Žár těla

• Česko V žáru vášně (více)

Advokát Ned Racine žije poklidným životem - ale jen do chvíle, kdy pozná "sirénu v bílém" (a s bohatým manželem) Matty Walkerovou. Ned brzy zjistí, že Matty je z žen, pro které jsou muži schopni i zabíjet. A přesně to také udělá. William Hurt a Kathleen Turnerová prudce vzplanou ve filmu Lawrence Kasdana Žár těla. Tento napínavý příběh plný sexu navazuje na "films noirs" čtyřicátých let, ale je nabit energií a vášní, které naplno propukly až v letech osmdesátých. Kasdanův odvážný režijní debut však už obsahuje i předivo citů, které se naplno rozvine v jeho pozdějších filmech Velké rozčarování, Náhodný turista a Grand Canyon. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si současné klasické pojetí hříšného žánru. (oficiální text distributora)

marlon

„Najsilnejšou zbraňou žien je ich slabosť". Napoleon Bonaparte bol nielen geniálnym vojvodcom, ale aj veľkým znalcom žien. A jeho výrok zostáva (vedľa dokladov vojenského umenia) nadčasovým! ()

Margerie

Osmdesátá léta z tohohle filmu čiší každým coulem, takže některé scény už dnes působí spíše úsměvně. Přesto se jedná o velmi atmosférickou podívanou, která vás nenechá přepnout kanál. Na svoji dobu - a vlastně i tu dnešní, co si budeme nalhávat - je to více než povedený počin. Navíc pokud zoufale hledáte něco, co vám aspoň trochu připomene ty pocity, když jste si poprvé pustili Základní instinkt, jste tu na správné adrese. 80% ()

BrunoA

Tak na tenhle film si dobře pamatuju, protože mně zaujalo to, že mně to ničím nezaujalo ;o). Erotika mi nepřipadala erotická, napětí nebylo napínavé. Prostě vata. ()

Ernie_13

Velmi dobry thriller v podani dvojice William Hurt a Kathlee Turner. Malu a nenapadnu ulohu si zahral aj Mickey Rourke, ktoreho som spoznal az na zaklade tituliek. ()

Nalimator

Propracovaný thriller, uvažuji mu dát 5*, protože tam není žádná větší chyba a člověku některý věci dochází až dodatečně. Taky tam není žádná zpěsilá atmosféra a pěkně se to postupně rozjíždí. Souhlasím s přirovnáním k Basic Instinktu. A Kathleen byla super kočka, o tom žádná. ()

subic

Začátek 80ek, hodně scén, u kterých se dá vyčesávat pes, strouhat okurka atd. atd., kromě pár klíčových scén je to založeno na dialozích. Byť tedy trochu rozvleklé, tak celkem slušné. Tady jako obecně v životě platí, kdo nemá plán, je v plánu někoho jiného. A kdo má plán, navíc velmi promyšlený, a drží se ho, tak zvítězí, i když musí jít přes mrtvoly. MARY ANN SIMPSON, největší přání, být bohatá a žít v exotické zemi. Kathleen Turner byla jistě hvězdou osmdesátých let, tady jí bylo 27 let, zase z ní udělali vášnivku, tady je dokonce nahá a ukazuje ty svoje malé čudlíky. ()

Mire

Celkom dobrý thriller, principálne podobný Základnému inštinktu. V ňom sa ale podarilo Paulovi Verhoevenovi dotiahnuť takúto tématiku o niečo lepšie. ()

Pete

Další pokus o dokonalý zločin, další z nekonečné řady variací na hru kočky s myší. A mě tohle propocené, lehce noirové péčko, tedy pardon béčko, nečekaně velmi bavilo. Je tak krásně jednoduché, dobře stravitelné, že vůbec nevadí snadná předvídatelnost jeho děje. Hurt si skvěle střihnul lokálního Playboye, a šikovná femme fatale Turner byla perfektní mrcha už zde ve svém filmovém debutu - kde ukázala ještě trochu víc, než jen svůj herecký um. Trešínkou na koktejlu je pak pro mě Rourke ve vedlejší roličce, a zejména pak přesně padnoucí Barryho hudba, ač jako obvykle u ní úplně vidím číhat 007 pod každou postelí. Asi mi z toho vedra taky hráblo, tentokrát jednu hvězdu navíc přihodím. ()

calculus

Víc, než jen solidní krimi, a to i po letech. Dobrý příběh, skvělá atmosféra a hlavně Kathleen Turner! Nutno dodat, dokázala být velmi ..., přesvědčivá;-) ()

gotham

Skvěle rozehraný krimi thriller, který však neudržel tempo a nestal se výjimečným, ale jen kvalitním filmem. Žár těla je v podstatě jen o dvou postavách, což je zároveň plus i minus tohoto filmu. Hurt a Turner zaslouží absolutorium, ostatní postavy jsou bohužel pouze do počtu, snad jen Mickey Rourke byl zajímavý, ale ten zase nedostal pořádný prostor. Konec na mě působí až moc vyumělkovaně, Kasdan chtěl nejspíše šokovat publikum závěrečným zvratem, ale ten je bohužel naprosto předvídatelný. 70% ()

iamblichos

V podstate dalsia variacia na tema :kraska mrcha + bohaty manzel + natvrdly vykonavac, ktora ale neurazila, nemozem povedat ze som sa nudil, ale ze by sa to zaradilo medzi privatne klasiky, to teda nie. ()

StaryMech

"Žár těla" má pověst prvotřídního novočernofilmu ; mně připadá, zvlášť v řadě s takovými sourozenci jako "Čínská čtvrť" nebo "Noc postupuje" (o rodičích ze čtyřicátých let nemluvě), spíš průměrný. Kasdan provedl se vzorečky a ozdobami žánru totéž co o pár let později ve westernu "Silverado" : sestavil z nich úhledného golema bez vlastního srdce, krve a zápachu (a také v rozporu s názvem bez genitálií obého pohlaví). O to víc se tu papírově tlachá a náladově vyhrává. Sledovat příběh ženy a tatrmana převyprávěný režisérem Kasdanovy ražby je jako kráčet podél dlouhé řady báboviček vyklopených z kyblíčků po taťkovi, a ztotožnit se se scénáristickými koncepty v tělesné schránce Williama Hurta a Kathleen Turner při nejlepší vůli nelze. S nožem na krku bych dal o hvězdičku víc spíš "Základnímu instinktu". ()

Debreno

Kto má rád filmové klasiky, nemal by tento film prehliadnuť. Scenár je špičkový a dokonale odráža trendy americkej detektívky osemdesiatych rokov. ()

Konev

Takhle má vypadat detektivka! Hlavní je děj a očekávání co bude dál a ne jen akční scény, potoky krve a scénář o pár řádcích. A "plno sexu" tam není, nenechte se zmást recenzí ☺ ()

Chung

Skvělý thriller ukazující, jak by snad vypadal film-noir, kdyby neexistoval Haysův kodex, který držel tolik věcí pod pokličkou. S výbornou hudbou. A spoustou potu. Ideální během žhavých letních večerů, chlazené nápoje podmínkou. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018