"Když to bude sypat, jdem třeba s Armádou spásy." Zbohatnout je jednoduché. Stačí se dvacet let tvářit jako poctivý idiot, pak sehnat gang a pak už jen tavit, lít a prodávat. Já bych to tedy asi po osmnácti letech přetvařování vzdal, ale dva solidní gentlemani a dva zblblí kasaři do toho šli. Mě přitom svým krátkým štěkem potěšila Audrey Hepburn, rozesmál mě konkurs na kasaře, zatočila se mi hlava z kroužení po schodišti Eiffelovky a pobavilo mě oblbování školaček i závěrečná policejní taškařice. On to vlastně nakonec žádný zázrak nebyl, ale mělo to styl a jako černobílého nostalgika mě to naprosto uspokojilo.(1.6.2017)

Asi se tím prohřeším proti staromileckému fanouškovství Oldy Nového, ale jeho hlas mi sem neskutečně neseděl, vlastně celý dabingový ansámbl mi do filmu kupodivu moc neseděl. Rozhodně doporučuji těm, kteří alespoň trochu rozumí anglicky, aby si sehnali originální dabing a k němu případně alespoň anglické titulky (těch je venku dostatek). ~~~ Jinak jde o příjemnou anglickou kriminálku úzkostlivě puntičkářského úředníka, majícího dohled nad převozem zlata do banky, a také majícího velkou trpělivost. Když se ale sejdou dva postarší pánové a vymyslí brilantní plán, jak zbohatnout, nemá se na tom o zkazit. Skoro. Jen toho anglického humoru mohlo být trochu více, Mnohem více amatérská krimi (z pohledu postav) než komedie, které zde byl opravdu jen ždibíček. ~~~ SPOILER! Akorát mě mátlo, jak došlo k polapení a zatknutí někde v Jižní Americe (nebo kde) a proč nechal policista dopadeného ještě rozhazovat peníze. Spíš jsem čekal, že si bude Holland užívat peněz a ostatní tři spolupachatelé holt utřou.(14.8.2011)

• Krissty

Tak tento snímek se mi do vkusu trefit nedokázal.. Bylo to pro mě nudné, příšerně zdlouhavé a ke konci už jsem to měla puštěné spíše jako kulisu.. Já vlastně ani nemám co vytknout, jen mě to nebavilo a popravdě ani nezajímalo, jak to dopadne :) Ale aspoň už můžu říct, že jsem viděla první film Audrey Hepburn ;)(23.3.2012)

Film, ve kterém britští zloději gentlemani okrádají školačky, snad ani nemůže být špatný. Navíc když jednoho z těch lumpů zcela kouzelně hraje Alec Guinnes. Od začátku do konce se ve Zlatých věží něco děje, mnohdy je to dění vyloženě skvělé (útěk z eiffelovky, závěrečný zmatek) a divák nemá na výběr, palce prostě držet musí. Kdyby tak na DVD vyšla ještě Titfieldská raketa...(25.10.2015)

Takový příjemně starosvětský film do dob, kdy zločinci nepotřebovali high-tech výbavičku nebo celý arzenál těžkých zbraní k uskutečnění loupeže a filmaři nepotřebovali bombastický rozpočet a smršť digitálních triků k vytvoření zajímavého bijáku. Zlaté věže představují chytrou a milou komedii na téma jak dva britští gentlemani naplánují a uskuteční loupež století, aby se zabezpečili na stará kolena. Už jen způsob, jakým dají dohromady svůj gang, je originální a velmi vtipný. Vůbec celá ta atmosféra Crichtonova filmu připomíná Sekvencovy Hříšné lidi města pražského s tím rozdílem, že tady jde o komedii, která v několika momentech, jako je pronásledování obou hrdinů policejním sborem, přechází do grotesky. Navíc potěší slušný dabing v čele s Oldřichem Novým. Příjemně krátká stopáž a nečekaná pointa. Celkový dojem (nebudu škudlit): 90 %.(5.3.2010)

• - Původní délka činila 110 minut. (M.B)

• - Honorář Aleca Guinnesse činil 6 000 liber. (M.B)

• - Film je zařazen na seznamu "nejvýznamnějších filmů", který vydal Vatikán v roce 1995 na přání papeže Jana Pavla II. Nachází se v kategorii filmů, které jsou významné svou uměleckou hodnotou. (gjjm)