Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký wrestler Jimmy King je považován za jednoho z nejlepších zápasníků všech dob, má nejdelší vítěznou sérii v řadě a zdá se, že je neporazitelný. Mezi jeho největší fanoušky patří Gordie a jeho kamarád Sean. Jednoho večera vyrážejí na wrestlingový zápas, hlavní hvězdou večera je jejich idol. Jimmy až do poslední chvíle netuší, že se jedná o jeho poslední zápas. Celých čtrnáct let vyhrával, protože jeho soupeři měli agentem nařízeno, aby ho nechali vyhrát. Nyní se ho rozhodl zbavit. Gordie a Sean jsou zdrceni, když King končí v poli poražených. Když se vracejí domů, rozrušený Sean nezvládne řízení a havaruje. Jejich fekální vůz, zdroj obživy, je zničený. Zklamaní mladíci netuší, jak naloží se svými životy. Nakonec se rozhodnou, že se pojedou do Atlanty, najdou Jimmyho Kinga a pomohou mu znovu se postavit na nohy. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

kingik 

všechny recenze uživatele

Hromy blesky se na tuhle sportovní komedii dají z diváckého hlediska pouštět, ale stejně tak se "hrombleskově" u ní dá pobavit a to v tom případě, pokud nejste nároční a také i v tom případě, že jste o wrestlingu slyšeli jen okrajově. Není příliš komedií, které by se věnovaly wrestlingu a není ani nutné znát nějakou hvězdu tohoto sportu, podle mě je to spíše dobře udělaná show, aby jste si film Briana Robbinse pustili. Je sympatické, že v podstatě neláká na velké herecké hvězdy a přitom se prezentuje poměrně slušným hereckým obsazením. David Arquette a Scott Caan nepatří k hercům, kteří by spolehlivě plnili kinosály, (ostatně film se do kino distribuce svého času stejně nedostal), ale své si dokáží odehrát a nějaký ten herecký talent jim byl taky nadělen. Oliver Platt je pak věčnou stálicí herce ve vedlejších rolích plnícího to, co je mu scénářem předepsáno. Příběh je jednoduchý a přímočarý, jak úder mezi wrestlingovými provazy. Ze sedačky u něj nevyletíte, ale je dost možné, že vás nějaký zápasník "majzne" po kebuli opěradlem od té sedačky. Jen klid, technika ještě nepokročila natolik, aby hrdinové vystoupili z filmu a uštědřili vám par ran. I když je pravda, že co do technického a vizuálního provedení film nevypadá nijak levně a široké plátno by v mnoha zápasnických sekvencích klidně snesl. Nakonec si přece jen film dělal nároky na víc než dokázal na svých zápasnických bedrech unést. Nabízela se možnost, jestli to opravdu muselo být natočeno jako komedie, protože většina gagů nerozesměje. A pak je tady onen wrestling, který ne každý dostatečně ocení a ve filmu působí ještě více teatrálně, než ve skutečnosti. Divák si pak může sám rozhodnout, jestli se dobrovolně do ringu postaví, schytá pár (scénáristických) kopanců a druhý den plný modřin sdělí divícím se kolegům v práci od čeho je má, že se díval na komedii o wrestlingu anebo si zvolí rovnou jiný způsob zábavy. Mé hodnocení: 60% ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Přijde mi to skoro neuvěřitelné, že jsem kdysi jako školou povinný capart celé to wrestlingové divadlo taky žral :-) Kupoval si časopisy, nahrával si zápasy na VHSky - z éry, kterou jsem sledoval, se ve filmu dokonce jedno/dvě okostýmované individuum mihne (Bam Bam Bigelow a Macho Man), nicméně z celé té taškařice mám rozpačitý dojem. Námět je vlastně výborný, Platt jako odepsaný wrestlingový bard je skvělý, ale scénář jde jako obyčejně proti veškerým kvalitám. Škoda. 50% ()

Reklama

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Smutná komedie. Ne, že by byla smutná, ale smutné je jak se někdo snažil a vyšlo z toho tohle. Leda by se snad ani nesnažil. To by bylo ještě pochopitelné. Chápu, že pro fanoušky wrestlingu je to skvělý film. Pro ty, kterým přijde wrestling jako úplně zbytečný a trapný, je pak zbytečný a trapný i tento film. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Jen velmi nenáročná komedie s dobrým námětem, ale slabým scénářem, fajn herci, kteří se ale moc nepředvedli a efektními zápasnickými scénami, kterých ale mělo být mnohem víc. Prostě samá ale a ve výsledku průměrný film, ničím zvláštní a nijak zvlášť zábavný. David Arquette nezapře komediální talent, ale kde nic není ani smrt nebere, Scott Caan je stejné herecké dřevo jako jeho slavný otec James Caan a Oliver Platt a Joe Pantoliano překvapivě zklamali (ne že by měl Pantoliano co hrát). Pro fanoušky wrestlingu bude mít tenhle film ale asi úplně jiný rozměr, já znal ze všech těch skutečných wrestlerů jen Goldberga. Dvě a půl. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Neviem, kto dostal nápad obsadiť Olivera Platta do úlohy wrestlingového šampióna, ale musel byť riadne ožratý alebo sfetovaný. Váhovo by tam aj patril, ale popri tých naozajstných svalnatých wrestleroch vyzerá neskutočne smiešne, no zúfalo smiešne. David Arquette hrá svoju typickú úlohu idiota s IQ 50 a celý film je jedna veľká volovina s nefunkčným humorom a premrštenou stopážou. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Postava Titusa Sinclaira (Joe Pantoliano) je inšpirovaná Ericom Bischoffom, niekdajším výkonným producentom a prezidentom WCW. Ten si mal pôvodne vo filme zahrať fiktívnu verziu seba samého, ale krátko pred začiatkom natáčania bol z WCW prepustený. (GTS_PUNK)
  • Scott Caan neměl kaskadéra, vše natočil sám. (Caelos)

Související novinky

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (více)

Reklama

Reklama