70. léta 20. století. Patrick Braden je mladý muž, který je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka. Již jako dítě si byl vědom si toho, že je jiný než ostatní kluci. Trpkým urážkám ze svého okolí čelí pomocí důvtipu a šarmu a nedovolí, aby jeho vlastní život kdokoliv nebo cokoliv změnilo. Nový film Neila Jordana, oscarového režiséra snímků Hra na pláč, Interview s upírem a Hranice lásky. Film obnažující svět transsexuální proměny mladého muže v reáliích Londýnských undergroundových kabaretů v období, ve kterém sexuální revoluce hippies už ovládla i konzervativní britskou kulturu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SuzieS

Chvilkama jsem myslela, že to nedokoukám a dám odpad, chvilkama to bylo docela zajímavé, ale už bych se na to podruhé nepodívala ()

BoKo_CzT

Tak neviem sa rozhodnúť medzi dvoma a troma hviezdami, dávam dve. Filmu z remeselnej stránky nie je čo vytknúť. No z hľadiska príbehu film nie je najpútavejší. Predpokladám, že nemá čím osloviť, pokiaľ nie ste aktivista či bojovník za ľudské práva, no myslím, že dnes neosloví už ani tých. Kladné hodnotenie tohto filmu je pre mňa teda čiastočne prekvapením. Síce film neurazí, no myslím že ani nič zásadné neponúkne. No pokiaľ patríte do skupiny trans-gender a ináč sexuálne orientovaných ľudí, tak by vám hádam mohol niečo dať, to už posúdiť neviem. Cillian Murphy však podáva dobrý výkon. Čo však určite mnohých poteší, je prítomnosť Liama Neesona (zaňho možno ešte časom pridám jednu hviezdičku). ()

lacerta

Čekala jsem hodně, hlavně vzhledem k vysokému hodnocení... ale asi jsem to nepochopila nebo nevím. Na komedii tam bylo dost málo vtipných okamžiků. Na drama tam bylo hodně málo vážných a seriózních okamžiků. Murphy asi odvedl dobrou práci, ale bylo to celé takové přehrávané, očividně záměrně, ale spíš to vypadalo jako škatulka "jak by se měl chovat transexuál". Fakt, že aktér celou dobu hledá matku a nakonec to k ničemu není, tomu jen dodá. Už popis filmu - hraje si na drsného chlápka? Ne. Je to o hledání se? Ne. On se nemění. Moc nechápu, co bylo na tom filmu tak super. Podle mě nic. ()

Skowajs

Začátek 5 hvězdičkový pak tak 45min 3 hvězdičkových a větou Budu váš nejlepší vězeň je to opět 5 hvězdičkové. ()

acervena

Výborný výkon Cilliana Murphyho, film se s lehkostí dere kupředu přes drsné scény a závěr je takový hepáč, že mě to až překvapilo. Moc hezký film ( jen ta délka) ()

tata22

Zajímavá sonda do života trochu jiného člověka. Určitě stojí za shlédnutí, už jen kvůli pochopení souvislostí jak a proč se stát transvestitou... ()

e-pilot

S opravdovou lehkostí vyprávěný příběh o nelehkém životě. A navíc je to opravdu vtipné, i když jde chvilkami o hodně černý humor. ()

Antonymi

Nádherný film o mladíkovi, který je tak trochu jiný než ostatní. Hledá svou matku, hledá sám sebe a i když mu život hází klacky pod nohy, nedělá si z toho hlavu a bere život s úsměvem. Možná se usmívá, aby nemusel plakat... a přesně takový dojem budete mít z celého filmu, v tom nejlepším slova smyslu. A pokud Cilliana Murphyho po tomto filmu nebudete milovat, pak nemáte srdce. ()

miromir

Velice abstraktni snimek, od zacatku sem si rikal co je to za hovadinu? Ale vydrzel sem, protoze me vazne zajimalo jak tady ta uchylarna skonci. A nakonec sem si rek ze to tak hrozneani zase nebylo, Murphy v hlavni roli je fakt dobrej! ()

intheend

Výbornej film. Příběh o klukovi, kterej by byl nejraději ženou. Neuvěřitelný příhody, skvělá atmosféra, výbornej soundtrack, lehkej humor. 85% ()

Johgas

Úžasný film, od kterého jsem nečekala téměř nic a dostala mnoho. "Až vstoupím k vám do IRA, můžu mít růžové brýle?" - tak to byla jen jedna z hlášek, kterými mě Koťátko odzbrojil. Takových je tam spousta. Na druhou stranu, v 70.letech pro transsexuála to nebyla legrace asi nikde, natož v katolickém Irsku. Některé situace jsou dost drsné a jde v nich o život, ale Koťátko je prostě schopnej z toho všeho vybruslit a nepřátelství obrátit ve svůj prospěch. Na konci najde novou rodinu a - no prostě "Myšouni, pohov" :-) ()

Wolfvater

Skoro před pěti lety jsem si tento film hodil do notebooku, že se na to kouknu. Ale nějak jsem se ne a ne k tomu dostat, moc mě nelákalo téma mladého transvestity. A pak jsem pořídil nový notebook a na ten film zapomněl. Až nyní jsem něco hledal a na ten film tak znovu narazil. A byl to šok. Šok v tom smyslu, že mi něco tak skvělého uteklo. Cillian Murphy exceluje ve své roli a film už od poloviny začíná gradovat. Konec filmu jsem byl naprosto povznesen úžasným dílem, které možná není pro každého, ale jsem rád, že patřím mezi ty, jimž je film potěchou pro mysl. Humor filmu byl úžasný, ne takový primitivní prvoplánový humor, který 10 minut dopředu prozrazuje, že přijde vtip. Zde naopak je to nabušeno i skrytým humorem, který si musí člověk pozvat k sobě. Děl plyne a nekulhá, za poslední měsíce je to nejlepší, co jsem viděl. I po několika dnech hřeje vzpomínka na film. Ale pozor, fakt to asi nebude pro každého, protože v tom filmu je více, než se zdá. ()

LittleMagali

Podle mého názoru jeden z nejnádhernějších filmů o lásce, jaký byl kdy natočen. Láskyplnost hlavní postavy čiší z každé scény, Patricia zas a znova zůstává laskavá a otevřená navzdory všem možným hrůzám, které se jí staví v Irsku 70. let 20. století do cesty. Nastavuje životu (přeneseně i doslova) obě tváře pořád dokola. Nejde jí nedržet palce ze všech sil. Další nespornou výhodou filmu jsou herecké výkony. Cillian Murphy je pro postavu Patricie dokonalý, nikoho lepšího si snad ani nelze představit. Co se týče soundtracku - poslouchám ho pořád dokola už několik let a stále se ho nemohu nabažit. Po všech stránkách je tenhle film lahůdka, kterou by měl vidět snad každý. Dodává mi pocit naděje v lidstvo. ()

18.01.2006

14.12.2005