Death Ship

Zlověstný přízrak nacistické válečné lodi křižuje oceán a útočí na jiné lodě. Skupinka trosečníků z jí potopeného zaoceánského parníku na ní najde útočiště, ale brzy zjišťuje, že bezpečnější by byli ve sprše v Batesově motelu. Loď totiž žije svým vlastním životem, je plná mrtvol umučených lidí a lační po další krvi... Béčkový ghost ship horor z počátku 80. let s Georgem Kennedym a Richardem Crennou. (choze)

kaylin

„Death Ship“ je dobrý snímek. Má dobrou atmosféru rostoucího šílenství, výborné prostředí, kde stačí pár herců. Ale místy je také krkolomný a bohužel kvalita obrazu není vždy taková, jakou by si film zasloužil. Někdy byste prostě měli vidět víc, než vidíte. Přesto ale rozhodně zůstávám spíše u kladného hodnocení, protože tohle je film, na který jsem se díval rád. Klidně bych si ho někdy zopáknul. ()

Rodriguez

Starý dobrý klasický horor, který má děsivou atmosféru a vy jen čekáte co se bude dít. Bohužel "velký" potenciál nebyl využit a zaskomíral na nedotaženém scénáři, který zřejmě nevěděl kudy kam. Věčná škoda, dalo se z toho vytěžit daleko víc! 55% ()

kosta73

Velmi příjemné překvapení. Death Ship je co do obsazení, obsahu a provedení kvalitní, působivé dílko. Vnější záběry lodi jsou vskutku zlověstné, časté prostřihy do jejich opuštěných útrob a samostatně fungující strojovny vytváří mrazivou atmosféru, průběh děje je logický, v žádném případě nenudí a když už se místy tlačí na pilu ( scéna ve sprše, popř. utonutí důstojníka v síti ) tak to rozhodně nepůsobí násilným a samoúčelným dojmem. Čtyři a půl *. ()

jefff

Když jsem zjistil o čem film bude, byl jsem nadšený a okamžitě jsem ho musel shlédnout, Čekal jsem však trošku něco jiného. Nevavadí mi nízký rozpočet ani starší datum premiéry, co mi vadí je neskutečně nudný děj a absolutně žádný vývoj situace, celou dobu jsem čekal, že něco přijde..něco z čeho si sednu na zadek...a nic, naprosto nic. Nemůžu říct, že je Death Ship úplně zbytečným filmem, jen si myslím, že se z tak zajímavého tématu dalo vykřesat víc. Kdyby tvůrci třeba zabrouslily více do nacistického tématu ve filmu a udělali z toho nějaký psychothriller s prvky horroru, musela by to být paráda. Takhle je to jedna velká šedivá plující nuda v oceánu průměrných horrorů té doby. ()

Jello Biafra

Parta stroskotancov sa zachráni na vraku starej lodi. Lenže táto loď má temnú minulosť: slúžila ako dopravná loď nacistickej Kriegsmarine a dotyčné plavidlo ovládajú temné sily. Death Ship je typickým príkladom ranného osemdesiatkového béčka. Nájde sa tu mnoho nezmyslov a klišé, ale napriek všetkým chybám tu hororová atmosféra funguje perfektne. Konkrétne jedna scéna, kedy dvaja z našich hlavných hrdinov objavia tajomstvo lodi patrí snáď k najpôsobivejším v celom filme. Záver je tak trochu predviedateľný, ale aj tak som si túto hororovú plavbu užil. ()

folklorman

Pominu svoji vášnivou náklonnost hororům z osmdesátých let a přiznám, že dosledovat tento film stálo mnoho (mého) úsilí. Oceňuji dobrý začátek, vzhled lodi i herecké obsazení, ale jakmile se děj přesune do vnitřku lodi, nastává nekonečná nuda. Bloudění po chodbách, místnostech a strojovnách není zkrátka to, co vyhledávám. Nacistická problematika nebyla pečlivě využita. Díky tomu George Kennedy nedostal velký prostor, aby ukázal svoji hereckou kvalitu. Šťastný konec jsem předvídal už na začátku, tudíž žádné nečekané překvapení na konec. Death ship bych zařadil jako slabší průměr. ()

Šakalík

Na svou dobu docela podařený horor, který v dnešní době už nikomu těžké spaní nepřinese, nicméně za jedno noční podívání určitě stojí. Film má dost těžkopádný námět, osobně bych ocenil něco přímočařejšího, jako kdyby tu nacistickou loď řídili nemrtví fašouni (to by bylo žrádlo! :-)), ale tak dejme tomu. Ve filmu uvidíme některé známé tváře, jako třeba George Kennedyho nebo Richarda Crenna, nicméně jejich role žádné světoborné herectví nevyžadují. Film občas překvapí docela solidním gore (krvavá sprcha, rozmáčknutí ruky), ale přesto jej za vyslovený krvák považovat nelze. Co mi na filmu vadilo, byli ti dva uřvaní parchanti, speciálně ten pihatý harant, který – byv mu nablízku – by šel přes palubu jako první. :-) ()

Han22

Opět jednou horor, který se dá řadit do čistého průměru. Obrovská nacistická loď brázdí moře a poté co zlikviduje výletní partník se stovkami cestujících, na její palubu přichází hrstka přeživších, jejichž počet se začne brzy zmenšovat. Navíc kapitán parníku, donucený jít do důchodu se zblázní a začne věřit, že jeho posláním je velet právě této lodi. Atsmosféra na lodi je na jedničku (se všemi těmi pákami, písty, parou a temnotou odkazuje možná i na Nostromo), Crenna a Kennedy hrají dobře. Ale o čem to vlastně je? Těžko říct. Proč je loď prokletá, jaké má plány s kapitánem nebo úmysly se za celý film nedovíme. Režisér zkrátka vzal strašidelnou loď a nechal na ni pár lidí pobíhat, umírat a nakonec odejít. A to je celkem málo. ()

E´Tonno

Vyzerá to na predchodcu Triangle. "Strašidelná" loď mala nejakú atmosféru, rekvizity / masky pomohli a aj nejaká tá vražda (slabší článok filmu) sa tam odohrala. Samotný útok na parník za moc samozrejme nestál, ale zas nešlo o katastrofický film, takže to sa dá akceptovať. Za jedno pozretie to stojí, ale nie je to niečo na čo by som s úžasom spomínal - tunajších 53% je adekvátne hodnotenie. ()

Hapretor

Místy vtipně drsné, jinak nuda. Přiznávám, že se mi více líbil remake "Ghost ship" - podobnost není náhodná. Ten byl více akční, méně rozvláčný. Triky v potaz neberu. Toto je hororové béčko jen na zabití času. Ze stejného roku se dají najít lepší kousky: "Aligátor", "Pátek třináctého" a velmi dobré dílo ála Carpenter "Mlha"! ()

inutihar

Nacistická zombie loď honí kdesi v oceánu jiné lodě a likviduje přeživší, kteří se dostanou na její palubu. Ještě větší blbost, než jsem čekal. Bohužel, zábavnost filmu s posedlým Georgem Kennedym, směřujícího do kategorie "tak špatný, až je dobrý", značně snižuje množství nelogických až WTF momentů a technicky špatných triků. ()

helraiser

Čekal jsem nějakou další trapnou duchařinu odehrávající se na opuštěné lodi, něco na způsob loď duchů, ale byl jsem opravdu mile překvapen. Dostal jsem naprosto dokonalou lodní duchařinu s pořádnou atmoškou, hudbou a slušnými herci a loď byla dost vymakaná. Jednoznačně palec nahoru a obrovský překvapení. Doporučuju pustit v noci o samotě zážitek pak bude stoprocentní. Duchařiny sice zrovna moc nemusím, ale tahle opravdu stojí za to a jasně válcuje většinu duchařin až na nějaké vyjímky. Jděte do toho a užíjte si pořádnou jízdu na opravdu strašidelné lodi, na tuhle jízdu totiž jen tak nezapomenete. ()

CharlieSs

Omlouvám se, že komentuju, když jsem film neviděla, ale vypadá to, že se na ten film podívám už jen kvůli větě: BEZPEČNĚJŠÍ BY BYLA SPRCHA BATESOVA MOTELU. ()

Knor

Další z těch absolutně nevyužitých hororů. Děsivá stará opuštěná loď, která brouzdá oceánem a řídí jí duchové... to přímo vybízí se vyřádit. Bohužel nestalo se i když to mělo celkem slušnou atmosféru. Prostředí starý lodi funguje dobře, ale zbytek je skoro podprůměr. Ale na jedno podívání to je, není to až tak špatný. ()

nooly odpad!

Tento snímek mě velmi zklamal. Nejhorší je pasáž před nárazem, kde se střídají záběry v šeru a v noci. Zbytek také podle mého názoru za moc nestojí (kvanta nelogičností, tragický střih, rozpačité herecké výkony, potopení lodi, "výběr" přeživších)... Snad mimo mrazivého hlášení v němčině, abych tedy nebyl jen negativní. ()