Sarah Huttinger pracuje jako novinářka, která má v deníku New York Times na starosti lokální zprávy, zejména pak svatby a nekrology. Se svým snoubencem, právníkem Jeffem Dalym, právě letí na svatbu mladší sestry Annie. Setká se tu se svéráznou, energickou babičkou Katharine, které se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Necítí se ještě na usedlý manželský život a touží spíše po dobrodružství. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah při srovnání své povahy s povahou otce i sestry začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce, a rozhodne se matčina milence najít. Při pátrání se dočká dalšího překvapení, když tetě Mici uklouzne, že podle matčiny aférky byl natočen úspěšný film Absolvent. Šokovaná Sarah pochopí, že s neznámým mladíkem se tehdy vyspala nejen její matka, ale také babička Katharine. Ví, že se dotyčný jmenuje Beau Burroughs, že zbohatl pomocí internetových obchodů, a tak se za ním vydá do San Francisca, kde muž právě přednáší na kongresu. Dozví se od něj, že kvůli úrazu při fotbale zcela určitě nemůže být jejím otcem, a pak se společně opijí, což má zcela nečekané následky. (TV Nova)

Heero

Šíleně né vtipná romantika s nejhorší herečkou všech dob v hlavní roli. Tahle ženská má prostě pohyby, výraz a celkový projev na instantního facáka za každý okolnosti. ()

Honza dAve

Když jsem s polskými kamarádem a kamarádkou mířil do Hollywood Megaplex Gasometer na film "Wo die Liebe hinfällt" :-), obával jsem se, že se bude jednat o pitomost typu Beverly Hills 902 10 (aférky bohatých losangelanů - kdo s kým a kdy a kolikrát) /já ten film nevybíral/. Koneckonců i Beverly Hills 902 10 se prý natáčelo v Pasadeně, kde se odehrává i část "Co je šeptem, to je čertem". Mé obavy se naštěstí nepovrdily a i přesto že tahle komedie je nesrovnatelná s totální skvělou zábavou ve stylu Kevina Smithe nebo Justina Kerrigana či Woodyho Allena. Ne, nepomátl jsem se a vím, že do těchto různých jiných filmových končin Rob Reiner ani namířeno nemá. Ale všichni výše jmenovaní se ve svých filmech jistým způsobem dotýkali vztahů, minulosti a nevěr. A moc mě nenapadá podobný film, se kterým bych Co je šeptem... porovnal. Možná je to tím, že mě podobná kategorie romantických komedií "moc nebere", možná tím, že film Co je šeptem... je tak trochu originální. A to je pro něj dobře. Kevin Costner už sice netančí s vlky, ale zároveň už se ani nemusí ohánět bouchačkou a cigárem v elvisovským kostýmu z mizerné půjčovny a utíkat před popovým dědečkem Paulem Ankou v roli ředitele lasvegaského casina. Costner v tomto filmu nijak neklesá, Jennifer se zase vyhoupne k hlavní roli, kterou docela zvládá a Shirley MacLaine nutí k smíchu už jen těmi svými ksichty a nezbytnou cigaretkou. Nemusí ani nic říkat. Slušný tři hvězdičky. ()

jasanka

Vlastně nedokážu přesně definovat, co se mi na tomhle filmu tak líbí. Viděla jsem ho už hodněkrát a pokaždé se mi líbí víc a víc. Tváří se jako obyčejná komedie, ale pro mě je to zkrátka taková "citovka". Mimochodem - ano, film je inspirovaný Absolventem, ale pokud jste ho neviděli, tak to vůbec nevadí, je to jen hodně volné "navazování". Edit 2020, kdy jsem film po letech videla znova - porad hodne dobre, 4,5* ()

Móó

Zvrácená zápletka, nudný děj, žádný humor a ani jsem pořádně nedokázala fandit hlavní postavě (J. Aniston), kterou jinak naprosto zbožňuji... Celkově mi to nepřišlo moc uvěřitelné. ()

*Colorado

Trošku podprůměr, dobrý tak akorát do hlavního vysílacího času na nově :) , ale ve SA si člověk bohužel filmy nevybírá, rozhodující jsou jiné věci. Z herců byl v pohodě překvapivě Kevin Costner, jinak to zas tolik za řeč nestojí. Upadne v zapomnění... ()

Olík

Zářný příklad lehce slaboduché, ale zároveň (možná díky faktoru Rob Reiner) tradičně líbivé „Anistonovky“. Mírně slátanoidní příběh neunavující mozkové buňky založený na sympatické přirozenosti Jennifer Aniston se silnou podporou dalších partů a zaběhlým vedením na úkor bláznivých eskapád a únavné snahy rozesmát za každou cenu. Vhodné pouze k jednomu použití, ale k použití, které vyloženě nezklame. ()

Hopkins

Dal jsem tři v originále si to zaslouží ale DABING je příííšerný málem bych dal kvůli tomu dabingu 2 hvězdičky. Jinak film všeobecně průměr. ()

MickeyStuma

Sarah Huttinger (Jennifer Aniston) se dozví, že se její rodina kdysi stala inspirací pro knihu a následující i v Česku známý film ´Absolvent´ natočeného v roce 1967 a že by mohla být potomkem… . Snímek se zajímavým rodinným příběhem o podivných a záhadných vztazích má zpočátku jisté klady a přesvědčení být dobrým filmem, ale bohužel, nakonec spíše převažuje nudnost nad zábavností všech skutků, byť o úsměvné situace není nouze. Ani klasická šablona romantického žánru není vynechána, takže vše předpokládané se v ději objeví. Zkrátka, myšlenka příběhu nebyla špatná, ale ztvárnění pokulhává v atraktivitě romantické zábavnosti a to i přes to, že herci dělali co mohli. Ale jak známo, když je mizerný scénář a nízký režisérský um, nepomůže dobrému výsledku vůbec nic. Avšak na víkendové televizní odpočinek po náročném týdnu snímek postačí, ale pozor, až hanebně uspává. ()

Rathalos

Mne sa jednoducho pacia romanticke komedie,mam na nich slabost,este k tomu vsetkemu herci ako Jennifer Aniston,Mark Ruffalo alebo Kevin Costner a clovek moze byt spokojny s tym,co vidi...:-) ()

charmin

4,3* - ach tiieto hodnotenia by mali potesili viac ak by tu boli aj nejake tie polky. Spat k filmu-ano, patri do kategorie am. 3* romanticke komedie, ale ta myslienka, ze jeden chlap sa vyspi s babkou, mamou a dcerou ma akosi chytila ;) plus mark ruffalo a shirley macline - jedni z mojich velmi oblubenych, tak preco nedat aspon o kus lepsie hodnotenie? ()

foundation odpad!

Dostalo sa mi to pod ruku nahodou a este vacsou nahodou som to pozeral. Vydrzal som neuveritelnu hodinu co je na Jennifer Aniston kolosalny vykon. Dievca by sa malo konecne spamatat. Druhu taku hnusnu a nesympaticku herecku som asi nevidel ()

savage3303

Tento film som pozeral len kôli Jennifer Aniston. Celkom som sa nudil a na záver nechýbal už od začiatku filmu očakávaný happy end. 2*. ()

Kingjiri

Vzhledem ke jménu režiséra a castingu je výsledek dost chabej. Nápad byl zajímavej, jeho zpracování však proběhlo velice nudnym způsobem, takže hodina a půl utikala hodně pomalu. Jen těžko si na tenhle snímek někdy znova vzpomenu, což samo o sobě hodně vypovídá. Druhá silnější hvězda za sympatickýho Ruffala. ()

tranquill

"Ale to, že není neplodný, ještě neznamená, že ses vyspala se svým otcem!" Kvalitní romantické komediální drama, kde Jennifer opět dokazuje, že není jen hvězdou čistých komediálních rolí. "Můžu bez tebe žít, jenomže nechci!" ()

dakarin

Pro mě překvapivě velmi dobrý výkon Jennifer Aniston - i když herecké gestikulační výrazivo "americké seriálové školy" asi úplně odložit nemůže, byla vcelku milá i přirozená. Kevin Costner výborný a ostatní herci také nečekaně dobří. Vtipně zakonponovaný odkaz na kultovního "Absolventa" a zajímavě vykreslena linie změny vztahů a hodnot z doby "zlaté mládeže" šedesátých let směrem ke dnešku - nečekaně přirozeně na jedné rodinné linii žen. Na promiskujitu je nahlíženo mírně a shovívavě, ale není oslavována - je přijata jako fakt, se kterým se dá a má žít, který se dá překonat. Film je nějakým způsobem vyvážený a neuletěl v dál - možná proto má taky "jen" 57% ;-) ()

Plechpetr

Nestárnoucí Jennifer. Kdo by jí nemiloval? A v tomhle filmu je úžasná. Společně s jejím příbuzenstvem. Vlastně ona sama za sebe si zaslouží 5 *, ale film jí to "kazí" na 4*. Všem rád doporučím. ()

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005