Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Gardenboy

No čo na to povedať? Chcel som dať 3*, ale za ten záver ... no musím jednu pridať. Kamera je perfektná, herci sú perfektní a dej nie je predvídateľný, čo je u súčasných filmov dosť často chyba krásy. Snáď by som si želal len trochu viac filmového napätia. Vtedy by to bolo za 5* Je to po prvej projekcii dna 17.08.2006, ale je veľká pravdepodobnosť, že ešte tých projekcii bude niekoľko. :D ()

depp

Šel jsem se do kina pobavit nad oddychovým thrillerem a byla mi nabídnuta jen špatná slátanina o pomstě syna, kterému mafie zabila rodinu. Děj je plný do očí bijících nejasností, které jsou neobratně vysvětlovány v poslední třetině filmu. Prostě film o ničem u kterého se ani trochu nepobavíte a napětí nehrozí ani náhodou. Pozitivum je snad jen standartně dobrý Morgan Freeman, což ale zastiňuje výkon Joshe Harnetta. ()

Dan

Celkově poměrně fádní, ale překombinovaná zápletka. Poněkud velký počet mrtvých (v poměru k počtu postav). Oceňuju nicméně některé jazykové hříčky a nesmyslné projevy - to jsou věci, které mě dokáží vždy rozesmát ;-) ()

Respex

Geniálně jednoduché a jeden z nejsilnějších filmových zážitků co jsem měl to štěstí vidět. Josh Harnett je talent a ostatní obsazení je prostě zářné. Důkaz toho, že za relativně malé peníze, lze natočit mistrovský kousek. Film je v naprosto úžasném tempu, které ke konci ještě graduje. Vše podpořeno skvělou hudbou. Režijně unikátní. Paul McGuigan nás ještě hodně překvapí a můžeme od něj očekávat další skvělé filmy. V Levných knihách se prodává za pár korun :) Za mě 5* a doporučení. ()

BLADER

Skvelý film, ktorý ma oproti iným akčným filmom súčasnej doby výhodu v tom, že nestavia len na akčných scénach, ale využíva aj herecké obsadenie a hlavne premyslený scenár o jednom chlapíkovi, ktorý mal tú smolu, že je vždy v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Aj keď... som radšej ticho. Nech sa na to pozerám akokoľvek, vychádza mi tento film ako veľmi príjemná gangsterka, ktorá sa vždy vytasí s nejakým esom v rukáve. ()

Ceberus

"Pomsta chutná nejlépe za studena" by vlastně mohlo být jakýmsi podtitulem filmu. Willis si zde zopakoval svého "Šakala". Freeman je na roli bosse přece jen příliš dobrácký, ale možná to byl účel. Role Lucy Liu se mi tam zdála jako by uměle všitá, "aby tam byla nějaká ta romantika", každopádně postava to jistě nebyla nudná. ()

kikikrikri

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Tak brilantní rozuzlení při tak pozvolném a příjemném tempu, kdy čekáte, že se to vyvine úplně jinak. Asi ta poslední slova v rádiu "Kansaská léčka" mě přiměla k tomu, abych dala 5 hvězd. Bezpochyby můžu říct, že v poslední době je to jeden z nejlepších filmů svého druhu. ()

netWoor

Nu, opravdu příjemné překvapení. Tydle "komiksovky" Willisovi sluší. Ale i tak klobouk dolu před Hartnettem, uvěřil jsem mu obě polohy. Vždycky se mi líbily filmy, které zpočátku vypadají jako systém náhodných výbuchů, ale postupem času zjistíme, že naprosto vše do sebe zapadá ... ()

Mr. Kodama

Film podle mého gusta. Děj vás přesvědčuje o klasické zápletce sporu dvou mafiánů a přitom posledních 15 minut převrátí dosavadní průběh vzhůru nohama. Možná až trochu moc pohádkové, ale jinak mi to sedlo. Jen nechápu proč nemohli nechat Lucy jednoduše zemřít místo toho hloupého závěru. Film mě mimo jiné přesvědčil o tom, že kdekoliv hraje Bruce Willis, tam nikdo jiný na roli většího správňáka nikdy nedosáhne. = 85% ()

dawes

Jak je možné, že jsem tak úžasný film vyděl až 5 let po jeho premiéře?! Konečně něco svěžího. Všichni herci na 1, dokonce i Josh, kterého obvykle moc nemusím. Vše ok, i místy mírná nadsázka mi sedla. ()

sisimiut

název filmu v žádném případě nevystihuje jeho atmosféru. Troufám si dokonce tvrdit,že patří spíše k měkčím thrillerům. Jediný konec se dá považovat opravdu za drsný. Souhlasím že být to Tarantinovka,je to mnohem lepší. Na druhou stranu,Tarantino nemůže dělat všechno :D 80% ()

10Domik10

Skvelo scenáristicky, režisérsky a v neposlednom rade herecky skonštruovaná gangsterka, ktorá má v sebe neuveriteľnú energiu, hlavne vďaka scénam typu ako to bolo. Tento film je bezchybný a posledných 20-30 minút mrazí na tele. Ja si myslím, narozdiel od niektorých názorov, že tento snímok vyšiel Paulovi McGuiganovi bezpochyby lepšie ako Wicker Park. Jasným dôkazom sú vysvetľovacie scény oboch filmov, ktoré sú vo Wicker parku dosť neprehľadné a zamotané. ()

deLaFere

Hartnett je záměrně celý film bezbarvý a celá reminiscence ho prostě nemůže udělat sympatičtějším. Proto nemůže ani fungovat chemie s Liu. Willis je jméno, které má vydělat peníze, nic jiného. Filosofování mých oblíbených starců je také k ničemu, je vyumělkované a prázdné. Výčet tím končí. Směska všeho možného, absolutně bez náboje. Nic zázračnýho, už mnohokrát viděno, není co dodat. Hvězda navíc za opravdu krásnou Lucy Liu. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)