Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

numi

Žena ve vodě je jako skládačka puzzle. Na začátku dostanete velké množství kostiček (v tomto případě postav), které postupem času do skládačky (příběhu) zapadají čím dál tím víc a víc. Čím blíže jste ke složení výsledného obrázku (rozuzlení), tím více se na něj těšíte, a to i přes to, že už dávno víte, co výsledný obrázek skrývá. Příběh není šokojucí, mrazivý, a dokonce není ani dokonale napsaný, ale M. Night opět buduje nezapomenutelnou atmosféru, která diváka pohltí. Pokud ovšem sám divák bude chtít. Fantastickou práci v tomto ohledu odvádí pro Shyamalnovy filmy typicky dokonalá kamera a také opět geniální James Newton Howard, jehož hudební doprovod nemá chybu. Shyamalan tvoří scény, které jsou jedinečné ve své jednoduchosti a ve své komplexnosti. Odbíhá od mrazivě napjatých scén k odlehčeným laciným fórkům a zase zpátky. Působí stále svěžím dojmem.A vyčítat filmu to, že všichni hned příběhu o vodní princezně uvěří (oblíbená to výtka všech kritiků)? Vždyť je to pohádka! To je jako vyčítat totéž Malé mořské víle... M. Night Shyamalan bojuje s větrnými mlýny. Ne, nemůže vyhrát a taky nevyhraje, ale i tentokráte odchází se vztyčenou hlavou. "Každý má svůj životní úděl, jen ho musíme najít." To je poselství tohoto filmu. M. Night svůj úděl už našel. Po zbytek svého aktivního filmového života bude bojovat s filmovými kritiky. Buď bude točit filmy pro ně, nebo bude točit filmy pro své věrné fanoušky. Vybral si sice tu lehčí cestu, ale já jsem zatraceně rád, že tomu tak je. Tři a půl. PS: Na rozdíl od snímku Znamení, se tentokráte podoba (ne)stvůr příliš nepovedla. PS: A smekám za nadhled, s jakým svůj film zároveň skrze postavu kritika zkritizoval. A taky s jakou se s ním s elegancí vypořádal, že... o) [červenec 2006, doplněno září 2006] ()

Makky

Dosť veľký prepadák. Mám rád filmy M. Night Shyamalana, ale toto nie... Keď človek po dvadsiatich minútách pozerá na hodinky, asi to o niečom svedčí ()

sonnak

Veliká škoda, Vesnice má alespoň atmosféru, ale tady to až na pár okamžiků vážně příliš nefunguje. Giamatti je boží, ale skoro celá po většinu času nudící stopáž směřuje k nevýraznému konci (a to jsem žádný twist nečekal), takže mi z Lady In The Water nakonec v paměti zůstane jen ten posilující fanoušek Hellboye :) ()

Tony.cs

Zůstal jsem sedět ohromen. A zatímco mi pokojem zní překrásná hudba ze závěrečných titulků, píši tento komentář. Pohádkový příběh o síle ducha. O obyčejných lidech, kteří dostanou ten největší dar...pocit výjimečnosti. O síle odpuštění, odhodlání, důvěry. Příběh o hledání sama sebe. Tohle je vynikající film a pro mě zážitek, jaký nedokážu vyjádřit slovy. Jen srdce ví, jaké pocity mnou zmítaly. Bryce Dallas Howard propůjčila svůj tajemný, krásný a něžný obličej víle z Modrého světa. Sympatické postavy, počínaje samotářským správcem domu se srdcem hrdiny. Paul Giamatti to ani nemohl hrát, svou roli procítil. Ale to snad všichni v tomto úchvatném snímku, počínaje právě Paulem Giamattim, přes Bryce Dallas Howard, či malou roličku, jež si s emotivním výrazem tváří v tvář záporné postavě střihnul Freddy Rodríguez, až k samotnému tvůrci filmu M. Night Shyamalanovi, který si procítěně zahrál jednu z hlavních postav. Já už nemám, co bych řekl. Snad jen to, že tento film tímto zaujímá třetí pozici v mém žebříčku deseti nejoblíbenějších filmů. Sbohem a kdo to neviděl, ať se dívá při zhasnutém světle a zvuk pořádně osolený, aby si řádně vychutnal překrásnou hudbu, která výborně doplňuje vizualizaci snímku. ...Každý z nás by měl trošku věřit na pohádky. ()

kaylin

Shyamalan se od tohoto filmu začíná propadat do hlubin, kde jeho dialogy vyznívají neskutečně směšně, pateticky a uboze. Jako kdyby už nedokázal něco, co by se nesnažilo tvářit jako neskutečně zásadní věc, která změní lidem život. Ano, jsou zde zajímavé postavy, a to hlavně v případě Clevelanda, ale to prostě nestačí. Film se utápí s tím, jak se snaží o to, aby fikce vstoupila do reality. Film ale nestojí na pevných základech, protože Shyamalan prostě nedokáže vhodně s postavami pracovat. ()

IllIlIlIIl

Spíše mysteriózno-pohádkový příběh, než thriller....Celkově povedený, až na malé neduhy jako třeba ne až tak vypointovaný závěr. Ale především díky skvělé fantasy atmosféře a krásné pohádkové hudbě (a nesmím opomenout ani pro mě výborného Shyamalana v herecké roli) hodnotím čtyřmi hvězdičkami. ()

Remedy

Nevím, jestli Monday Night chtěl natočit pohádku nebo něco ve stylu Vesnice či kteréhokoli ze svých slavnějších snímků, nicméně výsledek za pozornost určitě stojí. Pohádkový příběh podpořený sympatickým výkonem Paula Giamattiho bohužel "nabízí" spoustu nelogičností, ale pokud si těch pár Shyamalanových výstřelků odmyslíte, můžete si příjemně vychutnat tuto poměrně netypickou báchorku s krásnou hudbou Jamese Newtona Howarda (jak již se stalo zvykem). ()

Mikita

Zajímavé komentáře Cival, Lencha. Také jsem čekala a čekala. Zajímavý příběh, ale hodně upovídaný a pokud vám unikne jedna věta, jste ztraceni. Děje je v podstatě málo, jde o vyprávění úžasné, fantastické pohádky, o boji dobra proti zlu. Tenhle film je myslím nutné vidět opakovaně, abyste pochopili veškeré souvislosti a symboly. Nejde o špatný nápad a režie je výborná, až na jeden přešlap a jedno nepříliš šťastné obsazení režiséra do herecké role. (SPOILER*: "Jednostranný svalovec" měl začít bádat po tom, co se děje, když si toho všiml a ne tam stát u jídla jako hňup.*) Zklamaná jsem nebyla, film si znovu ráda pustím, aby mi plně všechno zacvaklo dohromady. 70% ()

italka63

Mohou příběhy z pohádek fungovat? Možná ano, možná ne....Film o tom, že když se lidé spojí a najdou svoje , možná ukryté, lepší já, fungovat to může, i když výsledek bude možná odnesen do říše bájí.... Netvrdím, že Shyalaman je režisér pro každého. Jeho vidění je hodně odlišné od ostatních a to se mi líbí. A proto příběh nymfy Story, která se objeví v bazénu ubytovacího komplexu, kde ji najde správce Cleveland a snaží se ji dostat zpět i za cenu toho, že odkryje před všemi své nejhlubší tragické tajemství a spojí všechny nájemníky v touze nešťastné ženě pomoci i přes mystická nebezpečí, ten příběh se mi líbil. Kamera, hudba, celkové vidění, magická atmosféra, skvělý Giamatti. A pokud někde skutečně existují stvoření, chtějící lidem pomoci, tak ať je na světě takových příběhů více a proto za krásné čtyři hvězdy. ()

Damiel

Všechny Manojovy filmy mají stejný rukopis, nádherné vizuální vidění, co mi ale vadilo jak na Znameních, tak na ženě ve vodě, je skutečnost, že ty potvory ukazuje furt. Travní vlk mi přišel vyloženě smešný, stejně jako ti mimozemšťani ve Znameních. Dokud jen člověk tuší, že se v šeru něco hýbě, napětí bezvadně funguje. Jakmile ale na vás vejrá mimozemšťan nebo hloupý travní vlk, je to všechno v... pytli. ()

katuska138

Pohádka, velmi milá pohádka. Žádné přehnané přemýšlení, vymýšlení, komplikování, prostě jednoduchá pohádka, která zahřeje u srdce. ()

Aiax

Hned několik ohlasů na Ženu ve vodě, které jsem četl v časopisech nebo na netu, vyznívá asi takto: "Spousta kritiků a čtenářů sice tvrdí, že to je jen obyčejná filmařská hříčka, ale ti jen Shyamalana nepochopili." Já bych film zhodnotil asi takto: "Spousta kritiků a čtenářů sice tvrdí, že spousta kritiků a čtenářů Shyamalana nepochopila, když tvrdí, že to je jen obyčejná filmařská hříčka, ale těmi, kdo nic nepochopili, jsou oni sami, protože Žena ve vodě v podstatě je jen obyčejná filmařská hříčka." Super ne? Stejně jako tohle moje hodnocení je i film sám poněkud překomplikovaný a nemotorně vyjádřený, zkrátka po Znameních a Vesnici další promarněná šance. Nebo mi možná jen Shyamalanův přístup k bájím a mýtům nesedí. Tak či onak tenhle Ind není žádný hollywoodský packal, je to mimořádně inteligentní a nadaný filmař. Jen holt člověk musí být naladěný na jeho strunu. ()

Toshiro

Lákavý trailer, pak hned strašlivé recenze. Bohužel pravda je na straně recenzí. Potencionálně tajemný příběh je dost naznačen trailerem a úplně hloupě vykecán hned na začátku filmu. Pak už jen tak si různě postavy povídají a sem tam stupidní lekací scéna. A hrající Shyamalan je děsnej. Vydržel jsem jen první CD. ()

salalala

Patřím mezi lidi, kterým se Vesnice líbila, to předně. Ale tohle už je moc velký úlet. Shyamalan dostal úplně volnou ruku a stvořil něco, co nejde pojmenovat. Jediné, co z předchozích filmů zůstalo, je vynikající atmosféra. Jinak ale ten příběh se mi nelíbil, což ale může být dáno i tím, že pohádky nemám rád. Ale tady mi přišlo, že postavy jednají hodně nelogicky, místy až infantilně. Místy to bylo dost nudné, na druhou stranu to má tu atmosféru a vynikající hudbu, solidní vizuální stránku a vše zachraňujícího Giamattiho. Je to opravdu až příliš divný film, u kterého se bohužel nedivím, že propadl. Shyamalan to fakt asi přehnal a možná až příliš podlehl vlastnímu pocitu geniality. Přesto ho ale mám rád, nicméně při jeho dalších filmech musím být ostražitý. 50% ()

Derek

shyamalanova rozpravka ktoru hovori svojim detom pred spanim prevedena na velke platno... scenar pravdepodobne neexistoval a nakrucalo sa podla toho co nighta prave napadlo a prislo mu to skvele dat to do filmu... najhorsie na tom je ze night rozpravku pre deti nakrutil tym istym stylom ako svoje predchadzajuce filmy co totalne nedava zmysel (co bolo predtym napinave a budovalo napatie, tu je to len onania nad sebou samym a co dokazem) a popiera to jednoduchost a priamociarost cim sa rozpravkove filmy vzdy vyznacuju... ()

Aleee89

Tenhle režisér je hodně zvláštní člověk. Moc se mi líbil Šestý smysl, ale pak jde kvalita jeho filmů dolů. Teda aspoň u mě. Znamení, Vesnice, teď Žena ve vodě... No filmy jsou to bezesporu zajímavé, ale na druhou stranu třeba Žena ve vodě je taky divná. Shyamalan si sice natočením tohoto filmu splnil svůj sen a chvástal se, jak se mu to všechno nepovedlo, ale já jsem jiného názoru. Je to takové zmatené, příběh je podle mě nedotažený a nedává to moc smysl. Opravdu divný a zvláštní film, kterému rozumí asi jen on sám... Vícekrát to vidět opravdu netoužím. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)