Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hamburk, nástup fašismu. Loď svobody se pomalu potápí, ale na palubě se ještě swinguje. Skupinu mladých lidí kolem kytaristy a skladatele židovského původu "Django" Arvina nemůže rozdělit nic - jejich vírou je swing. Černý kruh se však začíná stahovat i kolem "neárijské" hudby. Někdo raději vstoupí do Hitlerjugend, ale večer svlékne uniformu a jde tančit. Někdo už se tančit bojí, jiný uniformu už ani nesvléká, jeden ze "swingerů" už dokáže botou rozdrtit Arvinovi ruku. Swing se ozve jen občas, tančí už jen tajně pár odvážných. Arvin si podřeže žíly rozbitou gramofonovou deskou: ať jde o slova nebo o noty - jde o všechno, jde o život!

Film byl natočen v Praze, což ovšem není na první pohled záměrně patrné, protože Praha představuje Hamburk. V rolích dospívajících swingerů vystupují neobyčejně zdařile mladí herci - Robert Sean Leonard známý z Weirova dramatu SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ a Christian Bale, který se proslavil hlavní úlohou ve Spielbergově ŘÍŠI SLUNCE. Výraznou postavu gestapáka sehrál anglický shakespearovský herec a režisér Kenneth Branagh. Celý film se odehrává v ďábelském rytmu swingu a ve víru strhujícího tance! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Swing Heil. Naprosto lahůdková záležitost a přitom tak mimo radar. Skvěle obsazená atmosferická válečná podívaná, které na jedné straně nabízí jeden z nejpodmanivějších tanců a hudebních stylů jako hlavní motiv a na straně druhé dodává dvě hodiny příběhu německých hochů, kteří se rozhodli vzepřít nejradikálnějšímu režimu v německé historii. To že se to natáčelo u nás jde teď stranou, i přesto, že není film umělecky či scénáristicky nějakým zásadním milníkem, či do detailu vypilovanou podívanou, jsou Swing Kids lahůdkou nejen pro zasevěcené. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kdyby to nebylo o historických, ale o smyšlených událostech, tak bych dala hvězdičky tři. I ve vymyšleném příběhu by bylo na překážku teatrální hrdinství mladých swingařů a černobíle viděný svět. Protože je to navíc historie, vadí mi její ztvárnění: Praha zahrála předválečné Německo výstižně, zato američtí herci nehráli Němce, ale zas a jenom Američany. Herecké i taneční výkony swingařů jsou přesvědčivé, ale jejich postoje, nálady, rozhodování a celková atmosféra snímku o nástupu temných časů se mi zdají přespříliš nevěrohodné. A závěr snímku je tak nabobtnalý patosem, až je trapný. _____ Kdyby z toho nenatočili americkou agitku o svobodě, tak to mohl být velmi dobrý snímek. Téma je zajímavé, mladý Bale a Leonard hrají a tančí jak o život a Kenneth Branagh zahrál gestapáka až mrazivě: zlo, které je navenek vlídné. /2. 12. 13./ ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Swing kids jsou určené pro amerického diváka, aby vysvětlil neznalému problematiky, jak se vkrádá totalita pozvolna mezi lidi, zasévá strach, omotává lidi kolem prstu. Nakonec kývnou i na věci, které by jim před časem přišly naprosto proti srsti. Takových filmů jsou jen v naší kinematografii desítky a řada z nich mnohem lepších. 60% ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

𝗶𝘁 𝗱𝗼𝗻'𝘁 𝗺𝗲𝗮𝗻 𝗮 𝘁𝗵𝗶𝗻𝗴 𝗶𝗳 𝗶𝘁 𝗮𝗶𝗻'𝘁 𝗴𝗼𝘁 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘀𝘄𝗶𝗻𝗴. 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵, 𝗱𝗼 𝘄𝗮𝗵! krasna praha, skveli herci; zajimavy film, ktery, i pres smutne chvilky, mi ukazal pozitivni stranku teto hrozne doby. opet jsou to studenti, kteri bojuji za svou svobodu. swing heil! || ❝𝐍𝐨 𝐨𝐧𝐞 𝐰𝐡𝐨 𝐥𝐢𝐤𝐞𝐬 𝐬𝐰𝐢𝐧𝐠 𝐜𝐚𝐧 𝐛𝐞𝐜𝐨𝐦𝐞 𝐚 𝐍𝐚𝐳𝐢.❞ 💃🏼✨ ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Je nějaký únik ze zlých časů, kdy frčí 18 a 88? Co třeba 27 a 45..? Energické v hudebních segmentech, tíživé ve chvílích, kdy se obnažují lidské charaktery. Někteří po žebříku šplhají opojení nabytou mocí, jiní se ho stiskem morálních zásad drží a ti, co ztratili sílu, se jej jednou provždy pustí. Respekt před těmi, kdo v danou chvíli našli odvahu postavit se třeba i malým odporem vzestupu zla. Možná jim pomohlo i to, že nemohli vědět, kam to všechno směřuje, zatímco my už teď můžeme snadno soudit a s odstupem pozorovatele přemýšlet, jak bychom se asi zachovali.. Rozhodování mezi třemi a čtyřmi klarinety vyřešil konec a to ani ne tak svým obsahem, jako způsobem, kterým byl podán. Apropo, když se Naďa Konvalinková takhle popasovala s mladým panem Waynem, znamená to, že je Catwoman? A ví to Olda Kaiser? ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Kenneth Branagh odmítl být uveden v titulcích, aby nebyl nad Christianem Balem, Robertem Seanem Leonardem a dalšími chlapci, kteří podle jeho vlastních slov "byli hlavními hvězdami filmu". (Morien)

Reklama

Reklama