Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Zaplo05

Exotická krajina určitě podpořila tohle romantické drama,které přejemně zapůsobí svým zdánlivě jednoduchým příběhem, ale také poslouchatelnou hudbou, která podmalovává atmosféru filmu. Doporučuji všem romantickým duším, které se nezhroutí pod smutnějším koncem. ()

GordonCZ

Cesta k odpuštění a k nalezení nejen toho druhého, ale hlavně také sebe sama, může být hodně dlouhá a trnitá. Z pohledu diváka tohoto snímku může být naštěstí i velice chytlavá, procítěná a zajímavá a také s čím dál více prohlubujícím se a gradujícím příběhem. Ten je navíc okořeněný výběrem exotického prostředí rané novodobé Číny zmítané vzrůstajícími nacionalistickými tendencemi. Závěr filmu naštěstí dosavadní vývoj děje a postav ještě více podtrhne, takže jde z mého pohledu rozhodně o vydařený a kvalitní snímek. ()

gicous

Neokázalý příběh poskytující prostor pro další herecký koncert Naomi Watts. Silná, emancipovaná a křehká žena platící vysokou daň za jednu chybu ve svém životě je přesně tou pravou postavou pro tuhle talentovanou Australanku. Vzhledem k tomu, že Norton v postavě Waltera nedostal stejný prostor jako ona, je právě Kitty emocionálním motorem v pomalu plynoucím ději, který je možná někdy až příliš zdlouhavý. I přesto je Barevný závoj zajimavé a nadprůměrné filmové dílo, které vypráví příběh dvou manželů objevující v těžkých podmínkách vzájemné city a umění komunikace k jeden druhému.7/10 ()

Ukrizku

Touha zrozená v obdivu - Ed neodolatelně vygradoval z neohrabance v totálního pana manžela. A nad samozřejmostí, s jakou Kitty sdílí jeho zvratky, se žádná nepozastaví. Úžasně zahrané, naprosto přirozené, neokoukaný scénář o partnerské úctě. ()

dražis

Já bych dal i pět, ale to by mě příběh nebo herci museli zaujmout víc než se stalo. Ale ty 4 hvězdy dávám převážně za výpravu, ze který jsem byl úplně vedle. ()

Miloško

Na romantický film zaujímavá výprava. Inak dejovo dosť také obyčajné,ale neurazilo... E.Norton ako vždy precízny ()

Blazis34

Zajímavé smutné a citlivé drama na téma cholery v Číně, které zaujme hlavně moc dobře napsaným příběhem. Od začátku filmu je patrný strach z nemoci na každém kroku, který dodává filmu dramatickou atmosféru. ()

Via

Film, který mi dosti lidí doporučovalo... a když k němu došlo, opravdu nezklamal - i přes náročnější žánr, který je občas potřeba a nyní velmi... Edward Norton nezklamal, i když jsem nechtěla věřit, že dokáže být takový, takový... svým způsobem překvapí, ale hraje v podstatě stále stejně, ale hraje velmi dobře :) No a lékařská tématika - už z principu. A ještě jedna poznámka - v rámci učení na mikrobiologii vlastně celkem povinný film, nemyslíte?... ;) ()

Prubner

Dokonale vybroušený film po všech stránkách, který dokáže vyvolat emoce. Nic nechybí ani nepřebývá. Naomi konečně jednou nevypadá jako panenka Barbie a Edward mě po dlouhé (ale opravdu dlouhé) době zase potěšil. Holt když se tématu ujme profík, dokáže z něj vyždímat vše, co v něm je. Ondřeji Trojane a Petře Jarchovský, TAKHLE měly vypadat Želary ! ()

sirrgulo

Film o hledání sama sebe a cesty ke svému protějšku, to se mi moc líbilo o to víc mě pak mrzel konec a tak musím jednu hvězdičku ubrat. I když je pravda, že takový je život. ()

yatan

The Painted Veil je film ktory sa nedostane ku kazdemu..Trosku pomalsi rozbeh filmu reziser nevybalancoval takym rychlym zaverom. Najdolezitejsie pre mna v tomto filme bolo vykreslenie zivota dvoch ludi ktori sa nezodpovedne vzali (i ked tak sa to v 20tych rokov robilo) a potom zistovali ze prekazky a skusky na seba nenechaju dlho cakat..nasi stari rodicia nemali casto krat moznosti vyberu a vzali si koho im prikazali ich rodicia a zivot ukazal ze neboli tak zbabeli a sebecki akymi su dnesni ludia ktori sa zenia a vydavaju a potom pri prvych naznakoch prolbemov sa rozvadzaju..I ked pristupim na otazku ci to neni len o moznostiach..Pekny film, nadherna cina a ako vzdy na urovni Naomi a Edward..prekvapivo prijemny soundtrack..zial pol hviezdicky berem este za to ze ucesy su cely film tie iste..dokonca aj tie mesiace v cinskej dedinke su vsetici stale tak isto pekne ostrihani..7.5/10 ()

Anitta

Je to neuvěřitelný, jak dokonale film dokáže ve dvou hodinách zachytit tak složitý témata jako jsou vina, nenávist, pokání, odpuštění, smíření, láska. ()

dadinka

První půlku filmu jsem sledovala jakoby zvenku, přes clonu odtažitosti postav. Pak se ale děj přesune do čínského vnitrozemí. Smrtící cholera, velké oči malých sirotků, nešťastná paní Faneová, nešťastný pan Fane a domorodci, kteří nedůvěřují cizincům. Velkým kladem Barevného závoje je fakt, že se zbytečně nemluví a nevysvětluje. Je to krásný snímek o lásce a o těžkém prosazování dobrých úmyslů v cizí kultuře. ()

pihan

Je to dost slabých 4,ale výborní herci mě nakonec ukecali.Myslím že lepší režisér z toho mohl vytěžit o dost víc.Škoda 70% ()

calculus

Romantické filmy až zase tolik nevyhledávám, ale Barevný závoj mě zaujal. Proměnu veskrze racionálního doktora Waltera a znuděné zlatokopky Kitty příběh předkládá opravdu vkusně. Vedle nepochybně skvělých herců film možná až zbytečně preferuje vizuální dojem dotvořený překrásným panoramatem Žlutých hor při povodí Jang c' tiangu. Pro dějový kontext podstatnější nacionalistický Kuomintang naopak vytrvale ignoruje. Pikantní musely být i scény mezi L. Schreiberem a N. Watts, kteří ve filmu sehráli klasický part "kurevníka a naivky", a přitom v reálu spolu začali chodit:-) ()

maverick080

Pre mňa pomerne silný tragi-romantický príbeh s Naomi Watts a Edwardom Nortonom v hlavných rolách. Hrajú to perfektne, nadchol ma aj hudobný výber, pár milých scén a scénar. Vidím to tak na 80%. ()

david666

Skvělé herecké výkony ústředního páru - vše jsem jim věřil. Komorní ale velice reálně vyprávěný příběh trestu a hledání cesty jednoho k druhému v nelehkých podmínkách. Další plus je příroda, kde se příběh odehrává. ()

bonovox

Príjemná dráma so skvelými hercami, síce sa rozbieha pomalšie ale druhá polovica snímku je strhujúca, len škoda narýchlo pôsobiaceho záveru. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem