Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

Rudovous

Kdybych tedy nevidel ten Melvilluv snimek a nekolik Wooovek dal bych mozna i pet hvezd. Tarantinovska scenka se skladanim pistoli je take celkem vtipna. Vybrousena kamera a pekna hudba patri v korejske kinematografii jiz skoro ke stadartu. ()

Šakal

„La dolce vita aneb (první nenaplněná) láska bolí“. Měl mu pouze pohlídat přítelkyni a v případě nutnosti konat popř. zavolat. Neudělal tak a jak už to tak v životě chodí, každý dobrý skutek je po zásluze (po)trestán. Zvlášť, když dostanete druhou šanci, ale tři slovíčka „omlouvám se Vám“, zaměníte za „polib si, zmrde“. Polehčující okolností není ani skutečnost (právě naopak), když jsou v tom zapleteny (vaše) city.... Jsem jediný, komu krvavě rudá přestřelka na schodech připomněla tohle ? A v tom tkví zřejmě největší úskalí snímku. Není to rozhodně špatné, ale originály jsou vždy pouze jedny. Na druhou stranu nutno (Kimovi) přiznat, že své četné inspirace nijak neskrývá a naopak se k nim sympaticky hrdě hlásí. Navíc rozhodně (tupě) nekopíruje, ale jde si svojí osobitou cestou. 85% [Náhoda tomu chtěla, abych předevčírem shlédnul snímek Buried. Ve světle právě viděného, budu muset lehce přehodnocovat. Ostatně, posuďte sami. Sypká, lehká, písčitá hlína, pár čísel pod zemí, bezpečí dřevěné rakve, zapalovač, mobil, baterka a návdavkem spousta času. Naproti tomu těžká, deštěm zmáčená (nasáklá) jílovitá zemina, tlačí vás čas, mobil čeká až na povrchu a navíc je to pouhá rozcvička na rozehřátí. Přesto, jak vidno, jde to.... Jsi sráč, Ryane resp. Paule! Možný návod? Méně volat, více konat aneb postarej se sám]. ()

Sobis87

Celkem jednoduchý a v základu neoriginální příběh, podle něhož by pod dohledem klasické holywoodské produkce vznikl další tuctový akční snímek. Jihokorejští tvůrci ale do tohoto vskutku akčního snímku přidali opravdu silný melodramatický a tragický prvek. Tempo snímku je pomalé, ale když dojde na akci, je velmi dynamická, brutální a hlavně plná emocí. Žádný rockový podkres, filmu dominují smyčce a klavír. Zabíjení nikdy nebylo poetičtější. Závěr přiřkne filmu další, nečekaně romantický prvek a na druhé shlédnutí budete na tento skvost nahlížet už trochu jinak. ()

IQ Tiqe

SPOILER. Solidní akční film s otevřeným koncem. Většina děje (aniž bychom to tušili) se odehrává v představách hlavního hrdiny ve smyslu "co by se stalo, kdybych se rozhodnl takhle". Až na konci se vrací zpět a není jasné, jak se vlastně rozhodne. Tenhle nápad se někomu může líbit, někomu ne, mně špatný nepřipadal. Ale co mi zásadně vadilo byla nesmrtelnost hlavního hrdiny. Možná to byl záměr, přece jen šlo o jeho představy, ale jako na diváka to na mě působilo nedůvěryhodně. Kam se hrabou američtí superhrdinové, kterým se vyhýbají kulky - tenhle bez problémů běhal a střílel s rozdrcenou rukou, probodaným břichem i prostřelenou hlavou, a to je na mě moc. Velká škoda, protože do té doby šlo o výborný akční film se vším, co k němu patří, představoval jsem si, jak asi dopadne, a uvažoval i o 5*. ()

AppleCore

Pomstychtivej hrdina se zbavuje lidí, co ho chtějí za každou cenu odstranit. Netuší však, že si během svého konání nadělá tolik nepřátel. První polovina filmu byla poměrně nudná a řekl bych až zbytečně natahovaná, jinak řečeno prostě úplně zbytečná. Ale za to během poloviny druhý mi padala čelist každym výstřelem, každym zabitym hajzlem a každym pěstnim soubojem. Akce je výborně a svižně sestřihaná, dopomáhá jí skvělá kamera a celkem obstojná hudba, která mi tam ale moc nepasovala. Když pominu občasnou nudu během první půle, ne zas tak úplně padnoucí hudbu a budu hodnotit půlku druhou s parádní akcí, emocema a dobrym scénářem tak dám krásný čtyři hvězdy. A kdo ví? Třeba až to trochu víc vstřebám tak tomu tu pátou prostě dam :) ()

teutates

Opäť tradičné rozoberanie života a smrti, lásky a nenavísti... pohľad do epicentra organizovaného zločinu trochu inak. Film síce plinie pomaly, ale ani na okamžik som sa nenudil a hlavný hrdina ma dokázal vniesť do deja. Vznešený Hitman na ceste za svojím cieľom priahnuci po pomste, s jednou otázkou v rukáve... 8/10 ()

pm

Kde by byl dnes Lee Byung-hun bez režiséra a bez jeho dvou asijských poct evropské klasice? Určitě tu nemá herecky tolik co předvést, jeho postava neprochází výraznou proměnou jako ve "Viděl jsem ďábla", není třeba drobných výrazových nuancí jako v Tranově "Přicházím s deštěm" k vyjádření psychologie postavy, přesto si myslím, že coby další v linii zabijáckých postav a variací (Samuraj - Delon -Melville, Killer - Yun Fat Chow - Woo) je jeho nájemný vrah zajímavý, stejně tak film, který nijak neskrývá své inspirační zdroje a sází na pomalé vyprávěcí tempo. ()

Eawy

Pomstichtivá a neuveriteľne melancholická vecička. Aby som povedala pravdu, čakala som viac (ale to vôbec neznamená, že to bolo zlé). V každom prípade, som si nemala čítať všetky tie pozitívne komentáre, očakávala som akčnú bezopsahovú nakladačku. No, zčasti áno, film má svoje brutálne ázijské čaro, mnoho krvi, kaluže tejto prekvapivo sa nekoagulujúcej tekutiny boli viac ako evidentné. Filmu ale chýbal taký ten "FU" moment. Moment, ktorý otrasie vašim vedomím. Ale k pozitívnej stránke veci: úžasný hlavný hrdina, herec i postava sú tak sympatické, že mu nielenže držíme palce, ale celkom ho aj chápeme a nechceme aby robl chyby, ktoré robí. Keďže to bola taká "one man show" ostatné herecké obsadenie pekne a rýchlo umieralo. Jedinú postavu nechápem a to je Min-a, úprimne povedané jej postava sa mi zdala byť úplne nezmyselná, tvorcovia si mohli nájsť i iný dôvod, prečo by to všetko začalo. Ale naspäť, scenár prísluší téme, páči sa mi že sa nezapodieva otázkami minulosti, je k veci, priamočiary a veľmi prirodzený. Herci nehovoria jednu vetu 3 minúty (ako to, priznajme si, niekdy v Ázijskych filmoch býva). Scenár sa iba jemnučko obtrie o hlbšie myšlienky (začiatok, koniec) aby nás vyslal správnym smerom. Choreografia akčných scén je úžasná, drsná a nekompromisná (aj keď osobne nechápem, prečo gangstri nepoužívajú zbrane, ale nože). Réžia je tiež veľmi dobrá, aj keď film si vďaka nej vyslúžil niekoľko hluchých miest, ktoré dej spomalili. Osobne považujem za scénografický a režijný vrchol scénu, keď Manager Kim mieri na Mr. Hana a nad jeho natiahnutou rukou svieti nápis (La dolce vita), fakt, klobúk dolu. Dohromady asi 80%. Osobne by ma ale zaujímalo, ako robil konkurz na svoju rolu Eric...:D ()

nascendi

Edwardsov Večierok začínal scénou, v ktorej sa nedarí definitívne zastreliť Petra Sellersa, ktorý vo filme hral Hrundi Bakšiho. Bola to výborná komédia, na ktorú napriek množstvu neprajníkov nedám dopustiť.  Keď mi v tomto kórejskom filme začínal Sun-woo pripomínať zmieneného Petra Sellersa, nebola to komédia. Bola to trápnosť, ktorá si ani tie tri hviezdičky nezaslúži, ale pri nižšom ohodnotení by som priznal, že ma film rozčúlil, naštval. A to naozaj nie. Bezvýznamný film, zbytočne minuté dve hodiny. ()

PetrPan

Krví potřísněná filmová báseň, která sice co do scénáře chvílemi připomíná spíš říkanku "Nechoď tam, prší tam , je tam velké bláto..", ale spojení  řemeslně a choreograficky vymazlené akce, jednoduché zápletky a dokonalého soundtracku k dobrému, neřku-li výbornému filmu mnohdy stačí.  Z hlavního hrdiny stříká charisma, z jeho nepřátel krev a femme fatale není prvoplánová kráska a o vlastní romanci vlastně zase tolik ani nejde. Spíš jen o touhu po lásce a jiném životě.  Komediální vsuvka pak podařená a její vyústění až překvapivě cynicky kruté, nicméně po zásluze potrestané... Pět kapek krve stéká po tvém jméně... ()

eLeR

Komorný príbeh o pomste, kde nechýba charizmatický hlavný hrdina, kvalitná bojová akcia, pár vtipných momentov a pekná hudba. Dalkomhan insaeng je film, ktorý má štýl a Byeong-heon Lee je potecha pre moje oči a uši. ()

Happens

Tato hořkosladká gangsterka mi sedla. Tohle jihokorejské mafiánské prostředí mi chybělo. Místy možná trochu zbytečně komické, ale i tak jsem zůstal okouzlen příběhem zamotaným v lásku tak jednoduchým, ale neotřepaným způsobem. Sympatický hlavní hrdina, místní terminátor, který dělá chyby, jako my všichni, a nebojí se jim pak postavit, ať to stojí, co to sotjí. ()

FrodoF

Miluju filmy o pomstě a když je v hlavní roli charismatický hrdina, který nejen že skvěle kope, mlátí a střílí, ale i hodně vydrží a ještě k tomu je film "zabalený" do nádherné vizuální formy není opravdu co vytknout. Není to sice taková jízda jako Oldboy (se kterým má mimochodem docela dost společného), má trochu pomalejší rozjezd. Ovšem, když se příběh pořádně rozjede (to je asi od té dokonalé scény s rozsvěcování a zhasínáním světla) je Bittersweet Life naprosto geniální a nabitý emocemi, celé to korunuje naprosto bezchybný konec. Snad to zakoupí naši distributoři, protože tomuhle filmu opravdu velké plátno sluší (mohu potvrdit, protože jsem to viděl na festivalu Filmasie). ()

Tommy987

Vyzerá to, že Kim Ji-woon nám zreje ako víno. Po výbornom Tale of two Sisters, ktorému som ale mal ešte čo-to vytknúť prichádza príbeh pomsty natočený tak brilantne, ako len málo iných. Príbeh je tak jednoduchý, že prakticky nestojí ani za zmienku a dal by sa zhrnúť do jednej rozvitejšej vety, v tomto filme sú ale oveľa dôležitejšie iné veci - emócie vo svojej najčistejšej forme (ale pozor, hovoríme o "ázijských emóciách", takže žiadne citové výlevy sa nekonajú a všetko je cítiť len v náznakoch), dokonalý (anti)hrdina, s ktorým by som sa nechcel stretnúť v tmavej uličke, akčné scény, ktoré kvalitou konkurujú Woo-ovým hongkongským orgiám, úžasná hudba dokonale sediaca ku každému obrázku a hlavná myšlienka filmu pretavená do alegórie o učedníkovi a jeho sne. Pre kapánek pomalý rozjazd som chcel dať trošku menej, ale keď nad tým teraz tak rozmýšľam, už mi to vôbec nevadí. 10/10 ()

iamek

A bittersweet life je hlavně vizuální a hudební masterpiece. Po dějové stránce je sice poněkud jednodušší, ale podle mě to ani nebylo moc na škodu. Navíc styl jakým byl snímek natočen mi silně připomína Tarantina což je samozřejmě velké plus. ()

Chrustyn

Po "Dirty Carnival" další stylová a skvěle natočená gangstreka z jihokorejské produkce. Výborné herecké obsazení, skvělá kamera a brilantní hudba doprovází tento pozoruhodný snímek. Je vidět, že Korejci zvládají nejen emočně silná romantická dramata ale i atmosferické gangsterky, kde se nešetří krví, násilím a přestřelkami. Divák ale od filmu nemůže očekávat něco podobného co mu nabízí americká produkce a není to ten typ filmu, který sedne každému ale narozdíl od "Dirty Carnival" je tady příběh přímočařejší a jednodušší, tudíž se nestane, že by se divák ve filmu ztratil. Komu není korejská kinematografie cizí neměl by si tento snímek nechat ujít a určitě i ti, kteří zatím žádný snímek z této země neokusili by tomuto dílu měli dát šanci. Málo chybělo k absolutnímu hodnocení. ()

Flakotaso

Ještě hodnou chvíli po skončení filmu jsem jím byl ohromen. Tahle korejská gangsterka mi prostě padla do noty a byla dokonalá. Z hudby a vůbec z celého filmu vyzařuje přesně ta hořkosladká nálada, název nelže...Ú-Ž-A-S-N-É ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008