Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Soweek

Po Iluzionistovi si Edward pěkně napravil reputaci a vyskočil opět do sedla. Jestli jsou postavy, které on umí doopravdy dobře zahrát, tak jsou to postavy s velkým stupněm charakteru, což naše postava Waltera rozhodně je. Kombinace neohraného prostředí se skvělými herci a dostačujícím scénářem tak dává ve výsledku pěknou podívanou. 4,5* ()

Heraldika

Nucený svazek s někým, koho nemilujete, odjezd do cizí země s odlišnou mentalitou, vášeň k nesprávnému muži, a po útrapách objevení pravého citu. Zjednodušeně a v kostce příběh filmu, který je ve své jednoduchosti překrásný. Norton si koleduje o místo v mém Top herců. ()

ZkuKol

V jednoduchosti je síla. Obzvlášť pokud všichni zúčastnění vědí co činí. Samozřejmě mohla být stopáž o pár minutek kratší a závěr/pointa trochu výraznější. Ale preciznost, respektování pravidel žánru, okouzlující kamera i hudba na to dají lehce zapomenout. Snad jěště trochu jemného britského humoru pro osvěžení mohli autoři přidat. ()

sedm.1

Z Barevného závoje nedělá lehce nadprůměrnou dobovou romantiku základní dějová linie,která je skutečně otřepaná,ale jednak velmi neobvyklé a zároveň krásné prostředí,ve kterém se celé toto vztahové drama odehrává a především pak ústřední herecká dvojice,která odehrála své postavy s velkou dávkou citu a skutečně prakticky ten film "udělali".Film má jinak velmi pomalé tempo,přesto není ani trochu nudný,je citlivě natočený s velkou dávkou emocí a ke konci je i dost dojemný a to trochu i kýčovitou formou,ovšem ne trapně či nějak násilně.Barevný závoj je prostě romantické drama,které zaujme spíš náročnější publikum,než klasické popcornové žrouty romantických blábolů,které jsou z Hollywoodu chrleny po desítkách. ()

skinny

Upřímně jsem se tedy rozhodovala mezi 3 a 4*, co se týče Edwarda a Naomi tak byli úžasní, o tom není pochyb ale celkové zpracování mi přišlo dost nezajímavé, a celkově nudné a velmi zdlouhavé. Celý film drželi nad vodou jen hlavní představitelé. Je mi líto ale u mě to na 4* nemá. ()

wikus

Možno to je hollywoodsky štandard, no v tom prípade sa za tým slovom skrýva krásny príbeh vsadený do netypického prostredia plný dramatickej lásky, (ne)šťastia a viery. Lebo tak na mna tento film pôsobí. Ja pri takýchto filmoch očakávam emócie. Tie prišli, až keď som si to pozrela druhý krát. Dostala som možnosť viac sa vžiť do deja a pochopiť ho. Kebyže to vidím iba raz, neváham s 3*. Lenže toto je jedno z diel, ktoré si musíte pozrieť viackrát, aby ste pochopili celej tej kráse, ktorú v sebe skrýva. Noami Watts a Norton sú skvelí, ten rozdiel medzi nimi v prvej časti filmu je vyjadrený veľmi presvedčivo. Rada pre všetkých, ktorí film ohodnotili 3* a menej-pozrite si ho ešte raz:). ()

Madluska

Dost možná je pro někoho The Painted Veil vyprávěnkou plnou klišé, pro mě je ale synonymem citlivého lidského příběhu. Nenamlouvám si, že dějově je tenhle snímek kdovíjak originální. Podobnou zápletkou (ve stylu: "Potkají se Ona a On. Jsou tak odlišní, že nedovedou žít spolu. Přesto se nemůžou z všelijakých důvodů rozejít. A tak se učí žít vedle sebe.") se nechali unést již mnozí tvůrci, jenže ne všichni se námětu zhostili s takovou bravurou. Ať si říká kdo chce co chce, funguje tady všechno: herci, výprava, hudba (Zlatý globus se dostal do pravých rukou), exotika, kamera... Co dodat? (Snad jen další otázku: Nepřipomíná vám Norton někoho? http://www.youtube.com/watch?v=6wGlbYpBQdQ :-)) ()

Mistickzz

Film stojí na trojici Watts-Norton-Desplat a malebnom prostredí Číny. Dejovo ma to však už nedokázalo naplno pohltiť. 66% ()

nameadel

Příjemný film, který v ničem moc nepřekvapí, ale dobře se na něj kouká. Nedá se v tom hledat nic výjimečného, takových filmů je tuna, ale Edward Norton válí a pořád ho mám zatraceně ráda, takže co bych nebyla spokojená. ()

Tery16

K tomuhle filmu mám jen jednu malou výhradu - utla bych ho trochu dříve. Myslím, že trochu nejasnější závěr by mu neuškodil. Nemám ve filmech moc ráda, když po konci příběhu ještě ukáží šťastnou rodinu po pěti letech. Jinak je to ale báječné romantické dílko. ... Po dalším zhlédnutí musím hvězdičku přidat, Edward Norton a Naomi Watts dokáží zahladit všechny nedostatky. ()

cab

Dvojice mladych anglickych novomanzelu, ona (Naomi Watts) rozmazlena a naivni divenka, on (Edward Norton) stydlivy a dychtivy doktor, se ocita v daleke Cine, kde se nudici se Kitty pletichari s vasnivym velvyslancem. Jeji milostne hratky maji velmi brzkeho, ale take horkosladkeho konce, kdyz Walter prijde s ultimatem. Bezbranna Kitty je nucena prijmout jeho podminky a okamzite se s nim vydat do vzdalene vesnicky, ktera bojuje s vrazednou nemoci. Naucit se chapat a vychazet jeden s druhym v nehostinnem prostredi smrtelne cholery ma silu vtahnout divaka i pres ocividne maly rozpocet filmu. Herci ze sebe vydavaji maximum a exteriery Ciny nepotrebuji komentare. 80% ()

joshula

Nejde začít ničím jiným jako vynikající výpravou a stejně dobrou hudbou. To bych řekl, že jsou stěžíjní body tohodle filmu. Líbil se mi velmi začátek, kdy nám režisér dobře naznačil věkový rozdíl mezi hlavním hrdinou a jeho ženou. Velmi pěkně vyprávěný přiběh nejen o lásce. Líbil se mi hlavně E. Northon, i když neměl tolik prostoru jako N. Wattsová. Ale jeho jednoduché dialogy dávali filmu tu opravdovou romantiku. ()

showxman

V první řadě bych vypíchl brilantní herecké výkony v podání ústřední dvojice – Watts, Norton. Jako obvykle můj oblíbenec Edward Norton nezklamal a můžeme ho vidět opět v o něco jiné roli, a sice jako čerstvě ženatého bakteriologa působícího v Šanghaji. Příběh odehrávající se v nelehkých „koloniálních“ dobách přináší nevěru a porozumění. Výtkou naopak může být nižší spádovost děje. Rozhodně stojí za zhlédnutí pokud máte rádi kvalitní výpravu, která se v tomto případě skutečně povedla. ()

wosho

Silný námět, prvotřídní obsazení, nádherné lokace a kvalitní výrobní tým na jedné straně. Na straně druhé výsledek co neurazí, ale hlavně neohromí. Škoda, potenciál byl velký, výsledek průměrný. ()

bila.tecka

Při výběru filmu mě zaujala kombinace Edward Norton, Naomi Watts a variace na Vzpomínky na Afriku. Výsledek je prachbídně průměrné cvičení, které má od první minuty tak čitelný scénář, že jej neprokoukne snad jen pubertální dívenka (které je tenhle snímek nepochybně určen). Milostná romance o hledání cest mezi dvěma lidmi mohla být zbavena zbytečných berliček scénáristy. Mohla, ale nebyla... ()

dopita

Výpravný a rozmáchlý romanťák. No proč ne, film to není špatně udělanej. Blbý ale je, že divák velmi záhy prokoukne, jak příběh dopadne. Škoda. ()

Gogo333

Díky velkému hodnocení a zajímavému popisku jsem si docela dost sliboval, ale bohužel mé očekávání se nenaplnilo. První polovina je o tom jak žena zahýbá svému muži, ten ji potom za odměnu vezme sebou do oblasti s cholerou, kde se pokouší o sebevrazdu pomocí právě cholery (ošáhávání mrtvol, jezení nevařeného jídla), kdyby si prohnala jednu hlavou tak by nám ušetřila aspoň to trápení. V druhé hodině se konečně začne něco dít a děj začne ubíhat. Celkově to docela ujde, hlavně kvůli obsazení a pěknému OST, ale pořád je to jen průměrný film se zbytečně nataženou stopáží. 65% ()

Daae

Už si asi nikdy neposlechnu Gnossienne No. 1, aniž bych nepomyslela na moment, ve kterém se Kitty a Walter poprvé setkávají. Hutná atmosféra, cizí prostředí a velice vyhraněné charaktery postav lahodí celému filmu a dělají ho tzv. worth-watching. Edward Norton je zcela ideální pro svou roli a trýznitele hraje tak dobře, že i mně samotné se z jeho slov svíralo srdce. Jediná věc, co mi nesedí, je doba projevu Kittinného jiného stavu - až po dvou měsících?? Není to film, ze kterého se úžasem svezete k zemi ... ale na židli byste mohli :-) ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem