Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

spaceboyCZ

Film ma sve chyby, to je jasne. S adaptacemi games na filmova platna jsou potize...u hry Vas drzi honicky, strileni, mlaceni atd., na tom sotva muze film stavet, tam je treba zaujmout necim jinym. Kazdopadne Silent Hill patri k tem nejlepsim "prepisum" hry na platno. Nehltal jsem kazdou minutu, ale film jsem si uzival, uzival jsem si ho v horrorovem stylu, tak jak to ma byt. Uvidime, jaky bude druhy dil. Konec zustal spravne otevreny, tak se je snad na co tesit :). ()

Kryton

Rozhodně pro mě velké překvapení na poli videoher-filmáčů. Poté co jsme zaplavovány rychlým převedeným všeho co proběhlo monitorama a televizema , tak toto je za posledních pár let kvalitní předělání. Líbilo se mi to hodně a daleko více než Doom, RE 1-2 anebo Uwe Bollovi (k)anální produkce. Tímto směrem bych viděl takovéto filmy. Pokud je toto začatek a vlaštovka , že kvalitně to taky jde, pak se už nebudu bát jako je to pokažde , když slyším , že se bude ta a ta hra točit. Beztak moji nejoblibenější Mafii by musel točit Martin Scorsese :-D ! ()

Andersis

Silent Hill sem hrál na PC a řeknu vám, nebavilo mě to. A stejně je to tak i s tímto filmem. Vizulace je nádherná, ale to je tak vše. Nevěděl sem jestli jde o horor nebo o psychothryler. ()

zdepapepa

Musím uznat, že tento film zraje jako kvalitní víno. Když pominu některé hodně zastaralé efekty, ale ty vypadaly špatně už tehdy v roce 2006, kdy jsem na tom byl v kině na premiéře, je pořád na co koukat a hlavně i co poslouchat. Ono aby taky ne, když: Hudba je skoro všechna převzata z herní série, díkybohu včetně těch písní, které úmyslně mají navozovat úzkost, strach a nejistotu a ne jen příjemné pocity z poslechu; SH1 hra je posazena do roku 1983 a vyšla 1999 = 16 let rozdíl. SH1 film je posazen do roku 2004 a v době psaní tohoto textu už jsme jen 2 roky daleko od stejného rozdílu let = rozdíl je prakticky totožný, tudíž set design i kostýmy navozují stejné pocity z doby minulé stejně jako to tehdy dělala hra, když jsem ji prvně hrál. Co se týče připomínek z textu z roku 2006: Stále platí - občas trochu nadbytečný expospeak (hlavně ten flashback), zbytečné cameos (PH, bubblehead nurses, do určité míry i LG). Casting i prostředí na jedničku. Prvotní SH hra měla 5 konců, tento film by si jich také pár zasloužil, ale ten jeden vybraný je dobrý a dobře rozpoutá diskusi. ()

LINKIN

Jako první bych chtěl říct, že jsem hru nehrál, což je podle mě v tomto případě stěžejní mínus. A tak sem nahlížel na Silent Hill vysloveně jenom jako na film. Jak už tady hodně lidí psalo, film se začíná rozvíjet velmi slibně. Cesta autem, dokonce i příjezd do Silent Hill, jehož ztvárnění jako města duchů na mě hodně zapůsobilo. Ale pak přichází na řadu první sklep a v něm (alespoň pro mě) nepochopitelná škála scén s různými příšerami. Nechápu, proč se Christophe Gans snaží namixovat něco málo od duchařin a něco málo od krváků. V tomto případě výsledný koktejl rozhodně nechutná nijak příjemně. Co se týče příběhu, tak tady bych se zdržel komentáře, kdo hrál hru, možná pochopil, kdo ji nehrál, musí si chtě nechtě přiznat, že to stojí za zlámanou grešli. Film ve výsledku pak působí hodně chaoticky a jako by sám nevěděl, co chce. Ale na závěr musim znovu zopakovat, že zarputilý hráč této hry, si v tom možná najde skvělý snímek, na který nikdy nezapomene. Pro nezávislého diváka ten film nemá smysl... P.S. * dávám za hudbu, ta se mi moc líbila. ()

themic

Film se mi líbil, řekl bych né ani tak hororový žánr, ale spíš ten mysteriózní... Celým filmem jde cítit napětí a nevědomost v to co se stane..! Musím ještě pochválit hl. kameru, která se mi opravdu dost líbila a i zvuk, prostě celkové zpracovaní filmu!! Ikdyž jsem třeba nepochopil konec, stejně se mi to zdálo zajimavé a zábavné, ale zas jen to jedno podívání se a pak na dlouhou dobu přestávka... Musím souhlasit s Lima, Radha Mitchell to zahrála úchvatně..! Sean Bean tam sice moc nebyl, ale stejně byl taky dobrej!!!! ()

mis-ko

Pravdupovediac, nečakal som to, čo som uvidel. Ani neviem prečo, mal som pocit, že SH bude nejaká ducharina, sem tam na mňa niečo vybafne a hľa!! Ona na mňa po chvíli bafalo kde-čo a vôbec to nebolo priateľsky naladené. Pri prvej siréne a následnej premene inak "celkom normálneho" hajzlíka som sa nadobro presvedčil, že bezútešnosť a temnota ma budú sprevádzať po celý zvyšok filmu. Naozaj zaujmavé. 3 1/2* ()

bublajsa

Hru jsem nikdy nehrála a ani nehodlám začínat. Mám ráda horory, ale inteligentní horory. Dříve jak od poloviny filmu jsem byla zklamána a příběh pro mě postrádal jakoukoliv inteligenci. Postupujícími minutami jsem byla akorát více zmatená a průběh příběhu mi ke konci přišel spíš k smíchu. Tohle byla ve videopůjčovně trefa mimo. Ano - mohl to být hodně dobrej horor, protože mě opravdu dostala scéna a zpracování. Děj mě ale zklamal. Bohužel. ()

selfesteem

Hrou prozatím výrazně nedotčena (sledováno tak 20 minut) dovolím si napsat pár slov. Silent Hill je jednoznačně ten nejděsivější, nejodpornější a nejbrutálnější film, jaký jsem kdy viděla. Atmosféra filmu je skličující a mrazivá, a nejde ani tak o nějaká leknutí a výkřiky, jako o neměnný a tíživý pocit odporu, strachu a hnusu, který ustoupí možná tak na chvilku u písně Ring Of Fire od Johnnyho Cashe. Chvílemi jsem měla obavu, že mimo toho ztělesnění děsu, který se odehrával na televizní obrazovce, dojde i k jinému představení, totiž jak říkával můj kamarád, představení se šavlí, kýblem a hadrem, a to z mé strany. I když mám pocit, že za tím vším stojí nějaký sadistický a věčně zfetovaný pedofil, musím uznat, že pokud jde o děsivou atmosféru v její nejhmatatelnější podobě, Silent Hill překonal všechno, co doposud znám. Japonci jsou na horory opravdoví experti. Film si dobrovolně už asi nepustím, ale s hrou Silent Hill se doufám budu bát v co nejbližší době. ()

Krissty

Myslela jsem, že tenhle film se mi i přes nízké hodnocení bude líbit.. Bohužel jsem se hrubě zmýlila a byla jsem dost zklamaná.. Celé mi to přišlo takové přehnané a chvílemi i docela trapné.. Musím ale pochválit malou Jodelle Ferland ta byla dle mého názoru skvělá! A i když mi ty mrtvoly reagující na světlo přišly také trošku mimo, občas jsem se jich i bála a to je plus! Ovšem čekala jsem víc.. Bohužel :) ()

agentmiky

Nebylo to ani špatné,ale ani skvělé.Prostě se mi film v mezích líbil,ale asi se na něj třeba za pár let už nepodívám,protože jedno zkouknutí mi stačilo.Hororová atmosféra byla celkem dobrá,ale někdy nedostatečná.Mohli tvůrci přidat.Muzika byla v některých částech filmu famozní a nepřekonatelná.A to je asi vše,co se mi na filmu líbilo.Teď si řekneme ty záporné věci.Příběh takový rozháraný.Špatný nebyl,ale mohl být lepší.Herecké výkony mě moc nepřesvědčily.Konec to naštěstí obrátil k lepšímu,protože takový jsem nečekal.Hodnocení:65% ()

Kubick

Hru jsem nehrál, jinak by pro mě byl film asi mnohem zajímavější. Čekal jsem pořádnou dávků "lekacích" scén, ale.. Atmosféra je sice výborná, je zde i pár zajímavých myšlenek (sněžící popel..), bohužel scény by mohly být trochu více dotažené do konce (přímo se to nabízí), více nečekané. Určitě by se to k přepisu hororové hry hodilo. Ale třeba je to tím, že jsem hru nehrál, nevím.. ()

-Ravee-

Zaplať Pánbůh.. Už jsem ani nedoufal, že někdo natočí dobrý film podle videoherní předlohy.. A ejhle, je to tu.. 1* strhávám za konec (který by podle mě mohl být pojat mnohem lépe a děsivěji). Velmi povedený horor, který je založen na děsu a strachu (stejně jako videohra) z hrůzných ale esteticky krásných obrazů a ne na stříkání krve až ke stropu.. ()

Hannibal92

Příběh o hledání pravdy a minulosti se mění na hledání dcery a doufání v budoucnost. Když si čtu komentáře, tak docela lituju že jsem videohru nehrál a asi o ní budu vážně přemýšlet. Některé postavy, i když jsem film ještě neviděl jsem znal a až dneska jsem si uvědomil, odkud. Opravdu........takhle si představuju kvalitně provedený horor. ()

SaNcHeZ_cz

Silent Hill je jednou z mála opravdu dobrých herních adaptací. Samozřejmě, má to svoje chybky, ale nic není dokonalé. Minimálně ovšem řemeslné zpracování a budování skvělé atmosféry po většinu filmu stojí za to. Zářný příklad toho, že zfilmovat hru se dá i se stylem a přitom efektivně natolik, aby si ji užil i fanoušek hry, i nezúčastněný divák. ()

Paxxx.cz

Ze silent hilu si odnáším spíše smíšené pocity a především silný pocit, že vlastně ani nevím o čem to bylo. Příběh byl docela zmatený a netuším jestli jsem ho pochopil správně, prostě hrozný galimatiáš. BTW hru, podle které film vznikl jsem nehrál a dle mě sh patří do skupin filmů podle her, jejichž převod se na filmové plátno bohužel moc nepovedl...4/10. ()

CBD

Vynikající vizuální zpracování a pro ty co neznají hru velmi originální zápletka. Celé dvě hodiny jsem nevydechla a v závěrečných dvaceti minutách místy dokonce neměla žaludek film sledovat. Takhle má vypadat správný horror. ()

Praxis

Dokonale dokonalá stylizace strašidelného Silent Hillu, šedivá ponurá nálada a nervy napnuté jak strunka. Dvě třetiny filmu byly dokonalé až do nástupu démona a jeho pokoje a závěrečná scéna s hektolitry umělé krve. Opravdu, od doby Drag Me To Hell jsem se takhle nebál (cca půl roku), ale se závěrem filmu se mi hlavou honí spíše otázky a nenacházím žádné odpovědi. Možná, že bych si měl zahrát hru...P.S.: Alice Krige má talent na hraní démonických záporných postav, líbila se mi jako královna Borgů v ST, a zde si roli užila snad ještě víc :-) ()

Karlas

Kultivovaně odporný děs mne přiměl k úvaze, jestli je hororový žánr opravdu mým nepřítelem. Zaujetí myšlenkou, jak je možné jedním tahem svléci z kůže nahou dívku, mne pak nabádá k zamyšlení nad návštěvou psychologa :-). ()

JJ.Gibson

Nemohu hodnotit jinak! Věřím, že pro člověka, který nikdy nehrál žádný díl hry, to asi nebylo takové pokoukání. Protože, co se týče vysvětlování, to Christophe Gans vzal trochu hopem. Což je věcná škoda! Jinak si to pojal trochu po svém, než jak to ve skutečnosti je, ale to mu nezazlívám. Trochu mě mrzí, že větší prostor nedostal Pyramid Head, jelikož by si ho určitě zasloužil. Každopádně silenthilovské prvky, dýchali z každé minuty filmu. Radha Mitchell se sem přesně hodila a neměla chybu, to samé platí o Seanu Beanovi, jelikož se náramně podobal hlavní postavě ze Silent Hillu 2. Proměna města byla naprosto famózní!!!!!! Dokonalost sama!!!! Z příjemného městečka přesto však děsivého, do mlhou a popelem zapadáného města duchů a příšer, a dále na takové to pravé inferno! Mysterióznost příběhu je absolutně na místě. Děsivé charaktery obyvatel Silent Hillu byly skvělé. Vytkl bych pouze jednu věc, když hrajetu hru, tak jste na 100% vtaženi do děje, bohužel u sledování filmu mě to tolik nedostalo... ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)