Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sarkastic

No, já animované filmy a seriály moc nevyhledávám. Tenhle "animák" jsem vlastně viděl náhodou na jednom školním výletě. Tvůrci snímku se sice snažili, ale mě film opravdu nenadchl, existují rozhodně lepší fimly tohoto žánru. 2*, je to prostě slabé. ()

Lynn

Kafe nepiju! - Když to člověk sleduje na chatě s kámošema, dostává to nové nečekané rozměry :-) Ale jinak jednou a dost. ()

Brouk

Ani ryba ani rak, tak lze nazvat tohle dílko. Mně osobně Karcoolka nijak nevadila ani neuškodila, ostatně byl jsem doprovodem tlupě předškoláků a dítek školou povinných. Problém Karcoolky (a obdobných následníků Shreka, Úžasňáků) je v identifikaci. Dospělí a nejmenší hledají klasiku, pubescenti nějaké vychytávky a hlášky a netradiční pojetí... Výsledkem je pak to, že jsou zklamáni všichni.... nikdo se tam nenajde a když, tak jen na neuspokojivý kousek... Nelze říct, že bych se nenasmál, nelze říct, že bych se z lecčeho nerozpakoval, ale výsledek, jak jsem naznačil je v celkovém dojmu plochý... a je to škoda, nápad to nebyl zas tak úplně dementní... ()

genetique

Kriminálne ladený príbeh o Karkulke je rozhodne myšlienka s originálnym ladením. Ale originálnu myšlienku treba rozviť a jej potenciál nenechať zakrpatený. O to väčšia je škoda, keď sa potom tá originalita počas príbehu stráca. Jednoduchá animácia zabrala, niektoré dobrodružno-komické scény tiež, ale priemer ostane vždy len priemer. 60%. ()

Spiker01

Alternativní Karkulka, jak jí neznáte? To je moto nové Karcoolky a jak z názvu vyplývá, tohle nebude obyčejná pohádka. Grafika poněkud pokulhává, ale vše doplňuje humorem a obstojnou zápletkou, které dávají dohromady snesitelný film, při kterém se budete bavit, pokud tomu trošku pomůžete...70% ()

Falko

Neviem preco, ale v Nemecku mal tento priemerny animak premieru od 27.12.2006. Chvilami to bolo zabavne, ale chvilami som sa nemohol dockat, aby to uz skoncilo. Takze u mna tak na jedno pozretie. ()

Jezinka.Jezinka

Mám ráda dobré konce, v případě Karkůůle je dobré, že to nakonec skončilo, i když to byla vesměs poměrně humorná taškařice. Protože nejsem vizuálně orientovaná, zato nejsem zbavená pozorovacích schopností, nehybné vlasy (chlupy) postav mě nerozrušovaly, neb se s tím i v reálném světě setkávám (Paříž, Londýn a vlasy stále drží) a nehybná voda je led, pravda, v tom se plave prachmizerně. Základní zápletka je nedomyšlená, dobrá kuchařka si recepty pamatuje, takže odpověď na otázku, co měla Karcoolka v košíčku, je logika. Některé vtipy potěšily (opravdu se tu budeme bavit o tom, jak se zvětšuju?) Některé člověku připadají trochu za natupírované a přelakované vlasy přitažené, nemluvě o tom, že tahat za takhle zpracované vlasy je jak stěhovat piáno točitým schodištěm. Jódlující kozel je bezva, SPOILER - padoušský králíček nikoli, nemluvě o tom, že tady ten zatracený vlk toho ušáka nakonec dostal! Tak takhle by to, soudruzi z USA, skutečně nešlo! Abych vám neomlátila čepičku o hlavu. Opakuji, jsem tak trochu jako Karkulka, také mám ráda šťastné konce. Ale opravdu šťastné. To jste nemohli nechat všechny umřít, zapálit les nebo něco takového? Musel nedostatek vaší tvůrčí invence odnést králíček? KONEC SPOILERU, KONEC KOMENTU. ()

Rex Mundi

Som na tom veľmi podobne ako mnohí iní hodnotiaci - prevažujú rozpaky a nedobrý pocit, i keď si uvedomujem, že niektoré nápady boli vskutku fajn a bola sranda sledovať ako sa príbeh poskladal. Ale akosi mi nič z toho už neprišlo dosť originálne. Často som sa nudila, priveľa muzikálového spievania ma vždy spoľahlivo rozladí, samotná Karcoolka vo mne žiadne vrelé city nevzbudila a jej babička bola doslova príšerná, ako zjavom tak prejavom. ()

MM_Ramone

V súčastnej záplave 3D animovaných filmov sa "Karcoolka" nestratí. Vtipne a neobvykle spracovaný starý známy príbeh o Červenej Čiapočke. Zabudnite však na klasiku, v tomto snímku je všetko naozaj cool a in. Či ako sa to dnes hovorí. Ja som sa pri tom celkom príjemne pobavil. I keď akčná starká mi bola hodne nesympatická, vyvážili to iné zábavné postavičky. Napríklad taký spievajúci country kozel nemal chybu. *** ()

Spooner

No tak tohle už je na mě vážně trochu moc. Už od prvního záběru na knížku mi bylo jasné, že tohle nebude nic jiného než hybrid, který se bude chtít přiživit na Shrekově úspěchu. Pravda byla ovšem ještě mnohem horší: vyblitá animace, rádoby vtipné hlášky ( i když přiznám párkrát jsem se uchechtl i já, ale potom jsem se tomu sám divil) a i přes svou krátkou stopáž nechutně pomale ubíhající. Bolehlav mě chytnul už po čtvrt hodině a bohužel se to již nezlepšilo. Jestli bude každý druhý animák teď vypadat takto, tak to si radši nechám zajít chuť. ()

MMR

Čekal jsem šílenost, ale rozhodně až takovou. Jen jsem kulil oči a nevěřícně zíral, pln nadšení div smíchy neomdlel, pln elánu dokoukat to do konce a rychle to běžet ohodnotit jak nejlépe to půjde, a hned po rozdýchání to okomentovat. Příběh nice, postavy nice, zápletka nice, rozuzlení nice, komplet nice. Takovýchto filmů by mělo být více. Teď už se jen můžu začít klepat na dvojku, a taky že se na ní už klepu:-) ()

Reiniš

Karcoolka se netváří jako bůhví jaký trhák nebo umění. Jejím jediným úkolem je pobavit, a to se jí daří celkem obstojně. Příběh je sice slaboučký a animace příšerná, ale právě svojí naivitou a jednoduchostí je film tak kouzelný. Infantilním vtípkům nebo prostému příběhu, který se prakticky nebere vůbec vážně se prostě nejde nesmát. S touhle červeně oděnou frajerkou čas příjemně uteče a být mi o pár let míň, hodnocení určitě zvednu. Pokud potřebujete zvednout náladu, ale máte málo času a přemýšlet se vám nechce, je Karcoolka tou pravou zábavou pro vás. ()

oli.G

Rozhodne to má svoje chvíľky, kvôli ktorým sa to možno aj oplatí pozrieť - a tým myslím hlavne roztomilý odkaz na xXx alebo policajné vypočúvanie a s ním spojené rozprávanie štyroch verzií príbehu, ktoré sa efektne "tarantinovsky" dopĺňajú a prelínajú. Ale tu pozitíva končia. Postavy a postavičky sú po scenáristickej stránke nezaujímavé, no a po tej grafickej nefalšované fiasko, hudbu ani nezaregistrujete a prakticky na každý vtip je tu jeden trapas (a do ktorej skupiny si zaradíte karate karcoolku, nejedno tajomstvo skrývajúcu babičku alebo zúfalý pokus o veveričku z ICE AGE, je už na vás). Po ťažkopádnom finále klesá hodnotenie o rozhodujúcu polhviezdičku na nemilosrdné dve a KARCOOLKA je pre mňa smutným dôkazom toho, že doby, keď každý nový renderovaný animák znamenal päthviezdičkovú bombu, sú neodvratne preč. ()

Phobia

Nijak zvlášť povedené animace + humor, který se snad může líbit dětem, ale pro dospělé je většinou příliš infantilní a trapný. Snad kdyby mi bylo deset... ve svém věku však můžu hodnotit maximálně na 35%. ()

Hrabka

Můj mladší bratr byl tímto animáčem nadšen, tak jsem se rozhodl, že se na něj taky podívám. Musím uznat, že některé scény jsou vtipné a děj nepostrádá očekávání. Za nejzářivější moment považuji píseň kozla a jeho humorné pohyby. A potom se mi ještě líbilo to malý zvíře, co mluvilo rychle a fotilo. Toť vše. Z filmu by se dala udělat slušná reklama nebo nějaké video, které by se vlezlo do 5 minut. Jinak řadím tento animáč k těm méně podařeným. 55% ()

LiVentura

Příšerná animace, gagy občas vtipné, příběh slabý, "moderní pohádka" s parodií... těžké zařadit. Cool to tedy příliš nebylo, respektive, snažilo se to být až moc "cool"..! ()