Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Larky

Silent Hill není ani tak horor jako spíš povedený thriller.Spolu s Princem z Persie nejlepší filmy podle počítačových her. ()

ARI50

Děsivé místo a jakmile začala siréna byl jsem v euforii filmu, hrozně povedené ve všech ohledech, příběh a herci bomba ale prostě to děsivé mlhavé místo je dokonalé. Pyramid Head je prostě nejlepší borec. ()

Ištván87

Musím přiznat, že jsem hru nehrál.... Film začínal poměrně zajímavě, i když jsem si říkal proč je hlavní hrdinka tak blbá že jen kvůli náměsíčnosti vezme svou dceru a odjede s ní do města s děsivou historií, které je neobyvatelné... První půlka vlastně nebyla až tak špatná a byla vážně celkem děsivá, ale jak se film blížil k závěr, šlo to čím dál tím víc do háje... Příběh byl hnusný, a asi aby se nezpronevěřili pravidlům hororu, naservírovali nám tvůrci konec jaký nám naservírovali.... Dost otravný, pro mě osobně... ()

JASON_X

PC hry nehraju, tenhle způsob zábavy mě bohužel nějak úplně minul, ale to neznamená, že nedokážu ocenit dobře zfilmovanou hru (stejně jako třeba dobře zfilmovaný comics, i když comicsy nečtu). Silent Hill je coby zfilmovaná hra nadprůměrně působivá a pohledná záležitost, ale kdo se těší na nějakou standardní filmovou duchařinu, bude možná zklamaný, scénáristická, výpravná i triková stránka jsou poplatné faktu, že se jedná o hru. Nebýt poslední užvaněné půlhodiny plné krkolomného vysvětlování a zdůvodňování, uvažoval bych o slabých pěti hvězdách, tolik se mi to líbilo. Naštěstí po zdlouhavých plcích přijde příjemně krvavé finále a samotný konec je pak taky výborný, i když očekávaný. Největší pomyslné mínus filmu je fakt, že Jodelle Ferland nedostane skoro žádný prostor. A za nejzajímavější scénu považuju tu, ve které jeden přerostlý pan démon se struhadlem na hlavě jedním trhnutím stáhne (strhne) kůži z těla jedné bezbožné hříšnici. ()

veru_needy

Od tohoto filmu jsem očekávala hodně a mé očekávání se naplnilo. Silent Hill je jeden z nejlepších snímků podle videohry vůbec a jedinou adaptací hry, která plně využívá potenciál své předlohy a zároveň jedinou adaptací, která funguje i jako samostatný film. Ten kdo hrál původně PS1 hru najde v tomto filmu vše, co hra nabízela. Skvěle natočený film s velmi hustou a mrazivou atmosférou. Vzhledem k tomu, že jsem hru jako mladší hrála a prožívala jí opravdu naplno, jsem tak měla z filmu ještě větší požitek. Věrně přenesené prostředí ze hry na plátno. Afmosféra filmu je naprosto vynikající, protože jste na tom stejně jako hlavní postava - nic nevíte a všude okolo vás se zjevují podivné hrůzostrašné bytosti s opravdu mrazivou hudbou na pozadí. Plus to opravdu temné prostředí města, to je tedy excelentní; mlhavo, padající popel, do toho siréna a pak následně z ničeho nic tma a všechno se promění v peklo. Velmi dobrý horor na lepší úrovni, kde nebyl čas sledovat nějaké herecké výkony či chyby v detailech. Kdo nehrál hru, rozhodně doporučují nejdříve zahrát a pak koukat. ()

Bauer

Poslední dobou frčí natáčet filmy podle her, jenže bohužel to téměř vždy dopadne strašně. Měl sem možnost vidět solidního Residenta Evila a příšerného Dooma. Silent Hill je pro mně bezesporu velmi zvláštní film, který nemůžu zařadit nikam jinam než do průměru. Možná kdybych hrál hru tak bych to viděl jinak. Od začátku do 90 minut to mělo výbornou atmosféru. Skvělé temné, napívavé, akční a krvavé. Přesně takové filmy mám rád. Ale musí to mít hlavu a patu. Když pominu nic moc scénář, tak by se to ještě dalo snést. Ovšem ty stupidní dialogy, tak ty prostě nepřekousnu. Po 90 minutách to začalo velmi rychle ztrácet tempo a tu atmosféru. Ale aspoň, že ten konec byl docela krvavý no. Obsazení mně rovněž neoslnilo. Radha Mitchell je mi nesympatická a v roli starostlivé matky je naprosto nepřesvědčivá. Policistka Cybil Bennetová v podání Laure Holden byla velmi cool ale výkon taky téměř nulový. Velká škoda byla, že excelentní herec Sean Bean nedostal větší prostor. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Průměrný a celkem i strašidelný horor!!! ()

becki_tu

Líbilo se mi, že tvůrci zůstali v mnohém věrni herní předloze a to ať už jde o perfektní vizuální stylizaci, mrazivý hudební doprovod nebo třeba kamerové fígle (časté pohledy zezhora), převzaté přesně podle hry. Leckdo by mohl namítnout, že bezmála dvě hodiny jsou na horor příliš moc, ale opak je pravdou. Atmosféra každou minutou nabývá na intenzitě a dá se říct, že celý film prozíravě těží především z ní. Vše pak vrcholí svěle vypointovaným závěrem, který přesně zapadá do nastíněních souvislostí. Sillent Hill tak směle označuji za jednu z nejpovedenějších herních adaptací a bez většího váhání dávám plný počet. ()

Beastmaster4

Je pravda, že jako u herní série jsem se strachy neklepal :-), ale jde o velmi kvalitní hororový počin. Film má svou tajemnou atmosféru a morbidní monstra. Velmi povedený soundtrack umocňuje už tak stísněnou atmosféru. O dost lepší adaptace podle hry než např. Resident Evil. ()

luka4615

Horor, který mi spolehlivě nažene husí kůži díky přehlídce různorodých monster. Tohle je zkrátka jeden z těch hororů, k němuž se budu díky jeho vybroušené atmosféře vždy velmi rád vracet. Skvělá práce! ()

Sprite

Podle mě nejlepší film podle videohry! Takový Max Payne, Doom, Alone in the Dark nebo Resident Evil... Ti všichni se mužou jít zahrabat. ()

Mordenroth

Videohru bohužiaľ nepoznám, i keď po tomto filme by som si ju určite rád zahral. Táto neznalosť totiž určite zapríčinila, že som všetkým udalostiam celkom nepochopil. Príbeh však považujem za veľmi originálny a konečná pointa, ktorej som sa najviac obával je priam geniálna. Silent Hill je mesto, ktoré sa určite pripojí k ostatným známym hororovým mestečkám a nepochybne medzi nimi raz zaujme popredné miesto. Gans vie vytvoriť nádherné vizuálne obrazy a okrem toho nás takmer permanentne urdžiava v napätí. Atmosféra snímku je vynikajúca, k čomu prispieva aj relatívne depresívna hudba. Čo sa týka hercov, najviac ma zaujala (a potešila) Jodelle Ferlandová v zaujímavej trojúlohe, s ktorou si podľa mňa poradila dokonale. Na tomto filme je vidieť, že keď tvorcovia k nejakej predlohe pristupujú s ozajstnou láskou, pozitívny výsledok je zaručený. Myslím, že Gans má pred sebou skvekú budúcnosť, na ktorú sa už veľmi teším a držím mu palce. ()

Shaqualyck

Další ukázka toho, že podle populárního herního titulu může ve filmovém studiu vzniknout pěkná blbost. Zpočátku je tu sice něco jako pokus o navození hororové atmosféry, ta ale nevydrží dlouho. Slušný první dojem se postupně rozplyne jako tamní popelavá mlha. Tvůrci se hodně snažili přiblížit hernímu stylu. Na mnoha místech tak máte doslova chuť "kliknout" myší, jako film to ale moc nefunguje a vypadá to spíš jako by Christophe Gans točil nějaké herní INTRO. Tím spíš, že veškeré ostatní nezbytné náležitosti byly trestuhodně zanedbány. Herci snad kromě Cybil Bennett nehrají nic moc, scénář je mizerný (do teď nechápu k čemu tu byla postava Seana Beana), k tomu nepochopitelně nudná a nezajímavá hudební stránka. Takhle špatný film už jsem dlouho neviděl:-( ()

Handle

Já jsem si náhodou myslel, že se mi to líbit bude. Ale je to spíš film, který měl potenciál, ale nevyužil toho. Na začátku jsem si říkal, že tu máme konečně film, který ZAČNE hned od ZAČÁTKU a nečekáte další půl hodinu než se rozjede, jako je to mnohdy zvykem. Má radost však ale po zhlédnutí skončila, protože film byl díky tomu opravdu dlouhý. No nevím, na mě až moc efektů a fantasy prvků. A hru jsem nehrál, takže ani vlastně nevím, jestli jsem to pochopil tak, jak jsem měl. Pro mě prostě průměr. ()

Katullka

Ptáci....siréna...křečovité chytnutí za ruku a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Po shlédnutí filmu mám strach z svalovců s velkou nůžkou, a to jsem chtěla hrát hru. FUJ! ()

ScarPoul

Najlepšia herná adaptácia vôbec. Čerpá hlavne z tajomna a kamerové filtre dodávajú tomu chladný reálny nádych. efekty sú zvládnuté na výbornú a nepôsobia rušivu. Aj keď v hre postava Seana Beana nebola, jeho sekvencie majú vo filme význam a nie sú vôbec rušivé a ozrejmujú príbeh alebo teda historiu silent hillu. Ku koncu ale sa snaží na môj vkus príliš šokovať a vnútiť nám pocit prekvapenia. Čo mi bolo trocha proti srsti, lebo nemám rád keď film niečo divákovi vnucuje. Radha mitchell je neskutočne sexi a zo všetkých ženských hrdiniek snaď okrem seleny z underworldu pretože pre kate mam slabosť je to najlepšie hrdinka, ktorá môže konkurovať kvalitou aj čiernej mambe. Režisér si prácu užíval a je to vidieť na každom políčku filmu. Atmosféra nezabudnuťelná. Dakedy by som sa tam vybral na dovolenku ()

Lacike

Posobivy vizual, ale strasne nudny film. Pripadal som si akokeby som sledoval niekoho, kto hra skvelu hru. Mal som velku chut si ju zahrat sam. Ale iba sledovat ako ju hra niekto iny, ma dokazalo bavit maximalne pol hodiny. ()

Ai.ma

Bohužel nejsem majitelem konzole a nikdy jsem Sillent hill nehrál, ale i přesto jsem byl pohlcen výborným příběhem a atmosférou, která mi několikrát zvedla tep. Především první polovina fascinuje každou další minutou, kdy diváka dokáže pořádně děsit, ale svojí nevyřčeností jej nutí k tomu být velmi zvědavý. V druhé polovině film začal pokulhávat, ale stále se bylo na co dívat. Po dlouhé době horor s výbornou atmosférou a s velkým plusem za to, že nebyl postaven na naivních lekačkách ale na odéru neznámého. 80 % a velké závěrečné plus za to, že to´neksončilo happy endem. ()

PROROK14

Nooo. Tak to už je trošku o inom. Príbeh podľa mňa skvelo vymyslený a sfilmované je to veľmi dobre. Skvelá atmosféra. Gotické príšery a stvúry. Proste horor aj s trochou strachu v sebe, s fakt dobrou atmosférou, príbehom a dobrým koncom. ()

BoPo

Potenciál počítačovej predlohy dával možnosť vytvoriť niečo nadpriemerné. Bohužiaľ podobne ako u Resident Evil zostali tvorcovia tak na pol cesty. Nedokázali z toho vytlačiť všetko čo sa dalo. Škoda. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)