Hold takový příklad z žánru heist movie, zřejmě ještě předtím než se žánr zrodil. A je to svižné, chvílemi i zábavné, občas v práci s napětí připomíná Hitchcocka. Ovšem je tu obsažený jakýsi lidský rozměr, komediální prvky a padající klobouky s kabáty. A nelze říct, že by to bylo v něčem špatné. Jenom to není asi film, který bych chtěl vidět znovu, bez kterého bych neobešel, nebo který by mi něco zásadního dal.(23.8.2010)

Výborný film o největší krádeži zlatých cihel v historii britského království aneb krást se dá i s noblesou a šarmem. Filmu, jenž je naplněn klasických anglickým humorem, vládne v hlavní roli skvělý Alec Guiness, jehož českého hlasu se skvěle ujal Oldřich Nový! Za zmínku stojí debut mladičké a krásné Andrey Hepburn, která se ve filmu asi na minutku mihla. Jestli máte, stejně jako já, rádi loupeže a britský humor, není nad čím váhat!(10.12.2014)

• Krissty

Tak tento snímek se mi do vkusu trefit nedokázal.. Bylo to pro mě nudné, příšerně zdlouhavé a ke konci už jsem to měla puštěné spíše jako kulisu.. Já vlastně ani nemám co vytknout, jen mě to nebavilo a popravdě ani nezajímalo, jak to dopadne :) Ale aspoň už můžu říct, že jsem viděla první film Audrey Hepburn ;)(23.3.2012)

(1001) -"Edgar." -"I beg your pardon?" -"Isn't one supposed to say that when one's being briefed? On my rare visits to the cinema..." -"The word is -roger-." -"Oh, roger. How silly of me." Takové velmi něžné pohlazení po tváři naplněné velmi dojemnými pány. Vypadá to trošku jako příprava na Pět lupičů a starou dámu, ale mému srdíčku jsou Zlaté věže možná ještě o trochu dražší, a to samozřejmě kvůli opojení na Eiffelovce. Humor dialogů i situací je takový, že kdybych je někomu popisovala, tak asi nebude chápat mé nadšení, ale kdyby se ten dotyčný sám díval, tak bude jistě pobaven.(28.4.2015)

Asi se tím prohřeším proti staromileckému fanouškovství Oldy Nového, ale jeho hlas mi sem neskutečně neseděl, vlastně celý dabingový ansámbl mi do filmu kupodivu moc neseděl. Rozhodně doporučuji těm, kteří alespoň trochu rozumí anglicky, aby si sehnali originální dabing a k němu případně alespoň anglické titulky (těch je venku dostatek). ~~~ Jinak jde o příjemnou anglickou kriminálku úzkostlivě puntičkářského úředníka, majícího dohled nad převozem zlata do banky, a také majícího velkou trpělivost. Když se ale sejdou dva postarší pánové a vymyslí brilantní plán, jak zbohatnout, nemá se na tom o zkazit. Skoro. Jen toho anglického humoru mohlo být trochu více, Mnohem více amatérská krimi (z pohledu postav) než komedie, které zde byl opravdu jen ždibíček. ~~~ SPOILER! Akorát mě mátlo, jak došlo k polapení a zatknutí někde v Jižní Americe (nebo kde) a proč nechal policista dopadeného ještě rozhazovat peníze. Spíš jsem čekal, že si bude Holland užívat peněz a ostatní tři spolupachatelé holt utřou.(14.8.2011)

• - Audrey Hepburn (Chiquita) sa mala objaviť vo väčšej role, no natáčanie nestíhala kvôli práci v divadle. Alec Guinness (Holland) bol mladou herečkou očarený a vybavil jej aspoň malú rolu. (TheRoller)

• - Film vznikl v ateliérech Ealing Studios v západním Londýně.. (M.B)

• - Ealing Studios požiadalo samotnú Bank of England, aby prišla na spôsob, ako ukradnúť milión libier. Bola vytvorená špeciálna komisia na vytvorenie plánu prepadu, ktorý bol nakoniec použitý vo filme. (TheRoller)