• kingik
  *

  Nápad natočit seriál o emigrantovi, který se po letech vrací do své rodné vlasti, není rozhodně špatný. Jde o to, v jaké rovině se pojme. Když se v titulní roli objeví Miroslav Donutil, je hned zřejmé, že seriozní rovina to nebude, a i kdyby se nakrásně chtělo, stejně se to bude tlačit do typu seriálu pro celou rodinu. A to znamená přemíru balancování s tím, jak se jednotlivým členům rodiny u televize zavděčit. Pro mámu i tátu je tady Donutil a táta už řve smíchy na celé kolo, jenom se tenhle herec objeví v prvním záběru, máma se taky culí blahem nad možným potenciálem seriálu, následně pubertální syn tam vidí Novákovou koupat se v lomu a její vlastní brácha Adam jí svádí, tak zavolá o něco starší ségru, ale ta je vytížená u compu a chce jen hlásit, co se po odvysílání první epizody odehrálo. A i když není moc co hlásit, tak se stejně celá rodina podívá i na zbývající dvě epizody, ale to hlavně kvůli tomu, že tolik mají rádi české seriály. Jenže je otázkou, co je na nich tolik baví, když jsou velmi mrzce zrežírované s kamerou vypůjčenou od štábu televizních novin a se scénářem, do kterého si znuděný osvětlovač zabalil svačinu na odpoledne, protože u některých "náročných" scén se zkysne hodně dlouho do pozdních hodin. Tenhle dramaturgicky nezvládnutý Robinson měl zůstat raději na pustém ostrově. 20%(10.9.2013)

 • JARDAHONDA
  ***

  Hrdinou minisérie D. Kleina je emigrant M. Donutil, který se po dvaceti letech vrací ze švýcarska. Jeho žena V. Cibulková a děti přijíždějí do čech poprvé. Koupí si dům a potíže začínají... Vcelu povedené milostné drama, které neurazí ani nenadchne. Ve filmu oceńuji především kameru, kde dominují hezké záběry přírody(4.7.2011)

 • meave
  ***

  Nezrelost a naivita hlavnych hrdinov velmi neprispela k prijemnej atmosfere tohoto filmu. To, co malo u divaka vyvolat spolupatricnost v boji s masineriou rozvijajuceho kapitalizmu a s cynizmom kapitalizmu rozviteho, u mna osobne vyvolalo nevolu a nervozitu. Pre tento pocit nemozem dat filmu viac ako tri hviezdicky napriek tomu, ze je to inak dobre zahraty pribeh. Aj ked - od Cibulkovej by som cakala viac.(5.6.2005)

 • Véronique
  ****

  Velmi příjemná minisérie, jako stvořená pro letní večery. Čiší z ní typická "českost" (prostředí, postavy, příběh porevolučního navrátilce, ...) a pohodová, někdy ale také dramatická atmosféra, které napomáhají dobře zvoleni herci snad na všech postech. I já se musím pozastavit nad obsazením sourozenců Novákových do dvojice zamilovaných; na jednu stranu je strašně nepřirozené, když se sourozenci líbají... Na straně druhé však musím uznat, že to je z obou stran velmi profesionální výkon. Milé české pohlazení po duši, hodnocení osciluje mezi 3 a 4 hvězdičkami. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení dávám 4. 65%(17.7.2011)

 • Vikki
  ***

  Na to, že seriál vznikal v době po té ubohé sametové frašce kdy šla česká kvalitní filmařina daleko do prdele, je to ke koukání. I s odstupem času se na to dá koukat a pobavit se. Asi jeden z posledních filmových záblesků než to šlo ještě dál než do té prdele. Ovšem mít takové tchánstvo tak už by žena byla sirotek.(27.3.2017)

 • - Ve filmu hrají sourozenci Adan Novák, filmový syn Kornové, a Sandra Nováková, dcera postavy Miroslava Donutila. (M.B)

 • - Natáčelo se v Curichu a obci Tehovec. (M.B)

 • - Varga (Tomáš Novák) jezdí v seriálu na legendární motorce Jawa 20 Pionýr. (ArthasKarfa)