se jednalo o tvůrčí počátek. Jeho rukopis ohledně ztvárněného lidského soužití v humorné nadsázce ve spojení s realitou mnohých jednotlivců je naprosto nezaměnitelný a svým pohledem k dané věci skutečně nestárne. Spousta ostrých dialogů vyřčených z postav kulometnou salvou, křiku, hysterie a spousta bláznivin je hlavním motory všeho dění. A celé je to tak zamotané, že vůbec není poznat, kdo koho vlastně svádí, tudíž kdo je vlastně všemu vinen. Muži? Ženy? A nebo je to vyrovnané, takže nikdo nemá nikomu co vyčítat? To už je jen na diváckém posouzení. ()

JimiH

Typicky ujetá šedesátková komedie, která díky Allenovi sice dostává rozměr psychoanalýzy milostných vztahů a výborné dialogy... na druhou stranu schází tomuto filmu kvalitní příběh a lepší režisér... ()

Cruchot

Kde jinde uvidíte Sellerse a Allena společně zabalené v norské vlajce a poskakující na nábřeží? Luxusně obsazený snímek plný situačního humoru, hlášek, jež by se měly nechat zarámovat, s prvky klasické grotesky a hlavně absurdní až surrealistické komiky. Téměř co scéna, to perla. Totálně ujeté, ale já se úžasně bavil. "You hyperthyroid" ()

PEZ

Prvy scenar Woodyho Allena na velkom platne a hned nominacia Writers Guild of America na najlepsiu americku komediu roka. A komedia je to vtipna. Woody dokonca strieda viacero zanrov. Najprv sa film pomalsie rozbieha v mierne vaznejsom tone, nasledne sa zvrtne do cistej komedie, aby k zaveru presiel do gotesky a na uplnom konci do frasky. Prave nebyt toho uleteneho zaveru, dovolil by som si ist s hodnotenim este vyssie. I tak som sa pobavil na postave "balica" Petera O Toola (bohuzial v tuto sobotu zosnuleho), neschopneho psychoanalytika Petera Sellersa a ocarujucej Romy Schneider. Mensie, ale miestami vtipne postavy mali aj samotny Woody a Ursula Andress (ano, ta z prveho Bonda Dr. No). Uz tu (pred tridsiatkou) ukazal Allen svoj talent a naznak skvelych napadov do buducna. Urcite stoji za pozretie a komu vyhovuje uletenejsi komedialny styl, ten bude nadseny este viac. 7/10 ()

AloeB

Upřímně, poněkud jsem se mezi všemi těmi ženami ztratil a nemohu říct, zda jsem smysl jejich linek a jejich následné zjevení na konci mohu pokládat za nijak smysluplné, proto pochopitelně k hodnocení přistoupím s přesvědčením, že jde o naprosto ženyální snímek, který mě pobavil a v kterém jsem nic jiného než frašku a něžné pohlaví nikdy nehledal. ()

tranquill

"Náš táta je zvrhlík!" Ano, tahle komedie je poněkud zvrhlá, ale především svým bláznivým humorem, který na závěr regulérně vstoupí do groteskní stopy. Ale v té přece Peter Sellers umí chodit. ()

josieaddms

Chápu že Woodymu se ten film moc nelíbí. Chtělo by to vypilovat. Nebo by to nechtělo aby mu to ostatní tolik měnili. I přesto, některé hlášky mě dost pobavili "mohla bys milovat malého muže?" a všechny Woodyho pokusy poznavt dívky na výstavu Toulouse-Lautreca. Peter O'Toole byl docela roztomilý, a když na jeho tvář z určitého úhlu padlo světlo, tak i docela hezký... Místy trapné, místy zábavné. A zase zbytečně dlouhé... ()

Jehan

Slátanina první kategorie, ale skvěle obsazená a navíc se odehrávající v mimořádně pěkné době, takže je rozhodně na co koukat. Ostatně, muzika taky není žádné béčko. ()

Carlie

Je to přesně to, co si představíte pod komedií z šedesátých let. Peter Sellers s  parukou hrající psychiatra nymfomana a Peter O´toole naprosto báječný. Woody Allen se nejspíš postaral o dobré dialogy (scénář) a sám si ve filmu zahrál. Tady jde spíš o to, že se vám podobný styl komedií buď líbí a nebo ne a od toho se pravděpodobně odvíjí hodnocení a i přes to, že to není úplně můj styl humoru se mi tahle šílenost zamlouvala a párkrát jsem se i upřímně zasmála. ()

Jimbopepo

Hviezdne obsadenie nesklamalo. Peter O´Toole ako notorický sukničkár, Peter Sellers žiariaci v úlohe neurotického psychoanalytika a Woody Allen ako asistent striptérok v nočnom klube. Všetko sa točí okolo krásnych žien a rozpálených chlapov,vynikajúca zábava je miestami prerušená slabšími chvíľami, aby nakoniec všetko vyvrcholilo v štýle bláznivej grotesky, keď sa všetci záletníci, manželia a milenky stretnú v jednej hotelovej izbe, nechýbajú policajti s bielymi obuškami, naháňačka na motokárach, zničená tržnica či rozhádzaná zelenina. Ak si niekto chce užiť príjemný večer a schuti sa pobaviť, je preňho What´s New, Pussycat výbornou voľbou. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)