Co je nového, kočičko?

• Česko Co je nového, kotě? (více)

Mike má problém – příliš mnoho krásných žen najednou. Navštíví tedy psychiatra. Čím víc se ale doktor dozvídá o Mikeových výbojích, tím víc roste jeho vlastní touha. Mikeovy “potíže” ničí jeho vztah se snoubenkou Carol, ale on se přesto nedokáže přimět k tomu, aby se jiných žen vzdal. Jeho kamarád Victor má opačný problém – nedokáže si najít vůbec žádnou dívku. Carol řekne Mikeovi, že pokud se nevezmou, jejich vztah skončí. Mike se při svých romantických dobrodružstvích zaplétá do celé řady vzrušujících eskapád, které mají neuvěřitelně legrační následky. Carol flirtuje s Victorem, aby v Mikeovi vzbudila žárlivost. Mike se pokouší podstrčit jednu ze svých dívek svému psychiatrovi. Skutečný zmatek ale vypukne, když přijedou na návštěvu Carolini rodiče a zapletou se do této strategické hry. (Magic Box)

Lukrecie

Victor alias Woody Allen: "Spálil jsem si prst. Jdu do koupelny zakřičet si." :) bravurní, bláznivá, geniální, roztomilá komedie ()

Pierre

Láska dokáže být pořádně šílená a rodí blázny. Nevěříte? Tak Co je nového kočičko vám to názorně ukáže na  osudech nepolepšitelného sukničkáře, psychiatra, který by sám potřeboval psychickou pomoc a nesmělína, co nedokáže se ženami naopak navázat žádný vztah a tak alespoň pomáhá do kostýmů dívkám učinkujícím v baru. Nenapadlo mě, že když donutím dědu (fanouška Woodyho Allena), aby z DVD kolekce Woodyho filmů pro dnešní večer vytáhl Kočičku kvůli účasti mého oblíbeného Sellerse, setkám se pět dní po zhlédnutí Jak ukrást Venuši neplánovaně opět s Peterem O´Tolllem! A to rovnou opět v další šedesátkové komedii, byť v tentokrát úplně jiného typu a v úplně jiné poloze.   Jedná se sice o debut Woodyho Alena, do kterého mu navíc bylo dost zasahováno ale občas už má řádně šílené grády. Nad některými absurdními nápady se až tají dech, dokonce jsem zažil několik obrovských výbuchů smíchů. Tak  zatímco v úvodu a ke konci film solidně šlape v prostředku si dost vybere svá hluchá místa, kdy se ani není čemu smát. Navíc film spíš směs několika absurditek, než film se souvislým příběhem ze kterého by inteligentně vyplývaly vtipy. Tady je potřeba jenom sednout, nechat se bavit a na nic nemyslet. Což určitě není tak těžké. Ale pokud se podle znalců Woodyho díla zde autor ještě rozehřívá, přizpůsobuju tomu i své průměrné hodnocení. I když legendární ústřední  písnička by si zasloužila tak deset hvězd. ()

gogos

Woody Allen a jeho první velký scénář. Lépe to dopadnout nemohlo... Film plný úžasných slovních hříček s velice "zajímavou" zápletkou. Od začátku jsem řezal smíchy při výstupech Sellerse, Woody Allen v menší roli taktéž září. V pozadí nezůstává ani hlavní postava Petera O'Toola. Velice příjemná, vtipná komedie plná krásných žen má jen několik vad na kráse. Možná je trošku delší, než by mohla být, píseň What's New, Pussycat, ač nominována na Oscara, mi taktéž k srdci nepřirostla. Celkově vzato, Woody Allen, především díky Peteru Sellersovi, bude jistě se 4* spokojen :D ()

Maq

Woody Allen patřil k protagonistům sexuální revoluce. Dnes už máme všichni - kromě Allena - dávno po revoluci, což mimo jiné pohled na tuhle starodávnou taškařici asi dost zkresluje. Je to taková chumelenice, a já bych ocenil pomalejší tempo a větší koncentraci na dialogy namísto gymnastiky. ()

PogoJoe

Originální ptákovina, která snad nemohla napadnout nikoho jiného než Woodyho Allena. Nepopsatelná jízda gagů, ulítlých nápadů, ztřeštěnosti, bizarnosti, úchylnosti, výstřednosti, bláznivosti, ale také krásných koček, chtíče a dilemat. || Napodruhé, možná i proto, že jsem se díval sám, už to na mě tak nezapůsobilo, přesto jsem se bavil nad bezva hláškami, nápady a gagy. 89% ()

Nosdrolomo

Brilantní Peter O'Toole obklopeným spoustou překrásných žen (Capucine, Ursula, Romy, ...) v kombinaci se Selersem a scénářem mladého Woodyho Allena (potřeštěný, groteskní, lascivní, "freudovský") vykouzlí nejeden úsměv na vaší tváři, ale hlavně příjemnou komedii na kterou je radost pohledět. ()

K.B.L.

Velmi rozporuplný film. Celkem jsem napočítala 3 opravdu vtipné scény (hned úvodní se psychoanalytikem a pak dvě s Allenem). Jinak ale naprostá nuda, až trapnost. Na svou dobu zřejmě extrémně odvážný a vtipný film, ale nyní to na mě už tak nepůsobí. Podruhé už rozhodně ne.. ()

fmash

Je to sice řachanda, ale nějak zvlášť mě to nebavilo. Asi že tam bylo moc sexu, což je zábava chudých. ()

(mOnkey)

Kombinace Sellers, O'Toole, Allen, je smrtící. Co je nového, kočičko? je zářným příkladem crazy '60s komedie, která příliš nedbá na dějovost, nýbrž na sebe kupí kvanta legračních scén. Zprvu těch, u kterých se blbě uculujete komediálnímu talentu hereckého ansáblu, abyste do sebe v závěru dostali nebezpečnou dávku humoru natlačeného do krychličky o objemu dvaceti minut. Smrtící! ()

Martin741

Hodne prdla komedia, u ktorej si clovek perfektne oddychne, hlavne po tazkom dni v praci, ked sef sa nevedel odlepit z pracoviska a nie a nie zapadnut spat do kancelarie   : 77 % ()

selviskhed

Herci jsou skvělí, ženy jsou krásné a Allenův scénář má vyborné momenty (dialogy). Film je ale o dost delší než by mu slušelo a je vcelku necitlivě střižen. Jinak sebeparodické, vtipné, ucházející, honička na motokárách je senzační. Špatná je postava Dr. Fritze Fassbendera (extrémně nesympatická pro své vlásky a džínové košile) a scénaristický se mi nelíbí ta krkolomná snaha nahnat všechny "hrdiny" do jednoho hotelového pokoje.. Zvláštní je, že asi není nic moc co bych chtěl k filmu říci. A to znamená, že to vidím na tři hvězdičky. Průměrná komedie, na kterých je zajímavý typicky allenovský trademark. Prostě jsem si slíbil, že si pořádně projedu práci Woodyho Allena a tak začínám u téhle scénaristické a herecké celovečerní prvotiny. Allen je Allen už ve svém prvním filmu, ale jako herec si určitě zaslouží větší prostor. Těším se na další věci, které uvidím. ()

tomtomtoma

Zábavně ztřeštěná bláznivina, jejímž hlavním tématem je sexuální libido. Plno pobíhajících postaviček usilujících o sexuální spojení, či před spojením utíkající. Touha, vášeň, chtíč, láska, samota a sex. Sex povznášející, uklidňující, agresivní, podmaňující, uspokojující a osvobozující od zemských tíží a těžkostí. Novodobý Don Juan, Michael James (dobrý Peter O'Toole), je předurčen k citovému i tělesnému uspokojování žen. Ty na něj většinou skáčou ihned, jak ho spatří, kalhotky vlhnou a Michael, s vychováním gentlemana, se ujímá svého poslání. Má lásku, ale žene ho chtíč. Až postupem času přichází uvědomění. Dr. Fritz Fassbender (dobrý Peter Sellers), Michaelův psychiatr, je sexuálně neukojitelný chlípný maniak, jehož veškeré snahy o spojení končí neslavně. A tím se jen jeho chtíč prohlubuje. Victor Shakapopulis (Woody Allen) je sexuální outsider, neškodný loudil a nespokojený intelektuál. Carole Werner (půvabná Romy Schneider), Michaelova láska, se snaží dostat svého vyvoleného pouze do své postele. Nakonec, i přes jeho velké protesty při strachu ze ztráty své sexuální svobody, se jí to i podaří. Renée Lefèbvre (elegantní Capucine) je sexuální nymfomankou pod maskou cudné ženy. Fritz ji marně dobívá, ona sama skáče na Michaela. Fritz jí znechucuje, Michael jí rozohňuje. Další zajímavé postavy: bláznivá Liz Bien (půvabná Paula Prentiss) s citovými kolapsy, další půvabné dívky Rita (Ursula Andress) a Jacqueline (Katrin Schaake), a doktorova nebojácná žena Anna (Eddra Gale). Závěrečný hromadný karneval jako gejzír radosti a nespoutaného chtíče. Plivanec do tváře všech puritánů. ()

MarekT

Ultimativní jízda na horské dráze, skvělé jako neméně kvalitní Casino Royale (ano, zrak vás nešálí, opravdu se mi to líbilo). Než přešel k režisérské stoličce, tak si Woody Allen plně vychutnal i svůj první kontakt s filmovou scénou. Pokud vás v bondovské parodii nejvíce zaujal právě závěr, budete jistě potěšeni, že stejně jako tento film vzešel z jeho pera, čímž je asi zřejmé, že humor bude podobně bláznivý, k tomu zde v cca pětinásobném rozsahu - navíc, dočkáme se zase jeho obvyklého bonbonku na závěr, ale to trochu předbíhám... Obsazení, které se vzhledem k roku natočení asi dávalo dohromady pro Casino Royale, je ale dobré i bez Allena - zde nejvíce bodoval Peter Sellers coby germánský výstřední psychiatr - sice jsem viděl teprve čtvrtou neclouseauovskou roli, ale i přesto se mi ve srovnání s Divnoláskou, Večírkem a Casinem (zde ale nutno uznat, že měl slabší chvilku) líbí nejvíce. A celý trojlístek završuje ještě včera podplukovník Lawrence, dnes již při správném osvětlení magnet na ženy Peter O´Toole (proti němu je má záliba v krásných ženách nejen ze světa filmu celkem normální). Vrátil bych se k humoru - řekl bych to stejné, co právě u závěrečných scén Casina - vtipných situací zde bylo tolik, že například zatímco jsem se smál jedné, unikla mi další - takhle mě zaneprázdnilo Sellersovo faux pas na schodech při přítomnosti té věci, které říká manželka. Když jsem takhle široce jmenoval hlavní taháky filmu, nerad bych zapomněl na sekundující krásky v čele se slavnou Romy Schneider a příjemně ujetou hudbu (asi si jako u Casina stáhnu soundtrack). A navíc je tu ta nejpůvabnější svatba, jakou jsem si mohl ve filmu přát. Možná měl Feldman podivné vnímání filmového světa (ostatně, já trochu taky, tak bych to neřešil), ale je škoda, že r.1968 předčasně zemřel, možná bychom se dočkali i dalších ujetostí, které v mých očích vystihují bláznivé květinové období šedesátých let. "- Je ona hezčí než já? - Je ona hezčí než ty? Já jsem hezčí než ty!" ()

mortak

Frašky o záletných měšťácích a prostopášných paničkách plní divadla od antiky, přes commedia dell´arte, až po vrcholné okamžiky v devatenáctém století. Vinohradské divadlo žije z odkazu G. Feydeau dodneška, a nové hry, už daleko sexuálně otevřenější než nějaký operetní kankán, můžete v Praze nalézt snad v každém divadle. Bohužel Woody se s tímto tématem nějak tak dost minul, a stejně tak i s komikou P.Sellerse. Všechny ty klasické vtipy o střídání žen a tak, jsou podány rutinně (i když O´Toole je přesvědčivý), a těm Allenovským chybí pointa. Vše se slibně rozehraje - Cyrano a Kristian, tedy Sellers a O´Toole pod okny Capucine, Allen a Sellers na nábřeží, ale nakonec z toho nic není. Jeden dobrý vtip na deset minut dobrou komedii nedělá, a bezradnost herců vyzařuje z plátna. ()

angel74

Hlava mi nebere, že scénář k této téměř nevtipné komedii napsal Woody Allen, i když nejrůznějších bláznivin za svůj život stvořil víc než dost. Na druhou stranu je jeden z mála, na koho se tu dá koukat a kdo aspoň občas pobaví. Dejme tomu, že ještě Peter O'Toole s Romy Schneider jsou dobrým lákadlem, ale třeba Peter Sellers mě neskutečně irituje. Vadí mi přehnaná teatrálnost některých hereckých výkonů a dabing také nepatří k nejlepším. V originálním znění je film možná o fous lepší, zjišťovat to však nehodlám. (45%) ()

dr.fish

Vůbec by to nebyl špatný film, jen ten Woody Allen do scénáře dal radši všeho víc, aby se divák nenudil, a výsledkem je až zbytečný chaos. On i v chaosu musí být trochu pořádek a tady už jsem místama nevěděl, která ženská je která. Základ ale solidní, poselství je jasné: ať je chlap či ženská sebeblbější, pokud dobře vypadá, úspěch má vždycky. 60% ()

LeoH

Setkání Růžového pantera s Banány na náplavce Seiny. Ve své době snad i revolučně ulítlá taškařice, dnes milá stará crazy škola s přehršlí krásných holek. ()

andrii

Mohu se přitulit se svými "oudy?" Já, mlsný kocour, starý Casanova, co rád znova a znova pomrkává pod sukničky, kasá spodničky. Dál a dál pomrskává fousky, i když je v ouzkých. ()

plechulka

Celý film vystihuje poznámku, kterou různé ženské postavy reagují na postavu O´Toolea : "při určitém osvětlení je téměř hezký". Při určitém rozpoložení Vám bude připadat jako nesmyslný blábol, při jiném jako jedna z nejlegračnějších crazy komediích, co jste kdy viděli.... ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)