Bestián: Kupředu, zpátky jen krok!

• Velká Británie Blackadder Back and Forth

Lord Edmund Bestián (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří změnit minulost. Ocitnou se tak např. v Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem nebo u Bitvy u Waterloo. (Nancy)

wosho

Důstojné zakončení série o Černém zmijákovi, ve kterém se sešli všichni jeho učinkující a pár hvězd navíc. ()

Fary

Až na ten stupidní překlad (především jmen -> Bestián a Packal - co to sakra je?!) je to vtipné... ()

Reckon

Trošku to ztrácí dech na původní seriál, ale je to pořád vtipné. Hlavně vyhynutí dinosaurů. Snad se ještě natočí něco s Black Adderem, byla by škoda, kdyby ne. (9/10) ()

Paity

Překvapivě hodně zábavná záležitost, kterou beru jako doplňkovou záležitost k Černé zmiji. Já se rozhodně skvěle bavil. ()

Hanys_

10 let po poslední sérii přišel tenhle speciál...a pořád hodně dobré. Nápad se strojem času by vydal na další sérii, tahle minidávka ale taky potěšila. Snad jen škoda toho dabingu, Černé zmiji říkají Bestian a Baldrickovi taky jinak. ()

Wishkah

Velice vtipný návrat staré zmijácké party a průlet událostma britské historie. Jen tomu něco chybělo k naprosté dokonalosti. Možná ti napovídající díváci, kteří se smějí s váma nebo takové zvláštní vzezření....nevím. Ale bylo to příjemné připomenutí oblíbeného seriálu ()

Marrty3

Snímků o cestování v čase tu už bylo několik, ale když se do toho pustí Rowan Atkinson je to něco jinýho. Satirické short-movie, které mě pobavilo. Bohužel neznám vůbec zmiňovaný britcom "Černá zmije", ale možná si pár dílů pustím. Protože jestli jsou tak vydařené jako toto, musí to být skvělý úlet. Jediné co mi vadilo, byl dabing v podání Petra Rychlého, který mi na Rowana vůbec neseděl. ()

Prochy38

Další speciál, kéž by nikdy nekončily. Protože to je u mě sázka na jistotu. Tentokrát si to BlackAdder nasměroval napříč časem, ale 1000 let nehraje roli :). První záběr na Tyranosaura mě fakt dostal :). Možná už to nemá kvality seriálu, přesto jsem se náramně bavil a jen to drželo tak nějak myšlenku, že je se seriálem konec, na bodu mrazu. ()

Mitin

Třicetiminutová krátkometrážní komedie, u který jsem se nasmál víc, než u některých 90minutových, dvouhodinových filmů. ()

TERRORDROME

Tento posledný diel Zmijáckej ságy som videl ako úplne prvý na Silvestra onoho roku 2001 a ani som vtedy netušil že je to vôbec nejaká Čierna Zmija, keďže v dabingu to bol akýsi Bestián a poskok Baldrick bol premenovaný na Packala. Každopádne je ale toto zakončenie vskutku epické. Čierna Zmija s Baldrickom ( alias Bestián s Packalom ) postavia stroj času, lietajú s ním sem a tam históriou, vyhubia dinosaury pomocou špinavých spodkov, zabijú Robina Hooda ( wuf-wuf ), ošukajú lady Mariannu ( wuf-wuf ) a aj Shakespeare dostane do držky za svoje pisateľské výtvory a Brannaghov štvorhodinový film. Skrátka si robia kozy zo všetkého vo výpravnejšom podaní než obvyklé papundeklové kulisy a to finále bolo dokonalou bodkou ktoré Zmijákovi aj divákovi prinieslo konečnú satisfakciu. Ako sa spievalo v tej pesničke "Čierna Zmija - bastard na tróne". ()

Cong

Takový malý přídavek ke čtyřem sériím černé zmije, pár povedenejch nápadů a vtipů se tu najde, ale nevidět už dřív všechny zmiňovaný čtyři série, tak du asi s hodnocením níž. ()

poet

Mám fikaný plán.Asi to najlepšie čo sa o stroji času dalo vymyslieť. Atkinson ako cynický lord bestián, ktorý mení históriu tým najvtipneším spôsobom:). Veľmi slušné zavŕšenie ČIERNEJ ZMYJE. ()

B_EyE

Takové nostalgické ohlédnutí za vynikajícím seriálem. Škoda jen malého prostoru, který nedává postavám šanci se nějak více vyprofilovat. ()

Gastovski

Zdárné zakončení příběhů o Černé zmiji. Na seriálové díly to co se týče humoru nemá, ale i tak se jedná o důstojné zakončení. 7,5/10 ()

KosiR_ksr

Černá zmije (hlavně středověkká série) patří mezi mé oblíbené seriály. Přesto mě tento krátký film, který na něj (po letech) navazuje, bavil přeci jen méně. Pár dobrých a chytrých narážek se i zde najde, ale některé vtípky mi připadly už trochu zbytečně laciné. 70% ()

Everyone

Humorem se lze sytit neustále, pakliže jste na jeho specifickou chuť citliví. Na rozdíl např. od sci-fi, kde stejné myšlenky jsou při opakování na výsost nudné a žánrově hledáte potravu novou, popř. připravenou více rafinovaně. ____ Avšak mně tento způsob humoru moc nesedí, přijde mi příliš průhledný, prvoplánový, až naivní. Kontrastující dvojice, spolu s frenetickou společností, každou větou směřuje k trapnosti. Díval jsem se na dabovanou verzi, možná, že tím se to vysvětluje, ale patrně ne-e. ()