Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

RickyFitts

Předloha je napsaná jako hotový scénář pro velmi napínavý film, takže to úplně strašně dopadnout nemůže, ale film nic novýho nepřenáší, Audrey to nesluší, Bettany je tradičně super... režii, kameru, hudbu, etc. není možno hodnotit, protože tam prostě nic takovýho není... Ježiši, to je vlastně tak nudnej film! ... 1+ (asi za toho Bettanyho, já nevím...) ()

Luqi

Moje 4 hviezdičky sú hodnotenie, ako keby kniha vôbec neexistovala. Keby som mal začať porovnávať, tak hodnotenie by zrejme išlo smerom dolu. Nemyslím si ale, že ohodnotiť film na základe porovnania s knihou je správne................. V komentári si však už neodpustím poznámku, že knižný príbeh je príliš komplikovaný a rozsiahly na to aby sa všetko vošlo do dva a pol hodiny a zároveň na to nedoplatila prehľadnosť................. Celkový dojem je ale aj tak veľmi dobrý. Nevýraznú réžiu celkom dobre zakryl zaujímavý konšpiračný príbeh................. ()

elisheva

V tomhle naprosto souhlasím s golfistou. Tenhle film není rozhodně tak špatný, jak to všude noviny popisovali, myslím si, že se touhle kritikou nechalo hodně lidí strhnout. Pokud si odmyslíme knihu, která se prostě nedá přenést na plátno, tak je to slušný film, dobrá hudba a hlavně si tady člověk může vychutnat interiéry a exteriéry. ()

Pidzey

Nevím co si mám o tomto filmu myslet.Knihu Dana Browna jsem nečetl,takže nemohu porovnávat(což často dělám).Nápad jako takoví se mi líbil,hledání svatého grálu pomocí šifer,obrazů a udělátek pana Leoparda.Na druhou stranu mě někdy dost ubíjel scénář.Podle mě byl místy předvídatelný a trochu nelogický.Slopáš tu bych zkrátil,některé pasáže byli až moc zdlouhavé,vo ničem a když už jsem si myslel že je konec přišla další scéna. Co se herců týče tak mě zklamal Tom Hanks,už to nebylo ono.Naopak se mi moc líbil Paul Bettany v roli fanatického mnicha(podle mě nejlépe zahraná postava).Můj oblíbenec Jean Reno hraje svůj standard.Mile mě potěšil Ian McKellen který svou roli zvládá velmi pěkně.No a Audrey Tautou je při nejmenším velmi půvabná a pěkně se na ní dívá. Nakonec jsem se rozhodl dát hvězdičky 3,z toho jednu právě za Andrey.Ale nebýt to tak utahaný tak bych dal i 4. ()

Caaslav

dobre jak cyp, nějakou dobu po shlédnutí jsem četl i knižní předlohu a nenašel jsem žádné ohromné odbočení od tématu, snad jen trošku poupravené vztahy mezi postavami (bankéř byl v knize známým mrtvého velkopřevora a myslel si že langdon je ten kdo ho zabil, velkopřevor nebyl skutečným ale adoptivním prarodičem Audrey tautou)...tenhle film sizaslouží být v "červených filmech" ()

El-Barto

Komerční úspěch mě nijka nepřekvapuje, tady se prostě hrálo na jistotu a tahl adaptace mě i dost zajímala. Bohužel tak třičtvrtiny filmu jsou kecy a zase kecy, za chvíli to začně zdatně nudit. Napadlo mě, jestli to jako všechny ty historický souvislosti myslí vážně, ale pak mi došlo, že mi to je fuk. Další problém je v tom, že jediná postava, která mohla být nezaujatá s jiným pohledem na věc, která si mohla jít tvrdě za svým a neohlížet se na náboženské souvislosti, byl Renův policista. Ten bohužel zůstal absolutně nevyužitý. Opravdu je mi líto, že z tak nadějného projektu vyklubalo takové zklamání, 5/10. ()

Dara07

Přiznávám, že je to asi hlavně proto, že miluju Paris. A přiznávám, že když jsem byla na půlnoční premiéře, tak jsem několikrát usnula. Ale rozhodla jsem se, že mu dám ještě šanci a dobře jsem udělala. Jo! Ale vadí mi tam Audrey. Třeba v Amélii ji miluju, ale ona tady vůbec nehraje, je možná až hrozná, pořád se všemu diví a čumí. Nečíst knihu, byla bych asi trochu ztracená. Ale jinak to stojí za to. Fakt. ()

Noomi

Ostala som trochu v šoku z hodnotení a komentárov na Da Vinciho kód. Faktom je, že som vášnivá čitateľka a tak sa mi samozrejme jedného dňa dostala do rúk aj kniha Da Vinciho kód. Rovnako je faktom, že po dočítaní knihy som bola neuveriteľne zmätená a ohromená (čítala som ju plus-mínus deň a pol). Až som sa triasla od nedočkavosti, keď som sa dozvedela, že práce na filme sú v plnom prúde, čakala som hlavne ako ten film (doslova) dodrbú, nehľadiac na Zimmera alebo hviezdne obsadenie, nehľadiac ani na to, že čoho sa dotkne Tom Hanks, to sa zmení na zlato. Jednoducho som neverila, že by film mohol spĺňať všetko, čo obsahovala tá fenomenálna kniha. Ale ostala som nanajvýš prekvapená a musím povedať, že to bolo asi najväčšie prekvapenie za posledných pár rokov. Ten film má všetko. Striktne sa pridržuje knihy a nevynecháva veľa vecí, hercom by som v strede filmu uverila aj predpoveď na koniec sveta, prostredie je nádherné, tempo skvele rozložené, hudba fenomenálna... Nevravím, že je to stopercentný film, ktorý vám obráti svet hore nohami, ale má na viac ako dve či jednu hviezdičku a to bez debaty. ()

Rehooo

Parádní snímek co má spád a divák se nenudí ani minutu. Úchvatné objasňování historických momentů a jejich rozplétání. Ačkoliv historii moc nemusím a většinou mě nudí, tak tady to byl pravý opak. Film si mě získal a pustil mě až u závěrečných titulků. ()

Mlle

Leta jsem žila v domnění, že mi mou ignorací vůči slávě tohoto snímku uniklo zajímavé pojetí výkladu Leonardovy symboliky. Opravdu jsem vůbec netušila, že jsem se dobrovolně nechala ochudit o takovouhle slátaninu. Snůška nesmyslů je radikálně komická, od filmového obrazu Opus Dei přes tajemné Sionské převorství s vůdcem Isacem Newtonem, přes "úhelný kámen" ;) až po svatý grál: jak ten by mohl v té košaté sbírce zapřísáhlých mytologických karikatur chybět. Žádná z nich není přitom bohužel nic objevného či zajímavého. Nebohá Máří Magdaléna musí zase po staletích vyplout až do Francie a plodit potomky, aby se Francie necítila proti papežskému Římu ochuzena. Postavy si pinkají z úst do úst trapné šablonovité repliky, jako by je četly z babiččiny zaprášené učebnice krimi a ještě si nebyly jisty jejich slovosledem. Je to matrix matrixů nejsprostší roviny a nejnižšího důvtipu. Filmová lahůdka se salátem camping z bufetu na růžku. Za každou honičku jeden hrášek navíc a jako ozdoba povinná včerejší petrželka coby ne příliš rozvášněná romantická linka. Nejsem velká fanynka Audrey Tatou, ale statická role v tomto parodickém paskvilu Záhady Záhadoviče jí vyloženě nesluší. Pozitivní stránkou snímku je hned několik melodií, ba celých motivů v takřka původním instrumentálním obsazení vykradených bez velké úpravy z Kingdom of Heaven či ze dva roky starého (aspoň vlastního) Artuše, jen těžko pochopit, že tohle nikdy nikomu nevadilo. Bylo by mě bývalo překvapilo, kdyby se katolická církev vůči filmu nebyla neohradila, ať už má za sebou cokoli, nesmysly zde navršené jsou v prokazatelném rozporu s její historií. ()

rexino

Ron Howard vie určite viacej, Tom Hanks tak isto, Jean Reno to už taktiež vytiahol lepšie. Hlavne Ron sa podľa mňa bál použiť nejaký prvok, ktorý by to oživil. Scénar mohol viac tlačiť na pílu, aj keď nepoznám predlohu. Film mal oveľa väčší potenciál. Hansova hudba bola ale prvotriedny kúsok, ktorý dodal filmu majestátnosť. ()

Richie24

Ansábl kolem tohoto filmu skutečně slibuje podstatně, podstatně víc, než divák nakonec dostane. Ovšem žádná katastrofa to taky není. Řemeslně kvalitní, hudebně (klasicky pozimmerovsku) opět vynikající. Nic víc, nic míň. 3 ***. ()

Bozvav

Film mne příliš nenadchnul, už jen proto, že je historicky dosti nepřesný (což by nevadilo, kdyby se to celé netvářilo tak zatraceně seriózně), Tom Hanks si také moje sympatie zrovna nezískal a Reno to celé zachránit nemohl. Je fakt, že ani trilogie knih mne moc nebavila. Vidět se to dalo bez větší újmy na zdraví, (podruhé), nicméně potřetí už to fakt vidět nemusím. Za mne tak 50% max. ()

Brtniik

Včil si uvědomuji, že jsem to druhdy viděl. Nijak mne to neurazilo, ale nejspíš ani bůhví jak nenadchlo. Brownovky mám stejně nejraději v MP3. To byste čubrněli na ten casting – samí boží herci a hrají jak o život... Zde to také nebylo špatné - Tatoule je miláček a J.Reno správňák – to jen tak namátkou. ()

Libby

Myslím si, že ti, co nejdříve přečetli knihu, aby věděli, o co ve filmu půjde, udělali zásadní chybu, protože od toho teď určitě očekávají nadpozemské filmové dílo. Já osobně knihu nečetla, proto jsem si film náležitě vychutnala a jen zírala, co D. Brown dokázal vymyslet. Na základě toho se vůbec nedivím, že se jeho kniha stala bestseller. Jednu hvězdu ubírám za občasné příliš zdlouhavé scény, ale jinak si myslím, že je to bravurně zvládnuté filmové dílo. T. Hanks opět potvrdil své kvality a do filmu absolutně zapadl doplňován mladičkou A. Tautou. Samozřejmě i ostatní herecké výkony si zaslouží obdiv. ()

Hogo Fogo odpad!

Nuda, nuda, nuda. Nevadili ani tie pseudohistorické výklady, ale absolútne nezáživná réžia bez štipky dramtickosti a premrhaný potenciál výborných hercov. Škoda času v kine. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno