Žánr sofistikované romantické komedie dosáhl svého vrcholu v této nestárnoucí klasice, zvolené mezi Top 100 amerických filmů všech dob Americkým Filmovým Institutem. Katharine Hepburn, Cary Grant a držitel Oscara James Stewart září v této mistrovské komedii (režie George Cukor) o intrikách, svatbě a zasloužené odplatě. Spisovatel Donald Ogden získal filmu druhého Oscara za adaptaci hry Philipa Barryho. (Magic Box)

Chrustyn

Příjemná konverzační komedie s excelentní Katharine Hepburnovou a šarmantní dvojící Grant - Stewart. I přes pomalé tempo zaručují slovní přestřelky, výborné dialogy a hlavně fungující chemie mezi herci na celé dvě hodiny skvělou zábavu. A konec se opravdu povedl. ()

classic

Moc veľa hereckých superhviezd na metri štvorcovom... Je vzácnosť vidieť pokope na striebornom plátne najväčšie hviezdy Hollywoodu, a to ešte k tomu v spoločnom filme režiséra Georga Cukora ! Užíval som si, keď som ICH videl v spoločnom zábere, najmä zvodná a sexy Katharine Hepburn, je úžasná bohyňa, Cary Grant a James Stewart, ktorý získava Oscara za najlepší herecký výkon, tak si myslím, že je škoda, keď si zahrali spolu len v jednom snímku. Za to Katharine a Cary sa stretli viac - krát, vtedy sa mi to páčilo o čosi viac, ako momentálne teraz. Katharine má v snímku až 3. nápadníkov, kde už som uviedol dvoch, k tomu je ešte jeden John Howard. C.K. DEXTER HAVEN, MACAULAY ( samozrejme, že nie CULKIN, ) CONNOR a posledný z pánov, je GEORGE KITTREDGE. Tak prvý je ex - manžel Tracy Lord, ktorý sa jej znovu pletie do života, druhý je novinár, ktorý je pozvaný inkognito na svadbu, áno, tretí je jej snúbenec, zazobanec, za ktorého sa má vydávať. A keď sa všetci takto stretnú, nastanú komplikované situácie... George Cukor je dobrý režisér, ale práve to, že má toľko superstars, tak to podkopáva samotný film. Myslím, že jeden z dvojice Grant / Stewart bol trochu mimo. Ale inak, sa jedná o klasiku, kde je jediná možnosť vidieť najväčšie stars Hollywoodu v jednom filme, pričom príbeh samotný trošku škrípe. ()

Flego

Klasika, ktorú by mal každý vidieť. Nebudete sa váľať od smiechu, ale hviezdne trio vás náramne pobaví inteligentným humorom. Táto konverzačná komédia je šperkom na filmovom nebi. ()

poz3n

Slavná screwballka, která se dost nenápadně rozjíždí (chvílemi i zprvu nudí), aby se pak proměnila v naprosto kouzelnou romantickou komedii plnou geniálně opilých hlášek a postav. Skvělý James Stewart a Katharine Hepburn, Cary Grant jako vždy roboticky svůj. 7/10 ()

jonyyy

Skvělé obsazení i výkony, konečně jsem viděl K. Hepburn, jak vypadala mladá, slušelo jí to, ale pořád se tam jen povídá a chystá svatba a to povídání mi ani nepřipadalo až tak vtipné, až na pár momentů. 63% ()

aniiicka

Dokonalá romantická komedie s trojicí mých milovaných herců. Noblesně krásná Katharine, sarkastický fešák Cary a roztomilý sympaťák Jimmy září v této slavné klasice George Cukora s brilantními dialogy, skvělým humorem a nezapomenutelnými scénami jako například Caryho počáteční loučení s Katharine, škytající Stewart, Stewart zpívající Somewhere over the rainbow nebo ráno si nic nepamatující Katharine. Vřele doporučuji! Hello Dexter. HULLO GEORGE. Hellooo Mikee:) http://www.youtube.com/watch?v=wZGFthZLznk ()

ScarPoul

Cukrovito sladký, Hepburnovsky pôsobivý, Grantovsky vtipný a Stewartovsky umelecký. Tak by sa dal popísať tento film, ktorý je mierne naivnou ale svojim spôsobom neskutočne príjemnou a krásnou rozprávkou so sociálnym podtextom , geniálnym scenárom a obmedzením prostredím na ktorom je rozohraný neskutočne vtipný a romantický príbeh aký len môže byť. Cukor natáčal filmy s určitou precíznosťou a ľahkosťou jemu vlastnou takže aj v dvatsať minutovej scéne ktorá sa odohráva len v jednej miestnosti dokázal odľahčiť všetko čo sa dalo a tak spravil scénu zaujímavejšou a krajšou. Čo sa týka spracovania väčšinou to u divadelných hier prenesených na plátno dopadne veľmi dobre vzhľadom na to že scenáre sú väčšinou napísané a jediné čo treba je ich len uviesť na filmovú podobu a pripraviť prostredie pre scénu. Vyšlo to aj tu a perfektne. Hepburnová nemôže s krásou súťažiť s Audrey ale čo do herectva je predsa len trocha lepšia , hravejšia a príjemnejšia. Celkovo jej chápanie postavy, odriekanie dialógov alebo celkom obyčajné scény kde len sedí a popíja majú šmrnc a pozornosť strháva na seba. Stewarta mám rád , pretože tento chlapík spolu s Hitchkokom vytvorili kopec nezabudnuteľných diel, ale vidieť ho takto vlastne na začiatku jeho kariéry, kde hraje kvázi umelca je nostalgické a príjemné a jeho imporvizácie a celkovo jeho herectvo je priamo úmerné snímku takže môžem len pochváliť. No a nakoniec majster Grant ktorého vtipné znázornenie bývalého Tracynho manžela s veľmi neobvyklím menom je zahrané na výbornú. Jeho komediálny prejav tu dosahuje hraníc v dobro zmysle slova. Celkovo ma tento film nadchol a rozhodne na neho budem spomínať v dobrom a keď na to príde , hlavne tá nostalgická nálada stačí ho len vybrať s poličky s Dvdčkami. ()

Borrtex

Rozhodně zábavný snímek, na který jsem se rád podíval. Ovšem druhá půlka mi připadala zásadně lepší, než ta první. V první části bylo nutné pochytit všechny nutné dějově potřebné informace, které se mi asi nějak v 8 ráno pochytit nepodařilo. Příjemná screwballová komedie. Lehký nadprůměr, sympatické herečky 65%. Viděno v kině na 40. LFŠ ()

Hwaelos

Scénaristicky to nebylo moc dobré. Cukor odvedl standardní režijní rutinu a natočil snímek blízký tomu, co se u nás točilo ve třicátých letech. Ne moc vtipnou komedii a ne moc vážné drama. Když vzpomenu na Leopardí ženu, v níž se Cary Grant blýsknul o rok dříve, není to moc lichotivé srovnání. Ačkoli má Příběh z Filadelfie lepší herecké obsazení, nedokáže se vymanit z kategorie "rozverné snobské historky". Přesto byla zábava se koukat na mladého Stewarta a okouzlující Hepburnovou. Jediné velké plus (a překvapení) skýtala otevřenost se kterou se pojednávalo o sexu a milostné jiskření mezi hlavními protagonisty, kterého dostane divák velkou porci (obzvlášť ve scéně před koupáním v bazénu). ()

Terva

Božské trio herců. Cary Grant jako C. K. Dexter Haven, Katharine Hepburn jako Tracy Lordová a James Stewart jako Macaulay Connor, ()

Blofeld

Geniální konverzačka!___Jak si tak pročítám ostatní komentáře, zatím se jen Houdinimu podařilo správně napsat KATHARINE - pozor na to, je to nezvyklé hláskování, ale ona si to zaslouží;oD. ()

Zeebonk

Vztahová škatulata sešlosti hollywoodských legend v lišáckém bludišti důmyslně vypiplaného scénáře. Přestože se taková romaňtika jako žánr nehodí ani jako návnada pro tuňáky, tak laškování Jamese a Katharine v alkoholovém opojení je od dokonalosti, co bys špuntem dostřelil. Jenomže pak přichází na scénu Cary Grant a mužně dokonalosti olízává čelo, neboť jeho uvědomělý pan střízlivý dodává závěrečný poprašek koksu na vrcholné třešničce. Příběh z Filadelfie je úhledné celuloidové klubko, jež se kutálí napříč sociálními vrstvami a za asistence zkušeného hereckého ansámblu trousí od boku pichlavé dialogy a směle spěje ke spletitému vyvrcholení, které dosytosti naplňuje potřebu pozitivní jiskry v divákově průměrnosti. Víc takových. ()

liquido26

Skvělá zábavná klasika s hvězdným obsazením. Bohužel mi trošku přišlo, že oproti Stewartovi byl Grant trochu upozaděný. ()

corpsy

Americká romantická komédia toho najhrubšieho zrna, pri ktorej vás dostanú obdivuhodné komediálne výkony hlavných hviezd a ich dokonalé dialógy ( James Stewart vs. knihovníčka ). Majme na pamäti, že keby sme sa chceli pri dnešných žánrových snímkach podobne pobaviť, asi by sme dúfali márne. ()

F.man

To je mi obsazení - Gary Grant, James Stewart, John Howard a hlavně Katharine Hepburn... A teď si vemte první tři jména a představte si jejich "souboj" o slečnu Hepburn. Už tohle samo o sobě slibuje zážitek, který George Cukor podpořil příjemnou režií. Snímek tak má dobré tempo a drží diváka v dobré náladě po celou svou stopáž. Prostě velice dobrý standart klasického Hollywoodu. Oh it's all right Tracy. We all go haywire at times and if we don't, maybe we ought to. ()

Cimr

Katharine Hepburn byla nazývána ,,jedem pro kasu", protože z kin odlákávala diváky - a já to vlastně trochu chápu. Je taková pichlavá, sarkastická a byť to zřejmě byla úžasná dáma s provokativně liberálními názory (což je jistě sympatické), její projev mi není příjemný. Zbytek obsazení (Grant, Stewart) je sice bezvadný, přesto mě tento kult a ,,44. nejlepší americký film" minul. Těžko říct proč. Možná, že nemusím přiběhy lidí z vyšších vrstev, možná že je na něm příliš poznat, že vznikl podle divadelní hry - nejsou tu žádné zapamatováníhodné scény (snad leda ta úplně první), zato se tu často a hodně mluví, aniž by se něco řeklo. Katharine stále dokola řeší své milostné problémy, ale není to ani dojemné ani vtipné... Nechci od filmu odrazovat, určitě je pěkně natočený a stojí za vidění, ovšem mě tak zcela neoslovil. ()

kareen

Když pominu výborné, vtipné a inteligentní dialogy, tak příznačné pro romantické komedie té doby, navrch je tu ještě okouzlující trojka v podání Katherine Hepburn, Cary Granta a mého oblíbeného Jamese Stuarta a to je sestava, která rozhodně stojí za 112 minut příjemně stráveného času. Škoda, že většina dnešních amerických romanťáren už nemá takový náboj a šmrnc. ()