Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký wrestler Jimmy King je považován za jednoho z nejlepších zápasníků všech dob, má nejdelší vítěznou sérii v řadě a zdá se, že je neporazitelný. Mezi jeho největší fanoušky patří Gordie a jeho kamarád Sean. Jednoho večera vyrážejí na wrestlingový zápas, hlavní hvězdou večera je jejich idol. Jimmy až do poslední chvíle netuší, že se jedná o jeho poslední zápas. Celých čtrnáct let vyhrával, protože jeho soupeři měli agentem nařízeno, aby ho nechali vyhrát. Nyní se ho rozhodl zbavit. Gordie a Sean jsou zdrceni, když King končí v poli poražených. Když se vracejí domů, rozrušený Sean nezvládne řízení a havaruje. Jejich fekální vůz, zdroj obživy, je zničený. Zklamaní mladíci netuší, jak naloží se svými životy. Nakonec se rozhodnou, že se pojedou do Atlanty, najdou Jimmyho Kinga a pomohou mu znovu se postavit na nohy. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Radyo odpad!

všechny recenze uživatele

To snad ani nemůžou myslet vážně! Natočení takovéto blbosti by se mělo rovnat automaticky rozsudku smrti. Tak zoufale trapácký děj, že to až nutí člověka k pláči, i když to (prý) je komedie. Herecké výkony? Tak to ani nechtějte vidět. I cvičení šimpanzové by sehráli podobnou hovadinu s grácií shakespearovských herců. Děti z jeslí by asi vytvořily smysluplnější dialogy a i ten nejposlednější režisér ochotníků z nějaké zaprděné díry daleko od civilizace by tomu dal lepší řád a pořádek. Kdo si chce zkazit náladu na následující týden, směle do toho! Ať se na to podívá! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Hromy blesky se na tuhle sportovní komedii dají z diváckého hlediska pouštět, ale stejně tak se "hrombleskově" u ní dá pobavit a to v tom případě, pokud nejste nároční a také i v tom případě, že jste o wrestlingu slyšeli jen okrajově. Není příliš komedií, které by se věnovaly wrestlingu a není ani nutné znát nějakou hvězdu tohoto sportu, podle mě je to spíše dobře udělaná show, aby jste si film Briana Robbinse pustili. Je sympatické, že v podstatě neláká na velké herecké hvězdy a přitom se prezentuje poměrně slušným hereckým obsazením. David Arquette a Scott Caan nepatří k hercům, kteří by spolehlivě plnili kinosály, (ostatně film se do kino distribuce svého času stejně nedostal), ale své si dokáží odehrát a nějaký ten herecký talent jim byl taky nadělen. Oliver Platt je pak věčnou stálicí herce ve vedlejších rolích plnícího to, co je mu scénářem předepsáno. Příběh je jednoduchý a přímočarý, jak úder mezi wrestlingovými provazy. Ze sedačky u něj nevyletíte, ale je dost možné, že vás nějaký zápasník "majzne" po kebuli opěradlem od té sedačky. Jen klid, technika ještě nepokročila natolik, aby hrdinové vystoupili z filmu a uštědřili vám par ran. I když je pravda, že co do technického a vizuálního provedení film nevypadá nijak levně a široké plátno by v mnoha zápasnických sekvencích klidně snesl. Nakonec si přece jen film dělal nároky na víc než dokázal na svých zápasnických bedrech unést. Nabízela se možnost, jestli to opravdu muselo být natočeno jako komedie, protože většina gagů nerozesměje. A pak je tady onen wrestling, který ne každý dostatečně ocení a ve filmu působí ještě více teatrálně, než ve skutečnosti. Divák si pak může sám rozhodnout, jestli se dobrovolně do ringu postaví, schytá pár (scénáristických) kopanců a druhý den plný modřin sdělí divícím se kolegům v práci od čeho je má, že se díval na komedii o wrestlingu anebo si zvolí rovnou jiný způsob zábavy. Mé hodnocení: 60% ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Jen velmi nenáročná komedie s dobrým námětem, ale slabým scénářem, fajn herci, kteří se ale moc nepředvedli a efektními zápasnickými scénami, kterých ale mělo být mnohem víc. Prostě samá ale a ve výsledku průměrný film, ničím zvláštní a nijak zvlášť zábavný. David Arquette nezapře komediální talent, ale kde nic není ani smrt nebere, Scott Caan je stejné herecké dřevo jako jeho slavný otec James Caan a Oliver Platt a Joe Pantoliano překvapivě zklamali (ne že by měl Pantoliano co hrát). Pro fanoušky wrestlingu bude mít tenhle film ale asi úplně jiný rozměr, já znal ze všech těch skutečných wrestlerů jen Goldberga. Dvě a půl. ()

Caelos 

všechny recenze uživatele

Nebylo to špatné, poměrně často jsem se zasmál, byť fekálního humoru jsem ušetřen nebyl. Hodně mimo bylo obsazení role Jimmyho Kinga, připomínal wrestlera asi jako já připomínám chleba s máslem. A Rose McGowan, byť v malé roli, opět mi připomínala figurínu. Možná je to make upem, ona v každém filmu vypadá jako z plastu. Tady je to ale dotaženo do extrému. Samotný wrestling, kterého je tady imho požehnaně, je povedený a hlavně přehledný, to se mi líbilo. No a finále, to bylo hodně super. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

No prostě a jednuduše zábava, nic jinýho to neni, jako film to stojí za hovno, ale bavil sem se skvěle. Spousta známejch westlerů v čele s Dallasem Pagem a Billem Goldbergem, k nim jako záporák Joe Pantoliano a skvělá dvojička David Arquette a Scott Caan a parádní wrestlerský finále, jen ten Platt tam nějak neseděl jako wrestler, ale jelikož neukazoval sádlo a byl vždycky v nějakým oblečku, tak to nevadilo. A ta závěrečná titulková scéna se setřihem všech kopanců do koulí z celýho filmu byla fakt sugestivní ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Postava Titusa Sinclaira (Joe Pantoliano) je inšpirovaná Ericom Bischoffom, niekdajším výkonným producentom a prezidentom WCW. Ten si mal pôvodne vo filme zahrať fiktívnu verziu seba samého, ale krátko pred začiatkom natáčania bol z WCW prepustený. (GTS_PUNK)
  • Scott Caan neměl kaskadéra, vše natočil sám. (Caelos)
  • Produkce filmu byla výrazně podporovaná wrestlingovou společností WCW, která v té době bojovala s WWF o vyšší TV ratingy (tzv. Monday Night Wars neboli souboj mezi týdenními shows WWF Raw is War a WCW Monday Nitro). S cílem zvýšit sledovanost svého produktu, hlavní booker WCW Vince Russo se rozhodl, že se David Arquette krátce po zveřejnění filmu stane novým WCW World Heavyweight šampiónem. Došlo k tomu 25. dubna 2000 na show WCW Thunder, David Arquette následně přišel o titul na pay-per-view show WCW Slamboree 7. května. (ArtyWWE)

Související novinky

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho…

Reklama

Reklama