Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

Mortemiss

Australský lovec krokodýlů Dundee. Nebojácný, vždy připravený, manuálně vzručný, charizmatický, okouzlující a praktický chlap, kterého by chtěla mít snad každá žena na světě. Zábavný film plný ponaučení, že New York je město bláznů a přede vším nebezpečných gangů. Špičková komedie s výbornými herci. 100% ()

JK-Stinger

Jsem rád, že i po všech těch letech co film znám můžu říct, že se pokaždé bavím, když ho vidím. Pro mě naprostá klasika komediálně pojatého kontrastu kultur, kde se opravdu vyplatí znalost anglických slangů, protože ty nejkomičtější situace se prostě sebelíp do dabingu přeložit nedají. ()

M1k9

Vtipnost několika scének povznáší i tak nadprůměrnou komedii o level výše. Pan charisma Paul Hogan a spousta dalších vytváří skvělý mix. 7.5/10 ()

Zeek

Dundee je klasika, ale pro mě za ty léta už dost iohraná, a ani v mládí mě tento drsňák nějak nebral. Jinak ale slušná dobrodružná komedie. Moje hodnocení: 60% ()

evson

Nedávala bych snad ani 5*, ale je to lovestory přesně podle mýho gusta a Paul Hogan je prostě neskutečnej.. kus! ()

theSaint

Zlatý časy. Věčný sympaťák Paul a neodolatelná Linda. Podbarvené geniální hudbou a pohodovým přístupem. Zlatý časy. ()

zdeny99

První třetina filmu je spíš pro ženský. Záběry na bandu spocených nemytých chlapů v hospodě, se mohou líbit jen ženským. A pro chlapy je tu především Linda Kozlowski. Hlavně jak se vysvléká do černých plavek, jde se zchladit do vody a vyvalí tu svoji prdel. Ostatně po celou dobu filmu ukazuje své přednosti v nejednom slušivém oblečku. Legrační scénou je ta, když Dundee vrazí do hospody s umělým krokodýlem, kterého zmlátí. Vedle dobrodružství je film i plný humoru, třeba jako když Dundee neví, kdy se narodil a kolik mu je. Šaman mu totiž jen řekl, že se narodil v létě. Celkově se jedná o nejlepší díl celé trilogie a velice povedenou dobrodružno-romantickou komedii. [18389. hodnocení, 325. komentář, 77%] ()

lu-cinka

Jak já ho milovala, když jsem byla malá. Bohužel to nějak opadlo, ale asi jako u většiny filmů, který jsem v dětství milovala. Pořád to má ale svoje kouzlo. ()

Fawkes

Komedie, která si rozhodně zaslouží 4 hvězdičky. Už jen kvůli samotnému Paulu Hoganovi, který předváděl vtipné výstupy ve velkoměstě. Nejvíce mě dostala scéna na eskalátoru. Tento film má vše co má taková správná odpočinková komedie mít, překrásnou australskou výpravu, vtip a hlavně spád, ani minutu jsem se nenudil (akorát o reklamách, myslím že na film na nově už se zase dlouho nebudu dívat). Sice nenabízí nějaký zázračný děj, ale v tomhle případě to není třeba. Teď bych použil, že v jednoduchosti je krása. (85%) ()

Hapretor

Kdo by nechtěl bejt v buši a bejt ranař ? Myslim, že bych si zvyknul. - Děj o ničem. Hogan je sympaťák. Tím to končí. ()

GOREGASM

Paul Hogan je sympaťák, se kterým bych na pivo zašel a Linda Kozlowski přes svůj baryton sexy ženská, která by stála za hřích. A tím je to společně s oddechovým humorem dané. Samozřejmě se z toho dalo vytěžit více, ale Mick Dundee ani současného diváka neurazí a o čas neokrade, spíše naopak ho svým australsky uvolněným projevem přetáhne na svou stranu. 75% P.S. Rambo nůž našel silného konkurenta :-) ()

BeranSon

Krokodýl Dundee má něco, co všechny jiné filmy v tomto oboru postrádají, a to je skutečně velký, plně rozvitý potenciál. Ten je u krokodýla skutečně velký. Paul Hogan mi přijde v roli Mika úplně dokonalý. Ale i přes všechnu tu chválu jsou tam jisté mezery, které by jednoznačně měli být vyplněné, přes to vlak nejede. - 7/10 - ()

MickeyStuma

Srdcová a nestárnoucí záležitost na poli dobrodružných komedií z prostředí australské buše s konfrontací velkoměstské džungle New Yorku. Australská kinematografie se v tomto vskutku vytáhla. Celý děj je vlastně rozdělen do dvou částí. První z Austrálie a druhá z New Yorku. Vše doplňuje vkusný inteligentní humor nepřepalující do crazy či jiných divočin a které je zakončeno naprosto vrcholnou romantickou scénou z metra. Ve světě do té doby neznámý Paul Hogan se tímto vyšvihl do povědomí diváků po celém světě a zaslouženě. Michael J. 'Crocodile' Dundee se stal jeho nejslavnější a již nepřekonanou rolí. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)