Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Rockerman

Tak nějak si představuju romantický film.I tady už lze předvídat,jak to asi dopadne,ale je to dobrý a neurážlivý film.Zajímavý do poslední chvíle.80% ()

Wolvie

Nádhera! Silný příběh,špičkoví herci a nádherná výprava,k tomu skutečné a průzračné emoce.Ve zkratce jeden z nejlepších romantických filmů dekády. ()

Olík

Desplatova hudba dokonalá, ústřední dvojice na jedničku včetně stoprocentní chemie mezi nimi, příběh příjemný a navíc zasazený do čarokrásných scenérií, atmosféra, charaktery postav, režie, kamera vše OK, tak proč mi to vůbec nesedlo - bylo to koncem, zbytečnou délkou anebo to bylo něco jiného?! ()

Eluin

Není to čistých 5 hvězd, od toho filmu jsem ale moc nečekal, neznal jsem Curranovy předchozí díla a čekal jsem jen klasickou romantickou "limonádu". Ta se ale dostavila v překvapivě příjemné podobě. Dobří herci a zajímavé pozadí příběhu se mi moc líbilo. ()

Adm.Nelson

Najlepšia scéna je tá, kedy Walter povie Kitty, že vie o jej nevere a obaja si vyjasňujú svoju situáciu. Film je vynikajúci, herecké výkony sú umiernené a zároveň výborné, a celkovo je to dielo bez chyby, pričom 5 hviezd nedám iba preto, lebo mi nijak zvlášť neprirástlo k srdcu. A vo filme tiež padne veta, ktorú možno nebudete považovať za úplne pravdivú, ale za spomenutie stojí. "Žena nemiluje muža pre jeho ctnosti." Sám to vidím na ľuďoch vo svojom okolí - čím lepší človek (predovšetkým chlap), tým viac má problém si niekoho ku sebe nájsť. Ale to len tak na okraj. 8/10 ()

Iwiiik

Ačkoliv je jedním ze základních podkladů pro Barevný závoj směsice klasik jako láska, touha, nevěra, smíření a další pateticky vykreslované motivy, které už mi v hollywoodském komerčním podání lezou i ušima, musím ocenit všechno ostatní. Především nadměrně atraktivní prostředí, skvělého Edwarda i Naomi nebo poměrně zajímavý scénář. Škoda jen, že když už je snímek protkán romantickými situacemi, nenaložil Curran s emoční rovinou příliš vhodně a tak nosné téma v podstatě vyšumí do ztracena. ()

MatesMS21

Skoro mi ani nevadilo americké obsazení. Nádech čínského dramatu, aneb emoce na prvních třech místech. Dokonale vykreslený příběh lemovaný dojemnou hudbou a skvělými hereckými výkony ústředních dvou herců. ()

viktorka181

Příběh neskutečně předvídatelný a ohraný... Ale trefili se mi do noty i do periody, takže se mi to vlastně hrozně líbilo. ()

Lyžař

Zajímavé jsou osudy některých lidí. Každý máme nějaký osud. Každému z nás se daří jinak. Někdo pomáhá ostatním a toto vidí jako své poslání a pak..no někdy život končí u tohoto poslání. A někdo zase věnuje život druhému ve vztahu. Jak říkám, každý osud je jiný. Bohužel ale..každý osud končí smrtí. ()

anatheman

Nádherný film. Vyskytla se dokonce tendence udělit pět hvězd, jenomže filmu v druhé půlce trochu docházel dech. Proto realističtější (ale stále velmi silné) 4 hvězdičky. Také mi připadalo, že nebyl moc dobře zvládnutý konec. Něco mu zkrátka chybělo; připadal mi utnutý. Nejvíce mě zaujaly dvě hlavní postavy; tedy vztah přísného pragmatika a vcelku (ne)obyčejné ženy. Mezi hlavní myšlenky filmu patří odpuštění se souvisejícím uvědoměním, které zpravidla přichází pozdě. Líbila se mi atmosféra a scenérie. Docela dobře, byť marginálně, je vykreslena situace meziválečné Číny. Není tedy možno očekávat nějaký čajíček s Čankajškem. Spíše hořké romantické kafe. :-) ()

Barak

Hodně jsem se těšil - ať už kvůli plakátu (originálnímu), herecké dvojici nebo jen zasazení do zeleně filtrovaného prostředí :) Barevný závoj není zdaleka tak dobrý, jak jsem čekal - pořádnou romantiku s bezchybnou výpravou. Dva lidi tu k sobě dvě hodiny hledají cestu - věříte jim to, ladí k sobě, ale je to až moc rozvleklé a postrádající "citovost". Výprava je tu hodně pěkná, ale záběry okolí slouží jen jako "vyplnění" - pro oko fajn, pro příběh naprosto zbytečné. Snaží se být až moc velkým filmem, než ve skutečnosti je.... 7.5/10 ()

Ziggy Zagg

Zajímavý příběh dvou lidí, zasazený do Číny roku 1925. Děj se velmi lehce a nenuceně vyvíjí, že si ani nevšimnete blížícího se závěru. Skvělé herectví předvedla Naomi i Edward Norton. Spolu s příjemnou hudbou a jemnou dávkou romantiky vytvořili velmi silný celek. ()

Stíba

Přiznávám, že jsem očekával trochu jiný průběh filmu ale tím vůbec netvrdím, že to nestálo za to. Představoval sem si hlubší záběr do nitra obou manželů což ovšem nemusí být vůbec na škodu protože je tak alespon otevřen větší prostor pro zamyšlení. Trochu mě také překavpilo, že až moc času bylo věnováno podle mého názoru poněkud nedůležitým věcem o které ve filmu ve skutečnosti příliš nešlo. Co však na druhou stranu musím vyzdvihnout je perfektní výkon obou hlavních aktérů - Naomi Watts byla nesmírně elegantní a okouzlující a Edward Norton u mě svojí pověst opět nezklamal. Je však těžké hodnotit hned po shlédnutí a zřejmě ve mě teprve bude muset dozrát ten patřičný názor na tenhle zajímavý snímek. ()

Charlie84

Film s užasným vývojem postav, bohužel, než se ten vývoj někam posunul, nebyl na plátně nikdo, kdo by mě více či méně neiritoval. Spíš více než méně. Opravdu, všem jsem přál, aby na tu choleru umřeli. Na druhou stranu od chvíle, kdy se Naomi začala stýkat s jeptiškama a Norton se přestal pokoušet ji i sebe zabít, vyklubala se z barevného závoje docela příjemná podívaná. Filmu ale ubírá Curranova rutinérská reřie, která na poli dlouhých 120 minut nenabízí příliš zajímavých záběrů (zachraňuje to příroda) a dál rozmělňuje už tak pomalé tempo vyprávění. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem