poster

5 dnů do půlnoci (TV seriál)

 • Česko

  5ět dnů do půlnoci

 • USA

  5ive Days to Midnight

 • Slovensko

  5 dní do polnoci

Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2004, 210 min

 • Monikastu
  ***

  Moc se mi líbí ten nápad, bohužel je tam mnoho nepěkných detailů. Nejvíc mě naštvalo že zápletku rozpletl (pozornější si jistě všimli) sen profesora ve 4. díle, kdy Randy Quaid vystřelil kulku letící "celým příběhem"....Opravdu mě znervózňovaly pomalé zéběry, které častokrát připomínaly horší verzi THE SIMS...(ůčel u mně splnily pouze jednou co se napínavosti týče) Do poslední chvíle jsem si říkala, že sem napíšu o přechytralé malé holce-a nespletla jsem se, ona nse nakonci ukázala být geniální...Jacinda: Konec? Jestli chceš vysvětlím :)(10.11.2011)

 • honajz
  ****

  Lepší 3,5. Profesor fyziky náhodně objeví tajuplný kufřík, který skrývá záznamy o jeho smrti, k nímž má dojít za pět dní. Profesor se pokusí změnit osud, ale podezřelých je mnoho - jeho švagr, kterému krachuje podnikání, jeho milenka, která se ukáže být SPOILER, BACHA! ženou mafiána KONEC SPOILERU, jeho student, génius a blázen v jednom atd. Navíc se snaží ochránit i dceru. Skušně natočené, s několika nelogičnostmi zvláště v postavě Claudie, ale jinak slušná thrillerová scifárna.(23.5.2007)

 • klima777
  *

  Těšila jsem se na, řekněme, jednodušší Fringe... Jenomže Pět dní do půlnoci je předvídatelných, až se za tvůrce skoro stydím... Nechce se mi dát ani dvě umouněné hvězdičky... Nechce. A proto je nedám. Ne, že by se nenaskytlo pár slušných okamžiků; ne, že by herci byli úplně beznadějní, ale dusivá nuda barvy šedi pohltila každý záblesk čehokoli zajímavého a dobrého. Jedná se pouze o můj subjektivní názor; nenechte se tudíž rušit.(13.7.2011)

 • Tommassi3

  No, koukám, že tentokrát zrovna dvakrát nikoho syfácká produkce neuráží !! Ačkoliv je třeba říci, že tahle minisérie rozhodně alespoň na papíře vypadala, že má v rukávu hned několik trumfů na čele s hlavním hrdinou v podání oscarového Timothyho Huttona či poměrně slušným příběhem, nebo spíš asi jen prvotní myšlenkou, skutečnost si s očekáváními příliš nezadá.. Tým scenáristů totiž poměrně šikovně budovaný příběh s každou další epizodou bohužel více a více jasně pohřbívá nablblým rozuzlením, což mě především v souvislosti s osvědčeným jménem Anthonyho Peckhama docela překvapilo.. Nejvíce však zamrzí, jak režisér Watkins zahazuje hlavní devizu celého projektu, totiž tu starosvětskou až xfileovskou stylizaci, která na straně druhé však spoustu diváků vzhledem k roku výroby dost nepříjemně šokuje.. A ten zbabraný a poměrně nonsensový bullet-time ?? Škoda slov..(11.11.2015)

 • Hennes
  ***

  Slušný nápad, ale na můj vkus zbytečně protahované. Jako jeden 120 minutový film by to bylo dostačující. Geniální student fyziky Carl tady vystupuje spíš jako chovanec nějakého ústavu, Profesor Neumeyer a jeho dcera jsou ti, kteří mají logocký úsudek a vše vyřeší. Policista Sikorski mě jako podezřelý nenapadl do doby, kdy ochotně půjčil profesorovi zbraň. Trochu pomatená mi přišla role Claudie alias Angely. Jinak pan doktor mi byl nějak povědomý a on to byl ostříhaný "Nick Slaughter".(14.8.2011)