Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Fanak

Snowboarďáci mi svého času přišli dost slabí, ale nastal čas na omluvu. Proti Rafťákům jsou totiž dočista úžasní, minimálně svou originalitou. Chybějící moment překvapení a snaha znovu vydojit z úspěchu další cool podívanou poslala film do hlubin. Trapné trapasy, nevtipné dialogy a gagy bez pointy (zasmál jsem se 2x za celý film) a děj neděj, který posunuje hrdiny od jedné reklamy ke druhé opravdu jen ztěží způsobí nějakou zábavu. Na dospělých hercích je vidět, že hrát umějí, po slečnách se žádá pouze cachtání ve vodě v plavkách nebo bez nich a hlavní tandem je tu pouze od toho, abychom se seznámili se slangem dnešní mládeže. Jejich ostavy jsou ploché jak pádla, takže překvapí i tak "zásadní" vývoj jedné z nich, jako je závěrečné Mádlovo prozření. Skutečnost, že Janák připustil, že český teenager se dokonce snad někdy může i zamilovat a nejde mu čistě jen o to, aby "zasunul", je asi jedním ze dvou pozitivních posunů oproti jeho předchozí zimní šarádě. Tím druhým je kulisa nádherné jihočeské přírody, která jediná zachránila v mých očích snímek před odesláním do filmového odpadu. P.S.: Že jezdí účastnice sportovního vodáckého kurzu bez vest, to bych ještě ustál (nebylo by jim vidět na prsa), ale že by vysokoškolačky musely snášet buzeraci typu zabavení mobilního telefonu, tomu nemůže věřit snad vůbec nikdo. ()

Spectacle

Film, kterej se snaží být hrozně cool. Jedna vtipná scénka střídá druhou, film je jakoby nabitej akcí, máte mít pocit, jak všechno hrozně jede a jakej to má perfektní švih. Ale přesto na mě působí hrozně prkeně. Kousek z kategorie "vypnout mozek, pak teprve sledovat". ()

angyy

Začnu otázkou. Kam proboha zmizely všechny dobré České komedie? Tak tuhle otázku jsem si pokládal celý film. Po pravdě řečeno jedinkrát jsem se zasmál (za to ale z plných plic), když se na plátně oběvil nehrající Dominik Hašek a to je dost málo. Mám český humor velmi rád, ale tohle se prostě minulo účinkem. Hodnotím však "vysoko", protože chápu že film byl zaměřen na mladší 15 let. A tam je to tedy "závratných" 45% nejlepší scéna : Dominiku chyť ho. ()

curfew77

Za normálních okolností mi nepřipadá fér srovnávat předchozí filmy daného režiséra s tím dalším, každý má zkrátka nějaký vývoj a jednou se podaří natočit film líp a jednou hůř. Problém je ale v tom, že Karel Janák na trase Snowboarďáci - Rafťáci žádný vývoj neprodělal. Rafťáci totiž kopírují od Janákovy prvotiny námět obecně, dějovou linku, herecké obsazení hlavních rolí, částečně i obsazení vedlejších rolí, autory a interprety hudby, styl kamery, dělení obrazu v akčních pasážích, fyzickou plochost přicmrndávajících roštěnek (o té duševní nemluvě)... zkrátka všechno co bylo na Snowboarďácích dobré i špatné. Rafťáci nejsou nový film, Rafťáci jsou klon filmu o rok a půl staršího, nové je tu jenom (trapné) cameo Dominika Haška. Vzhledem k tomu, že Snowboarďáci byli podle mě velmi příjemným a nečekaným osvěžením českého filmu, mají u mě 4 hvězdy a 80 %. Jenže představte si, že by - použiju svůj oblíbený film, vy si dosaďte který chcete - pár měsíců po Vetřelci natočil Ridley Scott horor Nezvaný host, kde by Sigourney Weaver (s jiným jménem a třeba blond parukou) honila po kosmické lodi mimozemskou potvoru, která by lidem nelezla z břicha, ale radši nechtějme vědět odkud. Všichni zemřou, ona přežije, a loď se jmenuje Kostromo. Bavilo by vás to? Mě ne. Přispěním příjemných hereckých výkonů rodičovské dvojice Šteindler - Freimannová jsou to pro Rafťáky ještě milosrdné tři hvězdy, konkrétně 50 %. Ale napotřetí... napotřetí už by Janákovi u mě nepomohli ani Redford s Newmanem. ()

Fajt odpad!

Sponzoři filmu Rafťáci by měli tvůrce tohoto filmu umlátit scénářem. Jestli dnešní kinematografie si takto představuje filmovou tvorbu pro mládež, tak potěš nás Pán Bůh ! ()

deep

párkrát jsemse zasmál,ale většinou mi to připadalo křečovitý a tak nějak o ničem.asi už jsem na tohle moc starej:)+slečny možná hrát neumějí,ale aspoň je na ně pěknej pohled ()

nula87

Ještě horší než Snowboarďáci, zoufale nevtipné, křečovité, předvídatelné. Zcela nefungující linie s rodičema. 30% ()

dol2004

Divný nemám rád tento druh filmů. Film Snowboarďáci jsem neměl rád ani trochu, ale tenhle se mi moc líbil a i s mýma přestárlíma rodičema jsme se perfektně bavily. ()

Exix odpad!

Dvojka Vojtěch Kotek a Jiří Mádl jse my v tomto filmu velice zhnusily a od té doby je nemusim. ()

Soubi

No nebylo to ZASE až tak špatné. Několikrát jsem se zasmál a z filmu nečišela chtěnost tak moc, jako ze Snowborďáků. Na laciné přisprostlé vtípky jsem si už zvykl :). PS: Ukažte mi takovou třídu holek a já pohnu světem :D ()

Stejšn

Přímo se nabízí srovnání s jiným filmem na podobné téma: Panic je nanic. Oproti zmiňovanému jsou Rafťáci přímo oskarovým filmem. Celkově nevybočují z žánru, jsou tu pěkné holky i vtipné scény, pro mě za 3 a to už dávno nejsem teenager. ()

Kuzmik

Tentokrát jasně lepší film než snowboarďáci, neboť film už není jen pro puberťáky ale je to prostě pateční komedie pro celou rodinu s mírnou kapkou erotiky. ()

Tuniak DF

O čosi lepšie než snowboardáci (dej viac naväzuje, je plynulejší), ale stále to bude LEN teenage komédia, stále len 1 hviezdička (ale lepšia). ()

yaqwsx

Můj první dojem? "..." Nevěděl jsem, co říct. Bylo to hodně zmatečné, propletené. 3 věci mi utkvěly v paměti - krásné dívky, stříh,který filmu dodával spád, a pár dobrých vtípků – vše ve filmu nevyskytovalo v hojném počtu. Zbytek byla jen planá výplň, která všechny to všechno spojuje dohromady. Říkám si, že je škoda, že ústřední dvojce nikdy nebyla zasazena do smysluplného inteligentního scénáře... ()

LucTheGreat odpad!

Špica! Naprostá špica! Mezi sračkoidními vypatlanoidními teenagerskými "komediemi" vedle Podvraťáků, Pičusáků, Hnusáků a Ordinace v Růžové zahradě se opravdu jedná o naprostou špicu... Janák se se Snowboarďáky ještě držel poměrně při zemi, ale tímhle dokázal, že mu hérák není cizí a že si občas rád pořádně zalítá.. Výjma úvodní scény (která mě, přiznávám a stydím se za to, pobavila) jde o pořádný krok vedle. Ale nadržené puberťačky a nadržené puberťáci jistě vlhnou až za ušima... ()

LADAS79

Bláznivá česká komedie pro mladší diváci správný humor a vystupování dvou pubertáků Vojta Kotky a Jirky Mádla v hlavních rolích. ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006