Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

SeBig

Slavná hra na PS1 kterou jsem hrál jen párkrát konečně sfilmovaná. Kdybych to měl celé spočítat kolik lekacích a hodně dobrých scén tak hodně málo.. něco mi tam chybělo. Proto čistý průměr. ()

LaciLC

Originálne, vizuálne perfektné dielo, ktoré má celkom hustú atmosféru, ale dlho nevydrží. Keďže film má niečo cez 2 hodiny, tentokrát príde na rad aj nuda(aspoň pre mňa). Ale dávnejšie som hral hru, ktorá je takmer rovnaká ako film(nie zápletkou, ale atmosférou a vizuálnou stránkou) a ako adaptácii hry tomu nemám čo vytknúť. ***a 1/2 ()

Crocuta

Dějová linie s otcem rodiny a jeho "pátráním" je dost nadbytečná, ale to snímku nijak neubírá na přitažlivosti. Správně dusná a depresivní atmosféra, invenční zpracování pekelných hrůz a slušný příběh - to už je velmi solidní základ, ale přičteme-li k tomu Radhu Mitchell, která je po celou dobu prostě k nakousnutí a výborně hrající Jodelle Ferland, máme tady horor, který se vyšplhal hodně vysoko nad žánrový průměr. ()

Hellblazer

Silent Hill je len priemerný film, čiže sa rozhodne nejedná o najlepší horor posledných rokov, dokonca nejde ani o najlepší horor tohto roka. Hlavným problémom je, že sa tu až moc často striedajú skvelé momenty, medzi ktoré nepochybne patria scény s pyramidheadom (scéna so strhnutím kože je jedným z vrcholov filmu) alebo so sexi sestričkami v minisukniach, s tými slabými, ktorých je tu požehnane. Atmosféra je skvelá, prakticky totožná s hrou, bohužiaľ to ale neplatí pre celý film, pretože scény z mestečka sú často prerušované nudnou dejovou líniou s otcom malej Sharon. Debilné správanie postáv, blbé dialógy a pre mňa ešte aj nesympatická hlavná postava sú samozrejmosťou, ale pokiaľ to beriem ako adaptáciu hry tak je to to najlepšie čo sa dalo doteraz vidieť a teším sa na pokračovanie... ()

heyda

2 hvězdičky za velice zdařilou atmosféru plnou popela :-), která je sama o sobě děsivá až kam. Ale to je asi tak vše, co vám tenhle film nabídne. Pro mě tedy obří zklamání. ()

VenDulin85

Když si čtete soupis žánrů, tak by se vám to mohlo zdát přeplácané, ale opak je pravdou, vše do sebe zapadá. Neznám sice herní předlohu, ale je to více než solidní záležitost, která funguje jak má přesně od okamžiku, kdy se hlavní protagonistky octnou ve městě duchů.. Skoro jsem si až říkala, že taková noční můra by byla dokonalá, ale bohužel ještě neexistují sny na objednávku- až budou, tohle chci :-). ()

TheEvilTwin

Docela kvalitní zpracování známé hororové hry, kdy samotný "game vizuál" je ve filmu často k vidění a dává tomu spolu se všema těma mřížema, železem, rzí a originálními monstry hezký šmrnc, který ve druhé polovině možná trochu pokulhává a zpomaluje, ale v závěru film hezky vysvětluje dění filmu a zároveň pokládá nové otázky k diskutabilnímu konci. Taky se mi líbila rozmanitost gore, kontrast bílého popelavého města / oranžovo-rezavého města po příchodu temnoty a hlavně výborný soundtrack se správným načasováním. Na druhou stranu hlavní příšery s nožem mohlo být využito možná trochu víc, protože vypadá správně hnusně a nechutně, ale ve výsledku k tomu nemám jiné výtky a Silent Hill je víc než průměrnou adaptací. ()

Natascha

Hloupé dialogy a to, že film není výrazně děsivý, vyrovnává skvělá atmosféra a originální "obludy." Jsou to vizuální orgie. Příběh je zajímavý, ale bohužel ho celý dostanete jako na podnose až na konci filmu v rychlé vysvětlovačce. Celý film tedy nevíte, která bije, což může být pro někoho klad, pro někoho zápor. Pro mě to bylo spíš plus. ()

Flego

No, ja neviem... Čítam názory druhých a neviem, či sme pozerali rovnaký film. Mne sa Silent Hill príliš nepáčil, je to akési preplácané, prehnane nadupané... hoci začiatok nebol zlý, scény v opustenom mestečku dokonca vizuálne pôsobivé. Ale to je všetko. Mňa to jednoducho nechytilo. ()

Dr.film

Velká škoda. První dojmy byli ve skrze velmi pozitivní, jelikož jsem se díky Christopheru Gansovi ocitnul v Silent Hill. Atmosféra legendární hry je v prvních fázích pečlivě vystižena a skalní fanda si chrochtá blahem. Po jisté době vše hezké vyšumí a zůstává zklamání v podobě uspěchaného konce a hloupé pointy sektářského principu. ()

anais

Přehlídka průměrných digitálních efektů. (ovšem chvílemi vizuálně zajímavé). Vadila mi struktura děje, která se nedokázala oprostit od jednoduchého schemat počítačových her - hrdinka přijde do budovy, najde tam baterku, takže si v další budově může svítit, díky tomu najed nějakou indicii, a může pokračovat do další budovy....Ze začátku to mělo atmosféru, ale pak se to zvrhne v orgie digitálních efektů. Nic víc. ()

honajz

Musím uznat, že to má atmosféru a docela dobře se na to dívá, ale přece jen mi celá ta hra, oč jde, přijde nakonec zbytečně překombinovaná - včetně toho závěrečného twistu. Po čase si z toho člověk pamatuje jen tu atmosféru, něco o temnotě a nějakém upalování a ten poslední záběr, ale to je tak všechno, a dohromady to smysl nedává. ()

anderson

Asi patrím k zarputilým staromilcom, ale počítačové efekty (CGI) a žáner hororu mi stále nesplývajú dohromady. Takže, najmä kvôli tomu úbohému finále s ostnatým drôtom iba priemer. A kam dočerta sa podel ten "sťahovač kože" s obrovským mäsiarskym nožom ? Hmm ... (10.11.2006) ()

GigaPudding

Snaha přiblížit Silent hill lidem, co o videohře nikdy ani neslyšeli natožpak aby ji ještě hráli, sice samotné zábavě a fungování filmu neškodí, ale bohužel možná trochu omezuje bizarní hrůzy a krajnosti, do kterých by film o Silent hillu mohl zajít, což je určitě škoda. Ale od prvního zvuku sirény jsem byla velmi potěšená :). ()

Deschain

Body za tú špinavosť, kreatúry, atmosféru, Radhu & Jodelle a záver. Ale prišlo mi to trochu zbytočne natiahnuté, len kvôli tomu, aby sme sa herným spôsobom mohli poobzerať po lokáciách a monštrách, ktoré Silent Hill ukrýva (pozeranie na monštrá mi ale nevadilo, pekne ich spravili). 7/10 ()

Pítrs85

Bez debat nejlepší film inspirovaný herní předlohou. Ale i bez té funguje Silent Hill jako skvělý survival horor, s děsivou atmosférou (tolik přesnou hře) a s těmi nejvychytanějšími monstry (při nástupu ikonického Pyramid Heada muselo nejedno pařanské srdce zaplesat). Dokonce i ten twin peaksovský feeling (herní vývojáři se tímto seriálem nechali silně inspirovat) je z toho cejtit. Skvělý doprovodný soundtrack (opět stejný jako ve hře) už je jen třešničkou na dortu. V tom, jít s hodnocením do plných, mi brání přeci jen až moc šílený (a šíleně digitální) závěr, přesto je naprosto jasné, že tenhle film by tu měl svítit v červené barvě, už jen za to, že se konečně někdo odhodlal vzít herní předlohu seriózně (však se v Konami dlouho cukali) a neparazitovat jen na slavném jméně. Ale očividně je tu málo těch statečných, co Silent Hill hráli. My ostatní se můžeme jen přihlouple usmívat při tolika důvěrně známých scén. ()

SOLOM.

Hru jsem hrál, ale musím přiznat, že jsem se v některých chvílích v ději pěkně ztrácel. Něco jsem vůbec nepochopil a trvalo dlouho, než mi začalo dávat smysl. Film je po trikové stránce zvládnutý docela dobře. Akorát ti trošku trapní zombíci mi lezli na nervy. Nemůžu, ale přehlédnout spoustu hluchých míst, které se snažili zaplnit scénami, které nebyly vůbec důležité a jen zbytečně brzdili rozjetý hlavní děj. Přesně tohle u filmů nesnáším (zbytečné natahování, nelogické scény či prvky, nudu)-- a tohle všechno film má ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)