Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

barteca

Pohádku lze zažít i v současnosti, je třeba mít smysl pro nadsázku a parodii, mít duši dítěte a věřit na zázraky. ()

hobbitko

Fenomenální. Příjemně rozkmitá záhyby zlenivělých mozků, pokud to diváci připustí. Magická atmosféra je všeobjímající, a v těch multi-vrstvách se všímavý a analýzychtivý divák může rochňat hodně dlouho. Pro mě výjimečný počin, který hyzdilo pouze několik drobných kosmetických vad (hlavně nutně nevyhnutelná závěrečná expiace hlavního hrdiny). ()

warrenur

Zaujimave, hoci dost ochotnicke rozpravanie. Film som dlho skladoval na disku a cakal na vhodnu naladu. Napriek tomu spravne naladenie moc nepomohlo. Par zaujimavych odkazov na medziludske vztahy a nejaka ta filozofia s obcasnou vtipnou poznamkou. Nic moc. Pride mi to ako-keby si par znamych hercov "odskrtlo svoj povinny alternativny kusok". ()

Snape

Nutno říct, že Shyamalan nikomu nelhal ... od začátku Ženu ve vodě prezentoval jako pohádku ... a ona to pohádka je ... chybí tomu nějaká hlubší myšlenka, jakou mají jeho ostatní filmy ... strach se nekoná, monstra nikoho nevyděsí ... a přesto to není úplný odpad ... na můj vkus má jen málo silných scén, které bych si užíval při opakovaném zhlédnutí ... ale výjimky se najdou ... když se na párty připravený plán začne kazit, to je výborná scéna ... nebo ponoření do bazénu, kdy hrdinovi dojde vzduch ... Shyamalan se také pokusil být hodně vtipný ... někdy se mu to daří ... scéna s filmovým kritikem se určitě stane kultovní ... v ní dobře smíchal vtip a lehounké mrazení z očekávání toho, co přijde ... ale to se jinde nekoná ... Giamatti je skvělý herec, ale někdy to působí až jako sebeparodie ... jako scény z nějakého sitcomu ... postavy jsou fakt úchylné ... ale to má svůj účel ... karty jsou v pohádce jasně rozdané a každý má svoje místo ... a tím jsme vlastně na konci filmu i komentáře ... nemůžu říct, že by se mi film zcela nelíbil ... ovšem je to něco naprosto jiného než předchozí vážný Shyamalan ... a toho mám o tisíc procent radši ... proto jen dvě hvězdičky ... ale udělejte si vlastní názor ... tohle je film, o kterém si každý bude myslet něco jiného ... anebo dopadnete jako já, že ani pořádně nebudete vědět, co si o Ženě ve vodě myslet ... a vznikne vám místo komentáře podobný proud myšlenek. :-) ()

paolito

To se tak někdo má, že natočí pohádku pro své děti a studio mu to zafinancuje...Tenhle film se bude líbit dětem, protože ta hrozná naivita celého filmu, tu může Shyamalanovi zbaštit snad jen děcko. Možná kdyby někdo vzal scénář a pořádně ho zdramatizoval, tak snad... Shyamalan opět dokázal, že neumí točit pořádné filmy (snad s vyjímkou Vyvoleného), takže vznikla další podivnost. No, snad mě za kritiku tohohle filmu nesežere příšera ;) ()

bonifac

nevím jestli jsem tomu filmu nerozumněla proto že sem semtam usnula, nebo proto, že to prostě byl neskutečný blábol... ()

Adm.Nelson

Krásne atmosférický návod na to, ako poskladať rozprávkový príbeh. Po Šiestom zmysle a Osade je to u mňa tretí najlepší Shyamalanov film. 9/10. ()

Rami

Nejdříve jsem hodnotil slabšími třemi hvězdičkami a byl jsem velmi zklamaný. Ale po roce a půl jsem se na tento film podíval znovu. Tentokráte už né na velké obrazovce s mnoha reproduktory ve velké místnosti. Nyní to bylo na malé telivizi v malém útolném pokojíku. A výsledek? Už jsem se na film nedíval s očekáváním ovlivněn ukázkami a svojí fantazií, která si při posledním pouštění nedokázala zžít s dějem a hlavními postavami. Tentokrát tomu bylo jinak. V podstatě jsem koukal na film s čistou hlavou a snažil jsem se najít všemožná poselství, protože přesně o nich je tento film. V podstatě říká: "Nic nemusí být takové, jak na první pohled vypadá. Naše hlubší analýza (či názor jiného člověka), kterou jsme si jisti, může být zcela mylná. Rádoby odborný přistup založený na konvencích nemusí být zrovna ten správný. Schopnosti své či mnohých z našeho oklí často slepě podceňujeme nebo je vůbec nebereme v potaz, jakoby neexistovaly. Měli bychom více komunikovat, věřit a pomáhat svým blízkým. A hlavně bychom měli mít pozitivní přístup k životu, který může být tak neobyčejný ve své obyčejné podstatě". A to je tento film. alespoň z mého pohledu. Protože nikdy nemůžu přesně pochopit, co tím chtěl básník říci (v tomto případě režizér). Můžu se jen jeho myšlence přiblížit. Já doufám, že se mi to snad povedlo (a i kdyby ne - nic se neděje). Za obyčejný neobyčejný příběh (který mi v mnoha ohledech velmi připomíná Nekonečný příběh) dávám po zamyšlení 4 hvězdičky (79%). ()

Regis

Jestli je naivita záměr nebo výsledek si musí každý zodpovědět sám. Stejně tak jestli chceme věřit a věříme nebo nechceme. Já uvěřil nebo jsem alespoň chtěl. Jenom mám takový pocit, že škarohlídům se tahle věc moc líbit nebude, což by možná korespondovalo i s místním hodnocením :) ()

drankeryth

Na tento film som sa uz davno chystal a nakoniec som sa k nemu aj dopracoval. Po dokladnom prezreti tohoto filmu som od Shyamalana cakal nieco lepsie a neveril som na rady druhych, ze je to od neho slabota. Tak v skratke to bol dost utahany film v ktorom sa toho moc ani nedialo. Vacsinou tam rozoberali rozpravkovy pribeh, do ktoreho sa postupne pripojil vsetci susedia, aby pomohli neznamej divozienke, nie moc atraktivnej herecky, ktora ju stvarnila spat k navratu domov. To by asi aj bolo vsetko, ale predsa sa tam aj objavili ine tvory, ako bol vlk posiaty rastlinovou kozusinou, ktory si robil obrovsky zalusk na tu nic netusiacu dievcinu. Neznameho tvora len ukazali sem tam a to tiez nic nerobil, len obcas zaceril zubami a vrcal na inych. Pri konci filmu sa aj objavili cudne tvory zijuce na stromoch, ktore pomohli s odstranenim vlka od pritomnosti vily. Vo filme bolo dost cudnych postav, co sa tyka ludi zijucich v tom dome. Napriklad ten cudak, ktory cvicil len jednu cast tela..he he. Sam reziser si tiez zahral vo filme, ako aj vo vsetkych jeho filmoch, ktore si natocil. V tomto filme aj docela dost hral, co sa neda povedat o jeho druhych vytvoroch. Docela mu to aj islo ako hercovi:) Skoda, ze na filme viac nezapracoval a donutil by tak sledovanie filmu viacej ku napinavej atmosfere, ale takto to len vyznelo dost nudne a tych par scen, ktore stoja za atraktivnost to nevytrhnu z biedy. ()

sadlokan

Jak kdyby parta zčázlejch hipíků v nějaký komuně hrála "megazábavnou"tajemnou hru od Rychlejch šípů.Do toho tam pobíhá nějakej přizelenalej hyenopes a chystá se rozžužlat ženu typu"Geislerová",která na závěr naštěstí vysviští někam do nebes jak Majka z G.A eště jí zachrání speciálně posilující maník,ten je dobrej,funebrák! ()

Fridecka

Pohádka o křehké vodní víle, která už ale není pro děti jak bylo původně myšleno. Něco jako Lidé moře, tedy podobný námět, ale styl odlišný a zajímavější. Pobavila mě rozmanitost svérázných obyvatel domu s bazénem. Nápad s propojeností lidí vodě a na souši je slibný a tajemný. Paul Glamatti v roli Cleevlanda mi však moc neseděl, dodává příběhu možná až zbytečně potměšilý tón. Hraje moc dobře, ale to jeho koktání a celkový dojem zmatenosti, kdy púsobí jako ňouma co neumí do pěti napočítat, kazily tu mysteriózní atmosféru. Prominula bych mu to snad jen kvůli jeho smutné minulosti. Ale lehká nadsázka a humor se místy podařila skvěle, viz. filmový kritik. Za nejpůsobivěší považuji nadpřirozené tvory pronásledující vzácnou vílu. Nemám srdce dát jen 3*, bylo to lepší. Ale i tak mám pocit, że více tajemný a fantasy tón jaký slibuje už plakát k filmu, by neškodil. Zajímavý by asi byl původní Shyamalanův příběh pro děti. Domnívám se, że mohl být více pohádkový a méně civilní. ()

Yomega

Proboha co to bylo?! I přesto, že Vesnici všichni kritizovali, já z ní byl nadšen, stejně jako z ostatní Shyovy tvorby, ale tohle už fakt nerozdejchám. Tak neskutečnou a nudnou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Zmatený scénář, stupidní dialogy, špatní herci (až na Giamattiho) a celkově neskutečně nezáživný a nudný slepenec něčeho….pohádka pro děti to rozhodně není, 90 % capartů to nepochopí a z travního vlka budou mít ještě rok nato noční můry. Jenže pro dospělé to taky není, protože ti nepřistoupí na tak stupidní hru, jakou hrajou ve filmu bez mrknutí oka právě dospělé postavy. Tak co to teda je? Odpověď – 110 minut trvající nuda! Jedna hvězdička za Giamattiho a druhá za nádhernou hudbu. Shy, Shy…doufám, že to byl jen ojedinělý úlet, nerad bych měnil svůj seznam nejoblíbenějších režisérů. ()

kohut

Pre vsetkych, ktori este neprepadli celkom arogancii a este dokazu verit na rozpravky. Aj pre tych co nedokazu, ale chcu. A ti ostatni sa aspon dozvedia, ako koncia im podobni hundralovia. ()

Filmárik

Je veľa dôvodov prečo zatratiť Lady in the water.Od triviálnej "zápletky" cez hromadu pravdepodbne protekčných hercov až po obsadenie samotného režiséra (rozhodne nepliesť s hercom) do jednej z hlavných postáv.No ale aj napriek tomu je Dáma vo vode brilantne natočeným snímkom odohrávajúcim sa na veľmi malom priestore čo dojmu len pridáva. Po veľmi vydarenej Osade ďalší skvelý zárez v Shyamalanovej kariére. A som naozaj zvedavý s čím sa autor pochlapý nabudúce, držím mu samozrejme palce len by som trochu odporúčal staviť na kvalitnejšiu hereckú zostavu a nie na komando pouličných hispáncov. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)