Co je nového, kočičko?

• Česko Co je nového, kotě? (více)

Mike má problém – příliš mnoho krásných žen najednou. Navštíví tedy psychiatra. Čím víc se ale doktor dozvídá o Mikeových výbojích, tím víc roste jeho vlastní touha. Mikeovy “potíže” ničí jeho vztah se snoubenkou Carol, ale on se přesto nedokáže přimět k tomu, aby se jiných žen vzdal. Jeho kamarád Victor má opačný problém – nedokáže si najít vůbec žádnou dívku. Carol řekne Mikeovi, že pokud se nevezmou, jejich vztah skončí. Mike se při svých romantických dobrodružstvích zaplétá do celé řady vzrušujících eskapád, které mají neuvěřitelně legrační následky. Carol flirtuje s Victorem, aby v Mikeovi vzbudila žárlivost. Mike se pokouší podstrčit jednu ze svých dívek svému psychiatrovi. Skutečný zmatek ale vypukne, když přijedou na návštěvu Carolini rodiče a zapletou se do této strategické hry. (Magic Box)

Mrkvič

No, takových hvězd a až takové terno to není. Začátek vypadal hodně slibně a bylo hned jasné, že má scénář na svědomí Woody Allen. Bohužel střední část filmu je taková, taková uspávací. Nakonec se to ale naštěstí zvrhne v pořádnou taškařici. Možná že to je moc, ale s takovýma kočičkama a hercema je to to pravé finále. ()

hanagi

Ano, tolik hereckých osobností a jediný, kdo působí přirozeně, je Woody Allen. Určitě dobrý důvod k tomu, dělat si to po svém a sám. ()

Master19

Naprosto neodolatelné trio Sellers - O'Tool - Allen zde roztáčejí neobyčejně zábavnou podívanou, točící se kolem žen a jejich jedinečnosti. Zoufalého Sellerse vyvažuje k roztrhání chtěný O'Tool, aby nakonec všechno rozčísl skvělou hláškou Woody. Tenhle film má všechno, co má správná (čili dost potrhlá) komedie francouzského typu mít. Nedpoustím si nakonec jednu Victorovu hlášku z jeho, nepříliš pečlivě udržované domácnosti: "Ten lososový salát je z dubna, ale když si ho opepříš, bude dobrý..." ()

VanTom

Rozpustile bláznivý kabaret na lechtivé téma, ale vzhledem k době vzniku samozřejmě (sexy) nevinnost sama. Neodolatelný sukničkář obklopený ženami probírá s excentrickým psychoanalytikem svou panickou hrůzu z manželství, protože to by znamenalo se vším útrum. Mnohé až "slapstickové" fórky pobavily, jenže jiné zase byly útrpně přetažené a závěr se pak zvrhl do takové grotesky (honění v hotelu a úprk na motokárách), že jsem se nestačil divit. 5/10 ()

mcleod

Docela zábavný film, lépe řečeno ztřeštěný film. Člověk by ani neřekl, že autorem scénáře je Woody Allen. Dokonce i první groteskové filmy Woodyho jsou uměřenější (v dobrém slova smyslu), vtipnější a intelektuálnější. Tento film je spíše podobný ostatním komediím s Peterem Sellersem v hlavní roli. Film je tak do poloviny zábavný, od půlky již začíná být trochu vyčpělý, závěr filmu v hotelu a honička na motokárách už mi vůbec nesedla. Škoda, že do hraní nebyl víc zapojený Woody Allen, jeho spojení s Peterem Sellersem mohlo být podle mého hodně zajímavé. ()

Autogram

Pracovať ako muž v módnom časopise a nebyť pritom teplý, to môže viesť k radostiam, ale aj rôznym problémom. Scéna, keď sa v jednej kancelárii sústredilo asi 20 krások, bola pre mňa vrcholom filmu. Zvyšok bol jeden obrovský chaos s celkom dobrými fórmi, ale keď už bolo toho príliš, tak ma to unavovalo. Dostať toľko mužských aj ženských hviezd do takto priemerného filmu mi pripadá celkom zvláštne. Postavy až tak nesympatické neboli, ktorý muž by sa raz za čas nechcel stotožniť s nekonečným zvodcom Ursully Andress a podobných typov. ()

JohnSmith

Záletnická a volnomyšlenkářská komedie, která není zas tak moc vtipná. I když je film skvěle obsazený, herci nedokážou uhrát něco, co spackal scénárista. ()

Bernhardiner

Komedií na toto téma bylo natočeno tolik, že je nelze ani spočítat. Tenhle kousek rozhodně ničím nevyniká. První dvě třetiny jsou tak nudné a nezajímavé, že jsem měl chuť to vypnout. Woody Allen asi dostal napsat nějaký scénář, a tak ho napsal - resp. vyvařil z vody, jinak se to napsat nedá. Poslední část filmu je podstatně vtipnější a bláznivější, nicméně to nemůže vynahradit více než hodinu scénáristovy bezradnosti. 55% ()

Han22

A mě se to moc líbilo.  Komedie, která je tak odvážná, jak to jen rok 1965 a Haysův kodex dovolili. Takže nahotu tu nečekejte, ale prakticky všechny postavy jsou nadržené, holky jsou krásné, často v prádle (Schneiderová, Capucine, Andressová) a celý film jde jen o to jedno :) Obsazení je také velice netypické - O´Toole jako svůdník který by rád normální vztah, ale nedokáže odolat všem těm "kočičkám" je slušný - s permanentně vyděšeným výrazem když se mu všechny bokovky vymykají. Přehrávají ho ale ostatní - v první roli Allen jako zakrslý, nesmělý intelektuál který by chtěl aspoň tu jednu :) A naprosto ujetě vypadající a působící Sellers v roli psychiatra s příšernou ženou, který pro změnu chce něco mladšího a hezčího. Jasně, příběh neexistuje, ale režisér se s tím nepáře a klidně do děje hodí obří Hildu ve Vikingském, postavy nechá pobíhat po hotelu nebo odpálí bezvadnou motokárovou honičku. Prostě klasická crazy komedie jaké mám rád. PS: V titulkách Jonesovo What´s New Pussycat, slušná hitovka které se dočkalo aspoň nominace na Oskara, i když sám Tom Jones měl v šedesátkách lepší songy. ()

Roman Albach

Bohužel tento styl humoru mě moc neoslovuje. Takže mě ani příliš nezaujal tento film. Snad posledních 20 minut odehrávajících se v zámečku mělo grády, místy jsem se tomu bláznivýmu poletování smál, ale předcházející hodinu a půl jsem se bohužel nudil. Navíc jsem se utvrdil v tom, že Romy Schneider nesedí komediální poloha. Sama to poznala a už se raději do žádných komedií nepouštěla... ()

Lionheart

Při první projekci zmatené a úchylné..... při druhé mnohem lepší, střelenější a úchylné... vlastně je to nádherný příklad šedesátkové komedie plné bláznivých situací, krásných žen, podivných mužů, střeleného humoru a mnoha nonsensů, kde hlavní hrdina klidně projíždí kolem obědvajícího Vincenta van Gogha a krásky mu doslova padají k nohám. ()

ClimbVibe

Na tenhle film budu vzpomínat jen díky pár výtečným scénám (skvělý rozjezd filmu nebo Woody "zachraňuje" svoji dívku v knihovně) a taky díky chaotickému střihu. 60% času jsem se ale dost nudil a nebýt ústřední trojice (a krásných dívek), tak bych asi nedokoukal. ()

derryl

Při sledování tohoto díla jsem si vzpomněl na krásné a bláznivé francouzské komedie a musel si přiznat, že Francie je lepší! I přes dobrý scénář Woodyho Allena, jsem se při některých scénách nudil a chtěl stříhat a krátit, scény s Woodym mi vždy zvedli náladu a dokonce jsem se i smál... Jinak je to komedie na deštivé sobotní odpoledne, ale i to se počítá. ()

jilda

Naprosto bláznivá komedie, vše je v pohybu a rotaci. Ve filmu je většina z nejkrásnějších žen 60.tých let a k tomu dva komici Sellers a začínající Allen. ()

Brejlil

Je vidět, že Woody měl rád Paříž už v polovině 60. let. Některé vtipy a scény kouzelné, jiné dnes poněkud vymšelé. Opravdu "cute" Peter O'Toole a fascinující účes Petera Sellerse. Brunhilda. Honička s motokárami. Vikingův pohřeb na nábřeží Seiny (rozhodně nejlepší scéna filmu, aniž by byla nějak vtipná). Občas to bohužel skřípe a ke konci je groteska nadřazena nade vše, ale co. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)