Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

-bad-mad-wolf-

Schizofrenní tříminutovka. Atmosféra psychologického hororu, zpracování černobíle znervózňující, obsah těžce paranoidní. Znáte ty večery, kdy unavení sedíte před počítačem, pozdě v nočním tichu a přemýšlíte, proč vlastně ještě nespíte? Kdy každý podezřelý šelest na okenní římse budí hrůzné představy vyčerpaného mozku? Doodlebug je rengtenovým snímkem tohohle okamžiku mysli. Velkorážní schíza. Jakožto kraťasu s klidným svědomím dávám plný počet. ()

Hrabka

Podivný kraťas zachraňuje hodně zajímavá závěrečná pointa. Jestli tohle nastartovalo Nolanovy geniality, jakými jsou Memento, Dokonalý trik a Inception, tak klobouk dolů a respekt. ()

nunka

Ponuré, temné, dramatické, nápadité, s Kafkovskou atmosférou, vypointované a hlavne...Nolan do troch minút zmestil toľko materiálu, až mu mám chuť zatlieskať. Jeho študentský krátkometrážny film naznačil jeho talent a smer, ako bude točiť ďalej. Cit pre pointu, detail, atmosféru. Jeho filmy zanechávajú otlačok, tak to proste je. ()

DaliX

Výborné, jednoducho výborné:) Christopher Nolan za 3 minúty dokázal urobiť snímok s výborným rozuzlením a pointou, plus skvelou tiesnivou atmosférou. Lovec sa stáva korisťou. ()

hippyman

tajemná hudba a černobílý tón dodávají už tak dost temnému snímku ještě těžší atmosféru... stopáž je tak akorát na to lehce se usmát a nenudit, pointa se vcelku dala čekat... ale věřím, že kdyby byl pod snímkem podepsanej někdo jinej, pohybuje se to někde v průměru... takže 60%. ()

HAL

První "film" Christophera Nolana dokazuje že dokonalá práce s atmosférou a překvapivými pointami mu nebyla cizí ani v jeho začátcích. ()

Snorlax

Ještě před několika minutami bych nevěřila, že během tří minut dokáže někdo ve filmu vybudovat atmosféru. Nolan to dokázal. ()

Payushka

Sakra dobry kratkometrazni filmecek, akorat bych ocenila, kdyby velevazene osazenstvo csfd tady netroubilo na lesy, o co vlastne tomu chlapkovi ve snimku jde. Precteni obsahu mi totiz zkazilo pointu :/ (nemluve o odusevnelych komentarich, spoilery 4ever). ()

Jordan

zaujímavá etuda postavená na prekvapivom absurdnom vypointovaní a atmosfére, ktorá sa dá postaviť v jednej izbe s jedným hercom - a tiež pekné na porovnanie toho, ako sa za tých pár rokov vyvýjal pán Nolan (tematicky i formálne); ()

Anderton

Už z študentskej Nolanovky je jasné, akým témam a hlavne ako sa im bude neskôr venovať. Jeho kraťas mi pripomenul jednu poviedku Philipa K. Dicka a keďže v Simpsonovcoch bolo všetko, tak aj jednu ich epizódu. Pokiaľ ste po troch minútkach nažhavení na niečo vo väčšom formáte, okrem Nolanoviek si pozrite Synekdocha NY. ()

Frajer42 odpad!

I Christopher Nolan nějak začínal. Tohle je jedním slovem hovadina, dvěma slovy absolutní hovadina a třemi slovy absolutně zkurvená hovadina. Někdo už to sem zkrátka napsat musel. Extrémně debilní mi přijde fakt, že místnost má měřítko našeho hrdiny a dvě jeho zmenšeniny a jedna zvětšenina žijí v naprosto debilním a nepraktickém světě. Přes tohle jsem se nepřenesl, takže veškeré skryté pointy a božská poselství s chutí ignoruji. Velké štěstí, že se Nolan z toho feťáctví později vyléčil. Jinak bychm byli ochuzeni o výbornou (zatím) trilogii s Batmanem a pokračoval by zřejmě v sračkách mementovského typu. Drogy jsou svině. Těžkým feťákům se snímeček zřejmě líbit bude. ()

stilgar1

JIž ve své krátkometrážní prvotině Nolan dokazuje, jak skvěle umí vystupňovat napětí, k čemuž přispívá jiště i u Nolana typická atmosferická zvuková kulisa. 8/10 ()