Film, který měl silně našlápnuto k nejvyššímu hodnocení, ale ta poslední půlminuta, kde na sebe všichni řvou s napřaženou pravicí, na mě bohužel nijak nezapůsobila, dokonce bych řekla, že můj dojem z jinak velmi osobitého a drsného filmu sráží. Přesto si ale neodpustím nevynášet na ČSFD téměř neznámé Swing Kids do nebe. Ze subjektivního hlediska to ani nijak jinak nejde. Ten film spojuje vše, co mám ráda; swing jakožto můj nejoblíbenější hudební žánr, Kennetha Branagha jakožto jednoho z mých nejoblíbenějších herců, nacistické Německo jakožto jedno z podle mě nejzajímavějších období historie a Prahu jakožto město, které přece jen znám celkem dobře. Přes tohle vše ale pořád vyčnívají důvody objektivní, tenhle film má totiž takový drive a sílu, že se většina nacistických velkofilmů může jít zahrabat. A Kenneth (ano, já vím, že už jsem ho zmiňovala) je pro role nacistů jako stvořený, dokonce bych řekla, že mu tento počin sedl více než pozdější Konference ve Wanssee a Valkýra (kde byl ale také úžasný). Kdyby nic jiného, už jen jeho a Baleův herecký výkon tahá tento film nad vody průměru. A ačkoliv vím, že jméno v titulcích odmítl, aby nebyl zmíněn nad všemi "dětskými" herci (což by se, jelikož byl v době uvedení hvězdou, nejspíše stalo), nemůžu se zbavit dojmu, že by si ho více než zasloužil.(2.5.2010)

Na Swing Kids jsem narazil zcela náhodou, když jsem sháněl všechny možné materiály o swingu. I když je swing pro film důležitou hybnou silou, překvapilo mě, že swingu jako takového je tam spíš míň než víc. Úžasné je obsazení hlavní role - tedy obsazení Prahy do role Hamburku. Nevybavuju si jiný film, u kterého by mě tolik těšil pohled na známá místa Prahy. Co je pro mě ale naprosto zásadní, je atmosféra. Při sledování jsem občas měl pocit, že se dostávám skrze jemný závoj minulosti, do doby, na kterou si jakoby vzpomínám právě prostřednictvím Swing Kids. Na závěr je samozřejmě potřeba pochválit herce, na které se pěkně kouká, a ani angličtina nepůsobí tolik rušivě jako u jiných filmů, kde je angličtina "němčinou" (jako třeba Valkýra). Swing Heil!(10.7.2014)

Neznalá veci som si myslela, že idem pozerať nejakú hudobnú drámu, a pritom to bol regulérny vojnový film. Zase o tom, čo všetko napáchala vojna, ako zasiahla ľuďom do ich životov, ako ich zmenila .... a nezmenila. Film mal naozaj spád, výborných hercov na čele s Christianom a Kennethom, veľmi živú muziku a zaujímavý kus histórie. Tancujúci Peter a Thomas úplne skvelí! (Filmová výzva 2016 - emma53)(24.2.2016)

Hamburg jako ostrov amerického sentimentu v nacistickém Německu, Pardon, tohle tvůrcům prostě sežrat nemůžu. Finále epičtější než Titanic, Avatar a Chcete být milionářem dohromady. Námět skvělý, ovšem převálcovaný velkými gesty a patosem. A ta Praha a Naďa Konvalinková tam jsou libový (Naďa asi trochu libovější než Prahamburg).(6.12.2013)

Je fajn zjistit, že se Němci nedělili jen na nacisty a mlčící většinu, ale do zavádějících se "pořádků" jim zasahovali odvázaní narušitelé, zvaní swingaři - jenže, v rozdílnosti charakterů se navzdory ušlechtilým pohnutkám leckdo neubránil lákavému náhledu na vlastní vznešený původ a šikovně roubovanými štěpy se zvolna nechal vyšlechtit z lidské podoby... V atmosféře strachu, která musela tížit o to víc, že nepřítel byl vnitřní, tak ani v katakombickém víru swingového třeštění nebylo možno setrvat věčně - a výběr ze tří pochmurných možností rozhodně nebyl příjemnou alternativou... Vážnost tématu nadlehčila swingová bezstarostnost s živelnými tanečními výstupy, které si nešlo nevracet, a také mé osobní přání - stát se Naďou Konvalinkovou - se ví, že ne napořád, jen v moment, kdy se po ní válel Christian Bale ;-)... a jako třešnička na protektorátním dortu - kolaborující Rudolf Jelínek (poznal jsem tě, Jasná), i když v titulcích jeho jméno nefiguruje :-) Až na americký konec, jasné Swing Heil!(11.12.2013)

• - Kenneth Branagh odmítl být uveden v titulcích, aby nebyl nad Christianem Balem, Robertem Seanem Leonardem a dalšími chlapci, kteří podle jeho vlastních slov "byli hlavními hvězdami filmu". (Morien)