Joshovi je dvanáct a je vášnivým astronomem amatérem. Jednoho večera na nebi objeví rychle se přibližující malý meteorit, který nakonec skončí v jeho akváriu mezi rybičkami. To Josh ještě ale netuší, že tohle je jen začátek. Za několik dní totiž na Zemi přistává vesmírná raketa s mimozemskou posádkou, která má pomocí onoho meteoritu odčerpat všechnu pozemskou vodu, aby zachránila svojí planetu. Raketa vypadá z venku jako obyčejný pozemšťan (Eddie Murphy), ale ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jakou kdy svět spatřil. Její posádku tvoří stovka mrňavých astronautů a jeden stejně mrňavý kapitán Dave (Eddie Murphy). Po přistání se Dave musí naučit pořádně chodit, ale sotva se mu to podaří, srazí ho auto, které řídí Joshova potrhlá matka – malířka se sklonem zamilovávat se do opravdu podivných chlapíků. Zamiluje se i Dave a velmi rychle se přesvědčí o pohostinnosti naší planety. I ostatní členové posádky si brzy uvědomí, že by bylo strašné Zemi zničit, jenže druhému důstojníkovi pozemšťané k srdci zrovna nepřirostli, a tak nevidí důvod, proč naši planetu nevyužít k záchraně té vlastní. Zatímco druhý důstojník chystá převrat, Dave se musí vypořádat se dvěma všetečnými policisty, kteří na rozdíl od svých šéfů tuší, že tady by na ně mohl číhat kolosální objev.
Eddie Murphy se filmem Seznamte se s Davem vrací na pole dětského a rodinného filmu. Celý příběh se točí kolem jeho vztahu s malým Joshem a situací, které mohou nepřipraveného mimozemšťana na naší planetě zaskočit. Centrifuga, soutěž v pojídání hot dogů, sklenička alkoholu nebo třeba obyčejné semafory jsou pro Davea nepřekonatelné překážky. Eddie Murphy v těchto situacích ovšem exceluje ať už jako raketa nebo její kapitán. Film tak připomíná jeho herecké eskapády v divácky velmi úspěšných filmech, jako byla série o Doktoru Doolittlovi. Komedie Seznamte se s Davem je určená hlavně nejmladším divákům, jejichž vzorem může být malý Josh – bystrý školák, který to sice u spolužáků nemá zrovna lehké, ale dovede si stát za vlastním názorem. A nakonec je to on, kdo Daveovi a jeho posádce pomůže pochopit člověka jako stvoření s mnoha slabostmi i nezaměnitelnými přednostmi. (oficiální text distributora)

melloun

Musím souhlasit s tím, že Eddie Murphy je jako robot/raketa prvotřídní, jinak se ale jedná o docela slaboduchou komedii pro nejmladší obecenstvo nebo nenáročné diváky. ()

PDcz

2** hvězdičky Nestihl jsem zapsat hodnocení ihned po skouknutí filmu a přes se mi vytratili myšlenky, kterými jsem Vás chtěl oblažit.Vybryli jsme si film jako odpočinek a relax na závěr víkendu a tento účel byl zcela naplněn. [X] Minus 1* hvězdička Eddie Murphy - křeč v úsměvu 100x jinak. Tedy spíš snaha o 100x jinak, ale přitom stále stejně. Patrně má humor v pitvoření velkou podporu, ale tohle je důvod proč nemusím herce Jim Carrey v potrhlých filmech. Občas se ten jeho xichtík povedl, ale častěji mi vadil. Co nás ale překvapilo, byl příjmený hlas. Viděli jsme poprvé film, kdy nebyla jeho postava nadabována. [X] Minus 1* hvězdička Jo, všiml jsem si, že tam hraje Gabrielle Union. Nešlo ji přehlídnout, když byl na ni každou chvíli nějaký záběr. Jak se v ní probouzí neopětované city. Měla to sci-fi komedie nebo romantika? Tohle byla dost násilná snaha tu romantiku propašovat do scénáře. [X] Minus 1* hvězdička Proč sem ji chtěl vzít? Nevím už zcela jistě. Včera ta myšlenka byla, dnes už ne. Asi něco kolem moralizování na téma lidské lásky. [X] Ani všechna sůl světa nestojí za to, aby byla Země zničena! Sůl rulez. ()

Mary19

"Kapitáne, měli jsme malý únik plynu, ale byl tichý a ne smrtící..." Žádný zázrak, ale je to koukatelné a občas i docela vtipné. Eddie Murphy se snaží ze všech sil, bohužel pro něj to ale stačí pouze na slabší průměr. Zkus se Eddie vrátit k policii, tam ti to šlo nejlépe... 40% ()

Olík

Starý dobrý Eddie Murphy se nám už asi nikdy nevrátí, ale zaplať pánbůh, se alespoň nesouká do latexového kostýmu lidské lochnesky a především jeho kreace kosmické lodi je solidním komickým výkonem hodným jeho lepších let. ()

drankeryth

Film dostal az moc nizke hodnotenie podla mna a ja si myslim, ze to zas nebol taky zly film, ako tu pisu. Mna to celkom fajnovo pobavilo a aj som sa nad niektorymi scenami aj pousmial. Robot Dave bol komicky, hlavne pri prvych krokoch po zemi, ked robil take roboticke pohyby. A o zoznamovani sa s pozemskym zivotom na mna Dave vplyval dobrou davkou humornych situacii, ktore obcas mozno vyzneli trapne, ale to mi vobec nevadilo. Pri tomto filme berte pribeh s humorom a nepremyslajte, ako je to urobene. Obstojna oddychovka na prijemne popoludnie s malymi cloviecikami v obrovskom, mechanickom kolose menom Dave:) ()

Rathalos

Pohodova sci-fi komedia s Eddiem Murphym,pri ktorej som sa bavil a urcite je tento film podhodnoteny,ale ja mu pomozem vyssie...:-) ()

Axident

Šílená ptákovina, ale proti leckterým hrůznostrašnostem, co Murphy natočil, je to celkem v pohodě koukatelné, pokud si chcete 'orazit'... ()

guri

Maximalna trapnost. Neoriginalne (okrem napadu kapitana Eddieho Murphyho v lodi, ktora vyzera ako Eddie Murphy) a nevtipne. A to je pri komedii asi to najhorsie. Strata casu. ()

darkreider

Nechápem väčšinu negatívnych komentárov(väčšina ľudí je asi naladená na bratov Coenových a nedokáže vstrebať rodinnú komédiu). Toto je po dlhej dobe príjemná rodinná komédia a ja som sa skoro stále smial(hlavne zo začiatku). Niektorý nadávajú na slabý dej... Priatelia, všimnite si šablónovité romantické komédie, ktoré nie sú ani z polovice tak vtipné ako toto. Konečne po dlhej dobe príjemný humor a rodinný Eddie Murphy. Neviem si predstaviť lepšieho herca do tejto komédie. ()

FFs

Posledni dobou jsem videl spoustu mnohem trapnejsich komedii s mnohem lepsim hodnocenim... Na tohle se vcelku dalo koukat :-D ()

Yancl

Zajimavý námět, ale zpackaná struktura .. takhle by se dal jednoduše definovat celý film, který může zaujmout svým dějem, ale jako celek působí podivně. E. Murphy nezklame ani v tomhle případě a opět předvádí ty své grimasy, úsměvy od ucha k uchu a hlavní role 'Jsem robot z cizí planety', mu jde také dobře. Ale naházet scifi, romantiku, lásku a komedii do jednoho pytle a nechat výsledek takový jaký je .. ne u tohoto typu filmu. Moc povrchní a jednoduché, žádné napětí a zamilovaným pohledům se také nedá uvěřit. Jsou zde k nalezení vtipné okamžiky, ale je jich dost málo. [46%] ()

Jajar

K uzoufání blbé, otravné a nudné, ale ne k zblití jako některé jiné Murphyho filmy z poslední doby. 3/10 ()

Wopat

Film absolutně o ničem. Ale Eddie Murphy zde podává neuvěřitelný výkon a je velice vtipný. Dost jsem se nasmál. Kromě parádního ztvárnění kosmické lodě v podobě člověka mě zde ale vůbec nic nezaujalo a nebýt Eddieho, nudil bych se. "Yes! It is my size. Welcome to Old Navy!" ()

Viky.05

Po dlouhe době jsem se u nějake komedie fakt smal. Nebyt tak plytkeho přiběhu, tak očekavatelneho konce a tak hloupych(někdy až trapnych) situaci tak snad bych uvažoval o 5*, ale takhle to je slušnych 80%. Eddieho nemam moc rad, ale tohle se mu fakt povedlo. Prst nahoru :) ()