• honajz

Vím, že to zní kacířsky, ale mě to i na tak malé ploše prostě nudilo. Být to komedie ze 30. let, budiž, ale tohle jsou 50. léta. Což o to, hlavní představitelé jsou naprosto skvělí, některé scény i vtipné, ale celkově mi to přišlo i tak utahané, se špatným načasováním a temporytmem, kdy se nedůležité věci věnovalo zbytečně prostoru, a jiné, podstatnější, prolétly zase moc rychle. Ne a ne se do toho dostat a dokoukal jsem to vlastně až na několikátý pokus, jak nezajímavě to na mne žel působilo. A také jsem nepochopil, že do té doby docela realistický příběh s nadsázkou, dostane v závěru image absurdní grotesky, která z toho dělá zase něco jiného. Navíc jsem nepochopil, proč si líp neohlídali bedny, a co s nimi vlastně chtěli ve Francii dělat. Málem bych zapomněl - pustil jsem si i česky dabovanou verzi, a bylo pro mě překvapením, že Oldřich Nový i daboval, a zde zcela skvěle.(9.6.2019)

Doplňuju resty. Loupež století, která však nespočívá v řízné akci, pyrotechnických schopnostech a adrenalinových honičkách. Taková věc se dá provést poanglicku inteligentně, s grácií i trošku nemotorně, ale vždy na úrovni a nevyteče při ní kapka krve. Přestože jsou hrdinové starší pánové, kteří nepatří mezi lvy salonů, já jim držel palce od samého začátku pro jejich originální a gentlemanský přístup. Pochvalu si zaslouží i dabing, v němž mimo jiné zaslechneme Oldřicha Nového.(18.9.2010)

Úsměvná britská krimikomedie, která mě mile překvapila. Hlavní part zde hrají přesní Alec Guiness a Stanley Holloway v rolích zlodějů-sympaťáků, kterým nelze nefandit. Zlaté věže jsou pohodovou jednohubkou, která sice zezačátku ubíhá pomaleji, ale od okamžiku, kdy se dá dohromady "zločinecký gang", chytne slušné tempo, a přestože je to spíš detektivka než komedie, divák se baví. Příjemná je také účast Audrey Hepburn v pidiroličce Chiquity.(25.5.2010)

Docela jsem byl na tenhle snímek zvědavý, na to, jak je tenhle film s chytrým a oceňovaným scénářem vtipný, ale nemůžu si pomoct, já jsem se u něj prostě nebavil. Nenacházel jsem zde humor, který bych dokázal ocenit, spíše honičky mi přišly zajímavější a z hlediska akčního mě snímek bavil o něco více.(27.10.2014)

Jeden by povedal, že taký vydarený oddychový film, akým sú Zlaté veže, bude aj v našich končinách považovaný za nestarnúcu klasiku. Kdeže. Dozvedel som sa o ňom náhodou, v televízii som ho nikdy nezaregistroval a potom, čo som ho videl, sa tomu dosť čudujem. Z tohto filmu musí čerpať množstvo režisérov, ktorí natočili podobne ladené snímky, len som o tom nikoho z nich nepočul sa zmieniť. Pritom je to jasné. Inteligentne vymyslená zápletka a premyslený plán sympatických lupičov, niekoľko kultových scén, ktoré utkvú v pamäti a skvelé orámovanie príbehu, ktoré dodá filmu šokujúcu, cynickú pointu.(27.7.2012)

• - Film je zařazen na seznamu "nejvýznamnějších filmů", který vydal Vatikán v roce 1995 na přání papeže Jana Pavla II. Nachází se v kategorii filmů, které jsou významné svou uměleckou hodnotou. (gjjm)

• - Ve filmu si svůj debut odbyla Audrey Hepburn. (Krissty)

• - Audrey Hepburn (Chiquita) sa mala objaviť vo väčšej role, no natáčanie nestíhala kvôli práci v divadle. Alec Guinness (Holland) bol mladou herečkou očarený a vybavil jej aspoň malú rolu. (TheRoller)