Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

stephano

Nemůžu si pomoct ale mě se tohle líbilo. Místama super vtipy místama vedlejší postavy předčí ty hlavní. Sranda to ale je. Taková odpočinková komedie na nedelní večer. Hraje tam spousta herců z britských sitcomů což je dobře. ()

Marcus.das

Cely film je vlastne jedna velka souhra nahod:) Jo je to plne klise ale nijak mi to nevadi, vsechno pusobi tak prirozene a neokoukane. Rozhodne jse se slusne nasmal...a o to u komedii jde nebo ne? ()

dragosta

Ukažte mi americký remake, který za něco stojí..Přesně jak jsem očekávala, byla tato napodobenina ne-vtipná a ne-zajímavá..V podstatě to byl sled rádoby vtipných scén, přičemž jedna trapnost střídala druhou...vlastní večeře pak byla jejím vyvrcholením. Pokud při sledování sleduju hodinky, je něco špatně. U tohoto filmu jsem na ně koukala co chvíli. ()

Filip 07 odpad!

Je úplne jedno či si kuknete starú alebo novú verziu tohoto filmu ale tú ktorú si pozriete prvú môžete ohodnotiť. Akonáhle zhliadnete tú druhú, je to vlastne ten istý film takže pre mňa čisté kopírovanie starej verzie... jednoducho povedané odpad ! ()

vieriX

Po hodně vlažném začátku se to pomalu začíná rozjíždět a dostaví se tu pár povedených forku, ale dost jich taky prošumí do ztracena. Neviděl jsem sice původní francouzský film, ale tenhle remake určitě kvality originálu nedosahuje. Je to průměrný snímek, který neurazí, ale ani nenadchne . ()

Swayne

Túto komédiu som zapínal s tým, že to určite bude nejaká absolútna kreténina (čo v podstate aj bola), ale nečakal som, že niektoré scény budú až tak desne vtipné, že budem mať čo robiť, aby som smiechom nepobudil všetkých naokolo... Je priam neuveriteľné akého kreténa zo seba dokáže Steve Carell urobiť a úprimne, ja by som takého neznesiteľného človeka asi snáď najskôr zabil... ale pozerať sa na to vo filme bola prča! ()

jirin_cz odpad!

Originální Blbec k večeři je o několik řádů jinde. Zde jsem zasmál opravdu minimálně a v hlavě mi po delší době nic z toho filmu nezůstalo. Oproti francouzskému Blbcovi dojde zde k samotné večeři, ale to je jen třešnička na dortu trapnosti. ()

geo311

Jsem alergickej na tadyty nepovedený filmový remaky. Obraz Mony Lisy je úžasnej. Jak to ale dopadne, když si půjdu koupit barvičky a namaluju lepší Monu Lisu, s většími prsy a s úsměvem od ucha k uchu? Nechápu kombinaci troufalosti a blbosti tvůrců. ()

liquuid

Spousta lidí odsuzuje filmy, když se někde obšlehne nápad a není to individuální tvorba, nicméně přes všechny narážky, trapné řeči a spoustu pomluv jsem si tento film pustil k nedělnímu odpoledni a musím říct, že mi příjde, jakoby to ty lidi vůbec neviděli. Je tam spousta srandovních scén, zápletek, herci jsou obsazení dle mého úsudku výborně a celkový nádech tomu dává pohled i ze stránky umělecké. Za mě 4H a bylo to opravdu více než příjemné překvapení =)) ()

Renie42

Nějaké blbce ve filmu jsem přece jen našla, některé scény přece jen tak nepodařené. Dostali mě ty myšky stilizované do všech možných poloh, to se mi opravdu líbilo. Originál film neznám, ale je tak trapně průměrné. ()

kubas369

Místama docela nechutný, coby jste taky jinýho čekaly od této sestavy? Ale jinak celkově slušná romantická komedie. ()

Pitryx odpad!

Tak jsem si hned po skončení tohoto paskvilu musel pustit originál, abych si napravil chuť. Tohle prostě amíkům nejde. Nechci srovnávat pana Villereta s panem Carellem (ono se to ani nedá), ale chtěl bych srovnat film jako takový. Ten francouzský nebyl žádná bomba, ale pobavil a dost jsem se u něj smál. U americké napodobeniny jsem se nebavil a občas se jen pousmál. To je zásadní rozdíl. Další jsou ve špatně rozpracovaném americkém scénáři, dlouhá stopáž, oproti původnímu filmu, zbytečné prasárničky atd. atd. Pro mne nudný filmový odpad. 2013031610937/11406 ()

teba

Sportovně přiznávám, že jsem viděla asi půlku filmu, nicméně se dle mého soudu jedná o další důvod, proč zakázat americké předělávky. Francouzský originál je nepřekonatelný, ale v tomhle kusu jsem dlouho marně hledala, za co vůbec pochválit. Nakonec dávám jednu hvězdičku za Carellovu "myší prezentaci" u večeře, ta mě pobavila :o) Navíc u francouzského Blbce hodnotím veskrze pozitivně i český dabing (což se mi stává maximálně jednou za deset let), ale takový zázrak se u americké verze nestal. Ještě štěstí, že jsem při sledování filmu žehlila, jinak by to byla jen ztráta času. ()

yntelygent

Toto je tretia ukradnuta francuzska komedia (Taxi,Nedotknutelni,Jeden blbec na veceru)co som videl v poslednom obdobi v TV....americki primitivni vykradaci asi maju slabost na francuzske komedie...no na rozdiel od kvalitnej a vtipnej francuzskej verzie amici vygrcaju trapny odpad...mozno to ma byt primarne urcene pre americky trh,to by som chapal,europsku tvorbu nepoznaju a pri ich IQ by jej zrejme ani nerozumeli,ale preco tieto nepodarene kopie distribuju do Europy,kde pozname original,to nechapem...dalsi zbytocny film. ()