Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

JackieBliz

Muzikálová romantika Tima Burtona? Černo, bílo modré odstíny barev, příběh chamtivosti a lásky. A co byste čekali? Moc pěkné dílko. ()

Eeve

Originálny kúsok v zmesi rozličných animákov, ktoré dnes zaplavujú kiná. Na môj vkus tam síce tvorcovia pridali dosť veľa speváckych častí (a dosť dlhých musím povedať), je to ale skvele príbehovo a dizajnovo zvládnuté, brala by som i o kúsok dlhšiu minutáž. I tak ale nádherne spracované a funny tam, kde to patrí. PS: najmilší mŕtvy kostnatý psík, akého som kedy videla :) ()

nolme

Super! Už si nenechám " nakukat" že je nějaký Burtonův film hrozný...pěkná podívaná, na muzikály si moc nepotrpím, ale zpěvu tu je snesitelné množství. Příběh velmi zábavný a zajímavý - nebyla jsem si najednou jistá, jak chci, aby to dopadlo:) ()

Hakuna Matata

Tim Burton je génius! Málokterý režisér dokáže natočit film s délkou 74min, který vám v klidu vystačí na 2 hodiny. Lehce hororová atmosféra, ale se spoustu vtipu a skvělých narážek. Písničky jsou též skvělé (i v české verzi) a.. to je vše.. 90%. ()

TheJirkaW

Jeden z Burtonových nejlepších filmů... Super hudba! Jen se na to nekoukat v češtině! Není nic horšího než překlad písniček! ()

mima33

Typický Burtonov štýl so všetkým čo k tomu patrí. Úžasne vizuálne spracované, skvelý scenár aj výprava. Nemám čo vytknúť, môžem jedine chváliť. ()

Desmi

Jediné co na dílech TB obdivuji je nevšední animace, což je bohužel vše. Ty muzikálově laděné "divné" a rádoby děsivé pohádky mi vůbec nesedí. Stejně jako u ukradených vánoc, tak i zde jsem to chtěl vypnout po dvou minutách.. Nakonec jsem to vydržel celých 40.. Víc nešlo zvládnout.. ()

laurence

Definitivně končím s Timem Burtonem. Nejsem objektivní, protože nemám rád pohádky obecně, ale tady se mi navíc nelíbilo ani výtvarné zpracování, ani příběh. Jen délka (vlastně spíš krátkost) potěšila. ()

Santiago.

Po opětovném shlédnutí jsem musel přehodnotit ze 4 na 5*. Z tohoto příběhu na mě dýchá až neuvěřitelné kouzlo, velice milý roztomilý a romantický a zároveň vtipný "horor" :). ()

Richi007

Nechápu, že něco tak nádherného, skvostného, veselého i zároveň ponurého a něco tak do detailu perfektně animovaného vidím až po 9 letech. Nemám prostě co dodat, je to perfektní! ()

Maki.K

Miluji pošmourný styl Tima Burtona, který nechybí ani v tomto snímku. Animace jsou utvořené naprosto dokonale, příběh není mrtvý a hudba jen vše podtrhává. Tim Burton je mistr v odhalení posmrtného světa, který však nikoho nedovede k depresi... ()

moriero

Dal bych i víc, zanechalo to v mé mysli nesmazatelnou stopu, takže účel snímek stoprocentně splnil, ale moc nemusím karikaturní provedení, přemíru písniček, černé vdovy a viktoriánskou Anglii. Ta byla mimochodem správně ponurá a odporná. Tak jak jsem si ji vždycky představoval. Žít bych tam nechtěl ani za zlaté prase, takže být Viktorem, rozhodně volím raději barvité záhrobí a krásnou Emily. ()

LencaN

Nekoukám na Burtona často, je velmi typický a celkem snadno rozeznatelný, ale jednou za čas to je jako výlet do jiného světa. Animace je super, je jiná, je svá a moc se mi líbila hra s barvami - pozemský svět šedivý a pochmurný, kdežto v zemi mrtvých je to jedna velká show a nepřeberná paleta barviček. Každá postava má zvýrazněnou některou část těla a to ve mně ještě víc upevnilo názor na to, jakou ta postavička má vlastně povahu. Koslivci byli vtipně udělaní, různé nápady, i pejsek byl k sežrání. Hýření mrtvých doprovázela swingová svižná hudba a naopak tam, kde bylo něco smutného hrála nádherná emotivní hudba. Už jen samotná hra Viktora na piano ve mně vzbuzovala chuť si taky párkrát sáhnout do kláves a vyloudit nějakou melodii. Bylo tu víc citů než by se mohlo zdát. Příběh je takový pohádkový, jako by se starého světa ještě dávno před elektřinou a veškerou technikou a to se mi líbí. Je tu primárně láska, ale té sekunduje smutek, naděje a touhy, soucit a uznání. A když jsem u toho uznání, musí se uznat, že mrtvá nevěsta byla krásná i přes vypadávající oko, vylézající žebra a bloudivou nožku. ()

Saxos

Hvězdy jsem loupnul před delší dobou. Animáče, loutkáče, nesnáším. Pár výjimek určitě existuje. Pepek námořník, Smolík, sexy Sněhurka, ... V Mrtvé nevěstě mě dostává barva rozdílu života a smrti a samozřejmě music přesně skloubená s příběhem. Doma vždycky slyším "prosím tě nemohl by si to ztlumit". Každý musí pochopit, že nemohl. Nejde nezmínit profesionální dabing. V origo baví míň. ***** 26. 11. 2016 - update skoro po roku - 3D dorazilo tu poslední hvězdičku. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia