Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

Richie666

Výhodou tohoto snímku je, že tu obrovskou nudu, která jej provází v jeho první polovině, dokáže v polovině druhé docela slušně eliminovat a zanechá tak o něco lepší dojem, než by si zasloužil. Jeho nevýhodou je pak všechno ostatní - jedná se totiž o jedno velké klišé. Samotný příběh už být otřepanější snad ani nemohl, až na psa s GPS v obojku zde nenajdete vůbec nic nového; Harrison Ford svoji roli odchodil jako nějaký začátečník a co se týče hudby, Massive Attack asi moc důvodů k radosti z účinkování v této patlanině nemají... ()

Shaqualyck

Tak já nevím, má tohle Harrison Ford zapotřebí? Calista nejspíš nutně potřebovala nové naušnice od Tiffanyho, jinak nevím proč by „Indy“ bral tuhle spotřební tuctovku a la správňácký americký taťulda, který miluje svou rodinu, vlast i práci a běda každému, kdo by toho snad chtěl zneužít. To pak tenhle pán nejdřív zaveze děti do školy, nakrmí psa, zaplatí účty a všem natrhne p*del. Nebo tak něco. Z mého pohledu naprosto zbytečný film a pro každého diváka, který už má něco za sebou jen veskrze nudná ztráta času. ()

Lacike

Keby tento film vznikol o takych 15 rokov skôr, tak z neho mohol byt solidny hit. Ale ani tak by to nebol dobry film. Je to take tupe becko s obohratou zapletkou, ktoru absolutne nijak neozvlastnuje. Herci pôsobia jak keby hrali na pol plynu. Rezia je starilna. Cele je to strasne nudne. Az sa divim, ze v tom vôbec hral Ford a nie nejaky videobeckar. 4/10. ()

BoPo

Čo si budeme hovoriť, keby tam nebol Harrison Ford tak o tom nikto nevie. Tvorcovia sa snažili splniť úkol, ktorý dostali. Teda vytvoriť nenáročnú, menej ako dve hodiny trvajúcu pohodičku na večer pri TV. A to sa im podarilo. ()

Tommassi3

"Tady je pravej sejf !! Binární kódy, virtuální prachy.. Ani to vlastně není krádež, když si na ně nemůžeš sáhnout.." ()

JohnCZ

Takovej dost rutinní thriller obsahující snad všechna filmová klišé - od akčních scén, přes scénář až po hudební podkres. Harrison Ford s Paulem Bettanym to ale docela zachraňují, stejně tak nikdy nenudící únosová tématika. Jako celek ale na mě Firewall díky absenci krve a sprostých slov působil spíše jako takový neškodný rodinný thriller. ()

jahol

Existuje dost thrillerů, které vás nechají vypěnit tím, jak po počátečních nadějných náznacích nepřijde už nic ze slibovaného a film se nudně dovleče ke konci. Firewall tenhle model dovádí k dokonalosti, protože na něm je nejnadějnější jeho NÁZEV a jakmile se rozjede prvních pár minut, s poměrně velkou jistotou vidíte, že kromě typických schémat a klišé (hrdina odjíždí na místo činu a zanechává předtím krátce představenou rodinku - v ideální sestavě pro eventuální masakr - vlkům napospas) se na devadesát procent ničeho nedočkáte. Po zbytek filmu si pak už jen hořce ověřujete, že jste s prvotním úsudkem měli pravdu. Film, kde hlavní hrdina Harrisona Forda vystačí v podstatě s jediným výrazem, kde se tísnivá atmosféra dosahuje trvalým lijákem a neustále staženými roletami v bance, film bez nápadu, ale i třeba bez pořádných dialogů, kde jednu hvězdu dám tak nějak z nostalgie za Harrisona a za jeho slušný fyzický výkon, hlavně v poslední, i když taky posté viděné bitce (nebo za schopného dublera) a druhou z nostalgie za mou oblíbenou Mary Lynn Rajskub a poměrně velký prostor, který tady dostala, i když tady musela být oproti tomu, co točí s Kiefem Sutherlandem v dvacet čtyřce, asi dost otrávená. Pokud máte, jako já, na co koukat na DVD, a tohle běží v televizi, není to film, který byste museli vidět. ()

EastWicka

Bettany, Bettany! Proč ti už, proboha, nenabízejí komediální role! Takové, ve kterých se uplatní tvůj rošťáckej kukuč a smysl pro humor. Gestapáckýho albínskýho hajzla s ledovým pohledem vystřihneš na požádání, já vím... ale neni to ono. Standardthriller zaměnitelný za stovku ostatních. ()

fannah

Za celý film jsem se asi pětkrát díval na hodinky.. Bettany hraje jako pařez a v závěru potěší neobvyklý "nepříjezd policie a záchranek atd." - to jsem nečekal. Jinak celkem dobrý thriller, ale herecké výkony záporáků byly opravdu žalostné... ()

zlabus

Rutinní, místy nudný thriller, kterému na zajímavosti nepřidalo ani poměrně neobvyklé hi-tech prostředí. Harrison Ford je překvapivě nevýrazný, Paul Bettany v roli záporáka také není to pravé ořechové (kladné role mu jdou IMHO daleko lépe), režie je také čistě průměrná a filmu nijak nepomáhá. Tohle všechno by se ještě dalo přežít, kdyby Firewall nestavěl na neuvěřitelně hloupém scénaři, který je protkán hromadou klišé a nelogičností. No musím uznat, že jsem od Forda čekal krapet více. (PS: Mě to též nehorázně připomínalo Hostage s Willisem) ()

mysiak

Harrison Ford nie je vo svojej forme...inak si to nedokážem vysvetliť, keď ho Paul Bettany úplne zatienil, v tomto tuctovom thrilleri, ktorých je stovky, len sa prispôsobil dobe... ()

Asgy

Tak tomu říkám jedna velká nuda, a ani Harrison Ford to nezachránil. Pro mě jeden z nejslabších filmů s Fordem a nepomůže tomu ani cool počítačová zápletka. ()

numi

Příjemně ubíhající žánrovka, která si jen vybrala téma, kterému dneska většina diváků rozumí, a proto je snadné najít chyby a díry ve scénáři. Ale nejdůležitější je napětí, tempo vyprávění a zábava a v této rovině lze druhé půlce vyčítat jen máloco. Prostě přesně to, co si představíte pod popisem napínavý thriller s Fordem v hlavní roli. ()

Makky

Ford drží film svojim super výkonom nad vodou a ten jeho ksicht je úžasný. Ale na konci už mu akosi dochádzali sily. ()

blackrain

Málem jsem Paula Bettanyho nepoznala. Pořád ho mám v hlavě zafixovaného jako Silase ze Šifry. Hrál zde gangstera, který unesl i s rodinou specialistu na ochranu bankovních počítačových dat. Velmi výstižný název filmu. ()

RAiken

Obyčejný a poctivý thriller ze staré hollywoodské školy, který se plně drží zásad učebnice thrilleru. Začátek lehce nezáživný, až nudný, ale nakonec přeci jenom přejde do očekávaného vyústění v podobě lehce strhujícího boje o rodinu, peníze a vlastní čest (jak už to tak Harrison Ford má ve zvyku). Sympaticky mu sekunduje i Paul Bettany, i když podle mě zosobňuje kladné role s větší grácií (těžko za jeho modrýma očima hledat záporné myšlenky). Jinak příjemná oddychovka na pošmourné odpolodne... ()