Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

killjezor

Bohužel pro mne asi nejslabší Shyamalanův snímek. Víceméně se dočkáme žádného odhalení, děj plyne přesně tak,jak je od začátku nastíněný a překvapí snad jenom "velká" role samotného režiséra. Jediné,co filmu nemůžu vytknout,je hudba. ()

Lencha

Tohle je pro mě nejslabší snímek, kterej jsem od Shyamalana viděla. Bylo to tak moc záhadný, že jsem nevěděla, na co vlastně v tom filmu čekám. A tak jsem čekala a čekala a ono nic nepřišlo. Takže 3 hvězdy vlastně ani nevím za co...za to čekání, takže oprava...jsem čekala, čekala a čekala:-))) ()

bari68

Rozprávka, ktorú si Shyamalan natočil evidentne pre seba.Síce originálne,ale pôsobí to gýčovito a je to nudné....Ťažko, ale napísať niečo kritické,keď ani neviem o čo vlastne pánovi režisérovi išlo. ()

Han22

Koktajícímu údržbáři a správci domu, který byl kdysi lékařem a šťastnou hlavou rodinu se na prahu zjeví nahá žena. Není to jen tak obyčejná žena, je to mořská panna - narfa, která sem přišla s určitým posláním. A když ho splní, nemůže zpět a on se jí rozhodne pomoci. Toť základ příběhu Shyamalanova filmu, který bych si asi nestáhl, nebýt od něj. Pohádky už mě zas tak moc neberou... ale tahle je krásná. S nádhernou hudbou, krásnou vílou, plná dobra všech lidí kteří neváhají a spojují se pro dobrou věc. Zároveň pomocí postav, které hrají svoje přesně pojmenované role v příběhu Shyamalan pomrkává na diváky a jakoby říkal "můžete se v tom nimrat a odhalovat další roviny a metafory a nebo se na to vykašlat a jen se bavit". Zvlášť mě pobavila postava filmového kritika a jeho skon :-) Shyamalana asi nikdy plně nedocením, na to je na mě moc inteligentní, ale jeho filmy mají jedno veliké plus - originalitu. ()

BlackTom

M. Night Syamalan ma vždy vedel šokovať (Šiesty zmysel), poriadne zmiasť (Osada), vystrašiť (Znamenia) a nakoniec tiež ohromiť (Vyvolený). A tentoraz, aj vďaka žánrovému posunu od temných thrillerov k dojemnej rozprávke, sa mu to ale prepieklo len tak tak. Obsadenie plné mojich drobných obľúbencov (Giamatti, Howard, Rodríguez) režisér nezabudol okoreniť o svoju tradičnú miniroličku, ktorá je však v príbehu ďaleko dôležitejšia, než sa môže na prvý pohľad zdať. Vzhľad scranta celkom ušiel, horšie je to už so scenárom, ktorý mi chvíľami pripadal ako narýchlo dokončovaný. Našťastie je dostatočne nepredvídateľný, a tak som sa ani na chvíľku nenudil. ak si však do budúcnosti môže niekto dovoliť robiť plnohodnotné rozprávky pre dospelých, tak len Guilermo Del Toro (no, a Rocco Siffredi, samozrejme :)) ()

-Dawe-

Tak o tomhle snímku můžu opravdu říct, že je jen pro určené publikum. Neskutečně jsem si ho užil a atmosféra, kterou podtrhává Howardova hudba je nepopsatelná. Shy je génius na Mysteriózní filmy. ()

Loki_Six

Cleveland Heep: H-how was the movie? Harry Farber: Sucked Cleveland Heep: Oh... what a shame. Harry Farber: Characters were walking around, saying their thoughts out loud. Who does that? And in a typical romance where the couple finally tell each other they love one another in the rain. Why does everyone like to stand around and talk in the rain in movies? Cleveland Heep: Um... well maybe it's a metaphor for purification; starting new. Harry Farber: No, it's not! ()

JamesSi

Je smutný, jak moc se ten film snaží být vtipný a ani jednou jsem se nezasmál (narozdíl od The Last Airbender). Kritik je špatný, protože overanalyzuje. M.N.S. je geniální autor, kterého nymfa inspiruje. Je to jako pohádky, které si rodiče cucají z prstu, aby děcka co nejrychlejš usnuly. A o to se autor snažil, ale nedá se říct, že to funguje. Příběh nikam nevede, občas otravuje (kokoko-ktání) a občas až uráží. Jsou dobré příklady, kdy se tvůrci pokusili o něco podobného, co za mě fungovalo. Napadá mě kupříkladu Tarsemlv Singhův The Fall. To je kurňa skvělý film. V Lady in the Water se jen víceméně náhodně losují věci, které se mohou stát. Počkat budou tam psi... a ty psi budou zlí... a budou udělaný jen z trávy. A teď najměte ty chudáky animátory, aby to udělali v CGI. Nic není nasnímáno zajímavě, žádná postava mě nebavila. Chudák Bryce Dallas Howard. Film, který stál 75 milionů dolarů a vidět to vůbec není. Jsou spousty filmů, které vypadají lépe za menší rozpočet (například OPĚT The Fall natočený v NĚKOLIKA kontinentech, se skvělou kamerou, za 30 milionů dolarů). Spoustu peněz totiž stálo postavení obřího apartmánového domu. Money well spended. Nic proti lidem, kteří si to užili. PS: Myslím, že by byla sranda, kdyby roli Clevelanda hrál Eric Warheim z dua Tim and Eric. (M. Night Night pt 6?) ()

Eraserhead

Fantasy příběh zasazený do prostředí činžovního domu. Trošku to působilo, jako by Shyamalan vytvářel příběh až v průběhu natáčení, myslím hlavně nalézání pravého významu postav a překvapivě se nekoná žádné velké překvapení. Víc než celý film na mě zapůsobilo herectví Paula Giamattiho, díky kterému ten film stojí za zkouknutí. ()

Tery16

Ze začátku máte pocit, že jste v dalším Shyammalanově světě, kde každou chvíli může přijít nečekaný zvrat, ale časem vám dojde, že žádný dramatický zvrat nepřijde, ale nijak zvláště to nevadí. To, co se mi na Shyamalanově režii líbí, a nezapomenul na to ani tady, je, že každá scéna je natočena s takovou tajemností a napětím, přestože se vůbec nic nestane. Tomu hodně pomáhá taky dobrá hudba. Film sám je dost dobrý, problém je, že od Shyamalana byste čekali trochu méně chaosu a trochu silnější odůvodnění. Takhle se tu najde pár věcí, co vám připadnou trochu naivní, třeba to, že každý nájemník té pohádce hned věří. To se ale vzhledem k tomu, že je to pohádkový příběh, dá odpustit. A tak když se na film podíváte z toho správného úhlu, je báječný. ()

joshula

Film, který se odehrává jen na jednom místě není nijakým převratem. Jediná pochvala je pro P. Giamattiho, který se své role zhostil s bravurou. Mě osobně se ve filmu moc líbil, což už lae nemůžu říct o jeho protějšku. Celkově mě přijde ale tento film jako propad v dosud velmi dobře našlápnuté kariéře M. N. Shyamalana, který zde svou roli kupodivu, též dobře zahrál. ()

cab

Desiva pohadka nebo sirokou verejnosti nepochopeny a tudiz nedomrly hokus pokus? Tod otazka. Indickeho rezisera a scenaristy nechapu a nesdilim s nim jeho tvurci pohnutky mysli. Jeslti chce delat podobne hybridy do budoucna, tak nebudou doceneny a ani masove navstevovany. 40% ()

Orthank

Shyamalan a jeho pohľad na vieru a poslanie v extrémnych situáciách. Podobne ako vo Vyvolenom či Znameniach, i tu skutočne zvláštnym spôsobom pristupuje k daru viery. Akoby ju sám vo svojich nápadoch a následne i samotných filmoch hľadal. Žena vo vode je už ale dotiahnutá do krajnosti. Absurdný kontrast medzi rozpávkou a skutočným svetom ide vypáliť oči. Bol to síce jasný zámer tvorcu, to je úplne jasné, avšak tú prirodzenosť s akou berú jednotlivý obyvatelia domu tak fantasknú udalosť, to už je výplodom veľmi osobitého prístupu, ktorý zabúda na prirodzenosť a logickosť. Ja viem, že takto nejak vyzerá Shyamalanov štýl. Osadiť nezvyčajné prostredie ešte nezvyčajnejším príbehom, no Žena vo vode pri hľadaní poslania a viery skĺza k čistému fantasy, kde nesedia už len kulisy. Vôbec by som to nenazval zlým nápadom, len pre tentokrát to originálny tvorca trošku neukočíroval správnym smerom. Na druhej strane klobúk dole ako dokázal i do tak sofistikovaného príbehu vsadiť napätie a humor plynúci práve z rozličných paradoxných situácií. Celkové hľadanie poslania pre už od začiatku úmyslene predstavené postavy, v sebe skrýva kus nevídanej filozofie. A to už nehovorím o skvelom obsadení zasnenej Bryce Dallas Howard, či zajakavého Paula Giamattiho. Tieto fakty sa prinajmenšom cenia. Každopádne Shymamalan patrí k mojím najobľúbenejším režisérom, a tak dúfam, že vlastným osobitým prístupom spestrí opäť nejaký skvelý nápad....už sa neviem dočkať.... ()

dopita

Tak nevim jestli se M. Noc Šamalan zbláznil nebo co...? Předně vubec nevim, o jakej se jedná žánr a „co tím chtěl básník říci“. Příběh by asi nebyl uplně pitomej, ňákej potenciál by tam byl, ale mám velkej problém s tím, jak ho Shyamalan vypráví. Nudně a nenápaditě, takže se vyznat v ději, nebo ho dokonce pochopit pro mě byl přetěžkej úkol. Po ňáký době jsem to vzdal a tím pádem mě to všechno bylo putna a k závěru jsem se prozíval. Je to škoda, protože některý scény sálaly atmosférou a napětím, jenže dohoromady je to nuda a prostě velkej průser. Hodně slabý dvě hvězdičky. ()

Ilhan

Poprvé mě Shyamalan trochu zklamal. Zatím jsem všechny jeho filmy žral a opájel se s tím zvláštním pocitem, který jen on u mě dokázal vyvolat. Možná proto, že jsem na to tentokrát poprvé čekal tak to nepřišlo, ale nemyslím si, že je to ono. První polovina se nese v zajímavém duchu a člověk netuší, co se z toho vyklube, bohužel pak se začnou dít tak prvoplánové věci, že by člověk nevěřil. Ten krásně rozběhlý film se poté Shymalan pokouší vyřešit a zakončit takovým podivným, nedůstojným a neinvenčním způsobem, že si člověk říká, jestli si nedělá srandu. Pak se začnou prohazovat role, aby to všechno nakonec vyšlo a ono... (co myslíte?). Ten konec prostě nic moc. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)