Bestián: Kupředu, zpátky jen krok!

• Velká Británie Blackadder Back and Forth

Lord Edmund Bestián (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří změnit minulost. Ocitnou se tak např. v Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem nebo u Bitvy u Waterloo. (Nancy)

Crowen

"Jsem váš velký fanda Wille a ten Král Lear....to je pecka!!!" Jednoznačně nejlepší ze všech těch dodatků. ()

Prolog

Nedosahuje sice kvalit starých dílů, ale já jsem se slušně bavil a jsem moc rád, že tenhle speciál vznikl!!! Jse to prostě setkání se starými přáteli :) ()

drankeryth

Podareny komedialny kratas, kde si zahral moj oblubeny komik:) K dokonalosti filmu este chybalo lepsie prevedenie komedialnych scenok, aby to vyzeralo skvele, ale ani tento pokus neni spatny a velmi rad som si to skuknul a to mi cas pri nom ubehol extremne rychlo, co naznacuje, ze to nebola zbytocna snaha o vytvorenie tohoto stareho britskeho kusku:) ()

Rikky007

Bestián? Packal? Petr Rychlý jako Černá Zmije? Český dabing hrůza. Bohužel ani film nic moc. Jakýkoliv díl seriálu byl lepší. Už jenom proto, že kromě samotného cestování časem v podstatě žádný obsah. ()

char_t

I po deseti letech se dá vrátit k seriálu a natočit zakončení, hodné všech sérií... Je to samozřejmě trochu něco jiného - už ne sitcom před diváky, ale "velký" krátký film s komparzem a sceneriemi, ale kupodivu atmosféra zůstala :-) ()

Lyžař

Legendární Black Adder jsem ještě neviděl. A možná právě proto moc nevím, jak s tímhle druhem humoru zacházet. V Bestiánovi je jednoduchý humor mixovaný tím značně promyšleným. Celé to tak nějak příjemně zapadá do sebe a žene to člověka ke smíchu a k tomu, že se těší na každou další minutu. No a Robin Hood? Kdo to je? :-D Režie: ***; Scénář: ****; Herci: ***; Hudba: *** ()

PEZ

Presne 10 rokov po zaverecnej epizode sa este raz stretol cely povodny tim, aby natocili tento special pri prilezitosti otvorenia Millenium Dome v Londyne. Bolo mile znova vidiet vsetky postavy, tentokrat v modernej dobe, avsak scenar sa velmi nevydaril - za tych 33 minut sa nenaslo vela vtipnych scen. Ako zaujimavost posluzi informacia, ze v malej roli sa objavil Colin Firth. Skoda, ze tato celkovo posledna epizoda zo zivota Ciernej Zmije nebola vydarenejsia. ()

frbulka

Po dnešním dodívání jsem se vrátila ke svému starému hodnocení a přidala jsem jednu hvězdičku. Je to totiž skoro tak geniální jako Černá Zmije, jen se musí divák odprostit od ne moc šťastného dabingu, jehož původní podobu má člověk tak zarytou pod kůží z Black Adder, že tato působí trochu rušivě. A také od toho, že známé postavy trochu zestárly a přibyly jim nějaká ta kila a nějaké ty vrásky navíc. Jinak cestování v čase napříč všemi epochami je perfektní, zlikvidování Nelsona šokující, rána pěstí Shakespearovi zahanbující (to si chudák nezasloužil) a teorie o vyhynutí dinosaurů odzbrojující:-). Konec byl královsky dobrý. Pořád si jen kladu otázku - proč se jen Černé Zmije nenatočilo víc? Tisíckrát ohrané dvdéčko už začíná protestovat:-). ()

catt

Černá Zmije je skvělá, ale Bestián mi nesedí. Proč někdo nemůže při dabingu zachovat aspoň jména postav? ()

kukkik

Viděno poprvé až mnoho let po zhlédnutí poslední série a musím říct, že tenhle kratičký návrat do světa Edmunda Černé Zmije byl nostalgií a humorem nacpaný zážitek, který mě hrozně moc potěšil a smál jsem se každou chvíli. Prostě naprostá spokojenost a parádní jednohubka k tomuto brilantnímu seriálu. 5/5 ()

kubas369

Už jen slabý odvar z jedné legendární serie. "Je mi osumnáct odcházím ze školky. Je mi dvacet pět vracím se do školky" ()

GordonCZ

Parádní bonus k seriálu Černá zmije, ve kterém si hlavní postavy pěkně pohrají se strojem času, aneb jak málo stačí, abyste změnili historii k nepoznání... ()

Antonius

Skvělý silvestrovský speciál, v němž se setkáte se všemi postavami seriálu a navíc je tam Kate Moss (Lady Marian) a Colin Firth (William Shakespeare). Doporučuji sehnat si v originálním znění s titulky, protože dabing ČT je tragický - jiné hlasy bych ještě zkousnul, ale jiná jména postav už ne. Kam se poděl Baldrick a Edmud Černá Zmije? Přeložit Blackadder jako Bestián je zvěrstvo a mnoho fanoušků si pořadu kvůli tomu ani nevšimlo. ()

Adam's

I po letech ve skvělé formě se starou partou a hlavně původním humorem. 5* pro milovníky série, 4* pro fanoušky britcomů, odpad pro Francouze a příznivce Kennetha Branagha. ()