Hromy a blesky

Ready to Rumble

Hromy a blesky

Komedie / Sportovní

USA, 2000, 107 min

Pokud jste kdysi milovali wrestlingovou federaci WCW a jejich Monday Nitro včetně Nitro girls, tak je jento film pro Vás povinnost. V opačném případě Vám to neřekne zhola nic. Musíte to brát trošičku s nadsázkou, pak Vám možná trošku delší stopáž poměrně příjemně uteče. Oliver Platt mi sice jako wrestler moc sympatický nebyl, chybělo by mu charisma, které měl Sting či Goldberg, nicméně já to hodnotím především z nostalgie vesměs pozitivně. Za mě hvězda navíc.(8.11.2012)

Nebylo to špatné, poměrně často jsem se zasmál, byť fekálního humoru jsem ušetřen nebyl. Hodně mimo bylo obsazení role Jimmyho Kinga, připomínal wrestlera asi jako já připomínám chleba s máslem. A Rose McGowan, byť v malé roli, opět mi připomínala figurínu. Možná je to make upem, ona v každém filmu vypadá jako z plastu. Tady je to ale dotaženo do extrému. Samotný wrestling, kterého je tady imho požehnaně, je povedený a hlavně přehledný, to se mi líbilo. No a finále, to bylo hodně super.(17.4.2011)

• Radyo

To snad ani nemůžou myslet vážně! Natočení takovéto blbosti by se mělo rovnat automaticky rozsudku smrti. Tak zoufale trapácký děj, že to až nutí člověka k pláči, i když to (prý) je komedie. Herecké výkony? Tak to ani nechtějte vidět. I cvičení šimpanzové by sehráli podobnou hovadinu s grácií shakespearovských herců. Děti z jeslí by asi vytvořily smysluplnější dialogy a i ten nejposlednější režisér ochotníků z nějaké zaprděné díry daleko od civilizace by tomu dal lepší řád a pořádek. Kdo si chce zkazit náladu na následující týden, směle do toho! Ať se na to podívá!(21.8.2002)

• Pythonator

Smutná komedie. Ne, že by byla smutná, ale smutné je jak se někdo snažil a vyšlo z toho tohle. Leda by se snad ani nesnažil. To by bylo ještě pochopitelné. Chápu, že pro fanoušky wrestlingu je to skvělý film. Pro ty, kterým přijde wrestling jako úplně zbytečný a trapný, je pak zbytečný a trapný i tento film.(22.10.2015)

Přijde mi to skoro neuvěřitelné, že jsem kdysi jako školou povinný capart celé to wrestlingové divadlo taky žral :-) Kupoval si časopisy, nahrával si zápasy na VHSky - z éry, kterou jsem sledoval, se ve filmu dokonce jedno/dvě okostýmované individuum mihne (Bam Bam Bigelow a Macho Man), nicméně z celé té taškařice mám rozpačitý dojem. Námět je vlastně výborný, Platt jako odepsaný wrestlingový bard je skvělý, ale scénář jde jako obyčejně proti veškerým kvalitám. Škoda. 50%(23.10.2015)

• - Produkce filmu byla výrazně podporovaná wrestlingovou společností WCW, která v té době bojovala s WWF o vyšší TV ratingy (tzv. Monday Night Wars neboli souboj mezi týdenními shows WWF Raw is War a WCW Monday Nitro). S cílem zvýšit sledovanost svého produktu, hlavní booker WCW Vince Russo se rozhodl, že se David Arquette krátce po zveřejnění filmu stane novým WCW World Heavyweight šampiónem. Došlo k tomu 25. dubna 2000 na show WCW Thunder, David Arquette následně přišel o titul na pay-per-view show WCW Slamboree 7. května. (ArtyWWE)

• - Po záverečných titulkoch nasledujú krátke scény. (figis20)

• - David Arquette a Rose McGowan si už spolu zahrali vo filme Vreskot (1996). (RosieMcgowa)