• meave
  ***

  Nezrelost a naivita hlavnych hrdinov velmi neprispela k prijemnej atmosfere tohoto filmu. To, co malo u divaka vyvolat spolupatricnost v boji s masineriou rozvijajuceho kapitalizmu a s cynizmom kapitalizmu rozviteho, u mna osobne vyvolalo nevolu a nervozitu. Pre tento pocit nemozem dat filmu viac ako tri hviezdicky napriek tomu, ze je to inak dobre zahraty pribeh. Aj ked - od Cibulkovej by som cakala viac.(5.6.2005)

 • quixote
  **

  Když emigranti, tak nepraktičtí a naivní ňoumové. Když domorodci, tak xenofobní vesničané a vyčůraní hochštapleři, kteří věčně vysedávají v hospodě a hledají způsob, kde snadno přijít k penězům. Schematičnost z toho teče proudem... Donutil v hlavní roli je typická úlitba divákům, jinak je casting slušný. Ale co ta výtahová hudba?(4.7.2011)

 • Véronique
  ****

  Velmi příjemná minisérie, jako stvořená pro letní večery. Čiší z ní typická "českost" (prostředí, postavy, příběh porevolučního navrátilce, ...) a pohodová, někdy ale také dramatická atmosféra, které napomáhají dobře zvoleni herci snad na všech postech. I já se musím pozastavit nad obsazením sourozenců Novákových do dvojice zamilovaných; na jednu stranu je strašně nepřirozené, když se sourozenci líbají... Na straně druhé však musím uznat, že to je z obou stran velmi profesionální výkon. Milé české pohlazení po duši, hodnocení osciluje mezi 3 a 4 hvězdičkami. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení dávám 4. 65%(17.7.2011)

 • JARDAHONDA
  ***

  Hrdinou minisérie D. Kleina je emigrant M. Donutil, který se po dvaceti letech vrací ze švýcarska. Jeho žena V. Cibulková a děti přijíždějí do čech poprvé. Koupí si dům a potíže začínají... Vcelu povedené milostné drama, které neurazí ani nenadchne. Ve filmu oceńuji především kameru, kde dominují hezké záběry přírody(4.7.2011)

 • Vikki
  ***

  Na to, že seriál vznikal v době po té ubohé sametové frašce kdy šla česká kvalitní filmařina daleko do prdele, je to ke koukání. I s odstupem času se na to dá koukat a pobavit se. Asi jeden z posledních filmových záblesků než to šlo ještě dál než do té prdele. Ovšem mít takové tchánstvo tak už by žena byla sirotek.(27.3.2017)

 • - Ve filmu hrají sourozenci Adan Novák, filmový syn Kornové, a Sandra Nováková, dcera postavy Miroslava Donutila. (M.B)

 • - Ve filmu hraje Otakar Brousek st. se svým vnukem, Otakarem Brouskem nejml. (M.B)

 • - Natáčelo se v Curichu a obci Tehovec. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace