Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Chalitd

[3½] Zpočátku to vypadalo opravdu pěkně a myslel jsem si, že to bude takový ten pěkný, procítěný, výpravný snímek s lehce psychologickou tématikou a výjevy z dobového orientu, ale nakonec mne poměrně lehce předvídatelný děj, chladné mělké vztahy a trochu hloupý konec spolu s podivuhodným střihem po celou dobu filmu odradil od dobrého hodnocení. ()

Bird_house

Krajina je v tomto snímku vymalována velice hezky a dokonce i realisticky.. Herecký výkon Edwarda Nortona nezklamal.. Nicméně jsem se nemohl dočkat konce filmu.. Je zřejmě zapotřebí být ve vhodném rozpoložení při sledování.. Samozřejmě jde o Romantický film, ale poměrně nudná atmosféra tomu příliš neodpovídá.. Jak už jsem napsal, jsem rád, že film skončil a rozhodně se na něj už nikdy nepodívám.. ()

cerbygerby

Naomi Watts a Edward Norton.. to je dvojice, kvůli které jsem tento film chtěl hlavně vidět....A musím říct že kdyby tam tito dva nehráli hodnotil bych ho ještě hůř... Po tom co Norton odhalí nevěru a bere Watts do vesnice film trochu baví, ale celkově je to takové neslané nemasné, takže za mě průměr a 3* ()

Torgal

Tento film sa v televízii objavil z ničoho - až som nechápal, ako som mohol o existencii filmu s takýmto obsadením nevedieť. A rozhodne ma nesklamal! Parádne napísané a zahrané postavy (nielen v hlavných úlohách, ale aj Toby "Heil Hydra" Jones je skvelý) v krásnom prostredí dobovej Číny. Dejový oblúk snáď nikoho neprekvapí, ale spôsob, akým sa naplní je veľmi sympatický a ľudský. Škoda len príliš rýchleho záveru, ktorý nestihne v divákovi emocionálne doznieť. 8/10 ()

dalziel

Pravdu povediac po 20 minútách som bol presvedčený ,že idem od toho.Nejak ma to z prvu nechytlo.Potom som sa nejako naladil a už som v tom išiel. Plukovnik Yu v podaní Anthony Chau-Sang Wonga je super postava. ()

Razzor_82

"Nepohrdám tebou, ale sebou. Za to, že jsem si sobě kdysi povolil, abych tě miloval." Silně romantický snímek  plný lásky, citů a životních zklamání při hledání společné cesty životem. Naomi Watts a Edward Norton tvoří velmi sympatický pár. Malebná příroda v Číně podtrhla jemné tempo. Život mezi lidmi se smrtelnou cholerou dodává důraz na citech. Smutný závěr, který není klasický americký happyend. 8/10 ()

arkie

Spočiatku sľubný príbeh klasického razenia začne postupne pomalým dejom a nevýrazným cieľom príbehu - no áno, je jasné, že sa obaja majú uzmieriť, prísť na to "podstatné" v ich živote, ale človek čaká niečo o trošku viacej, a nepríde to. Vizuálne - krása, ale zasa je to stále to isté - údolie s riečkou, nízska hmla a homoľovité kopce. Spoznáte ale ako vyzerá cholera ... :) ()

E lan

Dobrý námět, slušné herecké výkony, zajímavé prostředí... Člověk se ale neubrání pocitu, že z tohoto se dalo rozhodně vytěžit víc. ()

haWranka

Moc hezkej film plnej citu, o křehkym vztahu dvou lidí. Jenom je škoda osekanýho rozjezdu a několika hluchých míst. Přesto nemůžu jít pod čtyři, hlavně kvůli skvělýmu výkonu hlavních představitelů. ()

Tyna31

4,5*. Málokterý film mě dojme tak, aby mi ukápla slzička. Při Barevném závoji mi ale ukápla a né jedna. Krásný film, kterému chybí jen málo, aby se dostal do mého TOP. Mezi Kitty a Walterem to ve druhé polovině jiskří přesně tak, jak to mám ráda, ale něco mi nedovoluje dát 5*. Škoda... ()

markotter

Příjemný film zasazený do nádherných obrazů. Líbila se mi proměna Edvarda Nortona i Naomi Watts během filmu a jejich vzájemné sbližování, ale na plný hodnocení to není - celou dobu jsem věděl, jak to asi skončí a chybělo mi tam nějaké větší vzrušení ke konci - možná to byl záměr, ale já na to čekal a nedočkal se. ()

m4xp4yn3

Žánr komorního dramatu vždycky stál a bude stát na hereckých výkonech. Aktéři musí strhnout a upoutat pozornost. A to se zde nepodařilo. Oba hlavní herci v minulosti dokázali skvěle ztvárnit složité role, ale tady mi jsou osudy jejich postav úplně ukradené. Ani jeden z nich si nezískal mé sympatie. Film prošuměl aniž by zanechal nějaký hlubší dojem. ()

Petulka88

Kvalitní drama s charismatickým Edwardem Nortonem, krásnou Naomi Watts a skvělou výpravou. Nic co bych musel vidět vícekrát, na jedno podívání je to ale výživná porce výborné filmařiny. ()

danny_21

Zpočátku hodně rozpačité, ss postupem času ale nabírající na vyšších obrátkách, díky cemuž vděcí zejména oběma hercům jak Edwardovi, tak Naomi, kteří naprosto přesvědčivě prodali svůj neoddiskutovatelný talent a jejich rozporuplné postavy díky nim dostali uvěřitelné obrysy a vzájemná chemie mezi nimi funguje Slušná romantika o pochopení druhého pohlaví, vině a odpouštění, jen ten klišovitý, předvídatelný konec si mohl Curran odpustit, přesto pozitiva převládají - lehounce nadprůměr - 75 % ()

ER

Ten správný vztah zažijete jen když v něm o něco jde. Pokud nevěříte, pak se podívejte na tento film. ()

neo93

Moc povedený snímek, který mě docela pohltil svoji atmosférou. Při jeho sledování jsem měl  pocit, že jsem ho už někdy viděl, což asi ano, jen jsem si ho už tolik nepamatoval.  Mladá dívka Kitty potkává v Londýně na jednom večírku pohledného doktora Waltera. Zanedlouho poté ji Walter žádá o ruku. To je pro Kitty dost překvapivé, ale nakonec ke sňatku svolí, ačkoli ho nemiluje. Následně se novomanželé stěhují do Šanghaje, jelikož Walter tam  má pracovní povinnosti. Kitty se cítí osamocena, protože Walter je ponořen do své vědeckého bádání, a proto si najde milence Charlieho, kterého zná rovněž Walter. Co čert nechtěl, Walter se dozvídá o jejich tajném vztahu a dává Kitty dvě možnosti. Bud s ním odjede do odlehlé vesnice Mej-Tan-Fu, ve které má léčit choleru anebo se s ní rozvede. Kitty je okolnostmi donucena vybrat první možnost a  tudíž na druhý den vyrážejí do nakažené oblasti. A právě v tomto momentu začíná film jako takový, kdy sledujeme strastiplnou cestu odcizeného páru. Právě intimní pohled do komplikovaného vztahu dvou lidí, kteří se hledají a znovu sbližují v nehostinné čínské divočině, navíc v místě, kde smrt je tak blízko, je skvělý. Není pochyb o tom, že velkou měrou se o to zasloužili hlavní představitelé Naomi Watts a  Edward Norton. Ale také třeba díky výtečné hudbě, dostává film ten správný rozměr, který mě  bavil od začátku až do konce. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem