Swing Heil. Naprosto lahůdková záležitost a přitom tak mimo radar. Skvěle obsazená atmosferická válečná podívaná, které na jedné straně nabízí jeden z nejpodmanivějších tanců a hudebních stylů jako hlavní motiv a na straně druhé dodává dvě hodiny příběhu německých hochů, kteří se rozhodli vzepřít nejradikálnějšímu režimu v německé historii. To že se to natáčelo u nás jde teď stranou, i přesto, že není film umělecky či scénáristicky nějakým zásadním milníkem, či do detailu vypilovanou podívanou, jsou Swing Kids lahůdkou nejen pro zasevěcené.(11.5.2013)

Jelikoz jsem si neprecet, o cem film je, mile me prekvapilo, ze nez nejakej film o swingu, o kterej tu ale taky hodne jde, je to spis valecnej film a ty ja muzu. Zacatek je sice ve stylu particka mladiku kasle na nacizmus, Hitlerjugend a zajima je jen swing a tancovani po klubech, ale jakmile se hlavni dvojka prida k Hitlerjugend, uz tu mame zajimavej film o valce, pratelstvi a lasce k hudbe. A je natocenej hodne zajimave, navic se muze oprit o fajn Leonarda a Balea a hlavne je natocenej v Praze, takze jsem kazdou chvily poznaval nejaky misto. A Bale ukazuje, ze umi paradne tancovat.(19.7.2009)

Trošku iný pohľad na nacistické Nemecko, prostredníctvom skupiny kamarátov, ktorí počúvajú a tancujú zakázaný swing, ale nacistická mašinéria je neúprosná. Natáčané v pekných exteriéroch za účasti niekoľkých výborných hercov a herečiek. Veľmi mladí Robert Sean Leonard a Christian Bale slušne tancujú. Zaradenie do žánru hudobnej je veľmi zavádzajúce a zlé, jedná sa skôr o vojnovú drámu. Film, i keď pôsobí veľmi lacno a chudobne, dokáže chytiť za srdce. Swing Heil !(27.1.2015)

Můj pane, i po osmi letech je moje srdce kompletně zlomené pokaždé, když si na ten film vzpomenu. Režisér měl neuvěřitelné štěstí, že se mu podařilo hlavní role obsadit mlaďochy schopnými takhle brilantně soustředěných výkonů. (Věčná škoda, že Robert Sean Leonard nakonec zakotvil v televizi a na divadle, ráda bych viděla, kam by ho velké plátno zavedlo.) Ale kdyby film nedisponoval tak krásně těžkým románovým obloukem, tak by sebelepší Thespidové nebyli nic platni. Oči kamarádů se vyprazňují, deziluze je čím dál hmatatelnější a příchod konce světa je nevyhnutelný. Jak potom bude vypadat poslední tanec. Ideální výchovný film pro pubertální děti. -"It don't mean a thing, if it ain't got that swing." ♥(1.9.2016)

Hamburg jako ostrov amerického sentimentu v nacistickém Německu, Pardon, tohle tvůrcům prostě sežrat nemůžu. Finále epičtější než Titanic, Avatar a Chcete být milionářem dohromady. Námět skvělý, ovšem převálcovaný velkými gesty a patosem. A ta Praha a Naďa Konvalinková tam jsou libový (Naďa asi trochu libovější než Prahamburg).(6.12.2013)

• - Kenneth Branagh odmítl být uveden v titulcích, aby nebyl nad Christianem Balem, Robertem Seanem Leonardem a dalšími chlapci, kteří podle jeho vlastních slov "byli hlavními hvězdami filmu". (Morien)