Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

ranp

Slušnej film, určitě se dá vidět, ale když hraje hlavní roli Ford, kterýho známe jako Indyho nebo Uprchlíka, tak na tyhle snímky Firewall zdaleka nemá. No nic, jdu si zkontrolovat, jestli mám v počítači zaplou bránu Firewall :-) ()

LadyVader

Docela svižně mi to uteklo a nijak jsem se nenudila. A ten konec, jak se Ford vypořádá s těma záporákama byl teda opravdu nečekanej, to bych do něj neřekla že se dokáže na starý kolena takhle ohánět :-). ()

skinny

Harrison Ford dobře hraje obavy o rodinu ale jako pc machr teda nezabral, jediné plus je Paul Bettany, který taky mohl být trochu drsnější, když už....ale co...průměrný akčňák...na thriller mi to přišlo moc slabé, ale *navíc za ten vypjatý konec v domě u jezera ()

rozbris

Trošku nedotažené do konce, Ford - standard, ostatní - slabší standard:-) Trošku mi vrtá hlavou, proč když už řekli, my v těch servrech v bance jsme, nabourali se mu do počíteče (doma i v práci) a sledovali jeho pohyb pomocí mikrofonu v kravatě a kameře v tužce, tak proč si ty prachy neukradli sami?? Ale koukatelnost dobrá, pokud zrovna nejste nějaký přeborník přes elektrotechniku. ()

Han22

Klasický thriler "made by Ford" jako vystřižený z 90. let - příběh zoufalého obyčejného muže, který musí bojovat s přesilou zločinců, kteří zasáhnou do jeho života, když mu unesou rodinu a chtějí aby ukradl 100 milionů. Ford je v těchto rolích jako doma, záporáci jsou slušní, nechybí pár akcí a dokonce i finální bitka muž proti muži a samozřejmě happyend. Ano bylo to natočený už mockrát, originální to není ani trochu, ale napětí a akce tu nechybí, takže pro mě dobrý film. ()

joora1

Hodně velký podprůměr a to ve všech rovinách. Čekal jsem o dost víc, jelikož obsazení není špatné a námět se taky dal solidně zpracovat. Bohužel jsem se nudil a Firewall je přesně ten typ filmu, kdy už druhý den ani nebudete vědět, na co jste to vlastně koukali. ()

iXtr3m3

Kvalitný triler v ktorom si Ford strihne na neho netradičnú úlohu, ktorý je minimalistický, ale za to efektný aj efektívny. Dostať sa v jeho postavení do takej bezvýchodnej situácie, neviem, ako by som sa zachoval. ()

cab

Stale sympaticky a herecky uveritelny (Harrison Ford) jako pocitacovy kouzelnik a zivitel rodiny. Do rutiny jeho zivota zasahne vychytraly (Bettany), ktery si vezme jeho rodinu jako rukojmi a pozaduje 100 mil. dolaru jako vykupne. Zbytek probiha v predem predvidatelnych kolejich a pan scenarista nema snahu film nicim obohatit nebo vysperkovat. Americky happyend nas nemine a pocit deja vu jakbysmet. Neoriginalnost spolu se solidni atmosferou a dobrymi herci si zasluhuje 60% ()

Eraserhead

Hodně slabý film. Ani akční, ani napínavý. Pokud máte chuť na film o zachraňování rukojmích, šáhněte raději po Willisově Rukojmích :-) ()

Hanys_

Tuctový příběh, kterak fotr do kterého by to nikdo neřek, je schopen a ochoten čelit bandě vyzbrojených a vycvičených zloduchů. Logika tady má opět dovolenou...ale jestli akčního Forda - tak raděj v tomhle ražení, než čumět na dalšího Indyho. 4/10 ()

wosho

Role jak vyšitá pro hlavní star. Bohužel podobných hrdinů proti vlastní vůli si Ford střihl již tolik, že Jack Stanfield je zcela nevýraznou postavou v oné plejádě skvělých postav. ()

AdamesWWE

[8/10] Firewall splnil moje očakávania. Dostal som výborný akčný thriller a som spokojný. Môj oblúbenec Harrison Ford tu podal vynikajúci výkon, hlavný záporák Benatty je takisto perfektný. Fordova rodina tu nemá príliš priestoru, ale hrajú jú sypmatický herci. A pomocníci hlavného záporáka sú takisto celkom slušný. Film má vynikajúci námet, ktorý bol použitý veľa krát vo filmoch, ale mne dej veľmi sadol. Rovnako aj celý film. Primeraná stopáž, film nemá žiadnu nudnejšiu scénu. Akčné scény sú vydarené, pekne natočené. Som rád, že Ford ani Bettany sa nenechali zastúpiť kaskadérmi. Tempo má film výborné, dokonca ani dialógy medzi postavami sú celkom dobré a aj dramatické, takže takisto spokojnosť. Ukončenie filmu bolo dosť veľkolepé, slušný súboj Forda a Bettanyho dosiahol potenciál, som spokojný. Film mne rozhodne sadol, nesklamal ma, slušne som sa bavil a dokážem si ho pozrieť viackrát. Ako Harrisonov fanúšik si musím ceniť každý jeden akčný film v ktorom sa Ford objaví, a užiť si ho naplno. V posledných rokoch okrem Firewallu bol "akčný" aj ako Indiana Jones, dúfam že aj piate pokračovanie slávneho archeológa sa uskutoční, pretože je to môja najoblúbenejšia filmová séria. Ale to som mierne odbočil od hlavnej témy, Firewall je rozhodne pre fanúšikov Forda povinnou, atraktívnou jazdou. ()

Paity

Zbytečně udušený námět. I když také bůhví jaký potenciál neměl. Nevím proč se do něčeho takového vůec Harrson Ford pouštěl. Šlo celkem o nudu, kterou nepozvedlo ani snaha o rukojmích v podobě jeho rodiny. ()

mirkaaa

Rutinní příběh s Harrisonem Fordem, který musí ukrást peníze z banky, aby mohl zachránit svoji rodinu. Film sice není ničím výjimečný, ale ani neurazí. ()