Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

bozka10

Mne sa to páčilo,trosku dlhá stopáž,malo to spád,trocha mysteriozna,pre fanúšika historických zahad a otázok jak stvorené,pre človeka co prdí na nejaké teologicke záhady myslim ze priemerný a nezaujímavý film. ()

Sunny.69

Podle špatný knihy nemůžete natočit dobrej film. Tyhlety pseudo konspirátorský záhady v detektivkách bylo největší zlo, co se kdy knižnímu (a posléze filmovému) průmyslu přihodilo. ()

Tomislav

Po tom, co jsem si tady před shlédnutím filmu přečetl, šla moje očekávání do pryč, takže mě ten film nakonec docela příjemně překvapil. Knihu jsem četl a přesto (nebo právě proto?) se na film koukat dalo. S hereckým obsazením a výkony herců jsem měl největší problém. Ploché, nevýrazné, zkrátka šedo šedý průměr...myslím, že několikrát použitý výraz "strerilní" můj dojem ze ztvárnění hlavních postav, a nakonec i z celého filmu, dokonale vystihuje. Dal bych tak 70%, ale za rozpočet 130 mega si Da Vinci víc než 3 hvězdy nezaslouží. ()

Milwa

Navzdory všem kritikám a zklamáním dávám 4 hvězdičky. Už jsem pochopila, proč je hodnocení většinou tak nízké. Tomuto filmu ublížila reklama a veškerý humbuk okolo premiéry. Samotná kniha je taky hodně přeceňovaná...více než kultovní mi připadá kontroverzní a to ji činní tak úspěšnou.....prostě je to dobrá knížka a dobrý film:-) ne skvělý. Velmi se mi líbil Ian Mckellen, i díky němu to nebyla v kině nuda.....takže se nebojte a do kina jdětě a jestli jste nečetli knihu, možná lépe, bude to pro Vás napínavější. PS: Fakt nevím, jak by to mohli natočit jinak..? ()

Betmän

Herci byli dobří, McKellen se mi líbil moc, zaujal mě Bettany v roli Silase, ale to už pak byla trochu přehnaná postava, pomalu jak z Matrixu. Na to, jak Hankse nemusim, tady se mi líbil snad poprvé od Forresta. Jinak režie hezká, scénář ale nic moc, film bych zkrátil o poslední půlhodinu, konec je prostě směšnej. ()

Šmoula

Na tento film jsem se velice těšil. Všichni lidé ho velice chválili (většinou ti, kteří četli knihu), ale dost lidí tento film hodnotilo záporně, takže jsem se chtěl přesvědčit na vlastní oči. Film nabírá rychlých otáček už po 5 minutách. To jsem se ještě v ději neztrácel, bohužel po půl hodině už jsem skoro neměl ponětí o čem se vůbec baví. Občas jsem se trochu chytal a na můj vkus bylo ve filmu přiliž dialogů (ale asi je nutné pochopit o co tam vůbec jde - pokud to pochopíte), velice rychlé až komické řešení zakódovaných šifer a občas velice nudných pasáží. Ale abych jen nehodnotil záporně musím zmínit nečekané zvraty o které není ve filmu noze, dozvíte se spoustu zajímavých úvah například o obrazu Poslední večeře a samozřejmě nesmím opomenou vynikající herecké obsazení. ()

Ulrich

Je ted v mode se do tohoto filmu navazet , ale opravdu mi to prislo jako na rychlo zplacany kalkul. Hezky natoceny, dobre obsazeny, ale porad kalkul... podle trzeb je take videt ze vydareny. Co se pribehu tyce, knihu jsem necetl, takze nemohu srovnat, ale prislo mi to takove... o nicem. Cely film sestava z toho, ze Hanks s Tatou nekam jdou, najdou sifru, nebo jiny kod, popripade puzzlebox, Hanks pokrci oboci, jako ze premejsli a pak to nejak rozlouskne. Mezi tim Tatou prohodi nekolik hloupych vet s komickym francouzskym prizvukem. Pak odejdou, nacez dorazi Jean Reno, jez hraje francouzskeho komisare, co hlavni hrdiny pronasleduje, a je nastvany, ze je vzdy o krok za nima. Dost nepochopitelne, leda by francouzska policie byla opravdu tak neschopna. Take dost nechapu, cim ta kniha tak pobourila katolickou cirkev. Protoze pokud vim teorie na toto tema koluji po svete a skrze ruzne knihy a filmy uz hodne dlouho... ze by konspirace Browna a cirkve, aby jeho knize udelala co nejvetsi reklamu? :)) Hlavni pointa byla odhadnutelna od te doby co ma sir Ian McKellen historicky vyklad a vim, ze pri sledovani (vetsinou si to uvedomim az na ceste domu) me zarazilo par logickych der. Presto ale davam tri, hlavne kvuli soundtracku, McKellenovi a celkem prijemne Howardove rezii. ()

Kosťa

Nuda, nuda, nuda. Zapomněl jsem na něco ?? Aha nuda. Ke konci pravda trocha napětí a očekávání, ale pak příjde první ze dvou point, která boří všechno o co v tom filmu jde (SPOILER: Prý poslední žijící potomek Krista. A co babička a spol. ??) a druhé, které je sice pěkně zpracované, ale je už nějak navíc a nenechává žádný prostor pro fantazii. A vůbec, ví někdo proč se ten film a potažmo knížka jmenuje Da Vinciho šifra ??? Jediný odkaz, který na Da Vinciho byl (když pominu hlavolam, který je prý Da Vinciho designu), je první indicie v řešení záhady. Nebyl by lepší název ala Robert Langdon a hledání ztraceného grálu ??? :) ()

malenfant

Dobrý to bylo. Veškeré kritiky valící se na tento film by měly směřovat na knihu, protože ta ač je zajímavá a velmi čtivá, od poloviny už se pomalu utápí a film, jež je natočen takřka totožně s sebou tyto zápory vleče. Ale jak říkám, dobrý to bylo. Kdybych knihu nečetl, mohlo to být mnohem lepší... ()

Driscoll

Nebudu teď hodnotit knihu (vyjma poznámky, že takové fabulování s historií mě opravdu nenadchlo a to mám jinak podobná témata rád), takže k věci: Čekal jsem, že když se jedná o mysteriózní thriller stavící především na stále populární (už od dob Dobyvatelů ztracené archy) křesťanské mystice a na čím dál populárnější (a provařenější) konspirační teorii o "Prieuré de Sion", bude mít Da Vinci Code alespoň hutnou atmosféru; nicméně jsem se spletl. Herecké výkony nijak zvlášť nenadchnou (sice ani neurazí, ale průměrný výkon Toma Hankse přinejmenším zamrzí), s vyjímkou nadprůměrného Iana McKellena. Nepřekvapí ani kamera či střih, ale abych jen špínu neházel, kromě pár okamžiků jsem se v podstatě nenudil; jinak, kromě McKellenova výkonu stojí za zmínku už jen hudba od Hanse Zimmera, která je (alespoň podle mě) celkem dobrá (zvlášť ke konci). Musím také přiznat, že díky mému vztahu ke knize, ale hlavně k tématu (a teď nemyslím církev, ale Templáře) nejsem sto posoudit film objektivněji, takže pokud jste nečetli knihu a nebo nemáte žádné vážnější výhrady k tomu, jak si Brown pohrává s historií a hlavně jakým způsobem své vykonstruované a vylhané "puzzle" předkládá čtenářské obci, připočtěte si k mému hodnocení 10-20%. ()

Pc

Tento film se mi moc líbil protože mám rád Toma Hankse, a navíc mám rád filmy dobrodružný jako Indianna Jonnes, atd.. ()

xkupka07

pro golfistu: Mylis se. Slo napsat jeste jeden lepsi scenar a to zadny! Nevim, kde jste prisli na to, ze kazda uspesna kniha by se mela hned tocit. Samozrejme se toci temer vse, protoze literarni autori jsou filmovym zpracovanim odmeneni penezmi, ktere by nedostali ani za deset knih odmenenych Pulicerovkama :-( Film je naprosto tragicky(pro mne, protoze jsem knihu cetl) a souhlasi s tim temer kazdy, kdo co cetl. Kdo necetl. ()

Snipsley

Jelikož jsem neměl tu čest číst předlohu, nevěděl jsem, co od filmu mám čekat. Kvůli negativním recenzím jsem ale byl spíše odrazen. Když jsem jako dárek pod stromeček dostal právě tento snímek, okamžitě jsem si ho pustil a byl jsem mile překvapen. A to hlavně kvůli scénáři, který je opravdu skvělý, protože je (podle většiny) dobrá knížka. A ti, co předlohu četli, na plátně dostali co? ...knížku. :) ()

Berry

Úplně chápu, proč proti tomu církev tak protestovala, vždyť tohle popírá, že nějaká církev vůbec existuje! Nějaké nepřesnosti tam sice jsou, ale vyprávění Iana McKellena v jeho domě Audrey Tautou a Tomu Hanksovi mě dostalo! Nečetla jsem sice knížku, ani se o křesťanství nijak zvlášť nezajímám, ale to, jak to tu vysvětlili, se mi zdálo mnohem skutečnější než všechny pověsti o tom, jak je církev svatá. ()

godycz

Výborná hudba. Super Kamera. Naprosto otřesný Limův komentář. Kde jinde než ve filmu a v knihách se "pletou jablka s hruškami, historie s bájemi " Libore ? ()

Lúca

Tento film se mi velice líbil... dokud jsem si nepřečetla knížku. Tuto kombinaci vřele nedoporučuji. A pokud už si knížku přečtete, musíte se smířit s tím, že film skutečně není doslovný.. občas ani podobný... ale vyloženě volně pojaté zpracování. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno