Suwingu gâruzu

• Japonsko スウィングガールズ (více)
všechny plakáty

Skupina študentiek navštevuje letné doučovanie a očividne to žiadnu z nich nebaví. Na škole pôsobí dychovka, ktorá sprevádza na zápasoch miestny baseballový tím. Celá kapela však po konzumácii obeda skončí s otravou v nemocnici. Zostane jediný zdravý člen, hráč na činely, ktorému sa obed neušiel a musí zostaviť čo najrýchlejšie novú kapelu. To je šanca pre študentky, ktoré sa tak môžu vyhnúť úmornej nude spojenej so štúdiom matematiky. (Hogun)

jajinka

Výbornej film, který zahřeje u srdce, skvělá muzika, u které máte na konci chuť tančit.. označení "romantický" bych zcela vypustila, tenhle příběh toho moc s typickými americkými romantikami společného nemá, což je jen dobře.. ()

gojackill

Rozjívené Japonky mě dokáží rozveselit i když nedělají nic zvláště směšného, stačí když si mezi sebou povídají a o zábavu je postaráno, co teprve potom, když je vidíte v nějakém dovedně vystavěném gagu jako byl například ten s figurýnami. Doporučuji k přečtení komentář Kiddo. ()

YURAyura

No, je to sice latka uz nekolikrat provarena, tezko uveritelna a oplyvajici velkym mnozstvim klische, ale priznavam, ze jsem se u toho pomerne bavil a zrelaxoval. Mozna to bylo zpusobeno i exotickym prostredim a oblecenim skolacek, kazdopadne jednou a dost. ()

MartinNDL

Moooc dobrý, vážně, super komedie. Bavil jsem se od začátku do konce. Naprosto Vás to pohltí a budete se furt smát. Humor je nenáročný, což ale neznamená, že by film nesplňoval svůj účel. Nejde o žádnou hlubokou intelektuální baštu, ale na to já teď seru. Prostě se občas chci bavit a tenhle filmeček je k tomu stvořený. ()

dezorz

po hite waterboys prisiel Shinobu Yaguchi s obdobnym napadom, z nuly na vrchol v netradicnom teenegearskom kontexte. vo waterboys to boli chlapci v synchro plavani, v swing girls dievcata pubertiacky objavujuce krasu hudby a stareho dobreho big band jazzu s 40. rokov 20.storocia. a aj ked sa v tom hlavnom opakuje, predsa len vymenil absurdne komedialne spracovanie waterboys za nenapadny psychologicky vyvoj postav a vacsiu realnost. podobne ako vo waterboys, aj vo swingujucich dievcatach je jedna poriadne prepraxovana ´akcna´scena, kde vo waterboys si vystacil s pomalenymi sirokouhlymi zabermi vo swingujucich dievcatach v nahanacke s diviakom sikovne napodobuje stop time animaciu matrixu. spocitane, takmer 20. mil v japon. kinach wingujuce dievcata radi do desiatky najviac zarabajucich jap. filmov roku 2004. ()

Laputa

Tento film na mě moc nezapůsobil, je to asi z důvody hudebního zaměření celého tohoto snímku, které se liší od mojí oblíbenosti. ()

t_gon

Parádní komedie, parádní muzička a parádně se u toho swinguje, takže parádní 4 hvězdy to jistí... ()

Triny

jak už tu bylo několikrát řečeno "na světě jsou dva druhy lidí.. Ti, kteří swingují a ti, kteří ne.." Hrdě můžu prohlásit, že patřím k té první skupině, ale trochu zahanbeně musím dodat, že až po shlédnutí tohoto filmesu..:) Víc než milá podívaná na partu japonských swing girls a jednoho swing boye;) ()

terunka003

Jazzové, svižné, zábavné, nenudící. Taková Sestra v akci 2, ale pro mě mnohem zajímavější. Jazz je prostě svižný, veselý. Film o amatérech, studentkách, co se náhodou dostanou ke hraní v Jazz Bandu. Jsou vedeni spolužákem a učitelem, který je maximálně tak velkým fanouškem a posluchačem jazzu. Společnými silami natrénují a přihlásí se na přehlídku studentských kapel. Jak jinak - je tu menší překážka, ale v závěru filmu si získají celé publikum a mě si získali taky. Pohodový film, který snad vykouzlí úsměv na rtech. Mám chuť si pustit jazzík.. ()

pytlik...

Ačkoli se jednalo o komedii ze středoškolského prostředí, nevyskytovaly se zde nějaké nechutné "vtipy", pokud tedy vynechám jedno jediné nablití do saxofonu(?), ale i to bylo jen takové decentní, navíc těžkou nevolností trpělo dalších 30 lidí, takže režisér v tomhle směru naštěstí celý potenciál nevyužil. Na jednu stranu se jednalo o film vcelku humorný, ovšem na druhou stranu byl hlavním tématem swing (či jazz, nevím, jestli je mezi nimi nějaký rozdíl), čili typ muziky, který je spolu s dechovkou nejotravnější a nejhorší hned po chrastění plechovkou s hřebíky, škrábání nehtem na zeď a čvachtání bláta v nových botách za 3 tis.Kč. Ale aspoň se mi objasnilo, proč je jazz tak strašný... těžko může být dobrá hudba, kterou se během pár týdnů dokážou naučit špičkově zahrát absolutní diletanti, kteří ještě navíc dobrou polovičku doby strávili nácvikem správného dýchání a běháním koleček na školním hřišti. ()

Ceres

Od Yaguchiho konečně perfektní film. Humor, jazz a Takenaka, vše je v naprosté harmonii. Další plus za střední školu:-) a Kanjiyu Shihori. Narozdíl od jiných Yaguchiho komedií, si tahle svoje hodnocení plně zaslouží. Už jen kvůli geniální scéně s kancem a songem od L. Armstronga - Wonderfull World. Super film a poctivých 95 % ()

VanTom

Po 20 minutách jsem to vypnul, japonské infantilní holčičí teenagerské komedie opravdu nesleduji. Jenže výrazně červená čísla na ČSFD mé rozhodnutí změnila a dobře tomu tak. Záhy totiž děvčata objevila kouzlo jazzu, založila školní big band a začala swingovat, sympaticky, roztomile a plná nadšení a pozitivní energie, která se přenesla i na mne. Zlomová scéna: "souboj" s divočákem za zvuků "What a Wonderful Life". :-) ()

Bernhardiner

Jediným dechovým nástrojem, na který jsem se kdy pokoušel hrát, byla zobcová flétna. To bylo na základní škole, kde se nás to snažila naučit učitelka hudební výchovy. Jako jediný jsem hrál na dřevěný nástroj (ostatní měli plastové) a zrovna jsem v tom nevynikal. Učitelka mně dokonce nařídila, abych si to s ní procvičil o přestávce. Byl jsem jí za to neskutečně vděčný, ale jen do té doby, než mě zkritizovala za to, že jsem krmil třídního pískomila pomerančem. Hra na housle mně šla přece jen mnohem lépe. S jazzovými skladbami jsem se seznámil jako člen smyčcového orchestru na ZUŠce. Nepřistupoval jsem k nim s bůhvíjakým nadšením (jak u mě bývá zvykem). Jakožto žáčkovi, který byl hudebně odkojen Suzukim, Bachem a Vivaldim, mně nešla jazzová hudba moc do ucha. Navíc z některých pomalejších jazzových kusů mě pekelně bolela záda... Ty swingové holky mě opravdu dostaly. Mít takový elán jako ony, tak jsem dneska koncertním mistrem ve filharmonii. Nebudu zkoumat, jestli je reálné, aby se parta puberťaček za poměrně krátkou dobu dokázala naučit takhle perfektně na nástroje. Je to prostě film, ze kterého prostě sálá radost z jazzové hudby, a díky kterému snad začnu tenhle žánr poslouchat, abych si rozšířil hudební obzory, které byly dosud ohraničeny klasikou z jedné strany a korejským popem z druhé. Do budoucna bych si přál víc takových jednoduchých snímečků pro zlepšení nálady. A pokud to zvedne pár teenagerů od počítačů, bude na světě zas o něco lépe. 90% ()

Hollohlaway

Stále dobré, ale dle mne slabší než Waterboys. Na holky se pěkně koukalo, hrálo jim to taky fajn a jazz mám rád. Ale prostě jsem těžko věřil tomu, že se za pár týdnů naučili celá ta velká grupa hrát na trubky, pozouny a sága. Jinak je tam typický středoškolský entuziasmus a vtípky, sympatické střelené charaktery a je to mile natočeno. ()

fruitbueno

Můj bože, to bylo tak miloučké a tak neskutečně, ale NESKUTEČNĚ vtipné, tak pěkně, lidsky vtipné, že jsem se po skončení filmu dlouho přiblble usmívala... Skvostný filmový zážitek, SG se zařadí po bok těch "nesmrtelných" filmů, ke kterým se vrátím nejednou a strašně ráda... S hrdostí říkám: i já swinguji :-) ()

system

V podstate by se to dalo popsat jako japonsky School Of Rock, akorat, ze misto rocku se vyucuje jazz a na misto malych harantu jsou tady 16-ti lete pubertacky. Sice se mi 94% hodnoceni zda az prilis vysoke, ale jinak si Swing Girls 4* za svuj prirozeny humor a radost s jakou byl film natocen urcite zaslouzi. ()

Rocket

Ako tak pozerám na ostatné komentáre, nemôžem uveriť tomu, že sme všetci videli ten istý film. Katastrofálny herecký prejav hlavných protagonistov, nelogické konanie postáv, stupídny scenár - to je len maličká omrvinka zo všetkých negatív snímky, ktoré som sa po celý čas sledovania snažil znášať. Tú jednu hviezdičku dávam za celkom slušné "SWING" finále. ()

Zeek

Především zezačátku mi to chvílemi přišlo jako americký film s asijskými herci. Ale jak se vše rozjelo, tak bylo vidět, že Japonci prostě umí. Dlouho jsem se takhle nebavil u ulítlé teenagerovské komedii. Na světě jsou dva druhy lidí, ti kteří swingují a ti, kteří ne. Moje hodnocení: 80% ()

Five By Five

Dúfal som, že to bude dobré, ale určite by som predtým nepovedal, že sa mi takto zapáči práve dáky japonský film o džeze... Môžem len odporúčať... ()

Radek.SCH

Příjemná letní oddechovka (která se vlastně odehrává v zimě?) Možná až příliš jednoduchá a "chtěná", ale vlastně mi to ani nevadilo. ()