Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Lokran

nejlepší animák roku:) no i když pravda v té letošní konkurenci to neměl zase až tak těžké... perfektní ve všech směrech, tedy až na ten příběh... ale to nebylo nic, co by se tomuhle filmíku nedalo lehce odpustit... vím proč mám burtona rád:) 95% ()

raneczech

Nevím, co by se tomu dalo vytknout. Úchvatnější výtvarnou stylizaci pro mě mělo snad jen Trio z Belleville, výborná hudba i namluvení, i poněkud čítankový příběh se dočkal určitých příjemných obměn. Animák, který určitě stojí za to vidět více než jednou... ()

thestral

pro lidi, co mají rádi pohádky a pro lidi, co mají rádi pohádky Tima Burtona ta nejlepší volba.Krásné animace a barevné provázání světa živých a mrtvých, naprosto dokonalé postavy a skvělý anglický dabing, můj oblíbený film a navíc má prostě povedený plakát a hudbu ()

xylofonka

Proč jsou dokonalé věci tak zoufale krátké? Když Mrtvá nevěsta zkončila nejraději bych žadonila o nášup. Třeba další kostlivce a další můry, ve které se nakonec proměnila a dalšího nezkušeného a čestného Victora a další hraní na klavír a další a další a další, ale pak jsem si uvědomila, že v nejlepším se má přestat. ()

Filisthin

Snaha o dokonalost formy převládá nad snahou o dokonalost obsahu... První zmíněná kvalita je ale opravdu "někde jinde" než u počítačových animáků. Vřele doporučují film o filmu, jde vidět, jaká to je drbačka :) ()

perutman

Vcelku pěkně vyvedená pohádka a lá Tim Burton. Avšak jak už to se mnou u Burtonových filmů bývá, nezklamou (až na výjimky), ale ani mě nijak nedostanou a za týden jsou fuč. Nejinak je tomu i u Mrtvé nevěsty. Jako plus hodnotím zpracování, jehož jedinou kaňkou je právě Burtonova typická snaha o temnou atmosféru - pokolikáté už. Jako mínus ale vidím muzikálová čísla, která byla patrně přidána, aby zajistila stopáž a také primitivnost příběhu a humoru. Ne, opravdu se nesměji fórkům, které odhalím dvě vteřiny před jejich vyřčením. ()

ZdenC

Přátelé, královsky jsem se bavil. Od komorníka rodiny Everglotů, přes kněze, ,,Skeleton Band" až po fousy Eldera Gutknechta... Vskutku grandiozni podívaná. Ihned jsem stáhl soundtrack, a ani na ten si nemohu stěžovat. Vřele doporučuji... ()

Ogrb

Time, Time. Jak dokážeš natočit v jednom roce tak rozdílné filmy? U Karlíka jsem se nudil a zklamal mě, u Nevěsty jsem se nestihl nudit ani vteřinu a toho Karlíka jsem ti odpustil. Takhle by měly vypadat všechny tvoje filmy. Žádnej barevnej hnus, ale pěkně temná a morbidní ukázka filmařiny. Prakticky dokonalá záležitost. 10/10 ()

astraal

Přiznám se že zpívání ve filmech mě opravdu nebere. Naštěstí v Mrtvé nevěstě se zpívá jen velmi krátce takže se to dalo v pohodě vydržet. Co bylo horší bylo to že jsem postrádal větší hloubku. Na povrch moc líbivé, krásné animace, skvělý nápad ale necítil jsem vlastně žádné emoce. I tak ale krásná podívaná. ()

Tiiso

Ať se na snímek dívám ze všech stran jak chci pořád se dostávám k průměrnému zážitku. A vlastně nevím proč režisér sáhl po animaci. Snímek není natolik silný aby v 3d nějak zvláště vyniknul. Ve hrané formě by mě osobně zaujmul. Zřejmě mě zde uniká jistá kontinuita s celkovým dílem Burtona. Film se chvílemi tváří hrozně vážně a chvílemi mě zase přenáší na druhou stranu emocí. Paradoxně se mě svět reality výtvarně znázorněn temnou barvou, líbil více než návštěvy života po smrti. Ať už tím vším chtěl říci režisér cokoliv, ať už miluje život po smrti jak chce, tímto filmem mě nedokázal zaujmout více než jeho dvorní skladatel hudby, který opět odvedl výbornou práci a ději výrazným způsobem přidal na kvalitě. Ale můj názor na tento film není až tak úplně jednoznačný jak se zde snažím popsat. Jelikož se mě jednu chvíli zdá že na něj mám jednoznačný názor, ale ve chvíli druhé už si nejsem tak jistý. Takže ve finále je možná chyba ve mě a ne až tak v příběhu. ()

_aandyy_

Není moc kreslených filmů, které mám opravdu ráda, a tenhle je právě jedním z mála. Asi proto, že to není pohádka, je to pokus o animovaný horor, navíc doprovázený hudbou... Když jsem se na to chtěla podívat, moc jsem si od toho popravdě neslibovala, ale po pár minutách mě to tak zaujalo, že už jsem neodešla. Napětí, zvědavost, humor, Tim Burton a Johnny Depp. ()

rialilly

V prvním ročníku náboženství jsme měli úžasného učitele, který nám pouštěl pořád filmy. Jeden den nám pustil právě Mrtvou nevěstu s tím, že se nás pak zeptá, jestli manželství bylo platné, nebo ne. No, abych řekla pravdu, nejdřív jsem si myslela, že to bude nuda, ale nakonec mě to milo překvapilo. Je to na mě trochu moc tmavé, ale tak to má být, výborně to zapadá do filmu. Příběh je nápaditý a zajímavý, zpracování snad ještě lepší. ()

Shredder

Urcite ovela lepsie ako Nightmare Before Christmas. Krajsie piesne, lepsi pribeh, zaujimavejsi svet. Postavy su konecne rozvinutejsie, sympatickejsie a maju dusu. Taktiez ma konecne niaky dej a co je typicke pre Burtona nejde podla klise, co je velke plus. Carovne dielo, ktore mi bohuzial ubehlo prilis rychlo, skoda tej kratkej stopaze, keby ho este viac rozvinuli bolo by to na plne hodnotenie takto - 85% ()

Mysho

Film z dielne Tima Burtna ktorého filmy majú špecifický nádych temnoty z kríženej s rozprávkovým prostredím ktoré vidíme skoro v každom diele vytvárajú nezvyčajný dojem z filmu . Osobne Tima Burtna uznávam ako skvelého režiséra a to dokazuje aj v tomto nezvyčajnom „rozprávkovom“ kúsku . Film kombinuje romantiku , zábavu , rozprávku a celkový dojem je nadštandardný . ()

rottik-cb

Klidně (se) budu opakovat- Tim Burton prostě umí! A postavička Johnnyho Deppa se nestačí divit, jak se ocitla v tomto „milostném“ trojúhelníku :) Mrtvá nevěsta je roztomile tragická postava, Emily je skvělá i na malém prostoru. Pokud ještě nemáte nakoukáno moc „Burtonů“, je to o to silnější zážitek. ()

Žažulienka

I když se Vám to bude zpočátku zdát děsivé nebo morbidní, když proniknete hlouběji, zjistíte že leč děsivé prostředí může člověka pohltit a působit velmi emotivně. Film krásně dokresluje kontrast smutných a veselých skladeb. Pokud budete chtít na chvíli snít o skutečné lásce, podívejte se! ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia