Bestián: Kupředu, zpátky jen krok!

• Velká Británie Blackadder Back and Forth

Lord Edmund Bestián (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří změnit minulost. Ocitnou se tak např. v Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem nebo u Bitvy u Waterloo. (Nancy)

klerik

Slušný "bonus". Škoda, že cestovanie v čase podobným spôsobom už naplno využil ČERVENÝ TRPASLÍK a tento filmík tak neprináša moc nového... napriek tomu je Atkinsonova hravosť veľmi osviežujúca a humor správne anglický... ()

Pítrs85

Kdyby jste se chtěli dozvědět, jak vymřeli dinosauři... Výborné, klasický Rowan Atkinson, klasický britský humor, prostě takové, jaké to má Pítrs rád. Ten slet po sobě jdoucích dobře vypointovaných gagů, to by se mělo vyučovat na vysoké škole komedie. ()

ReneeS

Postavy které neomrzí, výborné narážky (u zmínky o Branaghovi jsem smíchy padala pod stůl) a skvělý konec...co víc si přát?! ()

corpsy

Scenár Richard Curtis. Hraje Rowan Atkinson. Za všetko hovoriace. Toto v mnohých momentoch vytiera zrak aj samotným Monty Pythons. Našľapaná groteska, ktorá sa popri tom všetkom môže pochváliť aj veľmi dobrým technickým spracovaním. ()

Kryton

Nádherné shrnutí toho co jsme mohli vidět v předchozích dílech. Postupně procestujeme historií a nakonec zjistíme, že budoucnost se změnit dá takovým zábavným způsobem, že by to nenapsal ani Shakespeare - vynálezce kuličkového pera. 33 minut našlapaných tím nejlepším co v Černé zmiji bylo. Tomu říkám zakončení :) ...btw. kdy už konečně někdo vyčistí ten Novácký dabing? ()

Krissty

Bestián mě pobavil.. Hodně mě pobavil a to je hlavní! Rowan Atkinson je na takové role jako dělaný a Tony Robinson mu byl vynikající pravou rukou. Parodie několika anglických historických událostí byla fantastický nápad a líbilo se mi, jak na sebe minulost s budoucností navazovala.. A závěr - ten neměl chybu! :)) ()

havLord

Dlouhých deset let po klapce, která ukončila natáčení Černé zmije IV, se její tvůrčí tým vrací a přináší nám další dobrodružství prospěchářského Zmijáka. Humor už bohužel působí vyčpěle a použitě a kadence vtipů již není tak zběsilá, jako tomu bylo u dřívějších příběhů. To samé můžeme říct i o jejich kvalitě - jakoby lord Černá svině vyměkl a jeho dříve tak ostrý jazýček citelně otupěl. Ale i přesto se najde několik vydařených momentů a vidět po těch letech Baldricka Táhni je příjemné shledání. 70% ()

gogos

Newym jak osattnim, ale me se dabing vice nez libil... Jedna se vynikajici komedii, plnou skvelych vykonu vetsiny hercu, vyborneho scenare a suprovych hlasek... ()

swed

To nejlepší na konec. Závěrečná epizoda "Černé zmije" se od předešlých liší modernější výpravou (pokrok nezastavíš), absencí dotočeného smíchu a větším spádem. Námět o cestování časem přímo vybízí k překrucování historie, což sebou nese mnoho vtipných a inteligentních momentů (Shakespeare, Robin Hood, Waterloo a především finální pointa). Za zhruba půl hodiny se toho událo tolik, že jsem nestačil zírat. Opravdu vydařená tečka za celým seriálem. 9/10 ()

Helo

Potěšil návrat všech známých herců. Jediné, co nepotěšilo, byl naprosto podělaný dabing, kde stejné dabéry jako v seriálu, dostali snad jen ta ženština, co hrála královnu Alžbětu a Melchet. ()

easaque

Po deseti letech se vrací hlavní protagonisté ke společnému stolu a rozjíždí střeštěnou cestu časem. Pro fanoušky série o Černé zmiji je tento dodatek téměř povinností - škoda jen jiného nezvyklého dabingu postav a vychytralé plány jsou v čudu :( [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ProNotor

To se dalo čekat, že to bude bejkárna, kdekoliv hraje R. Atkinson, tak to opravdu stojí za to. Pobavil jsem se na úkor britské historie. Netušil jsem, co od toho očekávat, ale byl jsem mile překvapen, notná dávka suchého britského humoru. Pro milovníky britského humoru jako stvořené. ()

Wladi.mir

Nejlepší!!! Během té krátké chvíle jsem se neuvěřitelně bavil.Povedené po všech stránkách.Prostě Britský humor!!Nejlepší scénka s Shakespearem a dinosaurem! ()

MarekT

Edmund Blackadder je po deseti letech zpět a tentokrát zažívá se svým pomocníkem Baldrickem peripetie při klišovitém cestování časem. Návrat slavného britského rodu se rozhodně povedl a vlastně díky tomuto dílu jsem dokázal i relativně docenit diamant britských sitcomů. Je to hlavně díky tomu, že narozdíl od původních 24 dílů byl k tomuto reunionu pořízen slušný dabing - holt ČT je ČT a Nova je Nova (u té jsem po třech dílech první série byl nucen se seriálem skončit a najít si původní znění). Bohužel, i k mé nelibosti se změnila jména hlavních protagonistů, tudíž zde máme Bestiána a Packala. Změnily se též hlasy, ovšem to vůbec není deficit - Petr Rychlý a hlavně Stanislav Fišer do svých rolí pasují (i když u Zmijáka mi chybí citelně Jiří Práger). No, od dabingu, u kterého jsem dosti rozepsal, se vrátím zpět k reunionu. Jelikož mám taky rád dějepis a dějiny samotné, už samotný formát mě uchvátil. A tak se těším na samotné regulérní epizody série o Černé zmiji, která mě, doufám, zabaví stejně jako tento návrat. ()

Kolikokoli

Škoda toho dabingu, moc k Černé zmiji nesedí, ten novácký byl správně "lame". Přesto docela dobrý díl, i když Vánoční koleda byla lepší. ()

vesper001

Chceš-li si na Silvestra vystřelit ze svých přátel, zabij Baldricka, než začneš. Když lord Blackadder sliboval opatřit pár rekvizit z doby minulé, ještě netušil, že stroj času je funkční, a on nešťastnou náhodou vyhubí dinosaury, změní jednu nadějnou spisovatelskou kariéru, morálně rozleptá Robina a jeho mužné zbojníky, vévodu z Wellingtonu připraví nejen o holínky, a co hůř – ze svých přátel udělá Francouze. Kromě zlaté sestavy Atkinson-Robinson-Richardson-Fry & Laurie, se tu objeví i Kate Moss jako Marianna, Colin Firth alias Shakespeare, Tyrannosaurus Rex v roli dinosaura a Hordy Skotů se skvěle zhostí partu skotských hord. :) Těším se na pokračování v roce 3000. ()