Reklama

Reklama

Epizody(5)

Obsahy(1)

Skvělý profesor fyziky J. T. Neumeyer (držitel Oscara a Zlatého glóbu Timothy Hutton) oslavuje se svou dcerou Jesse její desáté narozeniny a současně vzpomíná na smutné výročí smrti milované manželky Katherine. Dnešek je ale také dnem, kdy s dcerou u manželčina hrobu objeví záhadný kufřík obsahující policejní důkazy o jeho vlastní neobjasněné vraždě. Profesor má zpočátku věc za bizarní žert svého skvělého, ale fanatického studenta Carla Axelroda, jehož náboženstvím je kvantová fyzika. Záhy se však ukáže, že by mohlo jít varování a zároveň hrozivou a neodvratnou věštbu. Kdo chce, aby profesor zemřel, a proč? (Hallmark)

(více)

Recenze (15)

Tommassi3

všechny recenze uživatele

No, koukám, že tentokrát zrovna dvakrát nikoho syfácká produkce neuráží !! Ačkoliv je třeba říci, že tahle minisérie rozhodně alespoň na papíře vypadala, že má v rukávu hned několik trumfů na čele s hlavním hrdinou v podání oscarového Timothyho Huttona či poměrně slušným příběhem, nebo spíš asi jen prvotní myšlenkou, skutečnost si s očekáváními příliš nezadá.. Tým scenáristů totiž poměrně šikovně budovaný příběh s každou další epizodou bohužel více a více jasně pohřbívá nablblým rozuzlením, což mě především v souvislosti s osvědčeným jménem Anthonyho Peckhama docela překvapilo.. Nejvíce však zamrzí, jak režisér Watkins zahazuje hlavní devizu celého projektu, totiž tu starosvětskou až xfileovskou stylizaci, která na straně druhé však spoustu diváků vzhledem k roku výroby dost nepříjemně šokuje.. A ten zbabraný a poměrně nonsensový bullet-time ?? Škoda slov.. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Slušný nápad, ale na můj vkus zbytečně protahované. Jako jeden 120 minutový film by to bylo dostačující. Geniální student fyziky Carl tady vystupuje spíš jako chovanec nějakého ústavu, Profesor Neumeyer a jeho dcera jsou ti, kteří mají logocký úsudek a vše vyřeší. Policista Sikorski mě jako podezřelý nenapadl do doby, kdy ochotně půjčil profesorovi zbraň. Trochu pomatená mi přišla role Claudie alias Angely. Jinak pan doktor mi byl nějak povědomý a on to byl ostříhaný "Nick Slaughter". ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Lepší 3,5. Profesor fyziky náhodně objeví tajuplný kufřík, který skrývá záznamy o jeho smrti, k nímž má dojít za pět dní. Profesor se pokusí změnit osud, ale podezřelých je mnoho - jeho švagr, kterému krachuje podnikání, jeho milenka, která se ukáže být SPOILER, BACHA! ženou mafiána KONEC SPOILERU, jeho student, génius a blázen v jednom atd. Navíc se snaží ochránit i dceru. Skušně natočené, s několika nelogičnostmi zvláště v postavě Claudie, ale jinak slušná thrillerová scifárna. ()

LukKon 

všechny recenze uživatele

Nechápem také vysoké hodnotenie. Hneď na úvod musím skritizovať poňatie akčných scén, ktoré robia z jediného možného kladu tohto filmu, podstatný zápor. Scény sú neprehľadné a zmätočné. Herecké výkony, okrem Hamisha Linklatera a Timothyho Huttona, boli nedostatočné. Za celý film som nevnímal vôbec žiadnu hudbu, žiadne podfarbenie napäťových scén. No a 210 minútová stopáž, ponúkala až príliš veľa hluchých a nudných momentov, na to aby som mohol dať viac ako 2*. ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Těšila jsem se na, řekněme, jednodušší Fringe... Jenomže Pět dní do půlnoci je předvídatelných, až se za tvůrce skoro stydím... Nechce se mi dát ani dvě umouněné hvězdičky... Nechce. A proto je nedám. Ne, že by se nenaskytlo pár slušných okamžiků; ne, že by herci byli úplně beznadějní, ale dusivá nuda barvy šedi pohltila každý záblesk čehokoli zajímavého a dobrého. Jedná se pouze o můj subjektivní názor; nenechte se tudíž rušit. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama